Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?

294 0 Новини високих технологій

Одним з головних перешкод на шляху до отримання якісних фото - і відеоматеріалів є вібрація. Тремтіння рук, невдалий жест або випадковий поштовх в момент запису обертаються розмитістю зображення. Цей аспект цілком логічно зробив неможливим використання відеотехніки в умовах руху. Але так було до моменту, поки не з'явився окремий сегмент екшн-камер. Що це таке? Як правило, це компактний пристрій для відеозйомки, до особливостей якого відноситься можливість отримання кадрів з будь-яких ракурсів в умовах активної дії. Але і це не повний набір особливостей, якими володіє цифрова техніка даного типу.

Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?

Загальні відомості про екшн-камери

Для розуміння всіх відмінностей таких моделей відеокамер від класичних представників ніші слід знову звернутися до специфіки самого характеру експлуатації. Їх використовують при купанні в басейні, при стрибках з парашутом, їзді на гірських байках і т. д. тобто екстремальний спорт можна назвати, в принципі, цільовим способом застосування техніки.


У підсумку цей аспект визначив і необхідність використання особливих кріплень для екшн-камер. Що це таке? Для надійної фіксації застосовуються спеціальні аксесуари від мобільних штативів до мініатюрних стэдикамов. По суті, це фіксуючі пристосування, які з одного боку фізично утримують камери на місці розташування (наприклад, на шоломі або рукоятці велосипеда), а з іншої – мінімізують вплив вібрацій. Не менш важливою особливістю екшн-камер є і зовнішня захищеність. Очевидно, що активні види спорту припускають і забруднення, і ризики механічних ударів, не кажучи про контакти з водними системами. В результаті розробники наділяють корпусу пило-, волого - і ударозащитными шарами ізоляції. Альтернативним шляхом пішли творці екшн-камери Xiaomi YI, мінімізувавши пристрій аж до позбавлення від дисплея. Таким чином, їм вдалося спочатку скоротити ризики негативного впливу на камеру.

Основні параметри вибору

Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?
Однією з ключових характеристик, що впливають на якість зйомки, є частота кадрів. Чим вище цей показник, тим більш плавним вийде відтворення відео – до того ж камера з темпом не нижче 30 кад./с. зможе забезпечити і ефект «слоу-моушн». Але з іншого боку, висока частота позначиться на обсягах запису, вимагають більше пам'яті для зберігання матеріалів. Наступний важливий показник – кут охоплення екшн-камери. Яку вибрати – на 120° або до 170°? У цьому діапазоні представлений основний спектр пропозицій на сьогоднішній день. Широкий кут буде безпрограшним варіантом з двох причин. По-перше, він позбавить від необхідності «націлювати» об'єктив в умовах моментальної несподіваною зйомки, спочатку охоплюючи значну частину «картинки». По-друге, ті ж 170° забезпечать оптимальну глибину різкості, що позитивно позначиться на якості зйомки. Буде незайвим на базовому рівні відбору врахувати і походження процесора, від якого буде залежати швидкість запису, чуйність меню і якість обробки одержуваних матеріалів. Наприклад, для роботи з об'ємними роликами рекомендується потужний процесор Ambarella A9.

Нюанси вибору моделі з дозволу

Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?
Даний параметр варто розглянути окремо, оскільки від нього багато чого залежить і вибір не завжди однозначний. Для домашнього використання без претензій на професійну зйомку і без складної постобробки цілком можна обмежитися формату Full HD. Буває, що пристрій підбирається і для роботи в якості автомобільного реєстратора. Як вибрати хорошу екшн-камеру для таких завдань? Оптимальним буде дозвіл до 1080 р і 30 кад./с. Підвищення якості в даному випадку ні до чого, оскільки цей формат дозволить оцінити обстановку на дорозі при достатньої деталізації. Головне, знову ж вибирати апарат з широким кутом близько 150-170°.
Якщо ж ставиться завдання твору матеріалів з художніми акцентами, то в обмеженнях сенсу не буде. Як мінімум для того ж ефекту «слоу-моушн» потрібно матриця, здатна знімати в режимі 1080 р і 60 кад./с. Найбільш ж привабливі екшн-камери 4K, за допомогою яких можна одержувати унікальні ракурси, деталізовані панорамні кліпи і т. д. Інша справа, що і цінник такого апарату може бути істотно вище.

Що ще врахувати при виборі?

Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?
В таких камерах особливо важливі широкі комунікаційні можливості і автономність. Виробники все більше уваги приділяють технологіям забезпечення зв'язку, що дуже зручно. Бажано звертатися до моделям, які мають модулі Wi-Fi і Bluetooth. Вони дозволять зв'язати пристрій з комп'ютером, телевізором або смартфоном.

