Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

365 0 Новини високих технологій

Позначити коротко, що таке розумний будинок, можна в парі речень. По-перше, розглянута система з використанням інноваційних технологій дозволяє автоматизувати роботу світлового, телевізійного та іншого обладнання за заданими параметрами. По-друге, комплекс виконує протипожежну та охоронну функцію на протязі всього дня. Крім того, система може регулювати і контролювати положення розсувних воріт, жалюзі і інших пристосувань. Сьогодні подібний комплект доступний в елітних будинках, а також будь-якому охочому, який має необхідні фінансові кошти. Така конструкція дає людині отримати максимум комфорту при мінімальних витратах праці і часу на побутові проблеми.


Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Що таке розумний будинок?

Коротко таке поняття включає в себе впровадження новітніх технологій у побутове обладнання. Про подібній системі багато чули і бачили в інтернеті чи по телебаченню. Це обладнання особливо актуально для власників заміських котеджів, які хочуть максимально спростити і автоматизувати управління комунікаціями та елементами житла. Безліч деталей із загального комплексу вже багато років використовується в торгових центрах та офісах. До таких елементів відносяться: регулювання вентиляції і кондиціонування, відеокамери, інформаційні портали, датчики руху і багато іншого. Якщо ці компоненти з'єднати в одне ціле, вийде охарактеризувати коротко, що таке розумний будинок. Основа інтелектуального будівлі включає в себе інтегрований підхід, що дозволяє за допомогою взаємодії різних систем між собою організувати централізований контроль з одного пульта управління.


Історія створення

Що таке розумний будинок? Коротко історію створення розглянемо далі. З такою системою познайомилися спочатку жителі США. Ще в 70-х роках минулого століття вченими Вашингтонського інтелектуального університету була реалізована ціла програма по використанню житлової площі за допомогою найсучасніших технологій і наявних актуальних систем життєзабезпечення. На вітчизняному ринку подібний винахід з'явилося лише через чверть століття. Особливого ентузіазму нововведення серед населення не знайшло, враховуючи високу вартість самої системи і труднощі з її експлуатацією. Оскільки на той час енергоресурси коштували копійки, будинок з інтелектом не знайшов широкого застосування на пострадянському просторі. Лише на початку 2000-х почалося впровадження подібної системи, оскільки активно стала розвиватися комп'ютерна сфера, а також галузь аудіо - і телерынков.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Особливості

Заможним співвітчизникам подібні схеми припали до смаку. Символом гарного життя стала можливість управління всіма функціями в побутовому оснащенні, не встаючи з дивана. Такі конструкції стали статусним атрибутом успішного власника приватного будинку. Потенційних замовників проект багато в чому приваблював тим, що весь функціонал реалізовувався за допомогою натискання декількох кнопок на пульті дистанційного управління. Коротко про плюси розумного будинку можна сказати, що він при можливості виходу в інтернет регулює практично всі процеси у відсутність господарів житла. Сюди входить не тільки безпеку будівлі, але і всі процеси, які відбуваються в ньому. Таке рішення дозволяє практично повністю контролювати ситуацію на віддаленій відстані.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Розвиток

Далі розглянемо в загальному, що таке система "розумний будинок". Короткий зміст зводиться до того, що вона дає можливість перекласти більшу частину домашніх турбот на штучний інтелект. Фахівці відзначають стабільне зростання попиту на подібного роду технології. Зараз всі завдання можна запрограмувати в певній послідовності й необхідному режимі, після чого управління здійснюється за допомогою натиснення однієї-двох кнопок. Багато елітні новобудови, особливо в столиці, оснащуються системою "розумний будинок" на стадії проектування. У міських квартирах подібна технологія більше затребувана в розважальному плані (мультирум, управління освітленням). А ось для заміських будинків і котеджів опція "розумний будинок" (що це таке – коротко викладено в попередніх абзацах) є способом оптимізувати системи життєзабезпечення. Сучасні житлові будівлі являють собою складну інженерну споруду, в якому є різні інтелектуальні технології. У заміських будинках використовуються розгалужені електричні мережі, вузли кондиціонування, вентиляції, теплоізоляції. Крім того, встановлюються автоматичні системи відкриття жалюзі, воріт, управління температурою і об'ємом води в басейні. Така багатофункціональність – це і є головний аргумент на користь розумного будинку, що дозволяє звести всю інженерну частину житла в єдиний керований комплекс.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Розумний будинок: короткий опис

