"Фіат 125": технічні характеристики і модифікації

14 0 Новини високих технологій

У 60-ті роки минулого століття італійський автогігант "Фіат" створив ряд дуже вдалих моделей автомобілів малого класу із задніми провідними колесами. У 1965 році "Фіат" майже одночасно підписав договори про співпрацю з Польською республікою і СРСР. Радянський Союз зупинив свій вибір на італійському автомобілі "Фіат 124", а Польща – на 125-ї моделі.

"Фіат 125": технічні характеристики і модифікації

Італійське бачення

Легковий автомобіль "Фіат 125" був представлений широкій громадськості в 1967 році. Машина базувалася на платформі попередньої моделі 1500 зі збільшеною колісною базою. Зовнішній стиль машини був виконаний в єдиному ключі з "Фіат 124". При цьому частина деталей кузова були ідентичними. Модель 125 мала подовжену на більш ніж 80 мм колісну базу і, як наслідок, більш просторий салон. Тому машину відносили до так званого середнього класу.


Прорізи дверей і самі двері обох італійських автомобілів були ідентичні. Для компенсації виросла колісної бази заднє сидіння змістили тому. Таке рішення з кузовними елементами дозволило скоротити номенклатуру кузовних штампів та створити дві машини в дуже короткий термін.

Конструктивні особливості

В якості двигуна для машини вибрали самий потужний варіант від 124-ої моделі. Чотирициліндровий карбюраторний 90-сильний двигун "Фіата 125" мав робочий об'єм близько 161 літра і мав досить прогресивну конструкцію газорозподільного механізму – два вала в голівці блоку. При цьому в конструкції задньої підвіски застосували листові ресори. Паливний бак в італійській версії машини розміщувався в задньому крилі. Характерною рисою машини були дискові гальмівні механізми на всіх колесах. Загальний вигляд машини представлений на фотографіях. Слід звернути увагу на лючок заливної горловини на правому задньому крилі. Це характерна риса італійських машин.

Модифікації

"Фіат 125": технічні характеристики і модифікації
Італійський "Фіат 125" позиціонувався виробником як досить престижна машина з елементами спортивного поведінки. Для підтримки такого іміджу в 1968 році виходить модифікація 125S (Special). Машина отримала форсований 100-сильний мотор і п'ятиступінчасту коробку передач. Зовнішній вигляд і елементи інтер'єру зазнали вельми незначні зміни.

Через два роки машина отримує нове зовнішнє оформлення і змінену світлотехніку. Тоді ж у салоні з'являються вставки під дерево» і поліпшені матеріали обробки сидінь. Розширився і список опцій, в який включили трьохшвидкісну автоматичну коробку передач і систему кондиціонування повітря в салоні. На початку 70-х років імпортер автомобілів "Фіат" у Новій Зеландії створив власну версію автомобіля під позначенням "Фіат 125Т". Нову версію машини оснастили здвоєними карбюраторами "Вебер" 40DHLA і модифікованої головкою циліндрів із збільшеною ступенем стиснення. Завдяки доопрацюванням потужність двигуна зросла до 125 сил. Імпортер піддав такий доопрацювання від 84 до 89 екземплярів машини, перш ніж фірма "Фіат" наклала заборону на подібні модернізації. Випуск різних версій "Фіата 125" тривав до середини 1972 року, після чого йому на зміну прийшов більш сучасний автомобіль 132-ї моделі. За п'ять з гаком років завод виготовив понад 604 тисяч машин.

Польський варіант

"Фіат 125": технічні характеристики і модифікації
Проект автомобіля "Фіат 125", запропонований польського заводу FSO, який передбачав встановлення більш простих двигунів з нижнім розташуванням розподільного вала. Разом з мотором пропонувалася і спрощена четырехскоростная коробка передач з важелем управління на кермі. Для машин пропонувалися бензинові двигуни об'ємом 13 і 15 літра, розвивали 60 і 70 сил відповідно. Фотографія нижче дає уявлення про зміну дизайну передньої частини на польській версії автомобіля.
Польський варіант машини оснащений чотирма круглими фарами, гратами радіатора з зміненим дизайном і бамперами від 124-ої моделі. Бак для палива перенесли всередину кузова і розмістили над задньою віссю. Гальмівна система без змін перекочувала з італійського варіанту. Всі польські машини позначалися як "Фіат 125 Р" ("польська"). На фотографії добре видно лючок бензобака на задньому лівому крилі.
"Фіат 125": технічні характеристики і модифікації
Після модернізації на початку 70-х років потужність моторів зросла на 5 сил, а важіль коробки швидкостей перемістився на більш звичне місце – на підлогу між сидіннями. У середині 80-х років випускався дизельний варіант машини, оснащений 16-літровим мотором "Фольксваген". По своїм технічним характеристикам "Фіат 125 Р" був не сильно краще радянських ВАЗ і майже не поставлявся в СРСР.