Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки

7 0 Новини високих технологій

Бренд «Аксельвокс» з'явився на вітчизняному ринку не так давно, але шанувальники якісної і недорогої техніки його напевно знають. Основний напрямок, в якому працює виробник – це аудиомониторы. Останні відрізняються не тільки демократичними цінниками, але і великою кількістю функціоналу: захист від перегріву, обмеження потужностей, магнітне екранування, різні фільтри і т. д.

Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
Тобто бренд з повним розуміємо теми вийшов на ринок навушників і приблизно раз на півроку радує споживача новими лінійками. Одна з найбільш примітних серій від «Аксельвокса» – це HD2хх. Модельний ряд включає в себе гаджети закритого, напіввідкритого та динамічного типу. Найбільш цікавою моделлю з точки зору пересічного користувача є Axelvox HD241. Огляд показав, що дані навушники практично ідеально відповідають співвідношенню «ціна/якість» і володіють всім необхідним для звичайного меломана функціоналом, навіть незважаючи на те, що це молодший девайс в серії. Одним словом, тут є що розглянути і зробити відповідні висновки про доцільність покупки.


Отже, предмет сьогоднішнього огляду – навушники Axelvox HD241. Розглянемо характеристики моделі, переваги і недоліки гаджета, взявши до уваги відгуки користувачів і думка експертів цієї галузі.

Коротка специфікація

Для початку коротко пробіжимося по основних характеристик девайса:
 • Модель оснащена неодимовими приводами з невеликим радіусом 25 мм, але високою роздільною здатністю. Такий комплект на борту забезпечує набагато більш точні коливання АЧХ у Axelvox HD241 що безпосередньо відбивається на рівні Hi-Fi якості.
 • Напіввідкритий форм-фактор з ергономічними м'якими і чашами.
 • Практично ідеально налаштований акустичний канал, що дозволяє максимально правдоподібно передавати звучання у вушну раковину без участі яких-небудь зовнішніх гасників, начебто подушечок або конструктивних особливостей динаміка.
 • Висока деталізація звуку виходить за рахунок розширеного частотного діапазону (від 10 Гц до 30 КГц).
 • Невеликий тиск конструкції на голову завдяки саморегулівної дужці і проробленою формі оголів'я.
 • 35-міліметровий класичний інтерфейс з позолоченим перехідник на 63 мм
 • Прямий армований кабель (25 метра).
 • Потужність – 300 мВт.
 • Імпеданс на 1 КГц складає близько 32 Ом.
 • Чутливість – 100 дБ, 1 мВт.
 • Вага – 280 грам.
 • Якщо порівнювати Axelvox HD241 vs Axelvox hd242 та й навіть з більш шляхетними дорогими моделями, то видно, що гаджет не тільки відповідає своєму класу, але й замахується своїми характеристиками на преміум-сегмент, що для даної цінової категорії – великий плюс. Тут ми маємо явні переваги перед масою конкуруючих аналогів: неодимові магніти, висока потужність, розширений частотний діапазон 50-міліметрові драйвера. Звичайно, заявлені 30 КГц перекривають звичні можливості слуху, але для специфічних потреб – це відмінний варіант. Також користувачі у своїх відгуках на навушники Axelvox HD241 не могли не відзначити відмінну чутливість моделі та збалансоване тиск для напіввідкритого конструкційного рішення. Одним словом, специфікація вселяє повагу та інтерес, а ми далі розберемося, як йдуть справи на практиці.

