Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

18 0 Новини високих технологій

Що таке діагностична карта автомобіля? Це частий питання. В нинішній час документ, який підтверджує проходження технічного огляду, - це діагностична карта. Документ, який раніше називався талон технічного огляду, діагностична карта являють собою, загалом-то, одне і те ж. Діагностична карта прийшла на зміну талону техогляду з розвитком автомобільного законодавства. Що це за документ, як він оформляється і які особливості існують? Про це ми розповімо в цій статті.

Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

Основне поняття

Отже, що таке діагностична карта автомобіля? До 2011 року на території Росії документом, удостоверявшим стан транспортного засобу, був талон техогляду. Зараз цю функцію виконує діагностична карта. Хоча існують між ними, зовнішні відмінності. Талон техогляду оформлявся у відповідності з технологією виготовлення документів, які вимагають захисних засобів. На ньому була прихована маркування, голограма, особлива мікроструктура і унікальний десятизначний цифровий ідентифікатор. Виготовлявся він у вигляді зеленої картки невеликого розміру з двостороннім розміщенням інформації.


Як вона виглядає?

Діагностична карта автомобіля для страховки оформлюється у вигляді листа формату А4. Інформація в ній розміщена теж з двох сторін кількома блоками. Ніякого захисту цей документ не має, крім печатки і підписи експерта. А як же перевірити справжність документа? Для цього сьогодні існує спеціальна електронна база даних ЕАИСТО, в якій і можна звірити індивідуальний номер, що складається з 15 і 21 цифри. Карта містить таблицю, що відображає відомості про всіх перевірених механізмах і системах транспортного засобу. У документі представлено 65 пунктів, що містять інформацію про гальмівній системі машини, рульовому управлінні, стан і марці коліс, приладах освітлення, пробігу та ін Крім того, документ містить відомості про ПТС, прізвище оператора, який проводив перевірку, та дату наступного технічного огляду. Далі в діагностичній карті робиться висновок про те, відповідає чи не відповідає автомобіль вимогам і нормам безпеки. У карті відображається термін її дії, після закінчення якого автовласник повинен знову пройти техогляд.
Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

Хто її посвідчує?

Діагностичну карту автомобіля для страховки запевняє технічний експерт, який проводив перевірку стану машини. На працівника, який здійснює технічну перевірку, та експерта лягає вся відповідальність за оформлення цього документа, а також за відповідність іншим вимогам, встановленим законом. Документ складають у друкованій формі у двох примірниках, перший з них видається автовласникові (другий зберігає оператор три роки з дати проведення). Крім цього картку оформляють і в електронному варіанті, після чого відправляють її в єдину інформаційну систему технічного огляду (ЕАИСТО). Вона буде доступна в системі протягом п'яти років.

Що таке діагностична карта автомобіля для ОСАГО? Це теж частий питання.

Розмір комісії

Якщо ви купуєте новий автомобіль, то необхідності проходити процедуру технічного огляду ще раз ні. Продовжує Карта діяти, поки не закінчиться термін дії, незалежно від зміни власника. Якщо вона загублена або зіпсована, то її можна відновити у будь-якого оператора в той же день, коли ви звернулися до нього. Дублікат видається на підставі відомостей, що містяться в електронній системі (ЕАИСТО). У цій ситуації необхідно буде заплатити комісійний внесок у розмірі 300 рублів. Возити карту з собою весь час не потрібно, вона потрібна тільки для оформлення поліса ОСАЦВ.
Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?
Що таке діагностична карта автомобіля? Фото представлено на початку статті.

До чого має прив'язку?

Вона має прив'язку тільки до транспортного засобу, але не до власника, в ній вказується VIN-код або номер кузова автомобіля. Як ми вже відзначали, діагностична карта залишається дійсною при зміні власників. У ній відсутня вимога ліміту строку дії, головне, щоб він був дійсний на момент купівлі поліса ОСЦПВ. Немає необхідності підтверджувати справжність документа, всі дані є в системі, і для їх перевірки не потрібна присутність водія. Відсутність діагностичної карти при собі не тягне за собою жодних наслідків для автомобіліста. Крім того, скасовано необхідність проходження технічного огляду для нових автомобілів до закінчення трирічного віку.
Видачу діагностичної карти не контролює ГИБДД, кожен експерт діє самостійно в межах чинного законодавства. Діагностичну карту можна оформити в будь-якому місці, незалежно від адреси проживання. На підставі цього документа можливо здійснювати експлуатацію автомобіля не тільки в межах Російської Федерації, а й за її межами. Це обумовлено наявністю міжнародних домовленостей. Якщо транспортний засіб не пройшло огляд, то карту все одно оформлять, але з відповідними позначками.

Ось що таке діагностична карта автомобіля.
Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

Що таке техогляд?

