Що таке Apple TV і як ним користуватися

33 0 Новини високих технологій

Що таке Apple TV 4К? Це остання версія телевізійної приставки від виробника iPhone. Раніше оновлення з'являлися нечасто, але за останні роки моделі змінювалися двічі. Причиною цього стала поява UHD і HDR.

Нові технології

Телевізори 4K стали стандартом. Сьогодні можна придбати пристойні UHD-моделі дешевше 1000 $, і багато з них підтримують HDR (високий динамічний діапазон). Обидві технології мають величезне значення для візуального сприйняття. Дозвіл 4K робить все чіткіше, ніж HD, але HDR – справді величезний крок вперед. Кольори стають більш живими, з'являється додаткова яскравість і більший контраст, що надає зображенню чудову кінематографічність. Apple TV 4 K підтримує стандарт початкового рівня HDR10 так і більш вражаючу технологію Dolby Vision, яка повинна забезпечити приставці актуальність як мінімум на найближчі кілька років.


Що таке Apple TV і як ним користуватися
Пристрій отримав все, що можна очікувати від чергового покоління телевізійної приставки Apple. Вона швидше, стабільніше і розумніші попередніх версій, має багату екосистему додатків і проста у використанні. Однак, якщо нещодавно придбаний високоякісний смарт-телевізор від провідного виробника, цілком резонно запитати, що таке Apple TV і необхідно. Зрештою, нові моделі мають свої власні інтерфейси і додатки. У цьому випадку Apple TV здається не таким привабливим, але у нього все ще є багато можливостей, які відсутні навіть у найкращих телевізорів HDR 4K.

Дизайн та специфікації

Apple TV – це акуратна маленька чорна приставка. У неї ті ж розміри, що і у попередньої моделі, і виглядає вона майже ідентична, за винятком вузьких вентиляційних отворів навколо підстави. Часто це є ознакою наявності вентилятора, і справді приставка Apple TV поставляється з блоком, який під час навантажень підтримує пристрій в прохолодному стані. Однак не варто хвилюватися: відгуками користувачів, система охолодження працює дуже тихо. Не чути ні найменшого дзижчання або свисту. Щоправда, це означає, що необхідно враховувати місце розміщення приставки – вона має бути далеко від килимів або запорошених зон, щоб вентиляційні отвори залишалися вільними і чистими.

Що таке Apple TV і як ним користуватися
Необхідність у вентиляторі викликана вражаючою продуктивністю Apple TV 4 K. Приставка оснащена чипом A10X Fusion, таким же, як у фантастичного 105" iPad Pro і останньої 129-дюймової моделі планшета. Це справжні обчислювальні монстри в компактній формі, як і Apple TV 4K, що викликано необхідністю підвищувати дозвіл контенту. Крім того, приставка без проблем запускає програми та ігри, дуже чуйна. Пристрій забезпечений виходом HDMI і входом Ethernet. Звичайно, не обов'язково підключати його до Інтернету через кабель. Приставка підтримує двохдіапазонний, Wi-Fi, який добре справляється зі своїми обов'язками навіть при потокової передачі відео HDR 4K.
Що таке Apple TV і як ним користуватися
Стійкість бездротового зв'язку залежить від відстані до маршрутизатора, налаштувань мережі і навіть дизайну будинку. За відгуками користувачів, на відстані 15 м пристрій працює більш надійно, ніж Chromecast 2. Приставка Apple TV поставляється з 32 ГБ або 64 ГБ постійної пам'яті. Оскільки цілком імовірно, що більша частина контенту транслюється по мережі, то немає великого сенсу платити додаткові 20 $ за більш місткий варіант, якщо немає наміру встановлювати десятки ігор одночасно.

Apple TV: що таке Siri remote?

Це пульт дистанційного керування приставки, дизайн якого виробник вклав багато зусиль. Ще перша модель приставки мала прекрасний ПДУ, і зараз це справедливо. Єдине незначна відмінність від оригіналу – біле кільце навколо кнопки «Меню», що робить її більш помітною і дозволяє легше розрізнити кнопки на дотик. Пульт тонкий і легкий, має 6 кнопок і сенсорний тачпад. Також він оснащений акселерометром і гіроскопом, що забезпечує управління з допомогою обертання і нахилів, але в основному вони використовуються в іграх – аналогічна функціональність Nintendo Wiimote. ПДУ заряджається через кабель Lightning і працює автономно протягом 6 місяців. Навігація по меню за допомогою пульта заплутана, тому Siri тут більш корисна, ніж на iPhone. Натиснувши виділену кнопку Siri, можна задати їй питання про те, яка погода буде завтра, або дізнатися ім'я актриси при перегляді фільму. При цьому можна задовольнити свою цікавість, не відволікаючись від перегляду телепередачі, оскільки відповідь накладається поверх зображення.

Що таке Apple TV і як ним користуватися
Siri набагато спрощує пошук бажаного в потокових додатках або повернення до перегляду чогось незакінченого. Дратує те, що пошук не працює у всіх програмах, – можна легко знайти шукане Netflix і iTunes, але контент iPlayer або Now TV не відображається. Допомога Siri зручна, але не унікальна. Багато смарт-телевізори, такі як Amazon Fire TV з GLE Alexa, Nvidia Shield TV, Roku Streaming Stick Plus, пропонують аналогічні функції голосових команд. Тим не менше рішення Apple є одним з найкращих не в останню чергу тому, що користування помічником не відволікає від перегляду. Крім того, пульт може включати телевізор і регулювати гучність з допомогою ІЧ-випромінювача, якщо він, звичайно, сумісний.

