ВАЗ-2114: заміна ременя ГРМ. Покрокова інструкція

8 0 Новини високих технологій

На ВАЗ-2114 заміна ременя ГРМ здійснюється при його обриві або при плановому обслуговуванні. Термін служби цього приводу не більше двох років або ж, якщо пробіг у машини значний, з інтервалом не більше 60 тис. км. Використовувати елемент довше ризиковано – обрив може призвести до того, що клапани зустрінуться з поршнями і відбудеться їх руйнування. Справа в тому, що при обриві передача обертання на розподільний вал припиняється. Клапани при цьому зупиняються. Але поршні продовжують рухатися і верхня їх частина вдаряє по тарілках клапанів.

Ремінна передача

Привід газорозподільного механізму ВАЗ-2114 здійснюється за допомогою гнучкого ременя. Причому незалежно від того, 8 або 16 клапанів в двигуні. Відмінність одна: у останніх ремінь трохи довше і використовується два ролика (один для натягу, другої обвідної). Привід дозволяє обертати не тільки шків розподільного валу, але і помпу для нормального функціонування системи охолодження.

ВАЗ-2114: заміна ременя ГРМ. Покрокова інструкція
Обов'язково враховуйте те, що ремінь повинен встановлюватися строго по стрілках, які нанесені на його поверхні. Якщо немає стрілок, то орієнтуватися слід на написи. При заміні ременя ГРМ ВАЗ-2114 (8 клапанів) необхідно, щоб напис читалася з боку правого колеса. Обов'язково оглядайте стан рідинного насоса – його потрібно міняти з інтервалом у 70-90 тис. км.

Підготовка до проведення заміни

Перш ніж починати ремонт, потрібно здійснити підготовку:
 • Під задніми колесами поставити упори, щоб автомобіль при ремонті не скотився.
 • Ослабити затягнення болтів, якими закріплено праве колесо на маточині.
 • Правий бік машини підняти на домкраті.
 • Повністю демонтувати колесо.
 • Ось і все, автомобіль готовий до проведення демонтажу старого ременя і встановлення нового. Робити заміну ременя ГРМ на ВАЗ-2114 (8 клапанів) потрібно таким же чином, як і на 16-клапанних двигунах. Відмінність в тому, що на одну мітку більше потрібно встановити і ремінь довше.

  Зняття старого ременя

  ВАЗ-2114: заміна ременя ГРМ. Покрокова інструкція
  Щоб зняти старий ремінь, потрібно зафіксувати колінчастий вал, не допустити його провертання. Необхідно зірвати болт, який знаходиться на шківі колінчастого вала. Зробити це можна такими способами:

 • Не знімаючи колеса, встановити під задніми упори і вичавити ручник. Підлізти під машину і за допомогою головки на «19» і тріскачки викрутити болт.
 • Після зняття колеса можна посадити помічника на водійське сидіння. Він витискає педаль гальма, щоб зафіксувати приводи. Колінчастий вал в цьому випадку теж буде застопорений.
 • Використовувати інші способи небажано, так як збільшується ймовірність пошкодження елементів блока двигуна, масляного насоса, безпосередньо пасової передачі. Заміну ременя ГРМ ВАЗ-2114 своїми руками можна виконати буквально за кілька хвилин, але якщо є досвід в проведенні цієї роботи. Після викручування болта на колінчастому валу необхідно зняти шків приводу генератора, послабивши натяг його ременя. Потім ключем на «17» викручуєте гайку з ролика і повністю знімаєте ремінь ГРМ.

  Установка нового ременя по мітках

  ВАЗ-2114: заміна ременя ГРМ. Покрокова інструкція
  Щоб поставити новий ремінь, вам потрібно виконати такі дії:
 • Встановити шків розподільного валу по мітці. Якщо робота виконується на 16-клапанному двигуні, то обидва шківа встановлюються по мітках, після чого вони фіксуються від провертання.
 • Колінчастий вал встановити по мітці, для цього відкриваєте оглядове віконце в картері зчеплення.
 • Тільки за умови збігу всіх міток гарантована стабільна робота всього механізму. Подальші дії:
 • Встановлюється новий ролик ременя ГРМ.
 • На шківі колінчастого валу розташовується ремінь.
 • Протягується через рідинну помпу, ролик натяжителя, обвідний (на 16-клапанних двигунах).
 • В останню чергу ремінь надівається на шків розподільного валу.
 • За допомогою спеціального ключа коригується положення ролика натяжителя. Цим змінюється натяг ременя ГРМ.
 • Якщо немає спеціального ключа для роликів, можна використовувати викрутку та два самореза або цвяха. Встановлюєте їх в отвори ролика, між ними викрутку, якою і виконуйте обертання ексцентрика. Гайкою фіксуєте його положення.

  Коригування натягу

  Необхідно домогтися такого натягу, при якому без прикладання великих зусиль частина ременя між шківами розподільного і колінчастого валів прокручувалася на 90 градусів. Якщо це зробити можна взагалі без зусиль, то потрібно натягнути ремінь сильніше. Якщо ж не вдається повернути ремінь, то треба послабити натяг. У першому випадку можливо прослизання ременя і зсув фаз газорозподілу. У другому – руйнування підшипників, вихід з ладу помпи.
  ВАЗ-2114: заміна ременя ГРМ. Покрокова інструкція
  Перед запуском обов'язково перевірте збіг всіх міток на шківах колінчастого і розподільного валів. Для цього перейдіть колінвал на 2-4 обороту, після чого перевірте збіг всіх міток. Якщо вони не збігаються, то зробіть коректування. На цьому заміна ременя ГРМ ВАЗ-2114 закінчена, можна приступати до складання вузла.