Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів

28 0 Новини високих технологій

Різноманітні гаджети вже давно є невід'ємною частиною нашого життя. Сучасну людину оточує безліч пристроїв, призначених для виконання тих або інших функцій. Але технічний прогрес не стоїть на місці. Мало не кожен день ми дізнаємося про нові винаходи, які роблять наше життя більш комфортним. Одним з них є фітнес-браслет. Для чого потрібен цей гаджет і для кого призначений?

Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Про це технічне ноу-хау варто поговорити докладніше, адже багато хто, напевно, практично нічого не знають про пристрої, які мають безліч назв - розумні браслети, смарт-браслети, фітнес-браслети і т. д. Але як би там не було, подібний гаджет дуже зручний у використанні, легкий і володіє майже безмежними можливостями.

Історія появи

Першими прототипами таких гаджетів були пульсометры. Дещо пізніше в ці пристрої виробники додали функції вимірювання витрачених калорій і кількості пророблених кроків. Однак назвати подібні апарати повноцінними фітнес-браслетами стало можливим лише після появи повної інтеграції їх з ПК і мобільними операційними системами.

Кому вони потрібні?

Якщо виходити з назви, то дані пристрої призначені для тих людей, які ведуть активний спосіб життя. Адже на перший погляд здається, що навряд чи подібний гаджет знадобиться того, хто цілими днями просиджує за монітором. Проте розумний фітнес-браслет володіє рядом функцій, які будуть корисними будь-яким категоріям користувачем в їх повсякденному життя. При цьому, цілком можливо, вони стануть своєрідним стимулом для самих ледачих, мотивуючи їх займатися спортом або хоча б більше рухатися.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Звичайно, багато хто задається питанням «Для чого потрібен фітнес-браслет, якщо сучасний ринок насичений величезною різноманітністю моделей смарт-годин, у яких є більшість функцій розумного гаджета?» Справа в тому, що переваг у описуваного винаходу набагато більше. Це стосується, наприклад, часу автономної роботи. У фітнес-браслетів воно збільшено в кілька разів. Це стало можливим завдяки відсутності у пристрої потужного процесора або великого дисплея. Виграють ці гаджети в порівнянні з телефоном. Серед переваг фітнес-браслетів можна виділити: 1. Здатність збереження даних без завантаження додаткової програми. У телефоні доведеться працювати з декількома додатками, що дуже незручно. 2. Для отримання точних даних телефон доведеться постійно носити в руці. Це неможливо буде зробити в басейні або в спортзалі. Проблематично постійне носіння телефону навіть і в умовах звичайного офісу. Що стосується розумного фітнес-браслета, то він завжди буде знаходитися на руці, непомітно фіксуючи необхідні дані.

3. При користуванні телефоном знадобиться тримати постійно включеними відразу кілька додатків. Це, наприклад, мобільний інтернет або GPS. Що стосується розумних гаджетів, то їм бути постійно підключеними до смартфону не потрібно. Синхронізація може бути проведена лише один раз протягом доби, а іноді, залежно від моделі, і рідше. 4. Багато додатку на смартфоні працюють лише при підключенні пристрою до Інтернету. Фітнес-браслет чудово обходиться без нього. 5. Розумний гаджет здатний отримувати та аналізувати показники здоров'я протягом тривалого часу. Програма смартфона здатна збитися, і тоді всі дані будуть втрачені. 6. Часом мобільні додатки не відкриваються з ноутбука або персонального комп'ютера. Програма для фітнес-браслета здатна на це, адже компанії-виробники витрачають на її розробку і подальшу оптимізацію чималі гроші.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
На сьогоднішній день багато виробників популярних марок телефонів випускають і годинник, і браслет, що дозволяє зв'язати їх один з одним. Таким чином, пристрій стає незамінним помічником людини, покликаним зберігати його здоров'я, а також організовувати процес фізичної активності і відпочинку.

Призначення

На самому початку своєї появи на ринку розумні браслети були відомі не багатьом. Цим і скористалися шахраї, які видавали ці пристрої за чудодійні прилади, що мають воістину «чарівні властивості. Ті, хто вирішив нажитися на незнанні і довірливості людей, рекламували фітнес-браслети як прилади, нормалізують тиск, рятують від хвороб і навіть дозволяють скинути зайву вагу без фізичних навантажень. Однак подібні підробки нічого спільного з фітнес-браслетами не мають. Адже ці багатофункціональні технічні пристрої є датчиками і органайзерами. Вони вимірюють пульс, відстежують фази сну, активність людини в денні години і фіксують інші статистичні дані.

Що таке фітнес-браслет? Це невеликий пристрій, необхідне для тих людей, які стежать за своїм здоров'ям, але займатися спортом не можуть із-за обмеженої кількості вільного часу. Розумний гаджет дозволить дати оцінку якості сну, а також підкаже, скільки протягом дня було зроблено кроків. Крім того, програма для фітнес-браслету може бути налаштована певним чином. Це дозволить пристрою розбудити свого господаря саме в тій фазі сну, коли вставати йому буде легше всього, і таке пробудження дозволить почувати себе краще протягом усього дня.

