Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт

260 0 Новини високих технологій

Сьогодні практично всі електронні прилади, що використовуються в побуті, оснащені пультами дистанційного керування. Не виняток і телевізори. Як же інакше перемикати канали, не встаючи з канапи? Телевізійний пульт ДУ, будучи інтенсивно пристроєм, нерідко виходить з ладу. Він або взагалі перестає функціонувати, або ж справляється зі своїми обов'язками частково. Що роблять найбільш нетерплячі і звиклі до зручностей деякі з нас, коли не працює пульт від телевізора ? Правильно, прагнуть швидше купити новий. Але якщо у вас є бажання і кілька десятків хвилин вільного часу, його можна спробувати відремонтувати, причому самостійно.

Не працює пульт від телевізора: причини, ремонтУ цій статті ми поговоримо про те, чому виходить з ладу пульт ДУ, а також розглянемо способи його реанімації в домашніх умовах.

Не працює пульт від телевізора: причини і ознаки несправності

Прилад дистанційного керування може втратити свою працездатність внаслідок якихось технічних неполадок, так і внаслідок недбалого поводження. Отже, якщо у вас зламався пульт ДИСТАНЦІЙНОГО керування для телевізора перш ніж приступити до його розбирання для подальшого ремонту, варто визначити для себе, які ознаки несправності він подає. Так буде простіше намітити подальші дії. Найчастіше несправність пульта характеризується:
 • видимими і передбачуваними механічними пошкодженнями;
 • відсутністю реакції при натисканні на деякі кнопки (інші кнопки працюють);
 • повною відсутністю реакції (не працюють кнопки).
 • Розглянемо ці ознаки в розрізі можливих несправностей.


  Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт

  Механічні пошкодження

  Якщо не працює пульт від телевізора і на його корпусі є явні сліди механічного пошкодження, це може свідчити про те, що його просто кинули на підлогу або навмисно намагалися привести в неробочий стан. Наслідком такого поводження з пристроєм можуть бути:
 • відсутність контакту між елементами живлення і електричними висновками пульта;
 • ушкодження передавального світлодіода;
 • порушення цілісності струмопровідних доріжок або (і) висновків електродеталей на платі.
 • Пульт від телевізора не працює: що робити і з чого почати

  Почати діагностику найкраще з елементів живлення. При падінні пристрою саме вони найчастіше стають причиною його виходу з ладу. Сама перевірка полягає в тому, щоб зняти кришку пульта і перевірити стан елементів живлення. При необхідності їх потрібно перевстановити, дотримуючись полярності. Зверніть увагу на те, як щільно їх контакти стикаються з електричними висновками пристрою. Якщо батарейки бовтаються, можливо, слід підігніть мінусові висновки (пружини).
  Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт
  Якщо після таких заходів пульт ДИСТАНЦІЙНОГО керування для телевізора заробив, закривайте кришку і продовжуйте його використовувати далі. Якщо ж цього не сталося, переходимо до наступного етапу діагностики.

  Заряд елементів живлення

  Знявши кришку пристрою для перевірки елементів живлення, не полінуйтеся перевірити і величину їх заряду. Хоча пульт споживає мінімум електроенергії для забезпечення своєї роботи, батарейки поступово сідають. Перевірку краще всього провести з використанням звичайного вольтметра або мультиметра. Для цього потрібно просто заміряти напругу на контактах елементів живлення. Воно не повинно бути менше 1 Ст. Якщо ж у вас немає подібних приладів, перевірити батарейки для пульта телевізора можна шляхом використання їх в іншому пристрої дистанційного управління, наприклад для DVD і музичного центру, кондиціонера і т. п.
  Також можна вставити в пристрій свідомо справні елементи живлення. Переконавшись, що вони підходять і за розміром, і за величиною видається напруги, вилучіть їх з іншого пульта і встановіть диагностируемий. Перевірка показала, що підвели саме батарейки? Просто замініть їх.

  Перевіряємо світлодіод

  Передавальний світлодіод відіграє основну роль у роботі пульта. Вона полягає в передачі інфрачервоного сигналу визначеної частоти на спеціальний приймач телевізора. Першим ділом огляньте світлодіод на предмет його пошкодження. Якщо він розбитий, єдиний вихід – це його заміна. Вам доведеться сходити на радіоринок або в магазин, що спеціалізується на продажу радіодеталей, купити такий же елемент і впаяти його на місце пошкоджених.
  Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт
  Світлодіод з увазі цілий? Перевірте, як він працює. Неозброєним оком зробити це неможливо, так як інфрачервоне випромінювання людське око не сприймає. Тут допоможе який-небудь із сучасних девайсів, обладнаний фотокамерою. Це може бути мобільний телефон, смартфон, планшет і т. п. Увімкніть на ньому камеру і направте її на світлодіод пульта. Тепер спробуйте перемикати канали, дивлячись на екран девайса. При робочому діоді ви обов'язково побачите світлові сигнали при натисканні на клавіші пульта. Але якщо ніякої реакції не послідувало, швидше за все, справа не в светоелементе.

