Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

17 0 Новини високих технологій

Коли електронні книги (відгуки про них описані по ходу статті) тільки почали з'являтися на ринку, вони відразу ж завоювали велику популярність серед покупців. Вони також відомі як рідери або читалки. Досить швидко в Росії дані пристрої замінили паперові книги, ставши масовим явищем. Трохи пізніше стали з'являтися планшети, які дозволяли не тільки читати, але і користуватися ними в якості звичайних смартфонів. Коли їх вартість стала доступною кожній людині в країні, багато люди твердили, що рідери тепер швидко перестануть бути актуальними, але досі цього не сталося. Чому? Судячи з відгуків про електронні книги, дані пристрої мають низку особливих характеристик, які забезпечують зручне, комфортне і не шкодить здоров'ю читання. Таких показників у звичайних гаджетів немає. Про що йдеться? Для початку про чорнило типу E-Ink. Автономна робота таких приладів досить тривала.

Перед тим як запропонувати рейтинг та огляд електронних книг, пропонуємо ознайомитися з їх основними характеристиками, які і зробили прилади відомими.

Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Екран і його тип

Розрізняють два види дисплея у електронних книг: E-Ink та LCD. Перший чорно-білий, другий або ч/б, або кольоровий. Розглянемо кожен з них. На екрані типу E-Ink будь-яка картинка і текст формуються за допомогою спеціальних електронних чорнил. Вони не "тиснуть" на очі, надаючи безпечний ефект. Колір тексту м'який, немає сильної контрастності, а мерехтіння повністю відсутня. За рахунок цього очі можуть довго не втомлюватися. Всі книги, які працюють з таким дисплеєм, здатні витрачати невелику кількість енергії, працюючи без зарядки тиждень, місяць при нетривалому використанні. Серед недоліків покупці відзначають тривалий відгук. Через чорнила картинка формується довше, тому відео дивитися на таких приладах проблематично. Однак процесу читання ніяк не шкодить. Рідкокристалічні дисплеї є по суті аналогічними тим, які встановлюються на комп'ютерах, ноутбуках, планшетах. Завдяки такій технології можна переглядати відео, проте очі будуть швидко втомлюватися. Термін автономної роботи невеликий. Як правило, при активному використанні він не перевищує 6-8 годин.

Якщо говорити про рідері, які мають кольорові дисплеї, то можна помітити, що такі пристрої є мультимедійними. Завдяки цьому можна не тільки читати, але й слухати музику, дивитися відеоролики. Багато моделі рідерів схожі на планшети, якщо мають сенсорний дисплей. Проте вони все-таки за своїми характеристиками більше підходять в якості звичайних книг, так як більшість основних опцій гаджетів у них або відсутні, або дуже обмежені.

Діагональ дисплея

Книга може мати діагональ від 5 до 10 дюймів. Якщо перевести в сантиметри, то це від 12.7 до 25.4 див. Саме цей показник є головним визначником розміру пристрою. Найчастіше рідери використовують, перебуваючи в громадському транспорті, подорожі і так далі, тому слід вибирати собі прилад з 6 дюймами. На думку власників, цей показник найбільш оптимальний.

Управління: сенсорне або кнопкове

Різниця між сенсорним і кнопковим управлінням не принципова. Те, який варіант вибрати, повністю залежить від уподобань користувача. На даний момент для всіх вже давно стало звичним управління за допомогою пальця і дотику. До того ж на сенсорних книгах процес перегортання сторінок нагадує звичайний, як у паперових варіантах. Є також люди, яким більше подобається механічне управління. У магазинах електронних книг є маса варіантів.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Об'єм пам'яті

Звичайно ж, цей показник досить важливий. Адже саме від обсягу сховища залежить те, скільки інформації міститься в пристрої. Більша частина пристроїв розрахована на 2-4 Гб пам'яті. Цього буде цілком достатньо для створення цілої бібліотеки. До того ж багато рідери мають слоти для карти пам'яті.

Операційна система

Часто в електронних книгах встановлена або «Лінукс», або «Андроїд». Завдяки цьому можна користуватися інтернет-технологіями і є мультимедійні можливості. Якщо прилад працює без операційної системи, то в ньому доступні лише ті функції, які заклав виробник. Завдяки тому, що більша частина пристроїв працює на «Андроїд», вибір та порівняння електронних книг не повинні викликати труднощів.

