Розширюємо функціонал гаджета: як увімкнути телефон через комп'ютер

145 0 Новини високих технологій

Сьогодні мобільні пристрої є майже у кожної людини, незалежно від її віку та професії. І вже не дивно зустріти учня молодших класів, здатної відповісти на питання про те, як підключити телефон до комп'ютера через USB або Wi-Fi. Необхідність у цьому може виникнути, наприклад, у наступних випадках:

 • для зарядки телефону від USB-порту;
 • у разі необхідності копіювати з телефону на телефон дані (фотографії, музичні файли, електронні книги тощо);
 • для відновлення працездатності смарфона;
 • з метою використання в якості веб-камери;
 • в деяких інших випадках.
 • Про те, як включити вимкнений телефон через комп'ютер, і про інших корисних речах - по порядку.


  Способи підключення

  Підключити мобільний телефон або смартфон до комп'ютера можна наступними способами:
 • за допомогою бездротових з'єднань Wi-Fi, Bluetooth);
 • через послідовний порт комп'ютера (USB) з використанням кабелю.
 • Перший варіант в більшості випадків підходить лише для копіювання даних. До того ж деякі прості або застарілі моделі стільникових не мають модулів бездротового зв'язку. У зв'язку з цим зупинимося докладніше на другому варіанті, а також розглянемо, як увімкнути телефон через комп'ютер. У деяких випадках це допоможе реанімувати несправний пристрій.

  Як підключити телефон до комп'ютера через USB

  Для з'єднання знадобиться USB-кабель. Цей провід часто йде в комплекті з телефоном, а може бути складовою частиною зарядного пристрою. З одного боку кабелю знаходиться штекер USB-порту, а з іншого - штекер підключення до мобільного. Переважна більшість сучасних телефонів для з'єднання мають microUSB-порт .
  Розширюємо функціонал гаджета: як увімкнути телефон через комп'ютер  Другим за популярністю є miniUSB-порт. Такий вхід можна зустріти на планшетах та деяких моделях смартфонів .
  Розширюємо функціонал гаджета: як увімкнути телефон через комп'ютер
  Для інших типів роз'ємів з'єднувальний кабель набувається на моделі. На малюнку наведено приклад data-кабелю деяких телефонів Nokia.
  Розширюємо функціонал гаджета: як увімкнути телефон через комп'ютер

  Як увімкнути телефон через комп'ютер

  Така необхідність може виникнути у разі несправності мобільного пристрою. Включення телефону даними способом доступно далеко не для кожної моделі. Перед виконанням операції необхідно завантажити сервісний мануал для вашого телефону з сайту виробника. У ньому містяться всі необхідні дані. Там майже завжди можна знайти, як увімкнути телефон через комп'ютер, і необхідне програмне забезпечення. Необхідно з обережністю ставитися до неоригінальним версіями програмного забезпечення (прошивка). Встановивши таку, можна втратити гарантію або занапастити свій апарат назовсім. У сервісному мануалі може міститися інформація про те, як оживити гаджет з допомогою комбінацій клавіш. У цьому випадку інформація про те, як включити телефон через комп'ютер, вже не знадобиться, адже з'єднувати їх не буде потреби. Зазвичай необхідно затиснути одночасно пару клавіш гучності вгору або вниз і кнопку включення. Таким чином можна потрапити в сервісне меню. У цьому випадку для відновлення працездатності пристрою рекомендується зробити так звану «жорстку перезавантаження», або hard reset. Проте попереджаємо, що при цій маніпуляції з телефону може піти вся інформація: дані про дзвінки, телефонна книга, налаштування і т. д.
  Якщо ваш телефон підтримує завантаження через кабель, то на сайті виробника, в розділі підтримки, швидше за все, є програмне забезпечення для перевстановлення прошивки і реанімації мобільного. Завантажте сервісну програму і запустіть її. Інтерфейс таких програм інтуїтивно зрозумілий і не вимагає спеціальних технічних знань. Якщо нічого не виходить, краще віднести апарат в спеціалізований сервісний центр. Далі розглянемо питання про те, як включити камеру на телефоні через комп'ютер і розширити його можливості.

  Використовуємо камеру телефону

  Якщо ви власник сучасного смартфона з камерою, то з'являється можливість використання гаджета в такому незвичному для телефону амплуа, як веб-камера.
  Розширюємо функціонал гаджета: як увімкнути телефон через комп'ютер
  Це буде вкрай корисним для спілкування, наприклад Skype, в разі відсутності звичайної веб-камери. Для цього для смартфонів на базі Android необхідно завантажити додатки IP Webcam або Bambuser. Для власників iPhone підійдуть програми EpocCam і MiniWebCam. Крім того, гаджет може бути використаний як система спостереження або відеореєстратор. Головне - підібрати потрібний додаток. Але такого софту, на щастя, зараз достатньо для будь-яких мобільних операційних систем.