Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво

23 0 Новини високих технологій

Скільки нині існує термінів, які невідомі людям? З розвитком технологій і всього, що пов'язано з інтернетом, понять з кожним днем стає все більше. Навіть раніше знайомі терміни набувають нового змісту і використовуються іншими фахівцями в абсолютно іншій сфері. Пагинация - це як раз те поняття, яке перекочувало з видавничої справи в інтернет-маркетинг і стало його невід'ємною частиною.

Загальна

Відразу потрібно визначити загальна пагинации у видавництві і пагинации в інтернет-маркетингу. В обох випадках цей термін походить від латинського слова "сторінка". Умовно можна сказати, що первісне поняття практично не змінило свого значення. Пагинация перейшла з паперового на електронний формат і в деяких випадках дещо змінила свою спеціалізацію.


Початкове визначення

Отже, в даному випадку вважається, що пагинация - багатозначний термін, який якимось чином стосується сторінок.
Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
Але все-таки спочатку світ дізнався про це поняття з видавничої справи. Там він описує порядкову нумерацію сторінок, яка реалізована через колонцифры. Їх можна поміщати вгорі, внизу і навіть з боків. Якщо говорити простими словами, то у видавничій справі пагинация – це звичайні цифри на полях у книгах, документах, журналах і т. д.

Автоматична

Продовжуючи тему видавництва, можна дізнатися, що є кілька видів такої нумерації. Автоматична пагинация тексту з ілюстраціями формується по складним правилами і за спеціальним алгоритмом, який самостійно визначає, де саме потрібно сформувати розрив сторінки.


У цьому разі правила повинні не забувати і про інших нормах, наприклад, про висячих рядках. Це досить суворе правило у видавництві, від якого останнім часом стали відходити багато редакторів. Причому не зрозуміло, з якої причини: або від незнання, або від ліні, або в знак протесту. Висяча рядок – це термін, який описує кінцеву рядок абзацу, яка потрапила на початок смуги або колонки. Також висячої рядком можна назвати перший рядок абзацу, яка виявилася «втрачена» і залишена на попередній сторінці. У підсумку, щоб такого не траплялося, алгоритми автоматичної пагинации за цим стежать. Таким чином, семантичні складові частини контенту знаходяться разом, без відриву один від друга.

Роздільна

Така пагинация – це затверджений ГОСТом бібліографічний термін. Вона є класичним проявом даного визначення. Позначає окрему нумерацію сторінок для кожної статті, частини збірника, глав книги.
Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
Разом з цим терміном з'являється поняття "фолиация". Воно тлумачиться як нумерація, але не кожної сторінки кожного аркуша. Звідси і подібна термінологія (у перекладі з латинського folio це - «сторінка»).

Розвиток

Далі наш термін з'являється в основи веб-програмування. Пагинация використовується дизайнерами, які тлумачать її по-іншому. Для них цей термін означає показ певної кількості інформації на одній веб-сторінці. Приміром, в результатах пошуку показують 10 сторінок. На форумі може бути використано 20-30 тредів і т. д.
У цьому випадку пагинация служить роздільником великих масивів інформації і реалізована через навігаційний блок, який допомагає переходити на інші сторінки.

Пошукова оптимізація

Так ми плавно підійшли до пагинации і SEO. Ця тема більш розгорнута, тому для людей, які зовсім незнайомі з пошуковою оптимізацією, доведеться давати більше визначень. Почнемо з самого головного – SEO. Отже, російською ця абревіатура звучить як «пошукова оптимізація». В англійському вона розшифровується як search engine optimization. Якщо не вникати в спеціалізовану термінологію, то перед нами - спеціалізація, яка займається зовнішньою і внутрішньою оптимізацією сайту для того, щоб він підняв свої позиції в пошуковій видачі. Можна це пояснити на прикладі. Отже, ви вирішили відкрити магазин дитячих іграшок. Для цього створили сайт, а що далі? Адже самостійно без вашої допомоги він не стане з'являтися відразу у всіх людей, які шукають дитячі іграшки. По-перше, робот пошукової системи повинен дізнатися, що у вас з'явився сайт. По-друге, на вашому ресурсі повинні бути слова, за якими потенційний клієнт може знайти потрібні товари. По-третє, ресурс повинен бути коректно опрацьовано, щоб пошукові роботи не дали йому фільтрів і не відправили в бан.
Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
Щоб все це працювало, використовують оптимізацію. Якщо зроблено все правильно, тоді за запитом «дитячі іграшки» ваш ресурс буде на перших позиціях в пошуковій видачі.

