Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

12 0 Новини високих технологій

Любителі професійної зйомки та дорогих іграшок рекомендують у своїх відгуках DJI Phantom 4 - квадрокоптер високої якості, призначений для тих, хто не звик економити. Про технічні характеристики нового квадрокоптера лінійки Phantom відгуки споживачів різні. У нашій статті ми розкриємо всі особливості даного апарату.

Комплектація

В комплекті надаються:
 • Квадрокоптер DJI 4 Phantom.
 • Li-Ion акумулятор.
 • Пульт дистанційного управління.
 • Запасні лопаті і мішечок для їх зберігання і транспортування.
 • Зарядний пристрій.
 • Інструкція до DJI Phantom 4.
 • USB-кабель.
 • Валіза для транспортування квадрокоптера.
 • Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція  Валізка

  Всі моделі квадрокоптеров лінійки Phantom поставляються в білосніжних коробках, на лицьовій стороні яких розміщена фотографія гаджета і його назва. Для транспортування квадрокоптера потрібен спеціальний чемоданчик, який, судячи з відгуків власників DJI Phantom 4 і попередніх моделей лінійки, купувався окремо. На відміну від попередніх моделей, в четвертій версії валіза для транспортування поставляється в комплекті. Виконаний він з спіненого пластику, завдяки чому він міцний і легкий. Стулки валізи зачинені на запірний механізм, який попереджає їх розкриття та полегшує транспортування квадрокоптера. Всередині є окремий відсік під додаткові батареї — користувачі у своїх відгуках на DJI Phantom 4 Pro радять їх купувати тим, хто планує тривалі польоти і для кого однієї зарядки буде недостатньо. Штатну батарею можна перевозити на квадрокоптере, але тільки в тому випадку, якщо вона повністю розряджена.


  Включення як квадрокоптера, так і пульта управління має захист: для активації потрібні два натискання та утримування клавіші на пару секунд. У відгуках про квадрокоптере DJI Phantom 4 Pro користувачі відзначають зручність даної схеми: до неї швидко звикаєш.

  Особливості конструкції: лопаті

  Транспортується квадрокоптер зі знятими лопатями, проте встановити їх дуже легко. Значних змін зазнала конструкція тримача лопатей, на відміну від всіх попередніх моделей. Всі металеві деталі замінені на аналогічні пластикові. Кожна лопать має спеціальні засувки, які дозволяють закріпити її на двигуні: досить провернути до клацання. Знімається лопать аналогічно просто — на неї потрібно натиснути і провернути в зазначену стрілкою бік. Відгуки користувачів про квадрокоптере DJI Phantom 4 не містять будь-яких скарг, що стосуються надійності лопатей, їх вад або проблем з конструкцією. Змінена схема установки лопатей набагато зручніше і простіше старої, оскільки призвести квадрокоптер в робочий стан власник може буквально за пару хвилин.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

  Кріплення і підвіска камери

  Розробники квадрокоптера значно змінили підвіску камери — її елементи, як і корпус самої камери, тепер виготовляють з полегшеного сплаву. Шлейф в нових моделях оснастили вставками, які запобігають його обрив. Користувачі у своїх відгуках на DJI Phantom 4 Professional відзначають, що виробник провів роботу над помилками попередніх моделей і виконав коригування дуже якісно.

  Об'єм пам'яті

  Роз'єм для microSD знаходиться на корпусі квадрокоптера, однак в комплекті карти пам'яті не поставляються. У відгуках на DJI Phantom 4 власники гаджета відзначають, що краще відразу купувати карти пам'яті ємності 64 ГБ. Потрібно враховувати, що дрон підтримує тільки цей максимальний обсяг. Бажано при купівлі вибирати картки класу 10 і вище. Повний вага квадрокоптера разом із встановленим акумулятором становить 1380 грам. Вага батареї - 462 грама. Габарити апарата залишилися колишніми: без пропелерів і по діагоналі вони складають 350 мм.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

