"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки

9 0 Новини високих технологій

Більшість користувачів операційних систем Windows до сьомої включно стикалися з такою цікавою програмою, як «Віндовс Медіа Центр», яка призначена для організації власних колекцій мультимедіа і відтворення будь-якого відомого на сьогоднішній день контенту такого змісту. Але з самим додатком не все так просто. У «Віндовс 7» «Медіа Центр» іноді може вимагати проведення додаткових налаштувань, щоб можна було задіяти всі функції програми у повному обсязі. А ось в Windows 10 це додаток відсутній взагалі, оскільки було замінено іншими (правда, розрізненими) апплетами. Але інсталювати цей медіа-комбайн в десяту модифікацію ОС можна (про це буде сказано окремо).

«Віндовс Медіа Центр»: що це за програма?

Отже, що ж це за програма? Якщо говорити коротко і в загальних рисах, «Віндовс Медіа Центр» являє собою набір мультимедійних програм, які об'єднані в одне ціле.

"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
Іншими словами, для того, щоб подивитися фільми, фотографії або послухати музику, абсолютно необов'язково викликати відповідні програми окремо. Досить запустити «Медіа Центр» («Віндовс 8» професійної версії може використовувати його виключно при установці в якості додаткового компонента), щоб здійснити всі операції під однією програмною оболонкою.

Основні можливості

Але і це ще не все. В цьому пакеті є унікальна можливість проектування інтерфейсу не тільки на інші монітори, але і на телевізійні панелі. Також є цікава функція перегляду і запису телевізійних програм. Для цього необхідно підключити та налаштувати спеціальну приставку (ТВ-тюнер) Media Center Extender (такі аплети часто входять у прошивки DVD-програвачів і навіть консолей Xbox). Крім основних завдань, можна скористатися засобами організації бібліотек будь-якого мультимедійного вмісту, синхронізувати файли з портативними і мобільними пристроями, встановити доповнення (включити в оболонку додаткові програми та багато іншого.

Знайомство з інтерфейсом

Інтерфейс програми досить простий. Всі основні елементи винесені в головному меню в єдиний список, переміщатися по якому можна вертикально, а за містяться в кожному пункті елементів – горизонтально.
"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
Вибраний активний елемент виділяється кольоровим зображенням і має дещо більший розмір у порівнянні з пасивними. Що особливо повинна порадувати рядового користувача, так це наявність інформаційних підказок на кожному етапі виконання певних дій. Крім того, сортування бібліотек може здійснюватися і по назвах файлів і каталогів, і за датою створення.
"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
Для любителів музики теж є кілька цікавих можливостей. Можна не тільки слухати улюблені композиції, збережені на вінчестері, мобільному пристрої або в мережевому оточенні, але і скористатися онлайн-режимом, наприклад, для додавання обкладинок та іншої інформації, не кажучи вже про використання підключення до інтернет-радіостанцій. Примітка: при першому старті програми, щоб особливо не утруднюватися, можна використовувати автоматичні експрес-налаштування, які підходять для більшості комп'ютерних конфігурацій. Розширені налаштування застосовувати теж можна, але пересічному користувачеві на перших порах розібратися з ними буде досить проблематично.

Питання налаштування ТВ-приставок

Налаштування приставок досить проста. Особливо зупинятися на цьому сенсу немає, оскільки в самому додатку є спеціальний гід, який запропонує виконати кілька простих кроків, а на одному з етапів ввести спеціальний 8-значний ключ, який буде показано на екрані телевізора при підключенні до додатка «Віндовс Медіа Центр».
"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
З телебаченням теж все просто. Якщо у користувача є приставка, можна скористатися спеціальним «Майстром», який допоможе встановити необхідні параметри для телеканалів, виходячи з місця розташування комп'ютера (потрібно ввести свій поштовий індекс).
"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
На жаль, без приставки інтернет-телебачення може працювати тільки у тих провайдерів, які спочатку надають такі послуги. У деяких випадках може знадобитися провести оновлення флеш-плеєра Adobe, оскільки два цих компонента працюють у зв'язці.

