Автомобіль "Москвич-427": опис, фото

11 0 Новини високих технологій

Випуск універсалів на базі "Москвич 408" розпочався на МЗМА в 1967 році. Крім універсала і седана, версія випускалася з кузовом фургон – "Москвич 433". Завод МЗМА освоїв випуск фургонів на півроку раніше, ніж універсалу.

Старт виробництва

Завод випускав в перші роки варіант універсалу з 50-сильним мотором МЗМА 408 під позначенням "Москвич 426". Первісного варіанта універсалу явно не вистачало потужності 50-сильного мотора. Машина була дуже млявою при розгоні, двигун постійно працював на межі своїх можливостей, що негативно позначалося на ресурсі. Двигун, в основі якого лежав ще довоєнний мотор Опель Кадетт, не мав ніяких перспектив подальшого розвитку. Завод МЗМА гостро потребував новому, сучасному і перспективному силовому агрегаті.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото

В очікуванні нового мотора

Такий мотор почав розроблятися Уфімським моторним заводом в середині 1960-х років, як вітчизняна альтернатива італійському двигуну "Фіат", який повинен був застосовуватися на ВАЗ. Перші промислові партії нового 75-сильного двигуна УЗАМ 412 з'явилися восени 1967 року. Двигун робочим об'ємом 148 літра отримав алюмінієвий блок з мокрими гільзами. Характерною рисою нового мотора став завалений вбік блок циліндрів. Таке рішення дозволяло без проблем вписати силовий агрегат під капоти не розрахованих під нього машин.

Двигун містив один розподільний вал в голівці блоку з приводом ланцюгом. Масляний піддон двигуна мав розвинене ребра, що дозволило відмовитися від додаткового масляного радіатора.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото
Коробка передач зберегла попередню конструкцію. Дана коробка завжди була ненадійним вузлом в конструкції – ресурс до ремонту не перевищував 100 тисяч км, а найчастіше вона виходила з ладу набагато раніше. Зате з'явилося нове діафрагмове зчеплення, здатна передавати крутний момент виріс. Восени 1967 року перші мотори з КПП надійшли на МЗМА. Оснащений таким мотором седан став називатися "Москвич 412", універсал – "Москвич 427" і фургон – "Москвич 434". Універсал вироблявся до 1976 року і за майже дев'ять років з конвеєра МЗМА зійшло трохи менше 33 тисяч таких машин. Ще деяку кількість "Москвичів 427" вийшло в результаті установки мотора УЗАМ 412 в ході капітальних ремонтів машин Москвич 426.

Відмінності "Москвичів" 426 і 427

Машини з різними типами двигунів зовні абсолютно ідентичні. "Москвич 427" перших серій мав облицювання радіатора з двома або чотирма круглими фарами. Машини можна було розрізнити лише за салону – 427-й мав підлоговий важіль перемикання швидкостей, в той час як 426-й оснащувався важелем на рульовій колонці. Універсал "Москвич 427" розраховувався на перевезення п'яти чоловік (включаючи водія) та вантажу вагою 100-120 кг. Откидывавшаяся спинка заднього сидіння дозволяла створити вантажну платформу. У такому варіанті машина могла перевозити водія з пасажиром і до 250-260 кілограмів вантажу.

Рестайлінг 1970 року

На початку 1970 року базовий седан зазнав рестайлінг, який полягав у новій решітці радіатора з прямокутними фарами (FER, НДР) і нової задньої частини кузова з інший світлотехнікою. "Москвич 427" отримав тільки оновлену ґрати радіатора з фарами. Всі машини після рестайлінгу отримали надбавку ВЕ в індексі моделі.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото
У ті ж роки фахівці АЗЛК (так з 1968 став називатися МЗМА) активно займалися питаннями пасивної безпеки. В результаті цих робіт машини отримали приладову панель з м'якого пластику, травмобезпечні обшивки стійок і дверей. В першу чергу дані зміни впроваджувалися на машинах з двигуном УМЗ 412 як найбільш затребувані на експортних ринках. "Москвич 427" отримав такі елементи салону набагато раніше свого побратима.