Як підключити Apple TV?

Налаштування приставки для власників iPhone праці не складе. Досить увімкнути Bluetooth, покласти телефон поруч і піти. Налаштування Wi-Fi і Apple ID автоматично синхронізуються, тому вже через кілька хвилин можна запускати додатки. Надалі можна використовувати свій iPhone як другий пульт або клавіатуру для введення. Всі інші повинні будуть возитися з ПДУ, вводячи ім'я користувача і пароль за допомогою дратівної екранної клавіатури. Це можна зробити і голосом з допомогою Siri, але вимовляти таку інформацію навіть в самоті власного будинку не кожен зважиться.
Що таке Apple TV і як ним користуватися
На заключному етапі підключення Apple TV система задасть запитання, включати чи HDR, якщо є сумісний телевізор. Пристрій знає, яка версія HDR використовується і автоматично встановить правильну. Необхідно включити телевізор і всі, починаючи від меню і закінчуючи додатками і відеороликами, зачарує поліпшеними квітами і контрастом. Дозвіл 4K включено завжди, то є контент, який не відповідає формату UHD, автоматично масштабується. Однак це не завжди на краще.

Якість зображення

Автоматичне масштабування з одного боку виглядає більш різким і забезпечує більшу деталізацію темних ділянок. Ще краще Apple TV забезпечує додатковий контраст, принаймні, порівняно з переглядом через додаток Netflix. Але не все так райдужно. Більш якісний контент страждає від відволікаючого затемнення навколо рухомих об'єктів, а також від блочних артефактів і ореолів. Деякі проблеми можна обійти. У налаштуваннях Apple TV є варіанти зміни дозволу, частоти оновлення і відключення HDR. Методом проб і помилок можна знайти правильну настройку для відповідного джерела, але потім потрібно буде знову переключитися на 4K HDR для кращого контенту. Автоматичне зміна налаштувань в залежності від якості зображення не передбачено. Але все це стосується тільки відео з низьким дозволом. 4К HDR-контент виглядає чудово.
Що таке Apple TV і як ним користуватися
Великою перевагою Apple TV є наявність колекції відео в iTunes, оскільки 4K-фільм з HDR коштує стільки ж, скільки і HD-аналог. Якщо обліковий запис вже є фільм, тоді він автоматично оновлюється до 4K HDR. Для тих, хто щоразу купував свої улюблені фільми при переході в VHS на DVD, а потім на Blu-ray, це прекрасна знахідка і причина почати збирати свою медіатеку iTunes.

Магазин tvOS

У 2015 р. магазину додатків не було чим похвалитися. Тоді система, використовувана двома останніми Apple TV, тільки починала розвиватися, і великого вибору не було. За 2 роки багато чого змінилося, і тепер доступні тисячі додатків від ігор та кулінарних програм до інтерактивних збірок оповідань і фітнес-помічників. Але є й кричущі недоліки. Amazon Prime Video є найгучнішим з них, хоча виробник підтвердив, що додаток з'явиться до кінця 2017 року. Однак про Spotify таких даних немає. Тим не менш охочі бачити ці програми на екрані можуть транслювати їх зі свого iPhone або iPad.
Що таке Apple TV і як ним користуватися

Ігри

Завдяки значній графічної потужності чіпів A10X Apple TV є зручною ігровою приставкою. На жаль, ПДУ – не кращий ігровий контролер. Багато титули перенесені з iOS, і це означає, що багато платформерів і раннери. Для них потрібні прецизійні засоби управління, без яких обійтися практично неможливо. Ігри, які вимагають меншої точності (наприклад, квести), працюють добре. Вони виглядають чудово на будь-якому HDTV-телевізорі 4K, який максимально розкриває можливості Apple TV. Що таке гра в UHD, відмінно демонструють гонки Real Racing 3 – вони приголомшливо виглядають на великому екрані. Для підвищення керованості доведеться інвестувати в Bluetooth-контроллер. Приставка сумісна з більшістю з них, і це значно поліпшить результати в таких іграх, як Galaxy of Fire: Manticore Rising або платформер. Єдине, чого не вистачало першим версіями tvOS, – це батьківського контролю. Тепер є параметр «Обмеження», який дозволяє управляти доступом на рівні вмісту або програми. Можливості Apple TV додатками і іграми не вичерпуються. Приставка також є хабом системи управління розумним будинком HomeKit. Наприклад, можна попросити приглушити світло перед переглядом фільму або включити камеру спостереження вночі. Діапазон сумісних продуктів невеликий, але їх список постійно збільшується.

Висновок

Одна з кращих телевізійних приставок нарешті отримала оновлення 4K HDR, в якому вона потребувала. Якщо смарт-телевізор трохи неповороткий, то для користувача пристроїв Apple 4K-приставка стане важливим доповненням домашнього арсеналу розваг.