Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

21 0 Новини високих технологій

Концепція радіокерованих літальних апаратів давно привертає увагу любителів електроніки і тих, хто просто захоплюється незвичайними розвагами. На перший план у цій ніші вийшли компактні дрони, але їх здебільшого використовують для практичних завдань – наприклад, аерозйомки. У свою чергу, вертоліт Syma S107 показує приклад того, наскільки реалістичною може бути імітація справжніх моделей авіатехніки. В той же час апарат пропонує і широкі функціональні можливості для управління.


Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

Загальні відомості про моделі

Дана модифікація являє сегмент початкового рівня в класі GYRO-вертольотів. Це апарати з гироскопами, що забезпечують можливість управління у трьох напрямках. За допомогою інфрачервоного дистанційного пульта власник може направляти пристрій вгору, вниз і навколо своєї осі. За координацію польоту відповідає задній гвинт, зокрема, смещающий центр ваги, що дозволяє виконувати рухи в різні боки. Однак для складних фігур радіокерований микровертолет Syma GYRO все ж не підійде. Позначається і його невелика маса, і слабка потужність, якої недостатньо для підтримки стабільності при подачі різких кренів. З цієї ж причини модель рекомендується використовувати тільки в приміщенні, де на неї не будуть впливати потоки повітря. Втім, сам виробник відзначає, що апарат може застосовуватися і на відкритих просторах – але, знову ж таки, в оптимальних умовах клімату.

Комплект поставки

Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки
При покупці відразу може здивувати дешева на вигляд упаковка – звичайна тонкошарова коробка з підкладкою з пінопласту без особливих дизайнерських ефектів. Але вміст його, як правило, вирівнює перше враження. Комплектація досить багата для такого рівня апаратів GYRO. Крім самого вертольота Syma S107 набір поставки включає:


 • ІЧ-пульт управління з триканальним діапазоном регулювання польоту.
 • Літій-полімерний акумулятор на 37 В.
 • Запасний гвинт для хвостовій частині.
 • USB-кабель.
 • Інструкцію з експлуатації.
 • З цього набору важливо підкреслити переваги літій-полімерного акумулятора. Це відносно новий тип батарей, які вигідно відрізняються від широко розповсюджених елементів Li-Ion в показниках надійності і довговічності. Як показує практика, час повного заповнення енергії в акумуляторному блоці займає лише 30-40 хв. Тепер можна перейти до більш докладного розгляду техніко-експлуатаційних параметрів пристрою.

  Основні характеристики

  Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки
  Об'єднати в одному апараті компактність і високі робочі якості непросто. І розробники радіокерованого вертольота Syma S107 звичайно, поступилися деякими показниками, однак на тлі прямих конкурентів характеристики цієї версії виглядають цілком гідно:
 • Габарити пристрою – 98 мм у висоту, 220 мм на довжині і 38 мм у ширину.
 • Діаметр головного ротора – 190 мм.
 • Діаметр ротора хвостовій частині – 30 мм.
 • Силова установка – два електродвигуна формату N7.
 • Радіус дії пульта ДУ – 10 м.
 • Час польоту – до 8 хв.
 • Що стосується енергозабезпечення, то вже відзначалася комплектація літій-полімерним елементом для самого вертольота, а пульт забезпечується енергією від 6 батарей типу АА. Заряджати основний блок можна як через USB, так і безпосередньо від кабелю маніпулятора.

