Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

99 0 Новини високих технологій

Нові моделі iPhone втратили звичного 35-міліметрового аудіороз'єми, на зміну якому прийшли Lightning-навушники. У чому особливості таких аксесуарів і які моделі кращі?

Принцип роботи навушників

Збереження і передача музики на смартфон при використанні потокових музичних сервісів здійснюються в цифровому вигляді. Для перетворення цифрового набору даних в аналоговий електричний сигнал потрібно перетворювач, який і буде формувати звук за допомогою коливання випромінювачів. Власне, він і носить таку назву — цифроаналоговий перетворювач або ЦАП.


ЦАП є всередині будь-якого гаджета і відповідає за функціонування інтегрованого динаміка. Якщо у пристрої є 35-міліметровий роз'єм, дія ЦАП спрямоване на перетворення сигналу для його передачі на дротові колонки або навушники. Перетворювачі відрізняються за ціною і якістю: деякі з них перетворюють дані в сигнал краще, деякі гірше. Якість ЦАП безпосередньо впливає на його вартість: чим краще перетворювач, тим він дорожчий. В смартфонах і гаджетах, які акцентують увагу на звуці, встановлені просунуті ЦАП. Оснащення такими перетворювачами значно впливає на вартість гаджета, відчутно збільшуючи її. Нові моделі iPhone, не оснащені 35-міліметровими роз'ємами, також комплектуються ЦАП, проте вони призначені для вбудованих динаміків. На Lightning-навушники подаються цифрові дані, а не перетворений сигнал. Відмінністю таких навушників є те, що ЦАП знаходиться саме в них, а не в гаджеті або смартфоні.


Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Переваги навушників Apple Lightning

Кожен з виробників підбирає і налаштовує ЦАП таким чином, щоб він за характеристиками підходив для конкретної моделі навушників. Старі моделі iPhone оснащувалися посередніми перетворювачами, потужності яких не вистачало для розкриття потенціалу якісних і дорогих брендових навушників. Однак проблема була зворотною: найпростіші навушники, підключені до iPhone, також працювали погано, оскільки перетворювач не справлявся зі своїм завданням. У випадку з навушниками Lightning ЦАП підбирається виробником таким чином, щоб аксесуар працював на повну потужність.

Якість звуку в навушниках з роз'ємом Lightning

Якість звуку залежить не тільки від правильно підібраного і налаштованого ЦАП, але і від коректно спроектованої і зібраної акустичної системи навушників. Виконати таке завдання під силу не кожному виробнику, оскільки всі тестування, дослідження, матеріали і виробництво впливають на підсумкову вартість аксесуара. Відповідно, чим вище якість, тим більше ціна навушників. Гаджети марки Apple досить недешеві, тому і доповнення до них будуть коштувати чимало. Ніша бюджетних аксесуарів заповнена бюджетними варіантами навушників з роз'ємом Lightning, проте по своїй якості вони сильно поступаються оригінальним аксесуарам. Однак виробники, що випускають навушники для середнього і високого цінових сегментів, створюють високоякісні пристосування, які не обмежені можливостями та технічними характеристиками вбудованих в гаджети ЦАП. Користувачеві для прослуховування музичних композицій достатньо мати під рукою iPhone і Lightning-навушники.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Від чого залежить якість музики?

Зберігання і передача музики здійснюються в цифровому вигляді: музичні композиції являють собою цифрові копії оригінального запису. Копія може бути як точною, так і спрощеної, тобто стислій до визначеного розміру. Такі копії більш практичні, оскільки займають менше місця в пам'яті гаджета, швидше завантажуються і не витрачають інтернет-трафік, що особливо актуально при використанні потокових музичних сервісів. Таку зручність композицій негативно позначається на їх якості: стиснення стає причиною втрати частини даних, відновити які згодом неможливо. Спотворення звуку тим помітніше, чим сильніше було стиснення файлу, тому прослуховувати навіть у кращих Lightning-навушниках 128-килобитный MP3 приміром, не варто. Сьогодні багато музичні сервіси пропонують композиції у високій якості, якого достатньо для більшості користувачів. На слух відрізнити композиції в різних форматах практично нереально.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Які навушники вибрати?