Основні функції

Що таке фітнес-браслет? Це складний пристрій, що володіє такою кількістю різноманітних функцій, що перерахувати їх досить складно. Саме тому спочатку варто розглянути базові характеристики подібних приладів. Вони є загальними для всіх подібних гаджетів, незалежно від бренду і ціни. Насамперед, такими характеристиками є: - контроль пульсу;
- вимірювач кроків;
- підсумовування витрачених калорій;
- «розумний» будильник;
- моніторинг сну. Для того щоб до кінця усвідомити значення цього маленького пристрою в житті сучасної людини, потрібно розглянути деякі з основних його функцій більш детально.

Спостереження за пульсом

Для чого потрібна подібна функція гаджета? Фітнес-браслет з пульсометром дозволяє домогтися максимальної ефективності будь-якого виду фізичної активності. Відомо, що контроль над ударами серцевого м'яза здатний простежити відгук людини на навантаження. Крім того, подібна функція допомагає правильно організувати тренувальний процес. Так, якщо фітнес-браслет з пульсометром одягає на руку людей, мета ранкової пробіжки якого полягає в усуненні зайвих кілограм, то йому знадобиться тримати пульс на рівні 130 ударів у хвилину. При великих або менших значеннях даного показника жири будуть спалюватися повільніше. Це призведе до того, що тренування просто пройде даремно.

Контроль сну

Це одна з найважливіших функцій фітнес-браслета. Здається, що в ній немає нічого особливого. Однак гаджет здатний зібрати інформацію не тільки про час відпочинку, але і про його якість. Так, власник фітнес-браслета може простежити фази свого сну для того, щоб скористатися новими можливостями. Наприклад, усунути недолік або надлишок часу відпочинку. Крім того, людина може почати прокидатися в оптимальні для цього моменти. Все це є заслугою такої функції, як «розумний будильник». На відміну від звичайних пристроїв, він перерве сон свого господаря не в заданий час, а вибере його таким чином, щоб організм отримав максимальну користь. Використання даної функції дозволить тримати на контролі тривалість і якість сну індивідуально для кожного користувача.

Підрахунок витрачених калорій

Це третя найважливіша функція пристрою, яка часом виявляється на першому місці. Адже багато людей приділяють велику увагу своїй фігурі, причому не тільки з-за здоров'я, а для того, щоб мати ефектний зовнішній вигляд. Що таке фітнес-браслет? Це пристрій, який дозволить своєму власникові не відмовлятися від улюблених страв, а побачити конкретну кількість калорій, спожитих протягом дня. Подібні дані дозволять здійснити простий розрахунок, який виявить індивідуальну норму, дотримуючись якої, можна завжди бути в формі. Достовірність такої інформації, завдяки тому, що браслет постійно знаходиться на руці, наближається до ста відсотків.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Розумний браслет може стати своєрідним персональним дієтологом. Він підкаже найкращий час для прийому їжі, а також її кількість, що дозволить не набирати зайві кілограми і навіть позбавитися від них. Гаджет здатний порівняти показники восполненной та витраченої енергії, подаючи при цьому необхідні поради. Чого тільки він не вміє робити, так це здійснювати аналіз інформації про з'їденої їжі. Таке стає можливим лише при наборі даних вручну.

Підрахунок кроків

Дана функція також належить до базових і присутній в усіх різновидах фітнес-браслетів. Вона дає можливість власнику гаджета задати власну денну норму активності. Це неодмінно стане чудовою мотивацією більше рухатися, відстежуючи свої досягнення. Окремі моделі розумних браслетів здатні вести облік та інших видів активності, наприклад, бігу чи їзди на велосипеді. Для цього в них передбачений окремий розрахунок.