Проблеми

Отже, тепер, коли ви знаєте про SEO, розбиратися з тим, що таке пагинация, буде простіше. Як вже йшлося раніше, цей термін в веб-програмуванні означає практично те ж саме, що і у видавництві. На сайтах теж є своя порядкова нумерація, яка може бути вгорі або внизу. Часто ми її зустрічаємо на сторінках інтернет-магазину з товарами, коли по фільтрації певного продукту нам видається цілий список моделей. Так склалося, що пагинация для внутрішньої оптимізації є важливим моментом. З нею часто можуть виникнути питання і дві основні проблеми:
 • Обмежена робота пошукового робота.
 • Дублікати.
 • Обмеження

  Отже, якщо на вашому сайті налаштована правильна пагинация, але без урахування можливих проблем, то ви зіткнетеся з обмеженою роботою роботів. Коли вони відвідують ваш ресурс, щоб просканувати нові сторінки і додати їх в індекс, то роблять це в різному режимі. В залежності від сайту, його глибини, кількості елементів, що така робота може займати у них більше або менше часу. Якщо у вас молодий ресурс, на якому рідко з'являється контент, тоді роботи все рідше будуть до вас приходити, а сканування стане поверхневим.
  Якщо у вас є сторінки з пагінація, то, найімовірніше, роботи не пройдуть по кожній з них. Відповідно, не всі товари будуть проіндексовані, потраплять в пошукову видачу. Все це призведе до низькими показниками продажів, адже потенційний покупець навіть не дізнається, що у вашому інтернет-магазині є така іграшка.
  Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво

  Дублікати

  Наступна проблема пов'язана з дублікатами. Звичайно, все залежить від структури вашого ресурсу і того, наскільки ви продумали його контент. Але часто так виходить, що сторінки з пагінація мають схожу або ідентичний зміст. Наприклад, у продажу є машинка певної моделі і виробника, але в декількох кольорах. Погодьтеся, буває так, що клієнт шукає певний товар, вказуючи всі деталі про нього, аж до кольору. Тому мати окремі сторінки для товарів, які відрізняються лише забарвленням, добре, але небезпечно. Все це веде до дублікатів. Ви починаєте знаходити ідентичні метатеги. Дубльоване вміст може тлумачитися неправильно пошуковою системою. Їй важко визначити, наскільки вам важлива та чи інша сторінка, і яка з них більш релевантна.

  Рішення

  Так вже склалося, що SEO-спеціаліст – це професія творча. Вона часто вимагає індивідуального підходу, рідко диктує певні правила. Фахівцям іноді доводиться самостійно шукати рішення проблем. При цьому вони не дотримуються якихось рекомендацій, а пробують все, що взагалі можливо. Але до подібних ситуацій не відноситься взаємодія пагинации і SEO. Можливі проблеми та рекомендації вже опрацьовані і встановлені, а тому існує кілька варіантів, як виправити вищеописані «маркетингові катастрофи».

