Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації

12 0 Новини високих технологій

Абсолютно всі операційні системи Windows останніх поколінь надзвичайно посилили вимоги, які пред'являються до встановлюваного програмного забезпечення, причому не тільки до прикладного, але і до керуючого. Зокрема, це відноситься до драйверів «залізних» і віртуальних пристроїв. Система постійно перевіряє так звану цифровий підпис, що засвідчує видавця (розробника). Про те, як відключити перевірку цифрового підпису драйверів в Windows 7 або системах рангом вище, далі і піде мова. Але для початку зупинимося на тому, що ж це таке і для чого потрібно.

Що таке цифровий підпис і чому з нею виникають проблеми?

Власне, сама цифровий підпис є не що інше, як якась мітка, наявність якої свідчить про легальність даного програмного забезпечення і його повну безпеку. Крім того, така підпис говорить про те, що це було сертифіковано за міжнародними стандартами і є повністю сумісним з підтримуваними операційними системами, у яких передбачається провести встановлення відповідних керуючих пристроями системних компонентів.

Однак головна причина, за якою буває необхідно відключити перевірку цифрового підпису драйверів (Windows 7 встановлена на комп'ютері або більш нова система, не настільки важливо), криється в тому, що основна база даних драйверів системи не завжди може містити керуючі програми для нестандартних пристроїв або обладнання для тих виробників, які не входять в список підтримки, хоча їх пристрої не працюють гірше. Загалом, картина виходить досить сумна: Windows не бачить підпису і класифікує драйвер при спробі інсталяції, як потенційно небезпечне або небажане. Так, звичайно, іноді під такі драйвери можуть маскуватися і віруси, але якщо користувач точно впевнений у безпеці драйвера (наприклад, при завантаженні його з сайту виробника обладнання), то доведеться відключити перевірку цифрового підпису драйверів (Windows 7 поки беремо в якості прикладу, хоча для інших систем пропоновані рішення абсолютно ідентичні). Далі пропонується розглянути кілька основних методик із залученням коштів самих ОС або з використанням сторонніх програм.

Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
В принципі, обійти такі перевірки можна ще на стадії інсталяції драйвера. Операційна система, як правило, видає повідомлення про те, що підпис відсутній, а користувачеві потрібно просто ігнорувати це повідомлення і використовувати рядок «Все одно встановити». Природно, Windows почне «плюватися», видаючи попередження ще і ще. Знову ж потрібно просто ігнорувати, а в кінці кінців потрібне програмне забезпечення буде встановлено (правда, не факт, що пристрій буде працювати коректно, оскільки система в силу своїх заборон і обмежень може банально заблокувати використання инсталлированного драйвера). Однак боротися з такими забобонами Windows можна, причому абсолютно елементарно (благо в ній найбільш повно інструментів, які дозволяють протягом пари хвилин відключити ці дії).

Як відключити перевірку цифрового підпису драйверів Windows 7: способи

Що стосується основних методик, які застосовуються для виконання дій такого роду, самими основними і дієвими прийнято вважати наступні:
 • відключення перевірки при завантаженні системи;
 • зміна параметрів групових політик;
 • редагування ключів реєстру (майже те ж саме, що і попередній пункт, але з більш високим пріоритетом);
 • застосування командного рядка;
 • підміна підписів з допомогою спеціальних утиліт.
 • Як відключити перевірку цифрового підпису драйверів при завантаженні системи?

  Отже, почнемо з найпростішої методики. У Windows 7 відключити перевірку цифрового підпису драйверів можна ще на стадії завантаження. Але для цього необхідно буде викликати спеціальний завантажувальний меню, натиснувши спочатку старту клавішу F8 (як це багато роблять для входу в режим безпечного завантаження або для відновлення системи).
  Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  Тут просто вибирається відповідний рядок, після чого здійснюється рестарт системи в звичайному режимі. Далі можна виробляти установку потрібного драйвера, використовуючи для цього або інсталятор, або розділи «Диспетчера пристроїв», або автоматизовані програми для установки оновлень драйверів.

  Використання розділу керування груповими політиками

  Не менш ефективним виглядає і метод, що дозволяє провести відключення перевірки цифрового підпису драйверів в Windows 8.1 і Windows 10 (або в сьомій версії) в редакторі параметрів і дозволів групової політики. Відразу ж варто сказати, що все далі описуються дії краще всього проводити під обліковим записом адміністратора, щоб виклик деяких розділів не виявився заблокованим.

  Сам редактор викликається з консолі «Виконати» шляхом введення рядка gpedit.msc. Вимкнути перевірку цифрового підпису драйверів за допомогою групової політики і використанням наступних розділів можна через конфігурацію користувача з подальшим вибором адміністративних шаблонів, далі – через розділ системи і встановлення драйвера.
  Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  В останньому розділі праворуч у вікні редактора є параметр, та сама рядок підпису, на якій потрібно зробити подвійний клік або викликати вікно редагування через меню ПКМ. Для установки потрібної конфігурації є два шляхи:
 • повне відключення служби (активація рядка «Вимкнено»);
 • включений режим з установкою параметра ігнорування, якщо система виявляє драйвер без підпису.
 • Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  Обидва рішення абсолютно рівнозначні, хоча в ідеалі краще скористатися саме першим варіантом, оскільки при використанні другого рішення для деяких типів програм все одно може видаватися відповідний повідомлення, що може, м'яко кажучи, страшенно дратувати. Далі залишається тільки зберегти зроблені зміни і провести повне перезавантаження.