В комплект iPhone 7 входять Lightning-навушники EarPods. Незважаючи на те, що їх виробником є компанія Apple, користувачі не дуже добре про них відгукуються, відзначаючи низьку якість звуку, ненадійність, погану ергономіку. Єдиним їх плюсом є хіба що доступність і невисока вартість. Втім, на ринку акустичних аксесуарів можна підібрати їх гідну заміну.

Sharkk Lightning Headphones

За вартістю дана модель акустичних аксесуарів єдина, здатна конкурувати з навушники EarPods з роз'ємом Lightning. Як кажуть користувачі, заплативши 2300 рублів, можна отримати якісний внутрішньоканальний аксесуар без зайвих наворотів з стійким до сплутування дротом. Sharkk Lightning оснащується пультом управління музикою без мікрофона.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Brightech Pure Lightning Earphones

Гарнітура від Brightech є однією з найбільш доступних серед аналогічних аксесуарів на ринку: її вартість складає ті ж 2300 руб. В порівнянні з більш дешевими оригінальними EarPods, дана модель комплектується силіконовими вкладишами, що, як зазначається у відгуках, забезпечує краще прилягання і додаткову звукоізоляцію.
Вбудований мікрофон відсутній, проте є панель управління з клавішами, чого немає у оригінального аксесуара від Apple.

Libratone Q Adapt

Витончений акустичний аксесуар з витонченим оригінальним дизайном, оснащений системою придушення навколишнього шуму з чотирма доступними рівнями інтенсивності. З мінусів покупці виділяють відсутність захисту від вологи і досить висока вартість: понад 9 тис. руб. Ідеально підходить для прослуховування музики в галасливих умовах міських вулиць.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

JBL by Harman Reflect Aware

Цікава пропозиція від бренду JBL — навушники Reflect Aware з системою шумозаглушення. Подібна характеристика далеко не нова в гаджетах такого типу, однак вимагає використання акумулятора, який, зважаючи форм-фактора самих вкладишів, встановлювати нереально. У випадку з накладними навушниками використовувати батарею реально, оскільки їх конструкція має досить місце для її розміщення. Розробники деяких моделей навушників знайшли оптимальне рішення, поєднавши в одному гаджеті шумоподавляющую систему і акумуляторну батарею — остання винесена за межі самого додатка. Однак у пристосуванні від JBL використана друга технологія: гаджет черпає енергію з роз'єм Lightning, відповідно, його функціонування не залежить від використання батарей і акумуляторів. Відмінними рисами навушників можна назвати високоякісний звук і хорошу продуктивність укупі з потужними басами, що особливо наголошується багатьма меломанами у відгуках. Незважаючи на те, що функція шумозаглушення не може конкурувати з аналогічною системою в традиційних акустичних аксесуарах, її дії цілком достатньо для блокування фонових шумів, а гумки, щільно прилеглі до вушної раковини, підсилюють цей ефект. Для повсякденного носіння такі навушники навряд чи підійдуть, однак їх можна брати в тривалі подорожі. Придбати Reflect Aware від JBL можна в спеціалізованих магазинах за 12990 рублів.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Audeze iSINE 20

Для тих, кому важливі чистота, достовірність і детальність звучання і при цьому ціна не має значення, оптимальним варіантом стануть планарні навушники, представником яких є гаджет Audeze iSINE 20. У таких моделях звичайні динамічні випромінювачі замінені тонкої плівковою мембраною, на яку нанесені металеві струмопровідні доріжки. Мембрана коливається в решітці з стрижневих магнітів. В таких навушниках мінімальний коефіцієнт нелінійних спотворень — близько 01%. Стоять Audeze iSINE 20 чимало — близько 35 тис. руб.
Кращі Lightning-навушники - огляд, характеристики і відгуки

Philips Fidelio M2L

Навушники Fidelio M2L від Philips — ще одна традиційна модель акустичного аксесуара накладного типу. Модель не може похвалитися широким функціоналом і оснащується незнімним кабелем. Відсутня в навушниках і вбудований мікрофон, який, приміром, можна зустріти в Audeze iSINE. Всі недоліки цілком компенсуються високою якістю збірки і прекрасним звучанням. Вартість Fidelio M2L становить 14699 рублів.