Як перевірити Power Bank перед покупкою

27 0 Новини високих технологій

Виробники смартфонів, планшетів, плеєрів та інших мобільних пристроїв, підстьобуючи попит, постійно пропонують нові моделі, звітуючи про поліпшення технічних характеристик і збільшення часу автономної роботи своїх виробів. Паралельно спеціалізовані інтернет-ресурси містять на своїх сторінках безліч рекомендацій з оптимізації енергоспоживання гаджетів. Більше того, кожен власник портативного пристрою майже напевно стикався з ситуацією, при якій доводилося сидіти поряд з розеткою, підживлюючи свого електронного друга і помічника. Іншими словами, проблема щодо швидкого розряду існує і потребує вирішення.


Портативна батарея

Якщо, перебуваючи вдома, ще можна поставити гаджет на зарядку від електромережі, то на робочому місці це може виявитися проблематичним. А в поїздці і зовсім неможливо. Рішення було знайдено - ним стала батарея Power Bank.
Як перевірити Power Bank перед покупкою
Це пристрій являє собою, по суті, акумулятор у власному корпусі з роз'ємами USB і mini-USB, хоча останнім часом з'явилися варіанти з додатковим гніздом формату Type-C. Перший вихід використовується для підключення проводу зарядки гаджета, а другий – для відшкодування витраченої ємності. Безсумнівна перевага – невеликі габарити. Наприклад, Power Bank для IPhone може бути настільки компактним, що легко поміститься навіть в кишені одягу.

Гра в рулетку

Що може бути простіше, ніж придбати який-небудь аксесуар для гаджета? Зараз достатньо зробити всього два-три кліка мишкою і Power Bank відправлять літаком прямо з далекого Китаю.
Як перевірити Power Bank перед покупкою
А якщо врахувати, що, як правило, у продавців в описі товару вказані настільки казкові характеристики, то не виникає сумнівів у вдалій покупці. Приміром, ємністю 1020 і фантастичними 50 А вже нікого не здивуєш – це, так би мовити, норма. Хоча дійсність така, що заявлені і фактичні параметри – дві великі різниці. Зрозуміло, не завжди, але досить часто. Ось тому в цій статті ми розглянемо, як перевірити Power Bank. Буде запропоновано два шляхи, один з яких потрібно використовувати перед покупкою, а другий - після.


Джерело живлення

Як вже було сказано, всередині корпусу портативного зарядного пристрою розміщується одна або кілька акумуляторних батарей. Найчастіше це джерела типорозміру 18650. Для тих, кому назва ні про що не говорить, можна порадити уявити збільшену пальчикову батарейку. Це циліндр з габаритами 66х18 мм. Їх виробляють великі компанії (Samsung, LG, Panasonic, Sanyo) так і зовсім маловідомі.
Як перевірити Power Bank перед покупкою
Зазвичай спостерігається взаємозв'язок між популярністю і якістю. Найважливіша характеристика акумулятора – його електрична ємність, тобто кількість запасаемого електрики. Чим вона вище, тим більше важить батарейка, завдяки підвищеній щільності хімічних елементів всередині. Так, зазвичай масі в 45-50 г відповідає 3-35 А ємності.

Вагоме надбання

Власне, опис 18650 як раз і дозволяє відповісти на питання про те, як перевірити Power Bank. Так як відомі габарити всього корпусу і одиничного джерела живлення, то неважко визначити, скільки батарей поміститься всередину. А знаючи масу кожного з них, отримати підсумковий вага і порівняти його з заявленим. Приміром, на ринку існує безліч портативних джерел живлення з низькою вартістю, декларованою ємністю 50000 мА, розмірами 170х80х25 мм і масою 300 р. тобто очевидно, що всередині у кращому випадку розміщені шість батарей (виходячи з ваги). Загальна ємність становить 6*3500 мА=21000 мА. Навіть такий орієнтовний розрахунок показує, що 50 А ніяк не виходить. Віднімання ваги корпусу та допоміжних елементів лише посилює картину. Причому абсолютно непринципово, чи буде це Power Bank для IPhone або пристроїв, що працюють під управлінням системи Android. Мало того, всередині такого Power Bank зовсім не обов'язково встановлені якісні батареї. Недорогі різновиди володіють меншою ємністю, що в підсумку може легко призвести до «чесних» 8000-10000 мА.
Для зовсім грубих підрахунків можна скористатися формулою, згідно з якою кожним 5 А відповідає 100 г ваги.

Тестер USB

На жаль, вищевказаний метод, незважаючи на свою очевидність, з кожним новим поколінням портативних зарядних пристроїв дає менш точні результати. Причина цього полягає в тому, що деякі виробники почали навмисно обважнювати виріб, доводячи його масу до необхідних значень.
Як перевірити Power Bank перед покупкою
Як перевірити Power Bank в цьому випадку? Досить просто, але його особливість така, що, по-перше, сам пристрій має бути «на руках», а, по-друге, знадобиться спеціальний USB-тестер. Іншими словами, спосіб підходить для перевірки вже купленого джерела. Зараз можна легко придбати недорогий прилад для подібних вимірів, що представляє собою коробочку розміром з флешку, обладнану входами USB («тато» і «мама»), а також невеликим дисплеєм, що відображає величину напруги, що споживається в процесі зарядки струму, ємність і деякі інші характеристики.
Зазвичай з тим, як перевірити Power Bank за допомогою USB-тестера, проблем не виникає: вимірювальний прилад підключається до роз'єму шини на корпусі портативного зарядного пристрою, а від нього вже відходить провід до заряжаемому гаджету. Для продукції Apple з роз'ємом Lightning, для інших же - micro-USB або Type-C. Залишається лише спостерігати за показаннями на дисплеї. Наведемо приклад: Power Bank зміг зарядити смартфон 2 рази, після чого виключився. При цьому дисплей показав 6000 мА. Отже, сумарна ємність батарей становить трохи більше отриманого значення. Мабуть, далі варто пояснити, як зарядити Power Bank. Насправді нічого складного немає: шнур живлення від зарядки гаджета (смартфон, планшет, електронна книга) підключається до пристрою. Внутрішній контролер автоматично зупинить процес при досягненні «стелі». Зазначимо, що є альтернативний спосіб виміру ємності. Він полягає в тому, що тестер підключається до USB-роз'єму комп'ютера або зарядного пристрою з відповідним коннектором, а від нього йде провід на Power Bank. У цьому випадку буде показана не видана, а спожита ємність.

Нове на ринку

Останнім часом деякі виробники першого ешелону почали пропонувати Power Bank, в яких замість 18650 встановлені полімерні або іонні акумулятори. Зазвичай вартість таких рішень відносно висока. Орієнтовна перевірка ємності через вага і габарити незастосовна.