Зміни в кузові

Спочатку машини з кузовом універсал і фургон мали двустворчаті задні двері з горизонтальною висоти на петлі. У 1972 році її змінила цельноштампованная двері, що відкриваються вгору. Стара і нова двері оснащувалися однаковим замком та ручкою відкривання.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото
Нова конструкція дверей дозволила збільшити жорсткість кузова в цілому і забезпечити кращу герметичність салону (за рахунок більш щільного і рівномірного прилягання задньої двері до ущільнювачу). На ранньому варіанті двері з часом порушувалася герметичність ущільнювача, що призводило до затягування в салон не тільки пилу, але і вихлопних газів.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото
Крім того, у відкритому вигляді нова двері краще захищає від дощу або снігу при вантажно-розвантажувальних роботах. Нижній відкидний борт утруднював навантаження і розвантаження, не дозволяючи водіям невисокого зросту дістатися до далеких частин багажника.

Відмінності від базового седана

Машина з кузовом універсал була в спорядженому стані важче базового седана на 55 кг. Крім того, вантажопідйомність була вище, ніж у "Москвича 412". Для компенсації навантажень машина оснащувалася посиленими ресорами задньої підвіски від попереднього покоління універсала "Москвич 4232 і шинами моделі М100 з збільшеною висотою профілю (розмірністю 640-13). Ресори седана і універсала були не взаємозамінні. Для підвищення тягових показників застосували редуктор заднього моста з збільшеним до 455 передавальним відношенням.

Варіанти універсалу і технічні дані

Крім базової версії універсала, існувало виконання 427Ю для країн з жарким кліматом, поставлявся на експорт 427Э, для експорту в країни з правостороннім рухом йшов 427П. Фото "Москвича 427" у виконанні з правим кермом ви можете побачити нижче.
Автомобіль "Москвич-427": опис, фото
 • Кількість дверей 5.
 • Споряджена вага 1100 кг.
 • Габарити 409/155/153 м.
 • База 24 м.
 • Колія передня 125 м.
 • Колія задня 124 м.
 • Навантажувальна висота 062 м.
 • Максимальна швидкість до 130 км/ч.
 • Розгін до 100 км/год 24 секунди.
 • Витрата палива контрольний 90 літрів/100 км.
 • Запас палива 46 літрів.
 • "Москвичі" в масштабі

  В СРСР "Москвич 427" у вигляді сувенірних моделей випускав завод «Тантал» в Саратові. Випуск моделі був розпочатий не раніше 1974 року і вона стала однією з найбільш масових і типових. З елементів, які відчиняються у моделі був тільки капот. Спочатку модель випускалася у так званому номерному виконанні – на днище було пролито індекс моделі №А4. Такі моделі дуже рідкісні і цінуються колекціонерами машин в масштабі 1:43. "Москвич 427" випускався у вигляді моделей з різними тамповками (нанесення малюнка на моделі) – версія «Аерофлот», версія «Ралі-сервіс» та ряд інших. В СРСР стандартна модель "Москвича" коштувала недешево - 3 рублі 50 копійок, а тампованная – від 4 до 5 рублів. Ранні випуски моделі страждали від цинкової чуми і до наших днів їх майже не збереглося.
  На початку 2000-х років з'явилася маса інших варіацій моделі, вона вже не мала номери на днищі (він зник ще наприкінці 80-х років). Модель виробляв завод "Агат". Але разом з розширенням асортименту різко знизилася якість моделей. Це відбулося з причини зносу прес-форм, так і з причини падіння якості матеріалу. Дуже часто ці моделі страждають від цинкової чуми – тріщин і руйнування кузовів моделей. Застосовувалася на ранніх випусках моделей надійне металеве днище замінено кволим пластиковим. У 2011 році модель "Москвич 427" вийшла великим тиражем в журнальній серії «Автолегенды». Пізніше її перевыпустили в серії «Автолегенды СССР: краще». Модель виконана на більш високому технологічному рівні, але багато моделісти її доопрацьовують з заміною деталей (коліс і шин) і з використанням комплектів фототравлення.