  Конструкція і дизайн

  Основу компактного апарату формують несучі алюмінієві рами. Також і каркас виконаний з металу, що створює відчуття міцності і монолітність конструкції. Хоча вертоліт зібраний з безлічі елементів, серед яких присутні і пластикові деталі. До речі, лопаті можуть здивувати своєю гнучкістю – здається, при падінні вони легко ушкодяться. Але це помилкове враження і всі робочі частини витримують як власні навантаження, так і випадкові фізичні впливи. Зрозуміло, якщо мова не йде про сильних ударах. Що стосується дизайну, то вертоліт Syma S107 відрізняється яскравим колірним виконанням і високою для свого класу деталізацією. На вибір пропонуються версії в червоному, жовтому і зеленому оформленнях.
  Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

  Модифікації вертольота

  Найближчої версією до основної моделі можна назвати виконання S107G. За своїми експлуатаційними якостями обидва апарату практично ідентичні, але нові пристрої отримують і додатковий функціонал. Тобто огляди вертольотів Syma S107 і S107G в частини конструкції будуть однакові: та ж алюмінієва основа, колірні рішення і гнучкі лопаті, які забезпечують схожі можливості для польоту. Однак у нової модифікації передбачається і можливість контролю за польотом через мобільний пристрій сімейства iPhone. У комплектації присутня відповідний адаптер, завдяки якому смартфон синхронізується з радіомодулем вертольота. Цікава і версія S107C, принциповою відмінністю якої є відеокамера. Вже говорилося, що для зйомки частіше використовують мініатюрні квадрокоптеры, але в цьому виконанні поєднуються та дизайнерські особливості лінійки апаратів, і функціональні доповнення. Але тут треба враховувати, що радіокеровані вертольоти Syma S107 і S107G на тлі S107C мають полегшену конструкцію, що підвищує їх маневреність. Інша справа, що камера може від'єднуватися і тоді характеристики зрівнюються.

  Загальні правила експлуатації

  До моменту використання апарату слід переконатися в готовності джерел енергопостачання. Акумулятор повинен бути повністю заряджений, а пульт управління забезпечений достатньою кількістю робочих батарейок відповідного формату. Потім встановлюється частотна синхронізація між маніпулятором та радіомодулем апарату. Про повну готовність вертольота Syma S107 буде свідчити загорівся індикатор – він включиться після натискання на важіль «ON». Також і на самому пульті повинна стабільно загорітися без спалахів відповідна лампочка. У процесі використання завжди слід тримати оптичне вікно відкритим. Це потрібно для впевненого підтримки сигналу, інакше вертоліт перестане контролюватися. Не рекомендується оформляти зовнішні поверхні корпусу всілякими наклейками – їх наявність також негативно позначається на якості прийому сигналу. Якщо планується використовувати вертоліт на відкритому повітрі, то робити це бажано лише в захищених від прямих сонячних променів місцях і без ризику проникнення вологи під корпус.
  Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

  Інструкція з управління польотом

  Апарат слід розташувати на рівній поверхні так, щоб він був звернений заднім гвинтом до пульта. Запуск виконується плавно – його слід контролювати з допомогою тумблера на маніпуляторі. Набір висоти здійснюється шляхом направлення ручки газу вгору. І, навпаки, зниження виконується після натискання на важіль вниз. Відповідно, для твору поворотних маневрів ручка тягнеться вправо або вліво. Таким же чином виконуються і кругові розвороти. Слід враховувати, що вертоліт на радіоуправлінні Syma S107G може входити в безконтрольне стан в процесі розкручування. Зупинити ці рухи дозволить спеціальний тример на джойстику. Після його застосування апарат зависне в повітрі в стабільному положенні. Знову ж таки, для запобігання ризиків стороннього впливу на вертоліт, слід спочатку переконатися в безпеці зони експлуатації. Причому це стосується не тільки вуличних умов, але й обстановки в приміщенні. На майданчику для польоту не повинні бути присутніми кондиціонери, вентилятори настільні лампи.