  Пошкодження усередині пристрою

  Механічні пошкодження можуть бути приховані від очей. Якщо впав пульт від телевізора і не працює а всередині щось теліпається, існує ймовірність, що він отримав закриту «травму», яка і вивела його з ладу. Внаслідок падіння може відламатися провід, відпасти висновок, наприклад, якогось конденсатора, або тріснути струмопровідна доріжка. Тут вже доведеться повністю розбирати пристрій.
  Ремонт пультів , які отримали ушкодження плати або її елементів, краще, звичайно, довірити професіоналам, але якщо ви коли-небудь тримали в руках паяльник, можна спробувати впоратися з цим самостійно. Для початку розкриваємо пристрій. Вам пощастило, якщо корпус пульта від телевізора скріплений шурупами. В цьому випадку їх потрібно викрутити і роз'єднати частині пристрою. Якщо ж корпус скріплений за допомогою внутрішніх засувок, доведеться трохи попотіти. Роз'єднати частині пульта допоможе ніж з тонким затупленим лезом. Його необхідно вставити між половинками і, акуратно віджимаючи, від'єднати їх один від одного, проходячи по колу. Коли це буде зроблено, розберіть пульт і уважно огляньте плату на предмет її пошкодження. Для цих цілей використовуйте лупу. Дрібні дефекти неозброєним оком можна і не побачити. Також бажано забезпечити гарне освітлення місця, де буде проводитися огляд.
  Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт
  Перевірку починайте від висновків, які йдуть до елементів живлення. Далі огляньте всі доріжки, а після і електродеталі. Виявивши обрив в електричному ланцюзі пульта, відновіть її шляхом ремонту або заміни пошкодженої деталі. У разі виявлення пошкодження мікросхем краще вже купити новий пульт, ніж намагатися його ремонтувати. Принаймні, так вийде дешевше.

  Коли не працюють окремі кнопки

  Часто причиною того, що не працює пульт від телевізора є стан гумової клавіатури. Нижня частина кнопок покрита струмопровідним графітовим шаром, який, власне, і замикає контакти, розміщені на платі. Трапляється, що цей шар зношується від постійного використання, а буває і так, що між ним і контактами потрапляє пил, волога, сторонні предмети. Знос зазвичай припадає на ті клавіші, якими ми користуємося найбільше:
 • включення-вимикання;
 • перемикання каналів;
 • збільшення-зменшення рівня гучності.
 • Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт

  Незрозуміла масляниста рідина

  Виявивши, що не працює пульт від телевізора, і, розібравши його, ви можете побачити на нижній частині клавіатури безбарвну маслянисту рідину. Не поспішайте звинувачувати своїх рідних в тому, що хтось із них пролив на пристрій соняшникова олія або солодкий чай. Ця рідина не що інше, як жир, що виділяється з пір пальців. Під час експлуатації пульта він осідає на кнопках, внаслідок чого контакт між ними і майданчиками втрачається. Вирішується така проблема дуже просто. Досить розібрати пульт, протерти плату і нижню частину клавіатури спиртом, і пристрій буде працювати як новий. Перед початком експлуатації після такої процедури не забудьте просушити протерті елементи.

  Можливо відновити стертий графітовий шар?

  Що робити, якщо струмопровідний графітовий шар на нижній частині клавіатури пристрої дистанційного управління стерся? Його можна відновити. Ремонт пультів з пошкодженим струмопровідним напиленням передбачає його видалення і створення на його місці нового. Але з чого його зробити? Тут є два варіанти. Перший – це купити в магазині радіодеталей спеціальний набір для ремонту пультів. До складу такого набору входять тюбик силіконового клею і кілька десятків гумових п'ятачків (накладок на нижні частини кнопок), покритих тим же графітом. Від вас потрібно розібрати пульт, акуратно зрізати старі накладки, а на їх місце наклеїти нові. Такий ремонт дозволяє повністю відновити пристрій на тривалий час. Другий варіант взагалі не передбачає жодних витрат. Візьміть звичайну фольгу від шоколаду, виріжте з неї потрібну кількість накладок, дотримуючись розмір і наклейте їх поверх зношених п'ятачків. Звичайно, цей бюджетний ремонт не забезпечить безперебійної роботи пульта протягом багатьох років, але повірте, він ще послужить.
  Не працює пульт від телевізора: причини, ремонт

  Допоможе плівка

  Напевно, вам доводилося бачити пристрої дистанційного управління, загорнуті в поліетиленову плівку. Цей метод, безсумнівно, був придуманий нашими співвітчизниками для того, щоб уберегти пульт від можливих наслідків необережного поводження з ним. Так, плівка здатна тимчасово захистити пристрій від вологи і пилу. Але з часом вона втрачає свої захисні властивості через все тієї ж інтенсивної експлуатації. Варто перетворювати пульт ДУ в незрозумілий і смішний предмет – вирішувати вам.

  Як продовжити життя пульта ДК від телевізора

  Щоб пристрій дистанційного керування вашим телевізором працювало як можна довше, скористайтеся наведеними нижче порадами:
 • Намагайтеся акуратно поводитися з ним, не допускаючи падіння на підлогу.
 • Не давайте пульт дітям і бережіть його від «зазіхань» домашніх тварин.
 • Слідкуйте за станом світлодіода.
 • Не забувайте вчасно міняти батарейки.
 • Не користуйтеся пультом, коли у вас брудні руки або під час прийому їжі.