Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

14 0 Новини високих технологій

Компанія DJI порівняно недавно обновила лінійку квадрокоптеров, випустивши четверте покоління популярних дронов 4 Phantom. Що саме змінилося в нових моделях, наскільки критичні такі зміни і які відгуки на квадрокоптер Phantom 4 - в даному огляді.

Нове — добре забуте старе

Наступність досить поширена в сфері технологій: подібною стратегією не гребують такі гіганти, як Apple і Intel. Нова лінійка квадрокоптеров залишилася практично незмінною: збереження дизайну відзначили у своїх відгуках на DJI Phantom 4 Professional навіть досвідчені користувачі, постійно контактують з подібними гаджетами. Того ж не можна сказати про нутрощах дрона: майже кожен аспект зазнав змін.

Комплектація квадрокоптера

Дрон поставляється у зручному кейсі з ручкою, в якому пристрій можна транспортувати. Всередині в спеціальних відділеннях розміщується сам пристрій і додаткові деталі — планшет, зарядка, лопаті, пульт управління. Кейс надійно закривається запірним механізмом.


Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

Нова камера і підвіс

Ключовою функцією пристроїв даного класу є зйомка з повітря. Якість зйомки залежить від двох факторів: модуля камери (оптики і матриці) і її стабілізації. Механізм кріплення камери в попередніх моделях розташовувався на увазі: до рами з моторами кріпився підрамник стабілізатора з прогумованої захистом від вібрації, притому сам стабілізатор володів немаленькими габаритами і великою вагою. Власники DJI Phantom 4 у відгуках відзначають, що нова модель позбавлена таких спірних моментів: виробник інтегрував виброзащиту і гиростабилизатор в конструкцію квадрокоптера, підвищивши при цьому точність моторів і знизивши неподрессорные маси. Система стабілізації не спирається на власні сенсори для усунення наслідків невірних рухів, а фіксує дані, одержувані від самого дрона, завдяки чому розраховує і компенсує маневр до його початку. Компанія DJI оновила модуль камери: судячи з відгуків на квадрокоптер DJI Phantom 4 в користувальницькому сегменті дана камера вважається однією з найкращих. Матриця значно більше, ніж у смартфонів, але майже аналогічна стандартним фотоапаратів - 1/2.3". Спеціально для даної матриці з урахуванням ведення зйомки в небі була розроблена оптика з кутом огляду в 94 градуси і фіксованою фокусною відстанню. Фіксація фокусування на нескінченності, відносний отвір діафрагми f/2.8. На відстані 50-70 сантиметрів від об'єктива починається зона різкості.

Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

Оновлені сенсори і корпус

Рама квадрокоптера досить легка, володіє підвищеною міцністю на кручення і практично не робить впливу на відкидаються повітряні потоки. При цьому вона обтічна. Лопаті кріпляться до моторчикам дрона: зібрати пристрій і підготувати до польоту після виймання з кейса можна за лічені хвилини. Можливість швидкого збирання зазначається у відгуках на квадрокоптер DJI 4 Phantom як одне з основних переваг. Змінена конструкція дозволяє дрону літати вище, швидше і далі. На дальність польоту неабиякий вплив надає аеродинаміка квадрокоптера, за рахунок якої можна заощадити заряд акумулятора, що дозволить подолати більшу відстань. Ближче до центру мас зрушилася точка кріплення камери і підвісу, відповідно, сам дрон легше утримує баланс, витрачаючи на це меншу кількість енергії. Підвіс камери витрачає менше часу і енергії на коригування відхилень і кренів.
Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

Інтелектуальна система управління і режими польотів

Розробники DJI впровадили не тільки нову систему камер і сенсорів, але і унікальну інтелектуальну систему польоту Tap to Fly. Розібратися з принципом роботи системи просто, як зазначають у відгуках на квадрокоптер Phantom 4: користувачеві необхідно вибрати точку, в яку необхідно прилетіти дрону, висоту польоту, а пристрій виконує задані команди, огинаючи всі перешкоди на шляху. Активність сенсорів зберігається в режимі ручного польоту: за 15 метрів до перешкоди квадрокоптер скидає швидкість, за п'ять метрів — починає маневр ухилення. Якщо це можливо, то дрон набере висоту або облетить перешкода, якщо ні, то зупиниться на одному місці. Сонари і стереокамери пристрої використовуються в режимі активного спостереження ActiveTrack. Аналогічні дрони інших брендів для польоту за фіксованим об'єктом використовують трекери, GPS і зображення і картинку з камери, в той час як Phantom 4 достатньо одного стереозображення. Подальші процеси у вигляді утримання мети, прямування за нею і облетания перешкод виконуються дроном легко, що зазначається у відгуках на 4 Phantom.

Розробник вніс зміни не тільки в сам квадрокоптер, але і в пульт управління. Завдання було непростим, оскільки внести які-небудь значні поліпшення в контролер, що зберігся від попередніх моделей, досить складно, тому зміни торкнулися тільки зовнішній вигляд і деякі внутрішні аспекти: користувачі у відгуках на Phantom 4 помічали, що основні елементи управління залишилися на своїх місцях. Безіменна клавіша пульта нарешті отримала свою назву, ставши кнопкою паузи, натискання на яку змушує дрон зависнути в одній точці.
Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

Швидше, вище, сильніше

На практиці автономність квадрокоптера зросла на 25% в порівнянні з попереднім поколінням. У відгуках на 4 Phantom власники вказували на збільшення потужності моторів, що позначилося на швидкості підйому і загальної швидкості руху дрона: до 6 метрів в секунду і до 70 км/год в штиль відповідно. При цьому акумуляторна батарея практично не змінилася в габаритах і ємності — остання збільшилася на 20%. Безпосередня різниця між третім і четвертим поколінням була досягнута за рахунок поліпшення аеродинаміки, що дозволило зменшити енергоспоживання і підвищити потужність дрона.
У комплекті з квадрокоптером поставляється адаптер, який, судячи з відгуків на 4 Phantom, може використовуватися для зарядки як контролера, так і акумулятора. Батарея швидкознімна, має роз'єм для зарядки. Повного заряду акумулятора вистачає на 25 хвилин польоту.
Квадрокоптер Phantom 4: відгуки власників, технічні характеристики та особливості

Оновлення програмного забезпечення

Компанія DJI оновила не тільки сам квадрокоптер, але і поставляється з ним в комплекті фірмове програмне забезпечення DJI GO. Значні зміни зазнав режим новачка, що вперше з'явився в третьому поколінні дронов. Додалися приємні бонуси — новий SDK, бібліотеки, можливість розробляти нові апаратні поліпшення і програми для 4 Phantom. Ефект від таких змін повністю відчути можна буде лише з часом.