Заміські котеджі зазвичай обладнуються спеціальною охоронною системою, що включає в себе різноманітні датчики і контролери. Як правило, в такий розумний будинок входить блок управління кліматом, освітленням, поливом і пожежогасінням. В принципі, можливості даної технології досить широкі, тому опціонал можна підібрати індивідуально, в залежності від вимог та побажань власника.
Мінуси розумного будинку (коротко про особливості якого ми вже згадували) полягають, насамперед, у його високої вартості. Далеко не кожен бажаючий може дозволити собі таку розкіш. Середня ціна стандартного комплекту на вітчизняному ринку складає близько 25-3 млн рублів. Тим не менш технологія користується попитом серед багатих людей. Фахівці припускають, що вартість інтелектуального управління житлом буде поступово знижуватися, як це сталося в Європі та Америці.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Цікаві факти

Як свідчить зарубіжна статистика, незважаючи на високу вартість розглянутого проекту, окупається він відносно швидко. Варто врахувати, що тісно пов'язаний розумний будинок з інформатикою. Коротко варто згадати про головну перевагу системи. Розумний будинок дозволяє зменшити експлуатаційні витрати на всі види комунальних послуг. Як показують багаторічні спостереження, можна заощадити до 30% електроенергії, 40 % – на воді, до 50 % – на обігріві. Варто відзначити, що понад 25 % заміських будинків за межами МКАД вже повністю або частково оснащені інтелектуальним керуванням. При цьому цифра продовжує впевнено рости.

Глобалізація

Що таке розумний будинок 7 класу? Коротко – це система, що передбачає інтелектуалізацію не окремих будинків, а цілих селищ. Котеджі в такому поселенні об'єднуються управлінням у єдиному диспетчерському пункті. Таке рішення дозволяє своєчасно відреагувати на різні позаштатні та аварійні ситуації. Вся інформація з лічильників та інших систем, у разі критичного значення, що передається на загальний командний пункт. Наприклад, власник котеджу знаходиться у від'їзді, при цьому трапляється загоряння. Інформація про аварії надходить на мобільний телефон господаря і на диспетчерський вузол. Для усунення проблеми передбачено контролюючий пристрій, що дозволяє визначити джерело виникнення збою. Крім того, єдине інтелектуальне управління будинками дозволить гарантувати безперебійне оснащення котеджів електрикою, перерозподіляючи навантаження між усіма будівлями селища в рівній мірі. Це значно спрощує контроль стану кожної будови, підключеного до загального пульта.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Що в майбутньому?

Більшість фахівців припускають, що за подібними селищами бачиться майбутнє всієї елітної нерухомості за містом. Розумні будинки, як і цілі поселення, безсумнівно, знайдуть свого споживача. Експерти прогнозують, що незабаром будівлі, які не мають хоча б часткового інтелектуального оснащення, буде складніше продати. Багато фахівців відзначають, що масове впровадження "розумних" селищ на вітчизняних теренах – це поки нереалізована мрія, про здійснення якої говорити ще рано. Такі поселення можна перерахувати по пальцях. А якщо взяти до уваги, що зарубіжні аналоги передбачають систему контролю доступу, протипожежну сигналізацію, контроль освітлення, систему даних про наявні автомобілях, регулювання дренажної та питної системи, по-справжньому "розумних селищ" немає навіть в елітних районах Підмосков'я.
Що таке розумний будинок? Коротко про плюси і мінуси

Підсумок

Експерти в перспективі передбачають неодмінна розвиток інтелектуальних будинків і селищ. Вони пов'язують це з можливістю розумного будинку регулювати клімат, підлаштовуватися під інші зовнішні і внутрішні фактори. Такі технології відносяться до оптимального існування в еру техногенного розвитку.