Що розташовується на FTP-серверах і як їх використовувати

22 0 Новини високих технологій

Багато користувачів і не замислюються, як влаштована Глобальна мережа. Сайти розташовуються на спеціальних FTP-серверів, на яких зберігаються всі необхідні дані, за допомогою яких ми і бачимо нинішній Інтернет таким, який він є. В даній статті піде мова про те, що розташовується на FTP-серверах, навіщо вони потрібні, принцип їх роботи і як з ними звертатися за допомогою операційної системи Windows і стандартних файлових менеджерів.

Що таке FTP-сервер

По своїй суті FTP – це спеціальний протокол, який сприяє передачі інформації між комп'ютером (клієнтом) і сервером – спеціальним комп'ютером, призначеним виключно для роботи з інтернетом. Якщо коротко, то на серверах використовуються куди більш продуктивні процесори, ніж у звичайних комп'ютерах.
Що розташовується на FTP-серверах і як їх використовувати
Сервери були створені для з'єднання комп'ютерів між собою. У кожного провайдера присутні свої сервери, у кожного хостингу, великого сайту, навіть ігри. Для підключення клієнтові потрібно авторизуватися в системі, тобто дати необхідний мінімум даних про себе, щоб серверу було зручніше і ефективніше передавати різні дані на комп'ютер і назад.


Якщо ж бути зовсім спрощено, то FTP-сервер є хмарним сховищем, яке використовується так, як того забажає його користувач. На цей сервер можуть бути завантажені будь-які дані, аж до сімейних фотографій на море. До речі, даний тип серверів можна спокійно придбати на одному з різних сайтів з їх продажу або оренді, але якщо хочеться особистий, то доведеться купити власний серверний комп'ютер, підключити його до інтернету, і ви отримаєте власний FTP-сервер, звичайно, після його повної настройки в плані софта і т. д.

Що розташовується на FTP-серверах найчастіше

Як правило, FTP-сервери використовують як хмарного сховища. Ціна на них залежить від того, скільки простору потрібно для ваших потреб. Тільки останнім часом їх почали замінювати FTPS-серверами, у яких вже є вбудований захист даних, але про це в наступному пункті статті.

Що розташовується на FTP-серверах і як їх використовувати
Також FTP-сервери використовують великі IT-компанії для з'єднання декількох офісів в один цілий. Є одна компанія, кілька офісів, але як безпечно і віддалено зв'язати праці багатьох співробітників команди, не використовуючи сторонні ресурси? Звичайно, вибір падає на створення свого сервера, який завжди під рукою і не потребує зайвих витрат, крім електрики. На кожен з робочих комп'ютерів встановлюють програми FTP-сервера, після чого будь-який співробітник має доступ до простору сервера. Такий підхід також використовують і в кабінетах інформатики, де використовують один жорсткий диск для підключення всіх комп'ютерів у кабінеті. На сам сервер можна завантажити будь-які файли, які тільки можуть знадобитися, але запускати їх прямо з сервера неможливо, тим самим виходить відповідь на питання про те, що розташовується на FTP-серверах. Розглянемо далі питання доступу.

Доступ до FTP-сервера

Як не дивно, але для підключення до FTP-сервера необхідний комп'ютер і стабільне інтернет-з'єднання, а також Total Comander для підключення до FTP. Звичайно, можна зробити локальну мережу, тільки тоді підключитися до сервера зможуть лише ті, хто пов'язаний з ним за допомогою витої пари, підключеної в роз'єм мережевого адаптера.
Що розташовується на FTP-серверах і як їх використовувати
Більше всього існує FTP-серверів для Windows, т. к. це найбільш інноваційна та прогресивна операційна система, а також користуватися нею легше і простіше, тому на сервери встановлюють Windows Server, у якого файлова система збігається з файловою системою Windows, тим самим домагається максимальна продуктивність. Звичайно, на сервер можна поставити й іншу операційну систему, але це можливо лише при необхідних знаннях у поводженні з подібним програмним забезпеченням.

Ступінь безпеки FTP-сервера

Як вже говорилося, то FTP-сервери зустрічаються все рідше і рідше, цей факт пов'язаний з численними уразливими подібного підходу, адже інформація між сервером і клієнтом може переходити через безліч зв'язуючих точок (провайдер, інші сервери, сайти тощо). Але самі дані ніяк не шифруються, а надходять у відкритому вигляді.
Що розташовується на FTP-серверах і як їх використовувати
Протокол FTPS оснащений спеціальним шифратором, здатним шифрувати і дешифрувати передану інформацію між клієнтом і сервером, забезпечуючи максимальну схоронність даних, тому при виборі сервера зверніть увагу на цей факт. Сподіваємося, ви тепер знаєте, що розташовується на FTP-серверах і для чого вони створені взагалі. Варто зауважити, що за допомогою власного сервера можна створити своє хмарне сховище і здавати його в оренду, отримуючи тим самим чималий прибуток.