Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки

20 0 Новини високих технологій

В сегменті вітчизняних сигналізаційних систем для автомобілів предостатньо бюджетних пропозицій з частковою реалізацією функцій преміального рівня. До вищого класу телематичних модулів виробники підходять з меншим ентузіазмом, оскільки такі пристрої деколи в рази дорожче коштують і не так затребувані серед автомобілістів. Тим не менше, і ця категорія час від часу наповнюється вдалими розробками. Збалансований по функціоналу приклад такої системи демонструє сигналізація «Pandora DXL 3910», забезпечена режимом Slave, приймачем GSM і цифровою шиною CAN.


Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки

Комплектація системи

В основний набір сигналізаційного пакету входять: центральний блок управління, температурний датчик, мікрофон, модуль реле автоматичного запуску, мітки іммобілайзера, набір кріпильної фурнітури і кабелі. Як доповнення користувач може використовувати антену для передачі сигналу по каналах віддаленого зв'язку, сирену і додаткові датчики, наприклад, детектор удару, який дозволить зафіксувати факт спроби проникнення в салон. Також сигналізація «Пандора 3910» передбачає можливість розширення опціоналу за рахунок функціональних компонентів, що підключаються через спеціальні модулі проводки і ту ж CAN-шину. По цих каналах з центральним блоком і реле може з'єднуватися радіоприймач моторного відсіку, радіомодуль RR-100 приймачі GPS/GLONASS з розширеними можливостями переходів і обхідник іммобілайзера. Відразу варто підкреслити, що автозапуск двигуна при працюючому іммобілайзері без спеціального засобу розблокування буде працювати некоректно.


Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки

Розміщення компонентів сигналізації

Основні монтажні роботи проводяться з функціональними компонентами в салоні. В першу чергу встановлюється центральний блок управління – контролер, у якому будуть оброблятися сигнали, що надходять від інших елементів системи. Його монтують під панеллю приладів або в її ж ніші з допомогою гвинтових затискачів, анкерів або кронштейнів. Вибір способу кріплення буде залежати від конструкції машини в даній області. Далі установка сигналізації «Пандора 3910» передбачає розміщення антенного модуля, який буде відправляти і приймати сигнали від брелока власника або мобільного пристрою через мережу GSM. Приймач бажано встановлювати біля лобового скла як можна вище, але у видаленні від металевих поверхонь і електроприладів. Датчики розміщуються в зонах свого призначення. Сенсор удару – на внутрішній стороні скла, а температурний детектор можна розташовувати в будь-якому зручному місці, але так, щоб на нього не впливала місцеве кліматичне обладнання.

Підключення

Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки
Основні електротехнічні роботи будуть пов'язані з підключенням компонентів між собою та введенням нового допоміжного обладнання. На базовому рівні необхідно з'єднати акумуляторний блок або прикурювач живлення на 12В лінією з контроллерным блоком. За самостійним контурах енергопостачання слід здійснювати стосовно до сирени, релейні модулі, датчикам і антени. Окремої уваги заслуговує підключення до CAN-шини сигналізації «Пандора 3910». Інструкція з експлуатації зазначає, що цей модуль вводиться в інфраструктуру через діагностичний роз'єм типу OBD-II. Причому конфігурації роз'ємів можуть бути різними залежно від кінцевих вимикачів – тобто обладнання, яке буде управлятися по цьому модулю. Після фізичного підключення необхідно допомогою інтерфейсу центрального блоку або приєднаного через mini-USB комп'ютера провести сеанс опитування підключених пристроїв. Серед них можуть бути тригери, блокатори замків дверей, капота, багажника, модулі управління подушками безпеки, а також інші пристрої захисту та безпеки.

Інструкція по налаштуванню сигналізації

Налаштування можна проводити також за допомогою комп'ютера або інструментів апаратного управління модулів і центрального контролера. Вона полягатиме у встановленні режимів роботи охоронного комплексу. Зокрема, потрібно задати параметри оповіщень у тривожних випадках, реакції системи при взятті й знятті машини з охорони і т. д. Якщо сигналізація «Пандора 3910» буде використовуватися з датчиками удару, то для них слід встановити оптимальний рівень чутливості. Щоб скоротити частоту помилкових спрацьовувань комплексу, бажано задавати середню ступінь чутливості сенсора, достатню для фіксації навмисних силових впливів.
Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки

Управління основними режимами охорони

В 5-метровій зоні дії брелока можна використовувати радіоканал для установки і зняття машини з охорони. З допомогою шифрованих радіоміток система виконає запит в процесі діалогового обміну інформацією. Це основний спосіб постановки на охорону, про результати якого прийде сповіщення і на мобільний телефон, підключений до сигналізації. Але також допускається і застосування віддаленого способу зв'язку через той же телефон. У цьому випадку інструкція сигналізації «Пандора 3910» вказує на необхідність використання режиму Hands Free з можливістю автоматичної постановки на охорону або зняття з неї. Передбачається і сучасний режим Slave, який дозволяє керувати статусом охоронних систем по каналу CAN-шини. Присутність радіомітки в зоні охоплення приймача сигналізації в цьому випадку необов'язково.

Позитивні відгуки про сигналізації

Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки
Система прославилася широкими можливостями для підключення різних функціональних компонентів, гнучкістю в організації електротехнічних зв'язків і загальної ергономікою. Фахівці рекомендують цей комплекс як оптимізовану базу, на основі якої кожен автолюбитель може проектувати охоронну систему під свої індивідуальні вимоги. Для невимогливих до функціоналу автомобілістів сигналізація «Пандора 3910» стала привабливою тим, що дає можливість первинного пристрою блокувальних мереж без перевантаження електронними модулями управління. Тобто користувач, який не планує організовувати високотехнологічні зв'язки з програмним управлінням, може обмежитися лише основними каналами регулювання механічних пристроїв захисту. Почасти для цього передбачена і CAN-шина, яка також відрізняється високим ступенем надійності.

Негативні відгуки

Мінуси також відзначаються власниками цього комплексу, але вони не настільки істотні, як переваги. Почати слід з того, що телематичний наповнення має певні обмеження. Наприклад, відзначаються обмеження по визначенню координат у роботі зі станціями стільникового зв'язку. Багато хто вказують і на недоліки фірмового додатка для сигналізації «Пандора 3910». Відгуки свідчать, що сервіс обмежує за можливостями використання ряду функцій, часто некоректно працює з мітками і в цілому вимагає серйозного перегляду платформи.

На закінчення

Сигналізація "Пандора 3910": інструкція, установка, відгуки
Комплекс вийшов добротним за якістю конструкції, функціональним і зручним у використанні. Звичайно, є принципові компроміси, на які повинні були піти розробники заради утримання цінника, але за основним робочим якостям сигналізація «Пандора 3910» виглядає гідно. До речі, вартість системи складає в середньому 20-25 тис. руб. Для порівняння, повноцінні телематические комплекси преміального рівня коштують не менше 40 тис. І треба враховувати, що основні можливості таких модулів російські фахівці все ж змогли втілити в своєму пристрої.