  Комплектація

  Коробку, де зручно розташувалися Axelvox HD241 (фото нижче) можна назвати звичайною. У лівій частині знаходиться спеціальне «віконце», через яке можна оцінити зовнішній вигляд і габарити девайса, а праворуч зображено крокодил жовтого кольору і назва пристрою. До речі, по картинці можна відрізнити одну модель від іншої: у HD242 – це синя черепашка, HD271 – акула, а в HD272 – зелена гілка.
  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  Ексклюзивним дизайном упаковка не відрізняється, за що окреме спасибі виробникові: краса – це добре, але от переплачувати зайві (і немалі) гроші за те, що потім викинеш, не дуже-то й хочеться. Однак, багато споживачі в своїх відгуках на Axelvox HD241 не раз нарікали на «складність» коробки. Цей момент особливо напружує в магазині, коли продавець вам відмовляє в примірці з-за того, що не можна розкрити упаковку не пошкодивши або не зім'явши велика кількість язичків, вставок та іншого надмірності.
  Крім самих навушників Axelvox HD241 в коробці можна побачити адаптер на 63 мм і транспортувальний чохол. Яких-небудь додаткових комплектуючих немає, але воно й на краще, бо кожен, навіть самий незначний аксесуар значно додає в ціні гаджету. А необхідний антураж можна докупити окремо, що називається, на свій смак і колір.

  Зовнішній вид

  Своїм зовнішнім виглядом Axelvox HD241 дуже нагадує розрекламовану серію К272 від AKG: та ж окрема подужка на суцільний душки оголів'я. Інколи складається таке враження, що продукція фірми «Аксельвокс» проводиться на тому ж китайському заводі, що й AKG. Бути може, так воно і є (тим більше, в пресі не раз просочувалася подібна інформація), але обидва бренди акуратно маскують родовід своїх гаджетів, за винятком дизайну.

  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  Конструкційна особливість моделі Axelvox HD241 не дозволяє повертати динамік навушників або складати їх для прослуховування «в одне вухо», за типом діджейських девайсів. Але користувач може легко розташувати один динамік на потилиці, благо дужка дозволяє це зробити. Регулюється модель тільки по висоті, причому на будь-якому рівні навушники щільно фіксується на голові, тому проблем з встановленням оптимального положення бути не повинно.

  Дужка

  Дужка виконана зі штучної шкіри, так само як і подушка під нею. У самій верхній її частині вона досягає ширини 60 мм. Користувачі у своїх відгуках на Axelvox HD241 не раз дякували виробника за такий хороший запас: навіть при тривалому носінні моделі будь-яких слідів на голові, ніби потертостей не залишається. Цікаво, що сам регулювальний механізм позбавлений фіксації, тобто при кожному знятті девайса, все повертається в початковий стан.

  Динаміки

  Динаміки намертво закріплені на дужках, але можуть повертатися по вертикалі приблизно градусів на 20. Це дозволяє підлаштуватися навіть під самі екзотичні типи голів. Повороту по горизонталі, на жаль, немає, але і без нього цілком можна обійтися, бо у нас все-таки не діджейська модель, а звичайна «студія».
  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  На оборотній частині «вух» знаходяться спеціальні отвори, які якраз і вказують на напіввідкритий тип і є частиною акустичної системи. Крім того, таке рішення дозволяє в значній мірі знизити звукову перевантаження на вушну мембрану.

  Амбушюри

  Амбушюри виконані у формі тора. Тобто тут ми маємо коло з наступними розрізами (ефект дзеркала). Користувачі неоднозначно відгукуються про такій формі, бо добра половина меломанів воліє витягнуті по довжині моделі. Матеріал, з якого зроблені амбушюри Axelvox HD241 дуже м'який, причому самі подушечки легко знімаються, тому проблем з «гігієною» навушників бути не повинно. Під ними акуратно розташований 50-міліметровий динамік. Що стосується якості збірки, то тут все дуже добре. Майстри з Піднебесної на подив постаралися на славу: нічого не скрипить, не люфтить, і не поскрипує. Всі елементи конструкції грамотно підігнані один до одного, а сам девайс виглядає монолітною. Далеко не кожен гаджет за таку ціну може похвалитися такою якісною зборкою.

