Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

23 0 Новини високих технологій

За нинішніми мірками досить унікальним друкуючим пристроєм є Epson LX 350. Хоч цей принтер морально і фізично застарів, але в деяких можливих сферах застосування йому немає гідної альтернативи. Саме цього виробу легендарного японського виробника і буде присвячений даний матеріал.

Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

Позиціонування

Для початку необхідно відзначити той момент, що досить дорогим засобом виведення документації є Epson LX 350. Але ось до рішень преміального рівня він вже точно не відноситься. Тим більше, як було зазначено раніше, цей принтер на базі матричного методу друку повністю застарів. Причому це повною мірою стосується як самого пристрою, так і технології, що лежить в його основі. Але є такі сфери застосування систем друку, в яких можливої альтернативи розглянутого рішення просто не існує. До їх числа відносяться банківські установи та каси залізниці. Тому такий матричний принтер може використовуватися лише у вузькоспеціалізованих сферах застосування. Знову-таки до якості друку у цьому випадку висуваються досить посередні вимоги. Це ж саме можна зазначити і про швидкодію. Але ось технологія друку повинна базуватися на матричному методі.


Комплект поставки

Наявністю наступного списку поставки може похвалитися Epson LX 350:
 • Засіб друку на базі матричного способу виведення інформації.
 • Розширений посібник користувача в паперовому оформленні.
 • Стандартний гарантійний талон від виробника.
 • Диск з повним набором різноманітного програмного забезпечення, який доповнений різними модифікаціями драйверів.
 • Набір інтерфейсних проводів.
 • До переліку поставки будь-яких питань не виникає. Виробник в нього включив все, що дійсно знадобиться новоспеченому власнику такого засобу друку для його використання за прямим призначенням.
  Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

  Основні параметри носія. Якість друку

  Яких-небудь істотних вимог до щільності носія не висуває принтер Epson LX 350. Він може виводити інформацію на будь-яких сторінках з щільністю 30 г/м 2 і до 220 г/м 2 . Найбільший розмір сторінок в цьому випадку - А4. За рахунок підтримки рулонної друку це обмеження можна назвати умовним. Дозвіл вихідної документації відповідає 240х144 і цього достатньо лише для тексту або таблиці. А ось для графіків і тим більше зображень його буде не вистачати.

  Швидкодія

  Принтер матричний Epson LX 350 спочатку не може виділитися високою швидкодією. Причому це не недолік даного конкретного пристрою, а й будь-якого іншого рішення, яке базується на технології друку. В залежності від щільності вихідної інформації даний принтер здатний друкувати від 2 до 4 повноцінних сторінок А4. Оскільки для сфери застосування такої периферійної системи швидкість не настільки вже й важлива, то яких-небудь проблем, обумовлених низькою швидкодією, виникнути не повинно.
  Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

  Способи підключення. Налаштування

  Відразу два можливі способи комунікації з сервером друку реалізовано у розглянутому у цьому матеріалі друкуючому рішенні. Один з них - це послідовний СОМ-інтерфейс. Цей стандарт передачі інформації на сьогоднішній день застарів, і зустріти його можна в дуже "древніх" комп'ютерних системах. Але справа в тому, що саме наявністю такого апаратного забезпечення і можуть похвалитися залізниця або ж банки. Альтернативою ж СОМ-порту є USB. Цей спосіб підключення універсальний і використовується практично повсюдно. Простий і інтуїтивно зрозумілий процес підключення та налаштування Epson LX 350. Інструкція вказує на наявність таких етапів в ньому:
 • Витяг з транспортної упаковки.
 • Установка поруч з керуючої обчислювальної системою.
 • Виконання всіх необхідних зв'язків.
 • Включення ПК і засоби друку.
 • По закінченні установки першого з них здійснюємо висновок тестового зразка сторінки. Якщо цього не сталося, то инсталлируем керуючі програми з компакт-диска і повторюємо тестовий друк.
 • Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

  Ціна на сьогоднішній день. Думка власників. Відгуки. Порівняння з аналогами

  Як було зазначено раніше, досить дорогим периферійним засобом є на сьогоднішній день Epson LX 350 C11CC24031. Його в новому стані можна придбати за ціною 12000-13000 рублів. За цю ж саму вартість можна вже придбати БФП преміального рівня. Але ось герой цієї статті подібної приналежністю вже точно похвалитися не може. У нього скромні параметри і застаріла технологія виведення носіїв. Але така ціна обумовлена специфічною вузькоспеціалізованої сферою застосування. Як банківські установи, так і залізниця є досить заможними організаціями. Вони можуть заплатити більш високу ціну за устаткування, але при цьому і вимоги до нього істотно зростають. Саме високим вимогам цілком і повністю відповідає герой цієї статті. Тобто для своєї можливої сфери застосування цей матричний принтер просто відмінно підходить. Відгуки відзначають наступні плюси пристрою:

 • Мінімальні витрати на витратні матеріали.
 • Підтримка будь-якого програмного забезпечення, в тому числі і ОС MS-DOS.
 • Оптимальний набір портів підключення.
 • Надійність.
 • Компактні розміри.
 • Можливість друку на бланках.
 • Мінуси принтера:
 • Високий рівень шуму в процесі роботи.
 • Низька швидкодія.
 • Висока вартість.
 • Це відмінний матричний принтер для банку або залізничної каси. Прямим конкурентом даного друкуючого кошти є MicroLine 1120 від компанії OKI. Технічні параметри у них практично ідентичні: матричний метод виводу, картридж з 9 голками, середнє напрацювання на відмову 10000 годин. Однієї заправки картриджа вистачає на 4 мільйони знаків, а голок - 400 мільйонів знаків на мільйонів точок. Єдина відмінність - це вартість, яка становить близько 14000 проти 13000 рублів. Тому в цьому випадку вибір дійсно очевидний, і він на користь розглянутого в рамках даного огляду пристрою.
  Принтер матричний Epson LX 350: порівняння з аналогами і відгуки

  Висновок

  Як було вже раніше неодноразово відзначено, дуже вже вузькоспеціалізованим периферійним пристроєм є Epson LX 350. Сфера його застосування обмежена касами по продажу квитків для залізничних поїздів або ж банківськими відділеннями. Саме в таких випадках його найбільш оптимально використовувати. Тим більше, що його технічні характеристики просто ідеально підходять для такого застосування. У всіх інших випадках краще купувати МФУ або принтери на базі лазерного або струменевого способу виведення документації. У них і вартість буде нижче, і швидкість виведення вище, і якість на порядок краще.