Miracast - що це таке?

7 0 Новини високих технологій

У сучасних комп'ютерах і мобільних пристроях можна зустріти таку цікаву функцію, як Miracast. Що це за технологія, на жаль, знають далеко не всі. А адже саме її застосування дозволяє використовувати всі можливості комп'ютерів і мобільних пристроїв у поєднанні з сучасними телевізійними панелями максимально ефективно, здійснюючи підключення безпосередньо без всяких проводів. Далі будуть розглянуто основні теоретичні питання та практичне застосування таких можливостей на різних пристроях.

Miracast: що це за технологія?

Особливо якщо не вдаватися в технічні аспекти, а говорити самим простою мовою, Miracast являє собою технологію бездротової трансляції мультимедійного (відео або графічного) сигналу з одного пристрою на інший (наприклад, з комп'ютера або смартфона на телевізор, з планшета на ноутбук тощо).

Miracast - що це таке?
Нерідко технологію Miracast називають бездротовим HDMI, оскільки передача зображення високого дозволу здійснюється без втрати якості. Іншими словами, якщо раніше потрібно було підключати комп'ютер або мобільний девайс до панелі через відповідні кабелі, зокрема HDMI, то при використанні Miracast з'єднання між двома пристроями здійснюється виключно прямо (по суті, це працює як якась додаткова надбудова на основі Wi-Fi Direct). Таким чином, цілком очевидно, що з'єднання Miracast можна здійснити виключно при наявності Wi-Fi-модулів і на передавальному, і на приймаючому девайсі. Але родзинка в тому, що, незважаючи на використання бездротової мережі, при передачі сигналу маршрутизатор (роутер) безпосередньо не задіюється.

Трохи історії

Така, на перший погляд, технологія Miracast. Що це таке за принципом взаємодії між різними пристроями, трохи зрозуміло. Тепер кілька слів про історію її виникнення.
Miracast - що це таке?
Вперше про неї заговорили у 2012 році. Деякі стверджують, що нібито принципи, за якими працює Miracast, були розроблені фахівцями корпорації Microsoft. Це не так. Технологія спочатку була представлена компанією Wi-Fi Alliance Group. А ось за основу дійсно була взята розробка Microsoft, звана Wi-Fi Direct. Однак деякі суттєві доробки і вдосконалення явно переважують шальки терезів на користь Miracast.

І сьогодні бездротовий Miracast-аплет можна зустріти не тільки в стаціонарних комп'ютерних системах, але і в більшості мобільних пристроїв. Тільки називатися сам аплет може дещо інакше (наприклад, в ТВ-панелі і мобільних гаджетах Samsung це Screen Mirroring).

Підтримка виробників

Незважаючи на свою відносну молодість, ця технологія набула досить багато шанувальників і шанувальників по всьому світу, причому не тільки серед пересічних користувачів, а й серед іменитих виробників відеокарт і процесорів. Так, наприклад, з моменту першої появи цієї технології про її всілякої підтримки оголосили такі монстри комп'ютерного світу, як Qualcomm, NVIDIA зі своїм дітищем Tegra 3 Marvell Technology Group, Texas Instruments і інші.
Miracast - що це таке?
У той же час можливість використання цієї технології була додана в мобільну операційну систему Android 4.2 а серед перших пристроїв, які могли здійснювати з'єднання з ТВ-панелями по принципам, закладеним в технологію, можна відзначити смартфони Nexus 5 від Google, Galaxy S3 від Samsung, Optimus G від LG і т. д. В список пристроїв також були включені телевізори модельної лінійки Samsung Echo.

Як це працює на практиці?

Що стосується практичного застосування Miracast Windows або в мобільних системах, тут все просто. Суть використання Miracast зводиться до того, що на телевізійній панелі при встановленні прямого з'єднання з комп'ютером або мобільним пристроєм дублюється картинка, в даний момент відображається на екранах підключених девайсів. При цьому немає втрати якості або затримок при передачі сигналу за часом. На даний момент, щоправда, підтримується максимальна роздільна здатність 1920 х 1200 пікселів на дюйм, що відповідає стандарту Full HD (використання Ultra HD поки не передбачено), з об'ємним звуком 5.1. Стиснення відео засноване на використанні кодека H. 264 а для саунду застосовується кодек Dolby AC3 хоча підтримуються і стандарти AAC і LPCM (тільки для 2-канального звуку).

Аналоги

Технологія і однойменна програма Miracast не є єдиними у своєму роді. Справа в тому, що конкуренти зі своїми розробками на місці теж не стоять і намагаються впровадити їх, так сказати, в широкі маси.

