Причини, чому гріється телефон

5517 0 Новини високих технологій

Кожен власник смартфону завжди задавався питанням про те, чому гріється телефон. Явище нагріву гаджета вважається цілком нормальним. Однак є певні температурні межі, коли нормальний нагрівання переростає в ненормальний. Давайте спробуємо розібратися в тому, чому гріється телефон і не небезпечно це.

Причини, чому гріється телефон

Загальні відомості

Будь-який смартфон, що працює на операційній системі Android, iOS, Windows Mobile і т. д., повинен нагріватися. Це цілком нормально і природно. Дане явище пояснюється застосуванням сучасного "заліза" і постійним використанням смартфона. Якщо почитати форуми, де активно обговорюються подібні питання, то можна дізнатися, що особливо сильно гріються телефони "Самсунг". Чому це відбувається? Просто компанія використовує свої комплектуючі та програмне забезпечення, яке може мати відмінний принцип роботи.


До того ж, необхідно розуміти, що для одного смартфона робоча температура може бути високою, для іншого – низькою. Всі телефони різні, тому одна модель може сильно нагріватися під час роботи, інша – слабо. Однак, в будь-якому випадку, гаджет може грітися до такої температури, яку можна назвати комфортною. Якщо ж він став настільки гарячим, що його незручно тримати в руках або це відчувається через товсту тканину джинсів, то проблема явно має місце. В цьому випадку його необхідно вимкнути і віднести в сервісний центр – нехай там розбираються, чому телефон сильно гріється.
Причини, чому гріється телефон
Отже, у телефоні є три основні елементи, які можуть грітися: процесор, акумулятор, екран.

Процесор

Саме це комплектуючий бере на себе весь основний обсяг роботи. Мобільні чіпи в смартфонах сильно відрізняються від процесорів, що використовуються в ноутбуках і тим більше в стаціонарних комп'ютерах. Вони дуже маленькі, і реалізувати в замкнутому просторі ефективну систему охолодження просто неможливо. До того ж, сучасні мобільні процесори можуть бути дуже потужними. Часто вони мають 8 ядер, що працюють на високій частоті. Звичайно, з такими чіпами телефон буде працювати дуже швидко. Так і користувач отримує можливість грати в найсучасніші мобільні ігри, дивитися фільми (або інше відео) у високій якості і дозволі, комфортно користуватися інтернет-браузерами, а вони, як відомо, є дуже вимогливими до "заліза". Природно, всі ці завдання покладаються на центральний процесор, який споживає енергію акумулятора. В результаті нагріваються обидва елементи.

Причини, чому гріється телефон

Чи це Нормально?

Не потрібно особливо заморочуватися і думати про те, чому гріється телефон. Цілком нормально, якщо через 20-30 хвилин гри або перегляду відео у високій якості телефон нагріється більше звичайного. Звичайно, бажано дати йому невеликий відпочинок, але в самому нагріванні як такому нічого страшного немає. Але якщо телефон розжарився настільки, що його неможливо тримати в руках, то це вже дивно. Можна припустити, що виробник допустив конструкцію телефону, за якої він став так сильно нагріватися, але вірогідність цього мала. Якщо після закриття "важких" програм телефон охолов і прийшов у норму, то в подальшому слід уникати подібних навантажень. Однак у тих рідкісних випадках, коли телефон залишається гарячим навіть без значних навантажень, його необхідно віднести в сервісний центр, де точно зможуть розібратися, чому гріється телефон.
Причини, чому гріється телефон

Проблема в ПО?

До речі, цілком може виявитися, що телефон в режимі очікування є гарячим через "кривого" програмного забезпечення або у разі наявності встановлених сторонніх програм, які постійно качають щось з інтернету. Деякі неякісні і безкоштовні антивіруси можуть час від часу довільно сканувати систему, що обов'язково призведе до сильного нагрівання смартфона навіть в закритому режимі. Постійний потік даних в мережі Wi-Fi, 3g або 4g теж може стати причиною, чому телефон швидко гріється, тому бажано вимикати модулі бездротового передачі даних, коли вони не потрібні. Це дозволить економити заряд батареї, а в деяких випадках навіть запобігти нагрівання.

Гарячий дисплей

Чим більша роздільна здатність дисплея, тим більше енергії він споживає і тим сильніше нагрівається. Сучасні дисплеї виробники роблять неймовірно класними. У флагманах дозвіл може досягати 2960x1440 (WQHD+). Природно, споживання енергії такого екрану буде високим, як і нагрівання. Висока яскравість, деталізація картинки і якість радує око, але для підтримки таких екранів процесору (відеочіпу) доводиться працювати в повну силу, що спричиняє підвищений нагрів.

Причини, чому гріється телефон
У деяких флагманах є функція зниження роздільної здатності екрану, що дозволить зменшити навантаження на процесор і акумулятор, також це знизить нагрівання. Якщо ви помітили, що дисплей став занадто гарячим, то бажано дати йому можливість охолонути або активувати щадний режим, при якому значення яскравості знижується. І хоча сам дисплей гріється незначно, для відтворення роликів або ігор у високому дозволі потрібен великий ресурс центрального і графічного процесорів, а вони при роботі виділяють багато тепла.

Акумулятор

Батарея – третій елемент в смартфоні, який може сильно нагріватися. Багатьом користувачам цікаво, чому гріється телефон під час зарядки. Між тим помірне нагрівання є цілком природним явищем. Більше повинні нагріватися смартфони з технологією Quick Charge (швидка зарядка), які здатні нагріватися з нуля до 50% приблизно за 20-30 хвилин. Також активне підвищення температури можливе при використанні зарядки з силою струму 2 А (більшість зарядних пристроїв працюють при струмі 1 А). При цьому буде нагріватися сама зарядка, кабель і, звичайно ж, телефон. Але знову необхідно відзначити, що температура може підвищуватися до розумних меж. Якщо телефон настільки сильно нагрівся, що його навіть в руки брати некомфортно, то бажано його повністю відключити і віднести в ремонт.
Причини, чому гріється телефон

Неоригінальні деталі

В деяких випадках користувачі купують неоригінальні акумулятори для своїх телефонів, які при зарядці можуть сильно нагріватися. Підпільне виробництво ніколи не дотримується вимоги безпеки, тому не варто дивуватися, що нагрівання має місце при експлуатації неоригінальних батарей. До речі, це стосується не тільки акумулятора, але і інших модулів, які можна замінити на неоригінальні.

На закінчення

Тепер ви знаєте, чому гріється телефон. "Андроїд" на ньому використовується або яка-небудь інша операційна система – це неважливо. Підвищення температури можливе з будь-яким програмним забезпеченням, так як це не програмна особливість, а апаратна. Втім, погано оптимізована "операційка" також може сприяти сильно нагріванню гаджета, тому необхідно своєчасно встановлювати всі оновлення, які пропонує виробник. Там можуть бути виправлені важливі недоробки, включаючи і надмірне підвищення температури. Наостанок зазначимо, що надмірний нагрів якого-небудь комплектуючого може нашкодити телефону і навіть розплавити деталі корпусу або внутрішні елементи. Тому при відчутті дуже високої температури нагріву, яка, як вам здається, не є нормальною, бажано віднести гаджет в сервісний центр. Діагностика буде платною, однак це в будь-якому випадку вийде дешевше, ніж заміна згорілих комплектуючих на нові. Та й взагалі, надмірний нагрів – це небезпечно. Недавня історія з вибухаючими смартфонами Samsung є тому доказом.