  Час зарядки і роботи батареї

  З метою поліпшення льотних характеристик квадрокоптеров компанія DJI від лінійки до лінійки моделей експериментує з батареями. Четверте покоління зміни також не обійшли стороною. Тут вдосконалили акумулятор, змінили його розміри, вага і роз'єм. Ємність Li-Pol акумулятора тепер становить 5350 маг, а час польоту зросла до 28 хвилин, в той час як у попередніх моделях воно становило 23 хвилини. На практиці час польоту значно менше, що відзначають користувачі у своїх відгуках про DJI Phantom 4 Pro Plus: розкид становить від 15 до 22 хвилин, а зазначені в характеристиках 28 хвилин реальні лише при ідеальних умовах польоту. На торцевій стороні розташовується роз'єм для зарядки акумулятора. На зарядку батареї йде близько однієї години. Про закінчення зарядки АКБ сповіщає відповідний індикатор на лицьовій панелі. У комплекті з квадрокоптером поставляється зарядний пристрій на 100 Ват. На батареї розташовується клавіша включення і чотири індикатора. Активувати акумулятор можна окремо від квадрокоптера. Це дозволяє контролювати рівень заряду батареї. Акумулятор при встановленні в корпус повинен замикатися. У відгуках на DJI Phantom 4 Advanced зазначається, що нерідко при установці батареї клацання не чути, що розробники планують усунути в наступних модифікаціях квадрокоптеров. Заряджати одночасно пульт управління і батарею дрона заборонено. Пульт повністю заряджається протягом 4 годин, при цьому його заряду вистачає на 4-5 польотів з повністю зарядженими акумуляторами.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

  Пульт керування: як і куди

  На задній панелі пульта розташована металева скоба, за яку дуже зручно його переносити. В мокрих руках він не ковзає завдяки прорезиненим вставкам з бічних сторін. Власники квадрокоптера DJI Phantom 4 у відгуках відзначають ергономічність пульта управління — він дуже зручно сидить в руках як дорослого, так і дитини. Для управління квадрокоптером необов'язково підключати планшет або смартфон — достатньо одного пульта. Запуск запису відео і створення фотографій здійснюються з розташованих кнопок на корпусі. На пульті управління розташовуються два важеля. Лівий відповідає за відхилення квадрокоптера по вертикалі, тобто за зліт, посадку і відхилення по горизонталі (розворот навколо осі). Правий важіль дозволяє контролювати переміщення дрона вліво-вправо вбік і вперед-назад. З правого боку розташовується клавіша повернення дрона додому. Кут огляду камери і її положення на підвісі змінюються допомогою маніпуляцій зі спеціальним коліщатком, розташованим на лівій грані пульта. Прокрутити камеру навколо осі неможливо — для цього доведеться розгортати дрон, що не завжди зручно. Про це говорять власники DJI Phantom 4 у відгуках на квадрокоптер. Колесо, розташоване на правій грані пульта управління, відповідає за експозицію.

  Режими управління квадрокоптером

  З пульта можна включити будь з трьох режимів керування DJI 4 Phantom. Розглянемо їх докладніше.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

  Стандартний режим P-Mode

  Це режим за замовчуванням, в якому використовується інтегрована система візуального позиціонування і дані GPS/ГЛОНАСС. Відключати даний режим можна тільки в тому випадку, якщо користувач чітко знає, що робить. У відгуках на DJI Phantom 4 зазначається, що при першому включенні необхідно почекати певний час для того, щоби була визначена GPS-точка «Будинок». Про це сповіщають індикатори на нижній стороні квадрокоптера.

  Режим A-Mode

  У цьому режимі виключається використання візуальної системи і GPS, під час польоту здійснюється орієнтування тільки на барометр, стабілізуючий квадрокоптер. Перевагами A-Mode є висока швидкість приземлення і набору висоти. Функція повернення в точку «Дім» в даному режимі працює за умови наявності GPS-сигналу.

