Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення

6939 0 Новини високих технологій

Чому нагрівається телефон? Це питання задавав собі кожен власник смартфона. Він стає більш актуальним тоді, коли нагрів стає дуже сильним, причому настільки, що гаджет просто незручно тримати в руках. Давайте розберемося, чому нагрівається телефон, і чи нормальне це явище взагалі.

Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення

Нагрів – це нормально

Як взагалі працює центральний процесор? Він пропускає через напівпровідники струм з величезною частотою, в результаті чого відбувається сильне нагрівання кристала (оболонки процесора). Отже, будь-який телефон при роботі не може не нагріватися. Технологій, при яких обробка великої кількості даних відбувалася б без виділення тепла, ще не придумали. Отже, якщо ваш телефон гріється, то це цілком нормально. Пояснюється це явище використанням сучасного "заліза", яке здатне прораховувати великі обсяги даних.


Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення
Також не варто дивуватися, чому нагрівається телефон одного виробника, в той час як інша модель взагалі залишається холодною. Це також можливо, так як в різних пристроях реалізовані відмінні системи охолодження, застосовуються різні процесори, акумулятори. Та й робочі температури смартфонів відрізняються. Але якщо гаджет нагрівається до температури, при якій його незручно тримати в руках або яка відчувається навіть через тканину джинсів, то це ненормально. У цьому разі бажано віднести в сервісний центр – нехай майстри розбираються, чому гріється телефон. Відомо, що в будь-якому смартфоні є три основні елементи, які є джерелами тепла: процесор, акумулятор, дисплей. Кожна з цих комплектуючих в процесі роботи виділяє тепло. Найбільше гріється саме центральний процесор.

ЦП

Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення
Процесор є "серцем" будь-якого смартфона, так як саме він обробляє весь обсяг інформації і пропускає крізь себе потік даних. Чіп в стаціонарному комп'ютері або ноутбуці, приміром, має невеликий розмір, але при цьому на нього встановлюється великий радіатор (алюмінієва пластина з ребрами), а на радіатор – вентилятор. Ця система охолодження необхідна для того, щоб відводити тепло, яке неодмінно виділяється при роботі ЦП. Там завдання відводу тепла вирішити простіше з-за більшого простору всередині корпусу. Проте в компактних і тонких телефонах не вдається встановити великий радіатор або вентилятор для відведення теплоти, тому не чи варто дивуватися, чому нагрівається телефон.

До того ж в сучасних смартфонах (зокрема, у флагманах) використовуються потужні 8-ядерні чіпи, що працюють на високій частоті. Завдяки новим процесорам, користувачам стають доступні нові функції в телефонах, висока швидкість роботи і продуктивність. Однак при всьому цьому можливий сильний нагрів центрального процесора. І хоча сучасні чіпи є енергозберігаючими і ефективними, володіють високим ККД (тобто на нагрів з кожним разом йде менше енергії), виділення тепла все одно має місце.

Коли починати турбуватися?

Немає нічого страшного в тому, якщо після 15-20 хвилин гри телефон нагрівся – це абсолютно нормально. Температура може підвищуватися навіть при перегляді відео у високому дозволі або серфінгу в інтернеті. Звичайно, бажано дати телефону трохи відпочити і охолонути, але в самому факті нагріву нічого страшного немає.
Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення
Втім, якщо гаджет нагрівся до такої міри, що його навіть неприємно тримати в руках, то з ним явно щось не так. Телефони не повинні так нагріватися. При розробці виробник завжди розраховує гранично допустимі норми нагріву, і вони не виходять за рамки температури, при якій людині комфортно тримати смартфон. Якщо надмірний нагрів має місце, то телефон необхідно вимкнути, дати йому трохи охолонути. У деяких випадках необхідно закрити "важкі" програми, які на даний момент запущені. Якщо після цього телефон охолов, то значить, що проблема полягала саме в великому навантаженні. Можна допустити, що це нормально, так як нагрів процесора природний. Інша справа, коли сильно нагрівається акумулятор телефону. Чому це трапляється? Про це трохи пізніше.

Програмне забезпечення

Може телефон перегріватися з-за неякісного програмного забезпечення? Цілком. І хоча операційні системи iOS, Android, Windows Mobile є достатньо якісними і добре оптимізовані, користувачі можуть встановлювати сторонні антивірусні програми або інші програми. Ці утиліти можуть запускати фонові процеси, навантажують систему. Це може легко призвести до нагрівання. Приміром, якщо антивірус постійно сканує систему на наявність вірусів, а стороннє додаток качає в цей час оновлення через 3G або 4G інтернет, то це абсолютно точно призведе до нагрівання процесора, так як на нього в цей момент покладаються великі навантаження. У цьому випадку цілком очевидно, чому телефон швидко нагрівається. Так що необхідно стежити за програмним станом свого смартфона і не встановлювати програми, в користі або призначення яких не до кінця впевнені.

Дисплей

Сучасні дисплеї смартфонів володіють величезними дозволами. Навіть великі 42-дюймові телевізори часто мають дозвіл нижче, ніж невеликий 6-дюймовий екран смартфона. Особливо це стосується флагманів.
Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення
Але чим більша роздільна здатність дисплея, тим більше ресурсів графічного процесора (графічний процесор найчастіше є частиною основного центрального чіпа) доводиться витрачати на відтворення контенту, відповідного його вирішення. Отже, більш інтенсивний нагрів також має місце. Однак нагріватися може не тільки чіп, але і сам дисплей. Правда, рідко температура екранів значно підвищується. З-за великої площі дисплеї втрачають тепло (воно розсіюється в повітрі) інтенсивніше, ніж отримують його. Тому гарячий дисплей – це рідкісне явище. Якщо його температура дійсно відчутно підвищилася, то явно є ознака несправності. Бажано віддати телефон у сервісний центр.

Акумулятор

Останній комплектуючої, яка може бути причиною, чому телефон швидко нагрівається і розряджається, є акумулятор. Як і у випадку з процесором, нагрів батареї – це нормальне явище до тих пір, поки температура не виходить за межі дозволеного. І взагалі, з акумуляторами потрібно бути пильними, адже не так давно стався скандал зі смартфонами Samsung Galaxy, в яких батареї перегрівалися і просто вибухали.
Чому нагрівається телефон: основні причини і методи їх усунення
Зазвичай телефони нагріваються при зарядці. Якщо використовується потужне зарядної пристрій з силою струму 2А або процесор смартфона підтримує технологію Quick Charge, то нагрів буде більш інтенсивним. Тут особливо переживати не варто. Але якщо телефон в закритому режимі (без зарядки) нагрівається або довго не остигає, то має місце проблема. У цьому разі бажано віднести в ремонт.

Неоригінальна батарея

Також причиною нагріву може бути неоригінальний акумулятор. Якщо "рідна" батарея більше не тримає заряд, то купувати дешевий неоригінальний аналог – не найкраще рішення. Він цілком може виявитися неефективним або навіть небезпечним. Не варто дивуватися нагріванню смартфона з неоригінальними запчастинами.

Висновок

Якщо ніяк не можете зрозуміти, чому нагрівається новий телефон, то панікувати відразу не варто. Для початку необхідно почитати відгуки про своєму смартфоні в інтернеті. Можливо, багато користувачів скаржаться на інтенсивний нагрів. У цьому випадку немає поломки, просто виробники погано продумали систему охолодження або банально вирішили використовувати металевий корпус телефону в якості радіатора для поглинання і розсіювання тепла.