Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі

128 0 Новини високих технологій

Сучасний відеореєстратор – високотехнологічний пристрій, без якого не можуть обійтися багато водіїв автотранспорту. І якщо перші реєстратори не могли похвалитися якісним зображенням або додатковими функціями, на даний момент споживач може вибрати собі будь-яку із сотень моделей, представлених на ринку пристроїв, виходячи з можливостей своєї кишені і індивідуальних побажань. Якщо раніше відеореєстратори могли лише знімати відбуваються на дорозі події, то зараз у них з'явилися деякі додаткові цікаві можливості. Тепер виробники поєднують в одному електронному пристрої функції реєстратора, GPS-приймача і так улюбленого водіями СНД детектора радара. Мова в статті як раз і піде про такому комбінованому пристрої, відеореєстраторові Silverstone F1 Hybrid Uno. Відгуки про гаджеті переважно позитивні, прилад дуже прихильно був прийнятий цільовою аудиторією. Що ж дозволило апарату заслужити таку репутацію у автовласників? Спробуємо розібратися.


Трохи історії

Вперше запис відеоролика з автомобіля була проведена в якості експерименту в 1926 році в Нью-Йорку. Тоді на кінокамеру був повністю знятий виїзд пожежної команди на виклик. У 70-х роках з'явилися перші прототипи записуючих автомобільних пристроїв – попередники сучасних відеореєстраторів. Як це часто трапляється, перший поштовх до розвитку фіксуючих відеопристроїв дала військова галузь. Ці апарати використовувалися на військовій техніці й призначалися в основному для стеження.


Через деякий час реєстратор перекочував на громадський автотранспорт. Перші пристрої були громіздкими і надзвичайно дорогими, тому особливого поширення серед автолюбителів не отримали. Але прогрес не стояв на місці, гаджет удосконалювався, і до 90-х років став повсюдно використовуватися правоохоронними органами різних країн. На початку 21-го століття прилад для відеозапису дорожньої обстановки "пішов у маси". Тоді виробники стали забезпечувати пристрій додатковими опціями: РК-дисплеєм, модулем GPS, акселерометром, датчиком руху. Попутно поліпшувалося і якість зйомки відеоматеріалу.

Правова сторона

Не варто при використанні реєстратора ігнорувати правову частина питання. У Росії відеозапис, знятий за допомогою автомобільного реєстратора, цілком може служити доказом винності або невинності певної особи в суді. Така ж ситуація склалася в Білорусі та Україні. А от у більшості країн Євросоюзу користуватися реєстратором приватній особі заборонено. Зйомка інших автомобілів або людей вважається порушенням їхніх громадянських прав та свобод. У США право знімати те, що відбувається на дорозі надається тільки поліції і водіям транспорту спеціального призначення.