Як встановити програму на Windows 10?

На жаль, даний програмний продукт до складу встановлених компонентів Windows 10 не входить. Проте встановити його у десяту версію системи можна (в найпростішому випадку можна спробувати інсталювати версію для Windows 7).

"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
Але краще скористатися спеціальними репаками, в яких спочатку запускається файл _TestRights.cmd (обов'язково з правами адміністратора), а потім проводиться повна установка всіх компонентів програми за допомогою файлу Installer.cmd, аналогічно запущеного від імені адміна.

Типові помилки при роботі програми

Якщо при спробі установки в командної консолі з'явилося повідомлення про помилку, після тестування (запуск першого зазначеного файлу) необхідно просто перезавантажити систему і виконати всі дії заново. У випадку появи помилок після установки (зазвичай це повідомлення про неможливість використання програми внаслідок установлених заборон) необхідно зробити налаштування програм за замовчуванням, де у відповідному розділі активувати рядок Windows Media Center і поставити галочку напроти пункту «Зробити програму доступною». Якщо ж виникають питання з приводу того, як відключити «Віндовс Медіа Центр», у цьому списку потрібно просто переставити галочки з одного поля на інше (наприклад, для відтворення аудіо активувати стандартний програвач). Те ж саме стосується і всіх інших пунктів.

Питання відключення і видалення

Нарешті подивимося, як видалити «Віндовс Медіа Центр». В принципі, робити це необов'язково, оскільки «важить» весь пакет не так вже й багато. Як вважають багато користувачів, достатньо обмежитися вирішенням проблеми з приводу того, як прибрати «Віндовс Медіа Центр» із списку активних додатків, встановлених за замовчуванням (що було показано вище), і програма буде просто деактивовано.
"Віндовс Медіа Центр" - опис, особливості, рекомендації та відгуки
З іншого боку, якщо дійсно необхідно провести видалення, можна скористатися стандартним розділом програм і компонентів у «Панелі управління», де в компонентах системи потрібно просто прибрати прапорець з рядка «Медіа Центру» (це деактивує всі компоненти), після чого зробити рестарт комп'ютера. Також можна скористатися розділом служб (services.msc) і встановити для цього елемента неактивний стан в типі запуску. Але все це теж свого роду саме відключення, а не вилучення. Якщо хочете позбутися від програми повністю, стандартні інструменти для цього не годяться, оскільки додаток «вшито» в оболонку Windows 7. В цьому випадку краще всього використовувати програми на кшталт iObit Uninstaller, перейти до розділу Win Manager, вибрати меню програм Windows і зробити повне видалення пакета з подальшим включення потужного сканування для виявлення і видалення всіх залишкових елементів. Якщо додаток було встановлено в Windows 10 вищевказаним способом, деінсталяцію можна зробити за допомогою запуску знаходиться в дистрибутиві файлу Uninstaller.cmd від імені адміністратора. Повне видалення, так само як і інсталяція, буде вироблено в командної консолі. У Windows 8 при інсталяції пакета в якості додаткового елементу видалення програми здійснюється стандартним методом з розділу програм і компонентів.

Короткі підсумки

Ось коротко і все, що потрібно знати про «Медіа Центрі». Незрозуміло, правда, чому розробники восьмій і десятій версії операційної системи Windows не включили це додаток в список стандартних, оскільки можливостей в ньому дуже багато, а описати їх всі просто неможливо (особливо в частині додавання додаткових інструментів безпосередньо в оболонку програми). В цілому, задумка з об'єднання декількох окремих додатків в одне хоч і не нова, але зате виконана на вищому рівні. Це і зрозуміло, адже замість кількох аплетів користувач отримує в своє розпорядження справжній мультимедіа-комбайн з розряду «все-в-одному».