Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками

8 0 Новини високих технологій

Передня підвіска ВАЗ-2110 виконана за що стала вже класичною схемою. Тип конструкції "МакФерсон", застосовується практично на всіх передньопривідних автомобілях. Причина – дешевизна, так як елементів відносно небагато в неї входить. Використовується підвіска "МакФерсон" на бюджетних моделях, на більш дорогих застосовується важільна конструкція. Надійність підвіски у десятки щодо висока, але далека від ідеалу. Якщо порівнювати з автомобілями моделей 2101-2107 то у них підвіска більш надійна і м'яка.

Основні компоненти

Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками
У передню підвіску ВАЗ-2110 входять наступні елементи:
 • Амортизаційна стійка з привареним поворотним кулаком.
 • Кульова опора, яка з'єднує нижній важіль з маточиною колеса.
 • Опорний підшипник – пристрій, закріплений на кузові. З його допомогою обертається навколо своєї осі стійка.
 • Маточина – за допомогою цього механізму відбувається обертання ШРУСа і передача руху на колесо. Встановлюється на поворотному кулаці.
 • Важелі фіксують елементи підвіски, не дозволяють їм переміщатися в подовжньому напрямі.
 • У кожного елемента підвіски є свої особливості, при виході з ладу з'являться характерні ознаки. Саме за ним можна визначити поломку.

  Кульова опора

  Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками
  При появі стуку передньої підвіски ВАЗ-2110 велика ймовірність того, що з'явилася несправність в кульовій опорі. Складається вона з таких елементів:
 • Кульовий палець з різьбою.
 • Металева обойма.
 • Болти кріплення до важеля підвіски.
 • Гайка кріплення до маточини.
 • Гумовий пильовик.
 • Можна виділити дві поломки, руйнування металевого кульового пальця і пильника. Останнє трапляється досить часто. Через порізи, тріщини всередину механізму проникає вода, пил, бруд. Ці частинки діють як абразив, поступово руйнуючи труться. Маючи спеціальне обладнання для відновлення кульових, їх можна відремонтувати. Але сенсу в цьому мало – вартість комплекту нових елементів (2 штуки) становить приблизно 500-700 рублів, залежно від виробника. А відновлення не дасть хороших результатів надовго.

  Амортизаційна стійка

  Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками
  Конструкція цього елемента передньої підвіски ВАЗ-2110 стандартна для передньопривідних машин. Працює амортизатор в двох напрямках, що дозволяє забезпечити максимальний комфорт при їзді. Деякі виробники випускають стійки, які можна ремонтувати. Для цього потрібно придбати ремкомплект і масло. Повністю розбирається стійка і змінюються всі вийшли з ладу елементи, ретельно промивається внутрішня частина. Після цього збирається амортизатор і заливається нове масло. Найголовніше – залити точну кількість масла. Якщо його буде мало, то амортизатор не зможе ефективно працювати. Але якщо надто багато заллєте – порвуться сальники. Стійка закріплюється на опорному підшипнику і маточині колеса, може повертатися навколо своєї осі під дією зусилля, яке передається від рульового колеса через наконечники і тяги. На амортизаційної стійки встановлюються подушки з гуми та пружина, яка гасить коливання під час руху по нерівній дорозі. Але більшість амортизаційних стійок, що випускаються для автомобілів, неремонтопригодны. Тому при поломках потрібно їх змінювати.

  Опорний підшипник

  Цей елемент дозволяє обертатися амортизаційної стійки навколо своєї осі. Завдяки цьому повертаються колеса автомобіля. Закріплюється підшипник на кузові автомобіля за допомогою трьох гайок. Виходить так, що зовнішня частина обойми жорстко пов'язана з кузовом, а внутрішня кріпиться до штоку амортизатора. А це основний елемент передньої підвіски ВАЗ-2110. Ціна амортизаційної стійки (без пружини, підшипники і подушок) становить не менше 2000 рублів.
  Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками
  Обслуговування при експлуатації опорний підшипник не вимагає, на весь строк в ньому закладено достатню кількість мастила. Бажано тільки іноді перевіряти затяжку гайок – на штоку і кузові. Якщо підшипник вийде з ладу, то можуть з'явитися сторонні звуки під час повороту керма. Також доведеться прикладати більше зусиль, щоб повернути кермо.

  Важіль передньої підвіски

  В конструкцію входить такий елемент, як важіль передньої підвіски ВАЗ-2110. Він з'єднує маточину через кульову опору і кузов автомобіля. На важелі є гумотехнічні втулки – сайлентблоки. З їх допомогою елемент підвіски переміщається у вертикальній площині при русі. По суті, в цьому механізмі майже нема чому ламатися – він дуже міцний і надійний. Саме «слабка ланка» – це сайлентблок.

  Передня підвіска ВАЗ-2110: ремонт своїми руками
  З часом під дією навантажень, високої температури, рідин гума руйнується, що призводить до погіршення роботи підвіски. При поломці сайлентблоків з'являються сторонні звуки, збільшуються люфти в підвісці. Більше ламатися практично нічому. Може тільки зруйнуватися сам важіль, але трапляється це лише після серйозних ДТП. При наїзді на бордюри, ями погнути або зламати важіль нереально.

  Маточина переднього колеса

  Розташована ця деталь передньої підвіски ВАЗ-2110 на поворотному кулаці, з'єднаному зі стійкою і кульовою опорою. В ній змонтовано підшипник циліндричного типу, в якому обертається наконечник ШРУСа. За допомогою двох болтів, які знаходяться на поворотному кулаці, здійснюється коригування кута розвалу колеса. При ремонті обов'язково запам'ятовуйте, як були встановлені ці елементи відносно один одного. В іншому випадку ви ризикуєте прискорити знос шин автомобіля. Внизу в кулаці є отвір під палець кульовий опори. У самій маточині є чотири отвори з різьбленням для кріплення колеса і два для вкручування направляючих шпильок.