Підтримувані формати

Рідери можуть зчитувати відео, звукові, графічні і текстові файли. Найбільш поширеними серед останніх форматами є наступні: txt і doc. Крім цього, pdf, fb2 epub і інші. Можуть відкривати сторінки html. Чим більше форматів зможе розпізнати пристрій, тим краще, але гнатися прямо за універсальним не варто. Перерахованих варіантів буде більш ніж достатньо будь-якій людині. По цьому фактору дуже популярними стали електронні книги Onyx.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Покоління електронних чорнил

Існує три види чорнила типу E-Ink. Мова йде про Wizplex, Carta і Pearl. Кожна нова версія дозволяє зробити текст більш контрастним, що дозволяє поліпшити якість прочитання. Однак звичайний користувач зміни навряд чи може помітити, це радше дані для ЗМІ.

Ємність акумулятора

Будь-який електронний пристрій має батарею, важливо перевіряти її ємність. Вона визначає час автономної роботи пристрої, чим довше показник, тим краще. Магазини електронних книг можуть запропонувати багато цікавих варіантів. Рідери E-Ink працюють таким чином, що їх розряд акумулятора вважається кількістю прочитаних сторінок. Як правило, це 6-7 тис. Такий обсяг можна прочитати, як за кілька днів, так і місяців.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Amazon

Дану компанію вже давно можна назвати лідером на ринку продажів електронних книг. Саме її прилади вважаються найбільш популярними в світі. Вони максимально якісні, функціональні та створені з використанням сучасних технологій. В Російську Федерацію лінійка Amazon Kindle, на жаль, офіційно не поставляється. Тому навіть якщо і купити якийсь з приладів, русифікована прошивка відсутня. Покупці припускають, що таке рішення виробника пов'язано з тим, що вітчизняні споживачі не сильно люблять купувати книги. Ті, хто працює з рідерами від Amazon, знають, що компанія на цьому заробляє. Вона пропонує купувати книги з офіційного сайту виробника. Дані електронні книги недорогі і якісні.
На території Росії хоч і відсутні сервісні центри, все одно в них немає потреби. Техніка цього виробника настільки якісна, що ламається рідко. Якщо у когось є бажання і кошти, то можна відправити свою електронну книгу в Америку для проведення діагностики. Але для цього попередньо слід зареєструвати свій пристрій у виробника на сайті. Іноді зобов'язання по гарантії беруть на себе продавці, однак це спостерігається рідко і, як правило, в офіційних точках продажу.

Barnes & Noble

Пристрої цього виробника якісні, але, як і попередній варіант, до Росії не поставляються. Створюються вони переважно для внутрішнього ринку Штатів. Хоч і не мають русифікованої прошивки і сервісних центрів, все одно у вітчизняних покупців користуються попитом. Він пояснюється якістю і відповідною ціною. Відгуки про електронні книги від цього виробника відмінні. Покупці повідомляють, що пристрої стабільно працюють без будь-яких проблем.

Kobo

Ще один виробник, який спеціалізується на продажі книг в своєму інтернет-магазині. Створення та реалізація рідерів – додатковий заробіток. Ці прилади максимально якісні, але знову-таки в Росію вони не завозяться. Але якість і прийнятна вартість дозволили читалки поширитися серед вітчизняних покупців.

PocketBook

У 2007 році була заснована компанія PocketBook. Електронні книги з інструкцією можна придбати в багатьох магазинах. Компанія створює версії паперових творів на ПК і виготовляє пристрої для їх читання на будь-який смак. В асортиментному ряді є як бюджетні і мініатюрні прилади, так і елітні моделі. Крім цього, є і спеціальні варіанти для вчених та інженерів. На даний момент в Росії є лідером продажів. Гарантія триває два роки. Якщо купувати в офіційному інтернет-магазині, то її можна продовжити ще на 12 місяців. Якщо порівнювати з іншими, навіть якісними і популярними приладами, то їх гарантія не перевищує одного року. На російському ринку техніка цієї компанії займає близько 70 % всього асортименту.

