Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

19 0 Новини високих технологій

У світі мобільних технологій прогрес йде семимильними кроками. Але є ще ніша для пристроїв з малою продуктивністю, непоказним дизайном і маленьким екраном. Це бюджетні смартфони початкового рівня. І баталії конкурентів тут розпалюються точно такі ж, як і в преміумному сегменті. "Старики" (зразок ZTE, Huawei і Samsung) борються з напливом "молоді" (Xiaomi, Digma, Meizu), але сили надто нерівні. І тільки "ЗТЕ" якось ще тримається в цьому сегменті. У свій час компанія представила смартфон початкового рівня ZTE Blade A5. Pro версія також є. Хоч він і досить слабкий, але для бюджетного сегмента зійде. Давайте ж розглянемо його технічні характеристики і послухаємо, що люди говорять про це гаджет. Але спочатку трохи фактів про виробника. Це дуже важливо, бо допомагає краще зрозуміти, як сей виробник ще не поховав своє відділення смартфонів.


Трохи про компанії-виробника

Бренд ZTE з'явився в 1985 році. Вже тоді компанія займалася виробництвом мережного обладнання. Всім добре пам'ятає їх мережеві шафи та пристрої для забезпечення бездротового зв'язку. Перший смартфон компанії з'явився на початку двотисячних. Тоді він не особливо виділявся на тлі більш потужних апаратів визнаних метрів жанру. Тоді апарат виявився незатребуваним. Але виробник не збирався зупинятися. Через деякий час користувачі звернули увагу на бренд. У Росії компанія зобов'язана своїм успіхом стільниковому оператора "Мегафон". Саме він став продавати девайси "ЗТЕ" в розстрочку. Серед них був і телефон ZTE Blade A5. Але він і донині залишається актуальним. У якомусь сенсі цього слова. Він вже недостатньо потужний для багатьох додатків, але ще може дзвонити і відправляти СМС.


Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки
Варто відзначити, що скандалів, пов'язаних з "ЗТЕ", ніколи не було. На відміну від тієї ж "Хуавей". Ця компанія намагалася все робити своїми силами. особливістю цієї компанії є те, що контрольний пакет акцій підприємства знаходиться у віданні держави. Це дозволяє компанії триматися на плаву без яких-небудь особливих труднощів. Але перейдемо до телефону ZTE Blade A5. Що в ньому цікавого і чим він може бути привабливим для сучасного користувача? Відповідь на це питання міститься в подальших главах матеріалу. Сподіваємося, що представники ZTE пробачать нам зневажливе ставлення до свого гаджету. Отже, розглядаємо дизайн "дідка". Він, звичайно, вийшов з моди, але головне - не в зовнішньому вигляді, а у "внутрішньому світі".
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Вигляд апарата

Почнемо з дизайну. Назвати телефон ZTE Blade A5 верхи дизайнерського мистецтва не можна. Він виглядає зазвичай і навіть безлико. В якості матеріалу для корпусу використовується досить дешевий пластик. Передню панель займає екран з товстенними рамками. Під ним - ряд кнопок для управління смартфонів. А над дисплеєм розташований динамік, фронтальна камера (абсолютно даремна) і датчик наближення. На задній панелі (яка, до речі, знімна) знаходиться модуль камери, спалах і динамік. Керуючі елементи механічного типу розташовуються стандартно - на бічних гранях. Екран закритий звичайним тачскріном. Про захищеному склі і мови бути не може. Так само як і про жироотталкивающем покритті і антибликовой системі. Тому девайс виглядає не надто привабливо. Але таким і повинен бути бюджетний гаджет.
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Продуктивність

Тепер розглянемо апаратну платформу ZTE Blade A5. Характеристики говорять про те, що це не особливо потужний девайс. Судіть самі. В апараті встановлений не особливо продуктивний процесор від МТК з тактовою частотою 13 гігагерца. Хоч він і чотирьохядерний, але толку від цього мало. Оперативна пам'ять складає всього 512 мегабайт. Не дивно, що девайс постійно глючить і гальмує. "Андроїд 4.4" занадто важкий для цієї начинки. І це факт. Внутрішній накопичувач дорівнює 4 гігабайт, що в сучасному світі мобільних технологій виглядає дуже смішно. Тепер про графіку. Вона потворна, бо використовується безнадійно застарілий графічний співпроцесор. Апарат не здатний навіть відтворювати HD-відео. Не говорячи вже про ігри.