Miracast - що це таке?
Серед найбільш відомих аналогів можна виділити WiDi від Intel, Airplay від Apple і стандарти провідної передачі даних MHL і HDMI. Це щодо передачі якості зображення. Однак повними аналогами Miracast є тільки перші дві розробки. В чомусь краще, в чомусь гірше. Для того щоб це з'ясувати, необхідно розглянути основні переваги та недоліки оригінальної технології Miracast. Отже, чого чекати від користувачам роботи системи?

Переваги

Для початку кілька слів про безсумнівні плюси. До них можна віднести наступні аспекти:
 • з'єднання між пристроями без використання проводів (кабелів);
 • можливість передачі «важкого» контенту без втрати якості і тимчасових затримок;
 • перегляд захищених файлів при проектуванні;
 • з'єднання по захищеному каналу на основі WPA2;
 • підтримка контенту DRM і регіональних кодів;
 • простота виявлення пристроїв і налаштування;
 • можливість перегляду зображень у форматі 3D;
 • відображення не тільки мультимедійного вмісту, але всього того, що відбувається на екрані пристрою-джерела;
 • робота акумуляторів мобільних пристроїв без додаткового навантаження і швидкої розрядки;
 • сумісність зі стаціонарними та мобільними операційними системами.
 • Недоліки

  На жаль, як і будь-яка інша технологія, Miracast має і свої мінуси. Серед найбільш важливих недоліків виділяють такі:
 • несумісність між собою деяких пристроїв, що володіють підтримкою Miracast;
 • використання специфічних кодеків, які можуть не підтримуватися деякими девайсами;
 • відсутність підтримки дозволу Ultra HD;
 • короткочасні збої при встановленні з'єднання.
 • Як включити Miracast на Windows і синхронізувати сигнал з ТВ-панеллю?

  Нарешті, розглянемо практичні моменти, пов'язані із застосуванням технології Miracast. Що це таке, вже зрозуміло, але от при її практичному використанні необхідно враховувати кілька важливих нюансів. Насамперед, слід звернути увагу на те, що, якщо дублювання проводиться з комп'ютера або ноутбука, на них повинна бути встановлена версія Windows 8.1 і вище. Телевізійна панель повинна підтримувати цю технологію і мати вбудований модуль Wi-Fi.
  Miracast - що це таке?
  У Windows 10 для включення синхронізації необхідно зайти в меню параметрів, вибрати розділ пристроїв підключених пристроях натиснути кнопку додавання нового девайса, після чого активується пошук, а потім буде показано всі доступне обладнання. Після цього потрібно буде всього лише вибрати необхідний приймач Miracast.
  Miracast - що це таке?
  На ТВ-панелі дії повністю аналогічні. Якщо з якихось причин знайти таке з'єднання в меню налаштувань телевізора не представляється можливим, просто увімкніть Wi-Fi.

  Включення Miracast на Android-системах

  Тепер подивимося, як підключити Miracast на Android-пристроях. Спочатку в параметрах необхідно увійти в розділ підключень і в мережевих підключеннях вибрати «Інші мережі». Якщо знайдете функцію Screen Mirroring, увімкніть її. Після того як пристрій буде ідентифікована, просто тапніте по його назві, після чого почнеться установка з'єднання.
  Miracast - що це таке?
  Коли синхронізація з телевізором або комп'ютером буде завершена, вміст екрану смартфона буде продубльовано на вибраному пристрої-приймачі. Примітка: якщо ТБ-панель технологію Miracast не підтримує або не має вбудованого Wi-Fi-модуля, можна окремо придбати спеціальний пристрій і підключити його до телевізора. Для деяких моделей можна використовувати установку нової прошивки, така підтримка є.

  Можливі проблеми та шляхи їх вирішення

  Більша частина проблем при підключенні і синхронізації полягає виключно в драйверах модуля бездротового зв'язку. Якщо у користувача встановлена ОС Windows 10 а спеціально під неї драйверів немає, можна сміливо встановлювати їх аналоги для версії 8.1. До того ж окремо варто звернути увагу і на те, чи підтримує сам бездротовий адаптер технологію Miracast. Якщо такої підтримки немає, Windows при спробі установки з'єднання видасть відповідне повідомлення.

  Висновок

  Ось і все, що можна сказати про технології Miracast. Звичайно, поряд з величезною кількістю переваг, є і свої недоліки (зокрема, багато фахівців відзначають у WiDi більшу стабільність, порівняно з Miracast), тим не менш її підтримка заявлена багатьма іменитими виробниками телевізійної, комп'ютерної та мобільної техніки, а простота використання у плані визначення пристроїв і швидкого з'єднання між ними говорить тільки на користь Miracast. Хотілося б, звичайно, мати ще і можливість роботи з роздільною здатністю Ultra HD (4k), але, думається, впровадження його підтримки – справа часу.