  Інтерфейс

  Підключається модель Axelvox HD241 в односторонньому порядку з допомогою звичайного кабелю. Останній армований капроновою ниткою і має довжину 25 метра. Кабелю цілком вистачає для підключення до стаціонарного комп'ютера, і на відміну від кручених шнурів, прямий капрон не буде тягнути вас до столу.
  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  Для екзотичних інтерфейсів, якщо такі є на вашому ПК, передбачений позолочений адаптер на 63 мм, тому проблем з підключенням бути не повинно. Судячи з відгуків користувачів, сам кабель разом зі штекером вселяють довіру і виглядають надійно. Так що можна спокійно працювати з навушниками, не боячись відірвати шнур в черговий епічній битві за порятунок людства в якій-небудь грі, або при прослуховуванні особливо «важких» музичних композицій.

  Навушники в роботі

  Насамперед, хотілося б відзначити той факт, що модель явно не призначена для маленьких голів: діапазон регулювання кронштейна має всього кілька рівнів. Тому гравцям шкільного віку і тендітним дівчатам краще підшукати інші варіанти, а ось стримерам і меломанам з широкими особами – саме воно. Судячи з відгуків користувачів, модель чудово сидить на голові, а амбушюри повністю перекривають вушні раковини. Продуманий механізм регулювання укупі з невеликою вагою девайса дозволяють працювати з належним комфортом: навушники не тиснуть на голову зверху і на вуха. Якщо необхідно, наприклад, відповісти на телефонний дзвінок, то завдяки м'якій дужці можна легко відвернути один динамік на потилицю, а другий при цьому навіть не ворухнеться.

  Особливості навушників

  Такий об'ємний і чистий звук за рахунок конструкторських особливостей девайса має і свою ложку дьогтю. Добра половина користувачів нарікає на відсутність хоч якоїсь вентиляції: шкіра потіє під амбушюрами і вуха. Так що незважаючи на всю ергономічність, довго знаходиться в навушниках складно, і доводиться час від часу робити перерву, даючи вухам і шкірі провітриться.
  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  Ще один неприємний момент, зазначений користувачами – це положення «на шиї». Якщо ви вирішите повністю скинути девайс собі на шию, то вони щільно заповнять ваше горло. Задухи, звичайно, не буде, але особливість кріплення не дозволить з належним комфортом обертати головою. Що стосується шумоізоляції, то тут питань немає ніяких. Навіть прогулюючись в них по шумним міських вулицях, зовнішнє середовище жодним чином не буде заважати насолоджуватися улюбленими композиціями. Причому в перервах між треками, чути, що відбувається навколо, так що ізоляція тут поставлена грамотно, а не просто глушимо все і вся.

  Звучання

  Якщо порівнювати нашого респондента зі студійними моделями з преміум-сегменту (більше 10 тис. рублів), то різниці (саме для рядового споживача) як такої і немає. Девайс трохи поступається більш благородним побратимам у частині басів і іноді в середніх частотах. Високі частоти реалізовані як треба і до них жодних питань немає.
  Навушники Axelvox HD241: характеристики і відгуки
  Взагалі, звучання в навушниках виходить насиченим, зрозумілим і з природним відтінком. Сторонніх домішок, зразок металевого забарвлення не чути. На низькому рівні гучності звучання помітно змінюється не в кращу сторону. Виною тому середні частоти, тому насолоджуватися улюбленою композицією краще на середньому або максимальному рівні. Якщо узагальнити відгуки користувачів і всі музичні напрями, які вони слухають, то модель HD241 цілком заслужено отримує 45 бала з 5. А завдяки високій деталізації звуку, девайс можна з належним комфортом використовувати в професійних цілях.

  Підводячи підсумок

  Свою вартість, а це близько 25 тис. рублів, гаджет відпрацьовує з лишком. Якщо подивитися на конкуруючий асортимент від відомих виробників, на зразок «Соні», «Філіпса» або того ж AGK, то ми побачимо, що наш респондент практично на рівних змагається з девайсами за 5 а то і більше тисяч рублів. Причому паралель можна провести не тільки в області звуку, але і за якістю збірки, ергономічності, а також дизайну (нехай і сплагиаченному). Модель HD241 від «Аксельвокса» відмінно підійде вимогливим, але знають толк в хорошому звучанні користувачам. Девайс стане відмінним помічником під час стримов, перегляду кіно або катання на роликах.