Додаткові функції

Кращі фітнес-браслети більш практичні. Крім описаних вище стандартних функцій вони мають ще й ряд додаткових. Серед них: - контроль балансу води в організмі;
- простежування часу прийому ліків;
- присутність годин;
- можливість установки нагадування;
- проведення віддаленого контролю над здоров'ям рідних;
- відправлення даних про стан організму лікаря або тренеру;
- постановка цілей і подальший моніторинг їх досягнення. Що таке фітнес-браслет? Це гаджет, популярність якого постійно зростає. У зв'язку з цим виробники випускають все більше нових, більш функціональних моделей подібних пристроїв. Наприклад, вже можна придбати спортивні пристрої, не тільки вимірюють пульс, але і оснащені тонометром. Фітнес-браслет з тиском, тобто з його виміром, визначає його показники під час тренувань, що дозволяє простежувати раціональність навантажень. Деколи в нових моделях таких гаджетів можна зустріти функції, що дозволяють визначити: - рівень цукру в крові;
- кількість знаходиться в тканинах рідини;
- ритм дихання;
- частку жирових тканин.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Кращі фітнес-браслети для любителів плавання – водонепроникні моделі. Вони здатні працювати на глибині, а також при прийомі душу. Однак для таких цілей не варто купувати недорогий фітнес-браслет. Моделі, рівень цін яких вище, є, як правило, більш надійними. Дешевий ж фітнес-браслет, інструкція до якого говорить про його водонепроникних якості, здатний зберегти свою герметичність тільки під невеликим дощичком. Сучасні моделі подібних гаджетів часто оснащуються екраном. На сьогоднішній день багатьма виробниками випускаються розумні пристрої з OLED-дисплеєм, що дозволяє користуватися одночасно і годинником. Як підключити фітнес-браслет у цьому випадку? Його дисплей стає активним при піднятті руки вгору. На екрані таких пристроїв відображається інформація про наступному: - витраті калорій;
- кількість пройдених кроків і відстані;
- частоту серцебиття та інших показниках. У тому випадку, якщо власник гаджета довго знаходиться на одному місці, пристрій посилає йому сигнал, що закликає трохи розім'ятися. Також розумний браслет надішле повідомлення про вхідні повідомлення і дзвінки, а також дозволить налаштувати будильник. Скло екрану, як правило, дуже міцне. Воно надійно захищений від ударів, а також подряпин. Все це дозволяє користуватися пристроєм навіть в самих екстремальних умовах. Іншими словами, це невеликий за своїми розмірами гаджет здатний хай не повністю, але практично на 180 градусів перевернути життя будь-якої людини. Адже надівши розумний браслет на руку, він неодмінно відчує бажання бути більш активним і більше рухатися. Розглянемо невеликий рейтинг фітнес-браслетів.

Xiaomi MiBand

Даний фітнес-браслет знаходиться на першій позиції завдяки його великим можливостям і прийнятною ціною. Компанія Xiaomi, будучи всесвітньо відомим виробником смартфонів, вирішила розширити асортимент своєї продукції. Вона почала випускати розумні браслети. Виглядають ці гаджети досить стильно. Фітнес-браслет Xiaomi виконаний в універсальному чорному кольорі. Він чудово підходить як чоловікам, так і жінкам. Однак компанія пропонує своїм споживачам та інші кольори.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Які переваги відрізняють фітнес-браслет Xiaomi? Основним з них є можливість роботи не менше тридцяти днів на одному заряді. При цьому в режимі реального часу на смартфоні буде відображатися кількість пройдених кроків, а також з'їдених і спалюваних калорій. Крім того, розумний браслет володіє захистом від вологи, але лише у вигляді душу і дощу. Пірнати і плавати з ним в басейні не рекомендується. Фітнес-браслет оснащений функцією пробудження, що дозволяє стежити за фазами сну і починаючої вібрацію в потрібний момент. Розробники заявляють, що в такому випадку власник браслета буде почувати себе задоволеним і виспавшись. До речі, вібрація на браслеті можлива не тільки в момент спрацьовування будильника. Таким чином гаджет сигналізує своєму господареві про надійшли SMS або дзвінках, а також нагадує про зустріч або інших майбутніх питаннях. Xiaomi MiBand працює з будь-яким смартфоном. Проте краще підключати його до «рідного» телефону, випущеному компанією.

Jawbone UP24

Ця модель продовжує рейтинг фітнес-браслетів. Розумний гаджет нового покоління радує споживачів своїм дизайном і мінімалізмом. Пропонується він у різноманітній кольоровій гамі, з якої кожен споживач зможе підібрати потрібну для себе. Причому виглядає даний гаджет зовсім не як браслет. Швидше, він схожий на прикрасу, чудово підходить до ділового або до повсякденного стилю.
Що таке фітнес-браслет і для чого він потрібен? Рейтинг фітнес-браслетів
Працює фітнес-браслет у парі з телефоном. Тільки на його додатках можна переглянути всі можливості і налаштування розумного гаджета, а саме дані: - про тренуваннях;
- про їжу;
- про калорії. Вбудоване досить зрозуміле додаток дає можливість налаштування будильника. Заряд такого браслета тримається протягом тижня, а завдяки можливості перемикання режимів пристрій під час сну власника споживає значно менше енергії. За відгуками користувачів, гаджет даної моделі є хорошим і надійним помічником. Однак деякі власники браслета скаржаться на відсутність в ньому пульсометру і тонометра.

Garmin Vivofit

Дану модель випускає всесвітньо відомий виробник GPS-пристроїв, компанія Garmin. Завдяки застосуванню унікальної технології цей фітнес-браслет здатний працювати без підзарядки протягом одного року. Після цього батареї легко змінюються на нові. Окремо від гаджета може бути придбано пристрій, який здатний підрахувати частоту ритму серцевої м'язи. Його надягають на груди, а після отримують на дисплеї браслета всі необхідні показники. Фітнес-браслет одягнений в герметичний корпус, який дозволяє йому витримати глибину до 50 метрів. Серед нарікань користувачів можна відзначити відсутність підсвічування, що не дає можливості прочитати потрібну інформацію в темний час доби. До речі, всі видані гаджетом цифри про кількість витрачених калорій, пройдений відстані і т. д. є досить точними, так як в браслет вводиться попередня інформація про зростання, вагу, вік і стать його власника.