Не менш важлива і автономність екшн-камери. Яку вибрати модель з урахуванням цього параметра? В якості елемента живлення застосовуються в основному акумулятори. Бажано вибирати техніку в комплекті з блоками типу Li-Ion. Вони відрізняються невеликими розмірами і в той же час дозволяють використовувати камери в активному форматі протягом декількох діб.

Модель Polaroid Cube

У 1990-х фірма Polaroid прославилася досить успішними фотокамерами моментальної дії. І ось, після довгих років перебування в тіні виробник знову нагадує про себе екшн-камерою Cube. Пристрій не є інноваційним і не відрізняється великою кількістю сучасного функціоналу. Однак в середній ніші розробка показує приклад збалансованості експлуатаційних характеристик і продуманості конструкції. Цікавий і сам форм-фактор даної екшн-камери. Що це таке? Це кубічна форма корпусу, який позбавлений РК-дисплея, але зате забезпечений п'ятимегапіксельною CMOS-матрицею з широким кутом. Це дає можливість, в першу чергу, занурювати апарат у воду на 5 м, а також здійснювати охоплення завдяки фокусної відстані на 34 мм. Засмутити може лише скромна частота зйомки на 30 кад./с.
Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?

Екшн-камера Sony FDR-X1000V

Флагманська модель з лінійки одного з передових виробників цифрової відеотехніки. Частотний діапазон запису варіюється від 120 до 240 кад./с. в залежності від дозволу, яке налаштовується. Причому для підвищення якості зйомки розробники використовували електронний стабілізатор. Він забезпечує захист від трясіння матриці. Також слід зазначити, що це екшн-камера 4K, причому її бітрейт становить 100 Мбіт/с. До особливостей моделі відноситься і багатий набір інтерфейсів. Пристрій може підключатися до іншої апаратури через Wi-Fi, при цьому дозволяючи фіксувати місце розташування за допомогою сервісу навігації GPS. Якщо говорити про недоліки, то екшн-камера Sony в даному виконанні може оснащуватися тільки «рідними» аксесуарами, принаймні, це стосується фіксаторів ременів. Крім того, її вартість складає близько 30 тис. руб.
Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?

Модель Ion Air Pro Plus

Це приклад оптимізованого підходу до розробки екшн-камери. Навіть на тлі середньостатистичних компактних пристроїв цього класу пропозицію від Ion Air виглядає дуже скромно за розмірами. Тим не менш апарат підтримує роздільну здатність 1920х1080 з частотою зйомки 60 кад./с. У комплектації виробник також передбачив і трипод для екшн-камери. Що це таке? Це штатив, який базується на трьох несучих штангах, що дозволяє здійснювати студійну зйомку. Апарат можна доповнювати й іншими, самими різноманітними фіксаторами для його використання в умовах занять спортом. Знову ж міні-корпус робить ледь відчутною навантаження від нього, не обмежуючи користувача в рухах.

Екшн-камера Xiaomi YI

Модель спочатку замислювалася як експериментальна, але її успіх на ринку виявився цілком чутливим для сегменту. Обумовлено це двома основними факторами: мова знову йде про надкомпактних розмірах, а також про багату функціональної начинки. Що стосується першого, то габарити екшн-камери Xiaomi YI при масі в 72 г складають 604x42x212 мм. Робочі якості забезпечує 16-мегапіксельний фотосенсор Sony Exmore. Зйомку можна здійснювати на швидкості 50 кад./с. при дозволі Full HD. У плані функціональності можна виділити оптичну стабілізацію з можливістю 3D-шумозаглушення, засоби комунікації Wi-Fi і Bluetooth, а також тривісний акселерометр. Саме поєднання маленького корпусу і широких експлуатаційних можливостей зробило популярної цю модель екшн-камери. Відгуки про якість запису, звичайно, не йдуть у порівняння з враженнями від згаданого вище пропозиції Sony, але за мірками пристроїв вартістю близько 10 тис. вони цілком прийнятні. Користувачі прощають окремі похибки, без яких у такому форм-факторі на сьогоднішній день просто не обійтися.
Екшн-камера: що це таке? Як вибрати хорошу екшн-камеру?

Висновок

Якщо не так давно в сегменті екшн-камер домінували 2-3 фірми, у тому числі Sony і GoPro, то сьогодні на передові позиції рейтингів кращих моделей все частіше виходять і розробки інших, іноді маловідомих компаній. В якості прикладу можна навести модель Ion Air Pro Plus, творці якої намацали щось принципово нове в концепції пристрою. Свій чималий внесок у різноманітність сегмента внесла і екшн-камера Xiaomi, яка поєднала два напрямки розробки – оптимізацію і розширення функціональності. В результаті вийшла практична, зручна у використанні і приваблива по робочим якостям модель. І навпаки, та ж компанія Sony нічим не обмежує фантазії своїх інженерів, які в кожному новому пристрої підвищують основні експлуатаційні характеристики і можливості для бездротової комунікації камери.