Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

7 0 Новини високих технологій

Нашумілої новинкою авторинку, привернула увагу людей, далеких від автомобільної сфери, став квадроцикл-амфібія Quadski. В області автомобілебудування гідроцикл став справжнім проривом. Компанія Sports Amphibians випустила своє дітище ще в 2006 році в якості виставкового експонату. Серійне виробництво квадроцикла-амфібії стартувало в 2012 році, а в 2013 почалися перші продажі. Настільки велика тимчасова різниця між серійним виробництвом і продажем пояснювалася тим, що творці квадроцикла бажали довести його до досконалості. Творцем квадроцикла-амфібії Gibbs є британський конструктор Алан Гіббс. Компанія Gibss Sports Amphibians вже реалізовувала земноводный проект в 2003 році. Випущений автомобіль-амфібія Aquada дозволив британському бізнесменові Річарду Бэнсону поставити рекорд по перетинанню протоки Ла-Манш.


Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

Міжнародний успіх квадроцикла

Феномен квадроцикла Quadski являє собою об'єднання в одному транспортному засобі квадроцикла-амфібії гідроцикла. Для перекладу квадроцикла в режим гідроцикла досить натиснути одну клавішу. Перебудова транспортного засобу відбувається за 4 секунди, завдяки чому вона практично непомітна. Універсальність квадроцикла-амфібії була високо оцінена не тільки за кордоном, але і в Росії. На території країни діє кілька офіційних представників компанії Gibbs Sports Amphibians. Вартість гідроцикла в Росії аналогічна його вартості за кордоном. Оформити покупку квадроцикла-амфібії можна в будь дилерських центрах.

Особливості гідроцикла-амфібії

Квадроцикл-амфібія всюдихід Quadski об'єднує в собі всі достоїнства гідроцикла і квадроцикла. Він оснащений бензиновим двигуном потужністю 140 кінських сил. Параметрів двигуна достатньо для розвитку максимальної швидкості 72 км/год як на суші, так і у воді. При створенні квадроцикла-амфібії використовувалися всі сучасні технології в галузі автомобілебудування. Комплектуючі виконані з легких металів, завдяки чому вага гідроцикла складає всього 535 кілограм.

Кузов конструювався на основі композитних технологій. Обшивка створювалася з цільного шматка металу, завдяки чому забезпечується повна герметичність при пересуванні у воді.
Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

Технічні характеристики квадроцикла-амфібії:

 • Для виготовлення корпусу використовувався високоміцний композитний пластик, стійкий до механічних пошкоджень і впливу солоної води.
 • Каркас рами і елементи підвіски виготовлені з кованого алюмінію.
 • Квадроцикл оснащується четырехтактовым чотирициліндровим двигуном від BMW з системою рідинного охолодження.
 • Потужність двигуна - 140 кінських сил, робочий об'єм - 1293 кубічних сантиметри.
 • На суші і у воді квадроцикл здатний розвивати максимальну швидкість до 72 км/год.
 • Гідроцикл Quadski задньопривідний.
 • Оснащений п'ятиступінчастою електромеханічної КПП.
 • Обсяг паливного бака - 57 літрів, використовується бензин марки Аі-92.
 • Гальмівна система дискового типу на всіх чотирьох колесах.
 • Кліренс 225 мм
 • Підвіска складається з гідравлічних амортизаторів і незалежних пружин.
 • Оригінальною розробкою компанії Gibbs Sports Amphibians є водомет — поєднана з двигуном квадроцикла водометная насадка.
 • Виконаний з нержавіючої сталі імпелер з п'ятьма лопатями.
 • Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

  Потенціал квадроцикла

  Гідроцикл-амфібія Quadski здатний розігнатися до 72 км/год, пересуватися по суші і воді і долати глибоководні перешкоди — наприклад, озера і річки. Відмінною рисою квадроцикла є спеціальна кнопка, натискання на яку запускає процес складання коліс всередину колісних арок, що спрощує його пересування по водній гладі. Зміна конструкції гідроцикла відбувається менш ніж за п'ять секунд. Широкий функціонал Quadski дозволяє цікаво проводити дозвілля, до того ж такий транспортний засіб можна використовувати в рятувальних і військових цілях, де високо цінується саме багатофункціональність. На сьогоднішній день компанія Gibbs Sports Amphibians виробляє дві версії гідроциклів — цивільну та військову.
  Оснащується квадроцикл-амфібія двигуном потужністю 140 кінських сил і об'ємом 4 літри системою рідинного охолодження. Оригінальна розробка — водомет — активується після натискання клавіші, що відповідає за зміну конструкції транспорту та складання коліс. Корпус квадроцикла повністю герметичний, він не перевертається на воді, завдяки чому на ньому можна «пірнати» як на звичайному аквабайке.

  Система захисту

  Квадроцикл оснащений спеціальною захисною системою з датчиками, які визначають положення транспорту на даний момент — у воді або на суші — і не дозволяють випадково скласти на суші або на повному ходу колеса всередину колісних арок. Також є датчики положення дросельної заслінки і швидкості. Дія захисних заходів спрямоване на виключення безглуздих ситуацій і експериментів, причиною яких служить цікавість водія, і оберігають від виведення транспортного засобу з ладу.

  Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

  Спеціальні функції

  Конструкція квадроцикла Quadski продумана до дрібниць: якщо під час руху транспорт потрапив у глибоку колію або по днищу вдарив камінь, то корпус залишається цілим — максимум може залишитися маленька вм'ятина. Для виготовлення днища використаний високоміцний пластик підвищеної еластичності, який не тріскається під механічним впливом. Щоб уникнути виходу з ладу двигуна або водомети у разі забивання землею засмоктує отвори помпи конструкція Quadski передбачає спеціальний резервуар з водою. Рідина з цього бака під високим тиском очищає канали помпи, після чого всюдихід можна спускати на воду.

  Двигун гідроцикла

  Амфібія оснащується чотирициліндровим мотором потужністю 140 кінських сил і робочим об'ємом 16 літра. На повну потужність двигун виходить при 3500 оборотах на хвилину. Силовий агрегат відрізняється економічністю — на 600 кілометрів по пересіченій місцевості йому вистачає 50 літрів палива. Однак аналогічний обсяг пального на воді витрачається за пару годин. Підвищений витрата палива пояснюється не тільки великим опором води, але і іншим принципом роботи самого двигуна: при включенні водомети електронна система, що відповідає за роботу вприскового мотора, починає готувати іншу паливну суміш. Відповідно, вихід двигуна на повну потужність починається тільки з 7000 об/хв.
  Квадроцикл "Амфібія" - це що таке?

  Підвіска

  Компанія Gibbs Sports Amphibians оснастила гідроцикл повністю незалежною підвіскою. Несуча рама і важелі виконані з кованого алюмінію, що позитивно позначилося на вазі амфібії: він становить всього 583 кілограма, що для техніки такого типу дуже хороший показник. Крутний момент в цивільних моделях квадроцикла-амфібії передається на всі чотири колеса (відключення/включення переднього моста здійснюється натисканням кнопки), при цьому диференціалами оснащені обидві осі, завдяки чому квадроцикл може їздити по асфальтованій трасі. Військова модель Quadski дещо відрізняється від цивільної: в ній задній міст не обладнаний диференціалом. При цьому для пересування на квадроциклі по бездоріжжю можна блокувати міжосьовий диференціал і міжколісний диференціал переднього моста. Управляти такою технікою складніше, але вона відрізняється більшою прохідністю.