  Вручну

  Отже, першим варіантом вирішення даних проблем є позбавлення від посторінкового пагинации шляхом її видалення з індексу. Для цього потрібно використовувати тег noindex.
  Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
  Найчастіше цей варіант радять вживати, оскільки він просто і швидко реалізується. Завдяки цьому способу ви легко зможете виключити з пошукової видачі всі елементи пагинации, крім основної. Щоб застосувати цей варіант, потрібно на кожну сторінку, крім першої, додати спеціальний метатег. Цю команду потрібно помістити в блок. Цей тег допоможе нам прибрати з індексу всі сторінки пагинации, крім основної. Але індексація кожного товару буде все одно здійснюватися. Використовуючи подібний варіант, потрібно пам'ятати кілька моментів. По-перше, якщо у вас є опис головної сторінки каталогу, то воно має бути лише на основній сторінці. По-друге, потрібно стежити за дубликацией «url». У цього рішення є і плюси, і мінуси. Вважається, що цей варіант підходить для пошукової системи «Яндекс», а також він досить простий в реалізації. А ось серед недоліків можна виявити те, що так можна «викинути» додатковий контент з індексу.

  Рекомендація Google

  Не варто думати, що пагинация – це найстрашніше, що сталося з вашим сайтом. Це невелика проблема, яку можна вирішити кількома способами. Перший ми вже розглянули. Як ми зрозуміли, він більше підходить для тих ресурсів, які спираються на робота Яндекса.
  Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
  Google пропонує створити окрему сторінку, на яку б виводилися всі товари певного каталогу. Така сторінка називається «Дивитися всі». На ній досить буде поставити: rel="canonical" в блок. Важливо знати, що для цього методу потрібно опрацювати швидке завантаження «Дивитися всі». Вона не повинна перевищувати 3 секунд. Цей метод підійде ідеально для категорій, які мають до 20 сторінок з пагінація.

  Універсальний

  Наступний метод боротьби з пагінація – це використання Rel="prev"/"next". Вважається, що це хоча і універсальний варіант для Google, все ж дуже непростий, а для новачків ще й небезпечний. Використовуючи вищенаведену команду, ви формуєте умовну ланцюжок між усіма сторінками в категорії. Цей атрибут допомагає об'єднати потрібні сторінки в один елемент, який буде індексуватися.

  Оптимізація пагинации

  Ось так можна невигадливо позбутися сторінок пагинаций і дублікатів. Ви можете вибирати будь-який варіант з вищеописаних. Як показує практика, для різних ресурсів рішення можуть бути різними.
  Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
  Головне - розуміти, що такі способи все одно повинні використовувати ті, хто хоча б трохи розбирається в оптимізації. Інакше можна серйозно напартачити, а виправляти доведеться іншим і за великі гроші. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще відразу зверніться до SEO-фахівцям, які займаються подібним щодня. Вони самостійно проаналізують сайт та індивідуально підберуть варіант виправлення проблем з пагінація.

  Висновки

  Ось таким цікавим вийшов даний термін. Все, що потрібно знати пересічному користувачеві, який вперше чує дане поняття: пагинация – це порядкова нумерація. Дане визначення використовують у видавничій справі. З пагінація у цьому випадку ми зустрічаємося щодня, взявши в руки книгу або періодичне видання. Те ж саме тлумачення застосовно і до пагинации в інтернеті. Єдине, що в цьому випадку масштаби подачі інформації інші, а відповідно, і нумерація може бути різна. Приміром, можуть використовувати пряму нумерацію (123 4). Є варіант прямої нумерації, але із зазначенням кількості товарів в списку. Наприклад, на кожній сторінці по 10 товарів, тоді пагинация буде виглядати так: 1-1011-2021-30 і т. д. Є в веб-програмуванні і використання зворотного пагинации.
  Пагинация - це Визначення, особливості, вимоги і покрокове керівництво
  Тема з оптимізацією пагинации досить обширна. Вищеописані проблеми та рішення – це лише поверхове уявлення. Інше краще залишити фахівцям, які працюють з цим кожен день. Важливо розуміти, що погано оптимізовані сторінки з пагінація можуть завдати шкоди всьому ресурсу, так як якісь абсолютно непотрібні матеріали індексуються, а важливі і мають вагу сторінки буде вилучено.