Основні параметри та особливості, що характеризують будь відеореєстратор

Всі реєстратори мають ряд важливих характеристик, які визначають його функціональність, корисність та кінцеву вартість:
 • Дозвіл знімається відео. Самим оптимальним є дозволом Full HD, у крайньому випадку – HD. Чим воно вище, тим більше дрібних деталей містить зображення. Наприклад, при низькому дозволі зйомки неможливо розглянути реєстраційний номер автомобіля, що йде попереду. Такий реєстратор підійде тільки для підтвердження самого факту порушення, що спричинило за собою ДТП.
 • Частота кадрів. В даний час реєстратори підтримують зйомку з частотою від 5 до 60 кадрів в секунду. Природно, чим більше кадрів поміщається в одній секунді відео, тим краще. Особливо якщо потрібно розкласти якийсь фрагмент запису на окремі знімки.
 • Чутливість матриці камери відеореєстратора. Чим вище цей показник, тим краще якість відео при зйомці в умовах недостатньої освітленості.
 • Кут огляду об'єктива реєстратора. Чим більше значення цього параметра, тим обширніше охоплення камерою простору перед машиною, тобто в кадр потрапляють як узбіччя, так і зустрічна смуга, а не тільки вузька зона безпосередньо перед капотом автомобіля.
 • Ступінь стиснення. Відеодані в необробленому, первозданному вигляді займають великий обсяг на карті пам'яті, тому для зменшення розміру відеофайлів проводиться їх стиснення за допомогою спеціального пристрою – аналого-цифрового перетворювача. Виробнику важливо знайти золоту середину: стиснути файл, але при цьому постаратися зберегти якість відеозображення.
 • Цифрова стабілізація зображення. Під час руху автомобіля реєстратор піддається тряски і вібрації. Щоб зменшити вплив цих явищ на якість запису, застосовується електронна система стабілізації.
 • Акумулятор. Іноді необхідно, щоб реєстратор працював в автономному режимі при вимкненому живленні автомобільної мережі. Для таких потреб в реєстраторах застосовується акумулятор.
 • Датчик руху. Ця опція необхідна, коли потрібно включати запис зображення тільки при появі рухомого об'єкта в межах кута огляду об'єктива. Ця функція корисна при залишенні машини на стоянці, щоб зафіксувати факт пошкодження іншим рухомим автомобілем.
 • Циклічність відеозапису і втрати. Дана функція дозволяє записувати відео безперервно, замінюючи старі файли новими. Вона зазвичай розбивається на однакові за часом частини. При початку запису нового файлу у дешевих реєстраторів відбувається затримка і втрачається кілька секунд на перемикання, а адже саме в цей момент і може статися ДТП. У хороших апаратів такого явища не спостерігається.
 • Акселерометр. При різкому гальмуванні або несподіваній зміні положення автомобіля в просторі акселерометр переводить девайс в аварійний режим. У даному режимі відео пишеться у спеціальному форматі, захищеному від видалення.
 • Радар-детектор. Ця опція допомагає у виявленні спеціалізованих пристроїв ГИБДД, призначених для обчислення швидкості рухомої машини.
 • GPS-модуль. Дозволяє відображати швидкість руху автомобіля на відеозапису, а також реєструє в окремому файлі на карті пам'яті маршрут руху автомобіля.
 • Інфрачервона підсвічування. Дозволяє поліпшити якість зйомки в темряві.
 • А тепер перейдемо до огляду комбінованого пристрою Silverstone F1 Hybrid Uno. Реальні відгуки про пристрої говорять про те, що компанії-виробникові вдалося створити дійсно якісний гаджет, що поєднує в одному корпусі функції відеореєстратора і детектора радара.

  Упаковка і комплект поставки

  Пристрій поставляється в невеликій прямокутної картонній коробці. На кришці розміщена глянсове зображення гаджета, назва моделі, а також список систем реєстрації швидкості ГИБДД, які визначаються вбудованим детектором радара. На торцях і на дні коробки розміщена повна інформація про технічні характеристики гаджета і виробника пристрою. Загальне враження про упаковку та матеріалах її виконання залишилося позитивне. Коробки, виконаної так якісно, не погребував би гаджет більш високої цінової категорії.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  Комплект поставки досить скромний, хоча і не дивує. У коробці виявився сам прилад, система його кріплення на лобове скло, кабель для живлення від прикурювача автомобіля, а також докладне керівництво користувача російською мовою і гарантійний талон.
  З комплектом все ясно, перейдемо до зовнішнього вигляду пристрою.

  Зовнішній вигляд, враження

  Одразу дивує компактний розмір відеореєстратора Silverstone F1 Hybrid Uno. З відгуків і описів приладу можна зробити висновок, що таке ж перше враження пристрій виробляє на багатьох користувачів. Домогтися такого невеликого для комбінованого пристрою розміру компанія-виробник змогла, застосувавши новинку – компактну патч-антену.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  Приблизно половину фронтальної панелі гаджета займає об'єктив камери. Зліва поруч з оптичним модулем можна побачити напис, гордо вказує на той факт, що в новинці використовується процесор для обробки відео Ambarella A7. Над камерою по кутах передній панелі знаходяться: зліва – лазерний приймач сигналу від радарних систем, під ним всередині розташувалася патч-антена, праворуч – отвір мікрофона. У лівому нижньому куті красується назва моделі пристрою. На верхньому торці девайса розташувалося кріплення для фіксації приладу на лобовому склі за допомогою надійного шарнірного тримач з присоскою. На бічних гранях гаджета знаходяться: слот для карт пам'яті microSD, роз'єм для підключення зовнішнього адаптера живлення, втоплена в корпус кнопка RESET, що відповідає за скидання налаштувань апарату до заводських параметрів, а також кілька вентиляційних отворів.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  На нижній грані пристрою є наклейка з серійним номером, а також з написом, що інформує про те, що країна виробництва гаджета – Корея. У "китайських" реаліях таке зустрічається нечасто. На стороні апарату, зверненої до водія, в лівій частині розташувався великий рідкокристалічний дисплей, праворуч від нього виявилися кнопки управління і грати динаміка пристрою. Зліва від екрану прилаштувалися кнопки включення і підтвердження. Система кріплення девайса на лобове скло складається з присоски і шарнірного поворотного механізму. Все зроблено добротно і якісно, механізм фіксації пристрою до держателя не викликає ніяких нарікань.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  Загальне враження від якості складання гаджета позитивне. Всі панелі реєстратора добре підігнані один до одного, скрипів і люфтів не виявилося. Численні відгуки та огляди Silverstone F1 Hybrid Uno підтверджують відмінна якість збірки апарату. Тепер познайомимося з технічною частиною і іншими параметрами пристрою.