Onyx BOOX

Звичайно ж, в цьому списку повинна була виявитися китайська компанія. Onyx виробляє рідери, відштовхуючись від потреб вітчизняних споживачів. За рахунок цього прошивка ідеально перекладена на російську мову. Інтерфейс електронних книг Onyx стильний, зручний і створений за допомогою передових технологій. Обкладинки для книг використовуються авторські. Читалки продаються в абсолютно різних дизайнах. Пристрої працюють з текстовими форматами. В асортименті Onyx BOOX є як звичайні моделі, так і професійні з ідеальним роздільною здатністю і якістю екрану.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Яку модель обрати?

Якщо хочеться купити прилад так, щоб він через час не розчарував, то для початку потрібно точно зрозуміти, для чого відбувається покупка. Також слід звернути увагу на те, в яких умовах людина буде її читати: вдома, в дорозі, в світлому або темному приміщенні. Треба врахувати, які книги подобаються більше: художні або технічні. В останньому випадку бажано, щоб пристрій міг відтворювати креслення та інші важливі ілюстрації. У магазині слід спробувати, яке керування більше подобається, сенсорне або механічне. І звичайно ж, потрібно підрахувати кошти, які людина готова віддати за покупку.

Amazon Kindle 6

Ця модель працює з чорно-білим екраном. Підсвічування відсутня, а екран отримав діагональ 6 дюймів. Обов'язково потрібно купити чохол для електронної книги. Вбудовані словники. Працює лише з трьома форматами текстового типу. Однак якщо зареєструватися на офіційному сайті виробника, то можна переформатувати свою книгу в будь-який необхідний. Читалка працює з 4 Гб пам'яті, чого вистачить на 5 тис. книг. Треба зауважити, що слот для карти пам'яті відсутній.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Barnes&Noble Nook Simple Touch

Дана електронна книга (Book Reader) має сенсорний дисплей E-Ink типу. Він монохромний; діагональ 6 дюймів. Є підсвічування. Ергономічний Корпус. Задня панель покрита спеціальним напиленням софт-тач, щоб вона не ковзала в руках. Пристрій функціонує на «Андроїд». Пам'ять – 2 Гб. Підтримується робота з бездротовими точками доступу. Є слот для карти пам'яті. Розпізнає лише два текстових і чотири графічних формату. Рідер користується попитом, так як має високу якість і невелику вартість. За рахунок наявності особливих датчиків пристроєм можна керувати без контакту з екраном.

Kobo Glo

Ця читалка вважається досить популярною, як і багато інші прилади цього виробника. Отримала хорошу якість збірки і надійність. Екран сенсорного типу, монохромний. Є підсвічування. Дисплей отримав 6 дюймів. Операційна система – «Лінукс». Є модуль вайфай. Пам'ять – 2 Гб. Прилад оснащений слотом для зовнішнього накопичувача. Дизайн симпатичний, продається в декількох колірних рішеннях: білий, синій, червоний, чорний. Відгуки про електронну книгу даної моделі відмінні. Власники кажуть, що вона працює добре, нарікань немає.
Електронна книга: відгуки, огляд, рейтинг, вибір та порівняння

Digma t700

Даний рідер має сенсор, а також кнопки на корпусі. Меню яскраве і зрозуміле. У ньому складно заплутатися або допустити помилки. Може працювати з аудіо і відео, відкривати велику кількість текстових форматів. Вбудовані динамік, плеєр, словник. Дисплей рідкокристалічний. Є підсвічування, діагональ 7 дюймів. Вбудована пам'ять склала 4 Гб. Прилад оснащений слотом для карти пам'яті. Багатофункціональний пристрій.

Wexler Book T7206

Ця читалка має і кнопкове, і сенсорне управління. Є функція автоматичного повороту екрану. Не потрібно забувати про купівлю чохла для електронної книги. Дисплей сенсорний, LCD типу. Діагональ склала 7 дюймів. Працює на операційній системі Android. Вбудована пам'ять – 4 Гб, є словник і слот для карти пам'яті. Додано динаміки, диктофон, порт для навушників. Може працювати з багатьма відомими текстовими, графічними та графічними форматами. Можна також дивитися відео та слухати музику.