З плином часу сам процес технічного огляду змінився незначно. Суть в тому, що всі автотранспортні засоби, які претендують на право пересування шляхами, повинні проходити перевірку на відповідність технічним параметрам, у відповідності з якими можливо допустити автомобіль до експлуатації. Грубо кажучи, якщо машина не відповідає встановленим вимогам і знаходиться в поганому стані, то техогляд ви не пройдете. Це продиктовано міркуваннями безпеки. Такого роду норми прийняті до практики у всьому світі. Що таке діагностична карта автомобіля для ОСЦПВ, цікаво багатьом.

Чому скасували талон техогляду?

Цьому послужило кілька причин. В першу чергу, отримання талона техогляду перетворилося на потужний корупційний фактор. Замість корисної і потрібної процедури оцінки технічного стану автомобіля власники машин платили великі гроші, не проходячи техогляд. В кінцевому підсумку виникло питання про масову безпеки на дорогах. У 2006 році всеросійське товариство автомобілістів провело дослідження, згідно з яким понад 63 % виданих техталонів були отримані обманним шляхом. Саме таке корупційне засилля призвело до скасування талонів і заміні на діагностичну карту.
Тепер зрозуміло, що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна.
Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

Законодавча база

Основний нормативний документ, що регламентує проведення технічного огляду та оформлення діагностичної карти, - це «Закон про техогляд ТЗ і змін в окремі законодавчі акти РФ» № 170 від 01072011 р. Закон кілька разів редагувався, в результаті вийшов документ, покликаний працювати на людей, а не підтримувати корупцію. Дія закону охоплює всі транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння, у якого обсяг - понад 50 см 3 або електродвигуном потужністю понад 4 кВт, при найвищій конструктивної швидкості, що перевищує 50 км/год.

Основні принципи

Серед основних принципів нового законодавства можна виділити наступні:
 • Наявність повного доступу до інформації про схему і терміни проведення перевірки.
 • Якість в повному обсязі відповідає вимогам та правилам, встановленим законом.
 • Власник машини сам вибирає заклад експертизи для здійснення техогляду.
 • Експерт несе повну відповідальність за видану діагностичну карту і що містяться в ній відомості.
 • Експертні установи можуть вільно конкурувати між собою.
 • Доступність послуг по здійсненню технічної перевірки автомобіля, у тому числі за ціною і територіальним розташуванням.
 • Ми пояснили, що таке діагностична карта автомобіля і де її отримати.
  Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?

  Система ЕАИСТО

  Ми згадували про те, що дані про техогляд в повному обсязі вносяться в спеціальну базу даних ЕАИСТО. Ця система створена спеціально під час реорганізації порядку здійснення технічного огляду. Всі експертні установи, акредитовані для цього виду діяльності, мають до неї доступ, який надається Російським союзом автостраховиків. Фахівці працюють з базою за допомогою веб-інтерфейсу або спеціального програмного забезпечення. Пересічний автовласник також може скористатися цим ресурсом для перевірки дійсності своєї діагностичної карти. Оформляючи поліс ОСАГО, спеціаліст страхової компанії обов'язково звернеться за відомостями до бази ЕАИСТО з метою перевірки відомостей про проходження техогляду і дійсності діагностичної карти. Наявність дійсної діагностичної карти є обов'язковою умовою оформлення поліса ОСАЦВ. Більше не доведеться питати, що таке діагностична карта автомобіля і немає її номера на страховці.

  Термін дії

  Якщо технічний огляд проводився для автомобіля віком від трьох до семи років, то діагностичну карту виписують на два роки. Якщо ж машина старше семи років, то документ оформляється на рік. Виняток становлять деякі види транспорту, які за законом повинні проходити технічний огляд один раз на шість місяців:
 • Машини спецтранспорту та причепи до них, що призначаються для перевезення вантажів підвищеної небезпеки.
 • Вантажний транспорт, переобладнаний під перевезення пасажирів (якщо пасажиромісць більше восьми).
 • Всі автобуси.
 • Всі легкові авто, що використовуються як таксі.
  Що таке діагностична карта автомобіля і для чого вона потрібна?
 • Відсутність діагностичної карти в даному випадку спричинить за собою неприємні наслідки у вигляді штрафів. На що звернути увагу:
 • Технічний огляд, що проводиться вперше, оформляється завжди до укладання договору зі страховою компанією.
 • Необхідно перевіряти оператора, якому ви довіряєте оформлення діагностичної карти, а також перевіряти наявність відомостей у ЕАИСТО. Обіцянки доставити карту на будинок і за зниженою ціною, можуть призвести до того, що гроші будуть викинуті на вітер, оскільки дані в базу не внесуть.
 • Ще один дуже важливий момент. Якщо дія діагностичної карти закінчилося і при цьому настав страховий випадок, страховик має право відмовити у страховій виплаті. У зв'язку з цим за термінами дії картки необхідно уважно стежити.
 • Ми розібралися в тому, що таке діагностична карта автомобіля.