  Загальний опис і характеристики

  Отже, наведемо основні параметри пристрої:
 • Дисплей. Реєстратор оснащений рідкокристалічним екраном підвищеної чіткості з діагоналлю 231 дюйма.
 • Звук. Присутня функція голосового індикації попереджень та подій. Існує можливість перегляду зі звуком вже відзнятого матеріалу.
 • Виявлення. Система виявляє наступні радіодіапазони радарів: ККДДАС "Стрілка", Х, К. Також є можливість виявлення лазера.
 • GPS. Відеореєстратор має вбудований модуль позиціонування.
 • Акумулятор. Автономну роботу пристрою забезпечує батарея ємністю 370 маг.
 • Розміри пристрою. Воно компактно, візуально виглядає трохи більше, ніж пачка цигарок. Довжина – 90 мм, ширина – 60 мм, висота – 30 мм. Вага відеореєстратора становить 120 грам.
 • Робота з меню налаштувань комбінованого пристрою

  Відгуки власників про Silverstone F1 Hybrid Uno про компонування меню пристрою хороші, все зроблено доступно і зрозуміло.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  Меню має три основні розділи: радарна частина, налагодження відеореєстратора, перегляд знятого відеоматеріалу. Можливості налаштувань першого розділу меню (радар):
 • настройка звукового супроводу;
 • відключення/включення використання штампа швидкості, які відображаються на збережених відео;
 • налаштування прийому необхідних частот радарів;
 • інформування водія автомобіля у разі перевищення максимально допустимої швидкості на даній ділянці дороги;
 • налаштування перемикання між різними режимами визначення радарів в залежності від швидкості руху транспортного засобу;
 • налаштування оповіщення про камери ДАІ в залежності від відстані до них.
 • Можливості другого розділу меню (реєстратор):
 • налаштування якості зйомки відео;
 • настоянка циклічності запису;
 • вибір експозиції;
 • регулювання чутливості G-сенсора;
 • настройка автоматичного старту запису відеоролика.
 • Третій розділ меню призначений для роботи з відео. В ньому можна переглянути знятий матеріал і при необхідності видалити непотрібні ролики.

  Робота радарної частини гаджета

  В першу чергу звертає на себе увагу використання в даному апараті антени нового типу, що відрізняється від застосовуваних у багатьох моделях антирадарів. Замість звичного об'ємного масивного рупора використовується новий тип приймача сигналу – патч-антена. За допомогою цього нововведення вдалося домогтися прийнятної чутливості роботи радарної частини пристрою, при цьому більш ніж удвічі скоротивши зовнішні розміри корпусу відеореєстратора. Допомога антени у визначенні місцезнаходження камер фіксації швидкості автомобіля має вбудований модуль GPS. В пам'яті пристрою знаходиться встановлена база координат розташування стаціонарних камер. Більш досконалий алгоритм визначення сигналу камери дозволяє, судячи з відгуків, радар-детектора Silverstone F1 Hybrid Uno практично повністю виключити помилкові спрацьовування в процесі руху. При наближенні камери гаджет з допомогою звукового оповіщення та інформації, выводящейся на екран, повідомляє відомості про тип камери, відстані до неї, значенні швидкості, допустимі на даній ділянці дороги. Окремо зазначається у відгуках радар-детектор Silverstone F1 Hybrid Uno за вміння вчасно визначати радарні комплекси, "б'ють у спину", тобто призначені для зйомки заднього номера машини. Така функція доступна далеко не кожному сучасному приладу.

