ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації

250 0 Новини високих технологій

У виробничій програмі Горьковського автозаводу були присутні вантажні автомобілі з заднім або повним приводом. У 2005 році завод розробив і запустив у виробництво новий вантажний автомобіль ГАЗ-33086 «Земляк", оснащений повним приводом. Вантажопідйомність машини склала 4000 кг. Дорожній просвіт позашляхового вантажівки вийшов досить великим – 265 мм Машина призначена для клієнтів, які цінують поєднання високої вантажопідйомності, прохідності і надійності при використанні транспорту в складних кліматичних умовах.

Гібридна конструкція

Конструктивно ГАЗ-33086 «Земляк» являє собою поєднання рами і ряду вузлів бортової машини ГАЗ-3309 і трансмісії з приводом на всі колеса від повнопривідного ГАЗ-3308. Прохідність нової машини трохи знизилася із-за меншого дорожнього просвіту і двосхилим шинування коліс заднього моста, але все одно перевершує машини з приводом на одну вісь. Але менший кліренс справив позитивний вплив на стійкість машини.


ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації
Кабіна автомобіля суцільнометалевою конструкції з прямокутною формою основних елементів. Двигун розташований перед кабіною. Одним з недоліків кабіни є велика висота дверей від землі і відсутність поручнів, з-за чого утруднена посадка і висадка людей. Стандартна кабіна оснащується сидінням водія і двомісним пасажирським сидінням. Для всіх місць передбачені ремені безпеки. Інше оформлення кабіни стандартне для вантажівок ГАЗ. Гальмівна система автомобіля зберегла барабанні механізми всіх коліс, але отримала антиблокувальну систему. Рульове управління залишилося аналогічним базового вантажівці і оснащено гідравлічним підсилювачем. Бортовий варіант ГАЗ-33086 «Земляк» комплектується двома типами вантажних платформ – суцільнометалевою і комбінованою. Другий варіант платформи має металеві борти і дерев'яне підставу з дощок. Обидва варіанти платформ дозволяють встановити брезентовий тент.
ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації
В якості базового обладнання «Земляк» комплектується колісними дисками діаметром 20 дюймів, системою опалення кабіни, системою підкачки шин і акумуляторною батареєю збільшеної місткості. Опціонально на коробку швидкостей може встановлюватися система відбору потужності і лебідка на передньому лонжероне рами.

Двигун

Одним з ключових вимог замовників є висока прохідність ГАЗ-33086 «Земляк». Технічні характеристики автомобіля забезпечує потужний і економічний дизельний двигун Мінського тракторного заводу моделі Д 245.7. Інших силових агрегатів для заводської комплектації «Земляка» не існує. Чотирициліндровий 122-сильний мотор має об'єм 475 л і повністю відповідає нормам токсичності Євро-4. Для забезпечення високих параметрів двигун оснащений системою наддуву з проміжним охолодженням стисненого повітря. Завдяки наддуву мотор має постійну планку крутного моменту 417 н/м у діапазоні оборотів від 1100 об/хв до 2100 об/хв.

Трансмісія

Двигун обладнується тільки п'ятишвидкісною механічною коробкою передач і однодисковим зчепленням з гідравлічним приводом. Система повного приводу конструктивно ідентична внедорожному вантажівки моделі 3308. Система складається з роздавальної коробки, валів і мостів. Двошвидкісна роздавальна коробка оснащена прямою та знижувальною передачами з передаточним числом 192.
ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації
Крутний момент від роздавальної коробки за допомогою карданних валів передається на мости. Редуктори мостів обладнані диференціалами кулачкового типу. Мости оснащені напівеліптичними ресорами і телескопічними амортизаторами.

Модифікації

Шасі ГАЗ-33086 «Земляк» з повним приводом володіє великою універсальністю. На ньому виготовляються різні спеціалізовані машини з одинарною або подвійною кабіною. Найбільш поширені бортові вантажівки, автомобілі-самоскиди та пожежні автомобілі.
ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації
Самоскид ГАЗ-33086 «Земляк» створений для перевезення різних сипучих вантажів промислового і сільськогосподарського типу. Виробництвом самоскидів під позначенням ГАЗ-САЗ-2506 займається завод автосамоскидів в Саранську. Шасі «Земляка» послужило основою для пожежних автомобілів АЦ(Л) моделей 20-40 і 30-40. Машини обладнані цистернами на 2000 та 3000 літрів води відповідною. Обидві машини оснащені подвійними кабінами, призначеними для перевезення розрахунку з п'яти чоловік.
ГАЗ-33086 "Земляк": характеристики та модифікації
Незважаючи на початок виробництва автомобілів ГАЗон «Некст», «Земляк» залишився на конвеєрі. Автомобіль користується стійким попитом і незамінний при виконанні робіт в умовах бездоріжжя.