Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

213 0 Новини високих технологій

У багатьох випадках у музикантів виникає необхідність придбати компактний інструмент, який може стати заміною акустичному фортепіано. Синтезатори мають невеликі розміри і вагу, проте в них є один серйозний недолік для професійного музиканта: не повнорозмірна клавіатура, яка не повторює механіки акустичного фортепіано. У такому разі у музиканта є тільки один вихід - придбання цифрового фортепіано. Відмінний вибір практично за всіма параметрами - це Casio CDP-200R.

Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Характеристики

Всі електронні клавішні поділяються на два основні різновиди: цифрові піаніно і синтезатори. По суті, і ті й інші є синтезаторами, однак різниця полягає в орієнтованості інструментів. На відміну від звичайного синтезатора, Casio CDP-200R має не тільки велику кількість тембрів і додаткових функцій, але і орієнтований на імітацію акустичного фортепіано як по тактильним відчуттям, так і за звучанням.


Піаніно Casio CDP-200R оснащений повнорозмірною клавіатурою з 88 клавіш. Кожна з них оснащена молоточкової механікою. По твердості вона відповідає класу зваженої. Що це означає? Як правило, синтезатори мають невиважену клавіатуру, це легко виявити, адже для натискання на невиважену клавішу практично не треба докладати жодних зусиль. Полувзвешенные системи є "золотою серединою", вони підходять як для любителів, так і для професіоналів, які не завжди грають на акустичному фортепіано. Зважена ж клавіатура, як на Casio CDP-200R, практично повністю відповідає своєму аналогу. Це вибір музикантів, які в основному грають саме на акустичному фортепіано, тому їм життєво необхідні тренування саме на такий механіці. Модель має лінійний і мікрофонний входи, які можна використовувати для підключення колонок або навушників, USB-роз'єм і слот під SD-карту. Вага інструменту становить дванадцять кілограм, а розмір 1333х133х278 див. Його можна перевозити практично в будь-якому легковому автомобілі.
Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Зовнішній вигляд і звучання

Компактний корпус виконаний з якісного пластика. Накладки клавіш - з глянцевого матеріалу, що можна назвати одним з недоліків: незважаючи на гарний зовнішній вигляд, глянсова поверхня досить швидко покривається слідами від пальців. Її слід протирати спеціальними серветками або м'якою тканиною. Відмінно підійде для цього мікрофібра. Абразивних матеріалів слід уникати.

Звукова система представлена вбудованими колонками в кількості двох штук. Потужність кожної з них - вісім ват. Є можливість підключити зовнішні колонки або навушники. Слід врахувати, що роз'єм "джек" не підходить для побутових колонок і навушників, які зазвичай використовуються з комп'ютером або телефоном. Для того щоб підключити їх до цифрового піаніно знадобиться спеціальний перехідник, який можна придбати практично в будь-якому магазині музичних інструментів, в радиодеталях і деяких комп'ютерних магазинах. До цього цифрового піаніно можна підключити педаль сустейна.
Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Комплектація

За ціну в 35 тисяч рублів практично в будь-якому музичному магазині можна придбати піаніно Casio CDP-200R. Що входить при покупці в комплектацію слід уточнювати у продавців, однак, як правило, всі моделі йдуть в комплекті з блоком живлення, пюпітром і педаль сустейна. Стійка в не входить в стандартну комплектацію, тому його доведеться купувати окремо. Фірмова стійка Casio зручна у використанні, вона дозволяє музикантові зручно розташуватися за інструментом. Звичайно, можна використовувати просту Х-подібну стійку, вона дешевше і мобільніше, її, відміну від фірмової, можна легко перевозити в автомобілі, однак Х-подібна стійка нижче і менш зручна: інструмент ковзає по ній і, зважаючи на досить великий довжини, буде нестійкий при грі.
Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Два в одному

Casio CDP 200R це не тільки цифрове піаніно з відмінними показниками, але ще й хороший синтезатор. У ньому є 670 вбудованих тембрів, багато з яких звучать дуже якісно. Поліфонія представлена 48 голосами. Цього вистачить для виконання багатьох п'єс, проте швидкі твори з великою кількістю арпеджіо можуть звучати на ньому скупо. Практично в будь-якому синтезаторі є функція автоакомпанементу, і Casio CDP-200R теж має цю корисну "фішку", причому вбудованих стилів в пам'яті пристрою є двісті штук, а це досить багато.

Для новачків

Крім усього іншого, у інструменті є арпеджіатор, метроном, ефект реверберації і функція транспонування. У багатьох синтезаторах є так званий навчальний режим, проте далеко не всі цифрові піаніно можуть похвалитися тим же. Однак Casio CDP-200R ця функція є, що є його незаперечних переваг для новачків. Цей інструмент не тільки добре імітує реальну клавіатуру, але і на певному етапі зіграє роль викладача.

Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Загальне враження

Ціна інструменту трохи більше тридцяти п'яти тисяч рублів, це один із самих бюджетних варіантів в категорії цифрових піаніно. Дешевше тільки попередні моделі цієї лінійки Casio, однак вони, на відміну від CDP-200R, не володіють функціями синтезатора, приміром, кількість тембрів у тих моделях чи досягає дванадцяти. Casio CDP-200R музикант отримує повноцінний інструмент з повнорозмірною клавіатурою, величезною кількістю преднастроек, можливістю підключати піаніно до комп'ютера і використовувати сторонні звукові банки, а також просто користуватися інструментом як міді-клавіатурою. Роз'єм під карту пам'яті в більш дешевих моделях взагалі відсутня. Але якщо все так добре, то навіщо взагалі на ринку моделі за сто і навіть двісті тисяч рублів? Навіщо платити стільки, якщо можна взяти Casio CDP-200R?

Недоліки

Звичайно, не ідеальний інструмент, якщо порівнювати його з аналогічними піаніно з більш високої цінової категорії. Сюди можна включити і досить "дерев'яний" хід клавіш - молоточкова механіка працює, однак не повністю повторює акустичне фортепіано. Чутливість до торкання присутній, однак багато помітять, що вона не завжди точно відповідає реальному натискання. Клавіатура "ходить" з деякою затримкою, особливо це помітно при швидкій грі: клавіші досить довго "отлипают" - повертаються на своє місце. Звичайно, комусь саме цей недолік не буде критичним, а ось ті, хто звик до акустичного фортепіано, можуть випробувати дискомфорт.
Цифрове піаніно Casio CDP-200R: опис, огляд, характеристики

Переваги

Безперечно, позитивною рисою цього піаніно можна назвати відмінну ергономіку кнопок і зручність в налаштуванні. Кнопки великі, зроблені з якісної гуми та пластику. Великий РК-екран - ще одна перевага моделі, адже часто власники синтезаторів скаржаться, що на невеликому екрані буває важко щось розгледіти, а ось на цифрових піаніно екранів часто і зовсім немає, а все управління виконується тільки за рахунок механічних кнопок. Для багатьох музикантів величезним плюсом стане можливість семплювання і запису власних композицій, адже в пам'яті інструменту можна зберегти до десяти композицій з шістьма треками в кожній з них. Підводячи підсумки, можна сказати, що Casio CDP-200R - один з кращих гібридів синтезатора і цифрового піаніно в своїй ціновій категорії. Купувати інструмент слід у офіційних дилерів Casio в Росії, тому що тільки в цьому випадку покупець отримує дворічну гарантію з можливістю повної заміни інструмента або повернення грошей. Як правило, апарати Casio при акуратному використанні служать багато років, але ніхто не застрахований від будь-яких дрібних недоліків або заводського браку.