  Позитивні відгуки про моделі

  Апарат в цілому викликає приємні враження. Користувачі цінують його маневреність, легкість управління і надійність конструкції, незважаючи на мініатюрність. Деталі в конструкції рідко вимагають заміни і сама якість зборки не викликає нарікань. Настройка теж проводиться без зайвих проблем. За словами власників, всього за 3-4 хвилини після розпакування можна організувати повноцінні польоти. Безпосередньо робочий процес відрізняється стабільністю і чітким контролем. Основні переваги вертольота Syma S107 в цій частині полягають у його чуйності, збалансованості та стійкості. При цьому до аудиторії користувачів відносяться і діти, і дорослі. Обидві групи отримують швидше позитивні емоції від експлуатації моделі.
  Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

  Негативні відгуки

  Мінусів у апарату небагато, але вони є. Головним із них можна назвати скромний набір запчастин. З расходниками теж можуть виникнути проблеми пошуку. І знову варто відзначити, що модель досить надійна і в серйозному технічному обслуговуванні потребує вкрай рідко. Критикують вертольоти Syma S107 і S107G також за їх скромні експлуатаційні параметри. Якщо до самої механіки взаємодії претензій майже не зустрічається, то, наприклад, час польоту і дистанція дії пульта не є сильними сторонами вертольотів цієї серії. Але, знову ж таки, ця проблема практично всіх моделей цього класу. Зате маніпулятор викликає вже цілком серйозну критику. В плані фізичної надійності він є протилежністю конструкції самого вертольота. Відзначається хисткість органів управління і неякісна збірка корпусу. І це не кажучи про використання дешевого пластику.

  Скільки коштує апарат?

  Можливо, на перше місце в списку плюсів цієї моделі варто поставити саме цінник. Він дійсно вражає – нижня планка становить 500 крб., а верхня - близько 1500 руб. В першому випадку мова може йти про аукціонних примірниках або замовлення прямо з Китаю. Але в обох варіантах є великий ризик нарватися на підробку. В середньому ж недорогий вертоліт Syma S107G або базова версія S107 коштує 1000 руб. За цю суму можна отримати цілком якісний апарат на доступних майданчиках продажу. Що стосується цінників рівня 1500 руб., то мова може йти про комплектах з додатковими аксесуарами і тими ж расходниками.

  Як відрізнити підробку?

  Є кілька ознак, які виділяють оригінальні примірники вертольотів даної фірми. У першу чергу варто придивитися до якості установки посадкових полозів і пластику фюзеляжу. Елементи повинні бути рівними і надійно закріпленими, а матеріал у справжньої версії не має дефектів і слідів від кустарної спайки. Існує також думка, що держатель лопатей з балансиром виконуються тільки з металу. Але це не так – Original Syma S107 S107G та їх відмінні риси в цьому компоненті як раз виражаються в застосуванні пластику. Інша справа, що це високоякісні елементи, а не дешеву сировину. Підробки нерідко мають металеві противаги на балансирах. Крім того, в копіях моделі використовується гніздо для зарядки круглої форми і чорного кольору, в той час як у справжніх вертольотів Syma вони прямокутні і білі.
  Радіокерований вертоліт Syma S107: огляд, характеристики і відгуки

  На закінчення

  Апарат вийшов досить вдалим, що підтверджує і практика його використання. Якщо вибирати модель планується саме з початкового рівня вертольотів GYRO, то це рішення буде оптимальним. Розробка, звичайно, поступається по цілому ряду характеристик пристроїв більш високого рівня, але подібні порівняння навряд чи можна назвати коректними. Тим більше, що і цінники будуть дуже різними. Також у виборі буде не зайвим визначити найбільш відповідну модифікацію. Приміром, Syma S107G Helicopter може розглядатися як більш функціональна версія за рахунок можливості управління через мобільний пристрій. Вертоліт S107C також збагачений новими здібностями, головною з яких можна назвати зйомку камерою. Базовий варіант S107 підійде тим, хто розраховує виключно на виконання польотів без перевантаження стороннім опціоналом. Але незалежно від уподобань в рамках сімейства, варто мати на увазі і обмеження з експлуатації таких апаратів. Приналежність до початкового класу міні-вертольотів не тільки позначається на льотних якостях, але і звужує можливості для застосування пристрою. Такі моделі чутливі до фізичних перешкод, тому відразу треба готуватися до підготовки відповідних умов експлуатації.