  Характеристики відеореєстратора

  Оптичний модуль відеореєстратора побудований на матриці OmniVision OV4689. Сенсор дозволяє домогтися дуже хорошої якості зображення в умовах недостатньої освітленості. Цей CMOS-датчик здатний забезпечити зйомку відео з роздільною здатністю 4К. Він використовується в основному в системах відеоспостереження, але останнім часом став застосовуватися при виробництві автомобільних відеореєстраторів.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  За обробку відео в електронній частині пристрою відповідає процесор Ambarella A7LA30. З самого початку не планувалося використання обладнання сьомого покоління в відеореєстраторах (він випускався для застосування в екшн-камери), однак виробників автомобільної електроніки зацікавили відмінні характеристики чіпа. Після цього компанією Ambarella було випущено декілька модифікацій процесора A7L. Максимальне значення дозволу відеороликів, що знімаються комбо-пристроєм, одно 1920х1080 пікселів (Full HD) при частоті 30 кадрів в секунду. Silverstone F1 Hybrid Uno порадував відмінною якістю відео при несприятливих погодних умовах. На зображенні відмінно читаються номери не тільки їде попереду транспорту, але і реєстраційні знаки автомобілів, які перебувають на зустрічній смузі. Завдяки відмінній оптиці картинка виходить чітка і яскрава, спотворення практично не кидаються в очі, хіба що трохи змінюється форма зображення по кутах. Якість зйомки в нічний час знаходиться на середньому рівні, що цілком прийнятно для реєстратора такого класу.

  Підводячи підсумок

  У корейської компанії, судячи з відгуків про модель Silverstone F1 Hybrid Uno, вийшов відмінний гаджет, що поєднує в собі функції декількох пристроїв. Не потрібно забувати і про застосування при створенні апарату сучасного процесора обробки відеозображення Ambarella A7L. При використанні цього чіпа в зв'язці з сенсором OmniVision OV4689 вдалося домогтися дійсно чіткого і якісного зображення. Несподіваним виявився розмір комбо-пристрої Silverstone F1 Hybrid Uno. Відгуки багатьох водіїв це підтверджують. Як можна було таку коробочку впихнути стільки приладів? Це вдалося насамперед завдяки використанню патч-антени замість класичного рупорного приймача. Відоме видання "За кермом" провело незалежне дослідження функціонування семи моделей комбінованих пристроїв. Серед випробовуваних був присутній і герой нашого огляду. Редакцією видання "За кермом", за відгуками, Silverstone F1 Hybrid Uno був визнаний кращим комбо-пристроєм. На жаль, є і незадоволені користувачі, яким даний пристрій не сподобалося. Як правило, несуть негатив відгуки на Silverstone F1 Hybrid Uno вказують, що головний недолік виникає з вогкості прошивки апарату, що викликає збої в роботі девайса. Слід зауважити, що всі проблеми, пов'язані з багами прошивки, швидко вирішуються випуском оновлень програмного забезпечення пристрою. Однак в основному міститися позитивні відгуки про Silverstone F1 Hybrid Uno. Покупці відзначають відмінну якість знятого відеоматеріалу, невибагливість пристрою до умов зйомки. Про радарної частини Silverstone F1 Hybrid Uno відгуки власників теж мають лише позитивний характер. Пристрій вчасно попереджає водія про будь-яких видах апаратури, використовуваної ГИБДД для реєстрації порушення швидкісного режиму автомобілями. Ціна на пристрій коливається в районі 8-9 тисяч російських рублів. Враховуючи функціонал гаджета, назвати таку високу вартість не можна.
  Silverstone F1 Hybrid Uno: відгуки про моделі
  Слідом за героєм огляду з'явилася його модифікація з більш потужним процесором Ambarella A12. В іншому апарат ідентичний попереднику. З відгуків про характеристики Silverstone F1 Hybrid Uno A12 випливає, що більш потужний процесор дозволяє знімати відео кращої якості, ніж у пристрої з процесором A7. Ціна на модифікацію знаходиться в районі 12 тисяч російських рублів.