  Маніпуляції з системним реєстром

  Аналогічно вищеописаних дій в Windows 7 відключити перевірку цифрового підпису драйверів можна і через редактор реєстру. В принципі, це свого роду дублювання установки параметрів групових політиках, але зміна ключів реєстру має більш високий пріоритет. Іншими словами, якщо змінити установки в групових політиках, поміняти їх у реєстрі можна. Але коли параметри були налаштовані в реєстрі, в групових політиках їх змінити буде неможливо. Отже, спочатку від імені адміністратора викликається редактор (regedit в консолі «Виконати»), після чого в гілці HKLM через директорії SOFTWARE і Policies здійснюється перехід по дереву розділів до каталогу Driver Signing. Праворуч треба відредагувати ключ BehaviorOnFailedVerify, присвоївши йому значення 0. Якщо такий запис відсутній, DWORD ключ необхідно буде створити самостійно. Зберігати зміни не потрібно (це відбувається автоматично). Після виходу з редактора, як і у всіх інших випадках, проводиться перезавантаження.

  Відключення служби з командного рядка: спосіб перший

  У Windows 7 відключити перевірку цифровий підписи драйверів можна і через командну консоль, запущену з правами адміна. Для цього застосовується два основних методи.
  Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  Перший варіант полягає в тому, щоб в консолі прописати поєднання, показане вище, дочекатися появи повідомлення про успішне виконання операції, вийти з консолі і зробити перезавантаження.

  Використання командної консолі: спосіб другий

  Друга методика практично аналогічна першій, тільки в командному рядку вписуються поєднання, зображені на малюнку нижче.
  Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  Далі, як зазвичай, слід рестарт. Спосіб може здатися дещо незручним через введення не однієї, а двох команд, проте і таке рішення скидати з рахунків не можна, адже в даному випадку розглядаються всі доступні варіанти дій.

  Застосування сторонніх утиліт

  Нарешті, в Windows 7 відключити перевірку цифрового підпису драйверів можна спробувати і з використанням різного роду програм, що дозволяють або відключати системні функції ОС, або просто підміняти підпису на дійсні. В якості найпростіших утиліт підійдуть програми з загальним назвою Windows Manager, що випускаються для версій від сьомої до десятої включно. Що ж стосується підміни, можна скористатися і іншими додатками. Але проблема полягає в тому, що драйвер встановити можна, але після видалення самої утиліти він «вилетить» автоматично. Так що покладатися на такі програми-додатки не варто. «Виліт» драйвера в такій ситуації може призвести навіть до того, що система не просто зависне або видасть якесь повідомлення про виниклі проблеми. А адже не виключається навіть поява BSoD, внаслідок чого вирішувати проблеми доведеться вже на іншому рівні. Рішення тут досить прості, але, як кажуть, краще не ризикувати.

  Дії з «Захисником Windows» для десятої модифікації

  У «Віндовс 10» одним з варіантів вищеописаних дій є повне відключення служби Windows Defender, якщо вона активна. Зверніть увагу, що такі дії не потрібні, якщо в системі є будь-який інший антивірусний пакет (у цьому випадку «Захисник» блокується автоматично).
  Windows 7: відключити перевірку цифрового підпису драйверів. Способи, покрокова інструкція та рекомендації
  Відключення «рідного» компонента проводиться через меню параметрів з вибором розділу системи, де опцій для Windows Defender відключається хмарна захист і захист у реальному часі.

  Кілька рекомендацій наостанок

  Ось, власне, і всі основні рішення, які між собою є абсолютно рівнозначними, якщо тільки не брати в розрахунок дії по відключенню інструментарію «Захисника» у Windows 10. Втім, як вже говорилося, при активному стані встановленого антивіруса такі дії не потрібні. Так, і ось ще що. Якщо з якихось причин всі описані дії належного результату не дають або їх виконання виявляється неможливим внаслідок дуже сильних обмежень з боку так званого суперадміністратора, спробуйте знизити рівень контролю «учеток» UAC (доступ до даного розділу можна одержати, вбивши шукане скорочення в поле пошуку або спробуйте проробити все це з використанням завантаження в Safe Mode. У деяких випадках такий підхід може стати єдино правильним рішенням. Але в більшості випадків навіть при встановлених опціях за замовчуванням такі дії не потрібні (вони потрібні тільки тоді, коли налаштування безпеки кардинально змінювалися). Однак наостанок варто нагадати всім без винятку користувачам про те, що займатися відключенням перевірок рекомендується тільки в тих випадках, коли точно відомо, що програмне забезпечення, завантажене з ресурсу, що заслуговує довіри і не містить явних і неявних загроз працездатності операційної системи (наприклад, при завантаженні з сайту виробника пристрою або розробника драйвера). На крайній випадок для забезпечення безпеки після завантаження файли слід перевірити на віруси будь-яким доступним сканером (бажано портативного типу, не залежного від встановленого штатного засоби захисту). Для цих цілей чудово підійдуть утиліти зразок KVRT або Dr.Web CureIt!, які здатні виявляти практично всі відомі загрози і шкідливі коди, не вимагаючи установки на жорсткий диск, що може спровокувати появу конфліктів зі штатним антивірусом на програмному рівні.