  Режим S-Mode

  Цей режим без будь-яких швидкісних обмежень з відключенням системи попередження зіткнень, у зв'язку з чим керувати дроном необхідно дуже акуратно. У спортивному режимі управління квдарокоптером відключається система виявлення перешкод і збільшується до максимальної швидкість руху. Використовувати даний режим бажано тільки тим, хто набив руку в управлінні дроном і не боїться його розбити. Швидкість підйому в S-Mode становить 6 метрів в секунду, польоту - 72 кілометри на годину, спуску - 4 метри в секунду. Час польоту при цьому різко скорочується і може становити до 15 хвилин в залежності від особливостей управління.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція

  Підключення планшета або смартфона

  Для підключення до квадрокоптеру смартфона або планшета потрібна установка на гаджети спеціального програмного забезпечення. На даний момент основним софтом є програма DJI Go. Після установки програми смартфон або планшет підключається за допомогою USB-кабелю до пульта управління квдарокоптером з подальшим включенням останнього. З камери на дисплей телефону буде виводитися зображення з підказками по управлінню. Зображення транслюється на смартфон в HD-якості в режимі реального часу. Відео в якості 4К записується на карту пам'яті в спеціальному слоті на корпусі і зберігається там же. У разі втрати сигналу запис продовжиться на самому квадрокоптере, завдяки чому можна буде подивитися відзняті кадри. Передача фотографій в режимі реального часу неможлива, на відміну від відео, основна функція якого — позиціонування дрона в просторі.

  Додаткові режими роботи

  У DJI Phantom 4 вбудовані фронтальні датчики, які виконують функцію звичайних автомобільних парктроніків, попереджаючи про перешкоди на шляху руху. Повідомлення про перешкоду і відстані до нього виводяться на екран підключеного смартфона або планшета. Система захисту зупинить квадрокоптер навіть у тому випадку, якщо він спробує спеціально налетіти на об'єкт. Дана функція особливо корисна новачкам, які тільки вчаться керувати дроном і бояться його розбити. Програма DJI Go поповнилася новими опціями, управління яким навчають через підказки та поради. Однією з функцій є TapFly — вона дозволяє направити квадрокоптер до будь-якого з предметів, що виводяться на екран. За час польоту можна перехопити управління, скасувати обрану точку або перепризначити іншу. Кут огляду камер становить 60 про , з-за чого в автоматичному режимі Phantom летить тільки вперед. Для повернення назад доведеться або перехоплювати управління, або натискати спеціальну клавішу повернення додому.
  Квадрокоптер DJI Phantom 4: відгуки власників, інструкція
  Функція AutoTrack дозволяє дрону після вибору користувачем певного об'єкта на екрані слідувати за ним. Під час польоту використовуються фронтальні камери, які вибудовують 3D-модель обраного об'єкта і на її основі слідують за ним. Ніяких збоїв у роботі даної функції власники квадрокоптера не помічали. Функція також пропонує можливість кругового обльоту для тих, хто любить знімати відео. Активується вона легко: достатньо вибрати об'єкт проходження і затиснути джойстик вбік, після чого дрон буде здійснювати круговий обліт. В ручному режимі виконати таку фігуру пілотажу досить складно, але автоматизований режим дозволяє виконати ідеальне коло. Єдиним обмеженням для даної опції, за запевненням власників квдарокоптера Phantom, є необхідність у збереженні нерухомості: при будь-якому русі картинка змащується. Ще однією функцією, яка широко застосовується в попередніх моделях DJI, але отримала деякі зміни в Phantom 4 стало прокладання маршруту. На карті заздалегідь або під час польоту вибираються певні точки, над якими буде пролітати квадрокоптер, при цьому не потрібно безпосередній контроль і пряме управління, що дуже зручно. Програмне забезпечення дозволяє відстежувати весь пройдений маршрут, окремі точки шляхи та іншу інформацію, що дуже корисно і зручно. Квадрокоптеры DJI Phantom четвертої серії зазнали значні зміни, які безумовно пішли їм на користь і перетворили в незамінні гаджети.