Екран, мережі

Екран маленький, з тупуватим тачскріном і дуже поганий передачею кольору. Контрастність теж ніяка. Хоча чого вимагати від бюджетного устрою з TN-матрицею? Апарат підтримує мережі 3G і не здатний працювати з GPS. Ось такий бюджетний гаджет.
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Прошивка пристрою

Тепер розглянемо програмну платформу ZTE Blade A5 Pro. У звичайній версії вона точно така ж. В якості операційної системи використовується Android 4.4". Ця прошивка всім хороша, але важкувата для такого девайса. До того ж інженери "ЗТЕ" нітрохи не дбали про оптимізацію, внаслідок чого ОС нещадно "їсть" батарею і не може нормально працювати. Тут краще встановити іншу прошивку. Але як прошити ZTE Blade A5? Для цього доведеться спочатку отримати рут-права за допомогою програми Kingoroot або Framaroot. Після цього потрібно буде встановити стороннє рекавері. А потім можна буде завантажити іншу прошивку і встановити її з карти пам'яті. Є спеціальні версії полегшених прошивок, які змушують цей смартфон працювати набагато швидше і економити акумуляторну батарею.
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Позитивні відгуки власників

Цей розділ буде дуже коротким, оскільки немає таких, хто похвалив би ZTE Blade A5. Ціна - ось те, що може бути хорошого в цьому пристрої. Мається на увазі стандартна версія з оригінальною прошивкою. Ті ж, які зміг змінити версію операційної системи і встановили полегшену прошивку, відзначають, що гаджет став працювати набагато краще. Зі зміною прошивки і тачскрін став вести себе адекватної, і смартфон став працювати набагато швидше. Але головне - суттєво знизився витрата заряду акумуляторної батареї. Це не може не радувати. У якомусь сенсі пристрій можна вважати непоганим, якщо його доопрацювати. Добре, що хоч гроші на це витрачати не потрібно. Тільки вільний час. Варто відзначити, що деякі власники добре відгукувалися про версії ZTE Blade A5 під всіх операторів. Тобто, проблеми існують тільки у моделі, яка продається під лейблом "Мегафона". Тоді це ще півбіди. Мабуть, "специ" стільникового оператора щось намудрували в самій прошивці. Звідси неадекватна поведінка смартфона. Як би те ні було, пора переходити до негативних коментарів, яких набагато більше.
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Негативні відгуки власників

Ось тут вже коментатори розійшлися не на жарт, лаючи на всі лади ZTE Blade A5. Відгуки негативного характеру стосуються всього: дизайну, продуктивності, камери, акуумулятора та якості зв'язку. Всі поголовно користувачі скаржаться на недостатню якість зв'язку. У багатьох місцях гаджет просто відмовляється шукати мережу. Також власники масово скаржаться на недостатньо потужний акумулятор. Девайс ледь виживає добу при звичайному режимі використання. І ще одна недобра особливість ZTE Blade A5 - характеристики апаратної платформи. В наш час смартфон повинен бути більш продуктивним. В іншому випадку він не потягне навіть прості програми. Автори негативних відгуків, як і автори позитивних коментарів, вважають, що є тільки одне сильне якість у ZTE Blade A5 - ціна. Вона на дану модель не змінювалася і становила 2620 руб. Ось це дійсно радує. Все інше тільки засмучує. До речі, створюється враження, що негативні відгуки були написані тими, хто не зміг поміняти прошивку в смартфоні. Якби це було зроблено, то негативні враження від апарату швидко б зникли. Як би те ні було, всім ясно, що цей апарат не відповідає сучасним тенденціям і вимогам користувача. він навіть зі своїми прямими обов'язками справляється з труднощами. Навіщо ж він такий потрібний?
Мобільний телефон ZTE Blade A5: характеристики, відгуки

Висновок

Отже, ми розглянули телефон ZTE Blade A5. Що ми маємо в сухому залишку? Коли-то цей смартфон був хороший. Але його кращі часи залишилися позаду. Сьогодні він уже не відповідає вимогам більшості користувачів. У нього приваблива ціна. У всьому іншому це морально і фізично застарілий гаджет. Купувати його не варто. Краще додати невелику суму і взяти що-небудь від "Мейзу" або "Сяоми". У них є досить цікаві бюджетні пристрої, які раз у десять могутніше нашого сьогоднішнього героя. Таким чином ви зможете заощадити час і нерви.