Vevo — що таке? Опис сервісу

157 0 Новини високих технологій

Vevo — американська багатонаціональна послуга відеохостингу. Заснована 8 грудня 2009 року в якості спільного підприємства між «великою трійкою» звукозаписних компаній — Universal Music Group (UMG), Sony Music Entertainment (SME) і Warner Music Group (WMG). Багато користувачів задаються питанням про те, що таке Vevo і чим займається ця компанія. На ресурсах Vevo розміщуються музичні відеокліпи, представлені на YouTube та на веб-сайті з рекламою Google.

Vevo — що таке? Опис сервісу

Історія

Оригінальний товарний знак Vevo використовувався з грудня 2009 року по березень 2013 року. Також був випущений другий логотип, який використовувався з березня 2013 по липень 2016 року, а це значить, що Vevo став більш популярним ресурсом. Концепція компанії описується як потокова служба для музичних відео, метою якої є залучення більшої кількості рекламодавців високого класу. Інші джерела доходу сайту включають магазин товарів і реферальні посилання для покупки композицій на Amazon і iTunes Music. Компанія Universal Music Group придбала доменне ім'я vevo.com 20 листопада 2008 року та уклала угоду про додавання свого контенту на сайт в червні 2009 р. Сайт вийшов в ефір 8 грудня 2009 року і в той же місяць став самим відвідуваним музичним ресурсом в Сполучених Штатах Америки, обгоняющим MySpace Music.


У червні 2012 року Vevo запустила нагороди Certified Awards, якими нагороджують авторів роликів, які набрали не менше 100 мільйонів переглядів.

Що таке Vevo TV?

15 березня 2013 року компанія запустила телевізійний канал Vevo TV, що працює 24 години на добу, з блоками музичних кліпів. Канал був доступний тільки для глядачів у Північній Америці та Німеччині, при цьому в якості обмеження використовувалася блокування географічного IP-адреси. Планувався запуск ресурсу в інших країнах. Після оновлення свого веб-сайту сервіс розділився на три окремих каналу: хіти, потоки (хіп-хоп і R&B) і нашвілл (музика кантрі). Припинив обслуговування в першій половині 2016 року в рамках редизайну сайту.
Vevo — що таке? Опис сервісу
Що таке Vevo як телевізійний ресурс? Vevo TV працював з автоматичного розкладом, аналогічно ексклюзивним видеосетям Viacom Media Networks: музичні відео відтворюються двічі протягом години. Після ребрендингу в 2016 році мовлення каналу поступово припинилося. Мобільні додатки продовжували керувати каналом, поки вони не були перезапущені пізніше в цьому році.

Доступність для Vevo — що таке?

Ресурс доступний в Австралії, Бразилії, Канаді, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Мексиці, Нідерландах, Новій Зеландії, Польщі, Іспанії, Великобританії і США. Веб-сайт планував працювати у всьому світі в 2010 році, але за станом на 1 січня 2017 року він все ще не був доступний за межами цих країн. Офіційний блог назвав причиною цього складності ліцензування. Більшість відеороликів Vevo на YouTube проглядаються користувачами в інших країнах, у той час як інші отримують повідомлення «Даний відео недоступне у вашій країні». Служба Vevo в Сполученому Королівстві та Ірландії була запущена 26 квітня 2011 року.
Vevo — що таке? Опис сервісу

Розширення географії

16 квітня 2012 року компанія Vevo була запущена в Австралії та Новій Зеландії компанією MCM Entertainment. 14 серпня 2012 р. Бразилія стала першою латиноамериканською країною, що отримала цю послугу. Очікується, що в 2012 році сервіс буде запущений ще в шести країнах Європи і Латинської Америки. Запущений в Іспанії, Італії і Франції 15 листопада 2012 року, в Нідерландах – 3 квітня 2013 р., 17 травня 2013 року – в Польщі, 30 квітня 2014 р. в Мексиці. 29 вересня 2013 року компанія оновила додаток iOS, яке тепер доступно користувачам Німеччини.

Правила розміщення контенту

Версії відео на Vevo, що містять ненормативну лексику, піддаються цензурі як порушують редакційну політику. Це дозволяє компанії зробити свою мережу більш привабливою з точки зору рекламних спонсорів.

Рекорди

У 2012 році відеоролик "Stupid Hoe" Нікі Мінаж став одним з перших музичних відеокліпів Vevo, отримали значну увагу з боку засобів масової інформації в день його випуску, в ході якого він зібрав 48 мільйона переглядів. З тих пір запис постійно відстежується. Загальна кількість переглядів відео враховується на всіх платформах, включаючи YouTube, Yahoo! і інших партнерів по синдикації. Це означає, що Vevo на «Ютуб» синхронізується з основним ресурсом. 14 квітня 2013 року «Джентльмен» Псі неофіційно побив рекорд, досягнувши 384 млн переглядів за перші 24 години. Однак ця запис була підтверджена Vevo, тому що вона не була пов'язана з ресурсом чотири дні після виходу відео на YouTube. Безперечний рекордсмен — запис Тейлор Свіфт «Подивіться, що ви зробили» від 28 серпня 2017 року, яка за 24 години отримала 432 мільйона переглядів.