Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу

32 0 Новини високих технологій

Ще зовсім недавно взяти автомобіль в лізинг мало право тільки юридична особа. Але закони змінилися, і тепер послуга доступна для всіх. Про те, що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб, а також детальну інформацію про порядок оформлення договору ви зможете прочитати в цій статті. Тут розглянуті всі плюси і мінуси, що стосуються даної процедури.

Лізинг авто

Поняття «лізинг» узвичаїлося порівняно недавно. А в Росії про нього лише починає дізнаватися велика частина населення. Багато хто плутає його з кредитом або орендою і хочуть знати про те, що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб. Хоч і близький він до вищевказаних понять, суть його полягає в іншому. Говорячи простими словами, це поєднання двох способів придбати автомобіль: оренди і купівлі. Укладаючи договір на лізинг автомобіля для фізичної особи, ви тим самим погоджуєтеся виплачувати щомісяця певну суму. А по закінченню договору отримуєте можливість придбати машину у власність. Вдаються до такої послуги ті громадяни, які в силу обставин не мають можливості придбати автомобіль відразу, а брати кредит не хочуть.

Існує і більш формальне визначення лізингу в ФЗ №194 згідно з яким лізинг – це не що інше, як договір між орендодавцем і будь-яким громадянином. Лізингова компанія купує вподобану машину у власність, а вам здає в оренду. З одним нюансом – в кінці ви можете її викупити.
Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу
Хоча система придбання автомобіля в лізинг з'явилася ще в 70-х роках, в Росії вона тільки починає розвиватися. Згідно зі статистикою, в Європі 30 відсотків куплених автомобілів були придбані з допомогою лізингових компаній. У наших співвітчизників іноземне слово викликає недовіру, так і система регулювання на законодавчому рівні розвинута не так добре.

Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб?

Все більшій кількості людей стає зрозуміло, що цей вид послуг вигідніше, ніж ті ж самі кредити. Адже коли можливості придбати відразу авто немає, багато знають тільки один вихід – звернутися в банк за необхідною сумою під грабіжницький відсоток. Поняття лізингу більш відоме і поширене в Європі, але і на території Росії останнім часом починають з'являтися компанії, що надають такі послуги.

Лізинг легкових автомобілів для фізичних осіб буває двох видів:
 • Після закінчення договору автомобіль переходить у власність. Такий лізинг називається фінансовим з повною окупністю. У договорі зазвичай прописані наступні умови: компанія, що надає послугу, зобов'язується викупити автомобіль у третьої сторони і надати в оренду одержувачу послуги. Одержувач ж зобов'язаний виплатити повну вартість автомобіля до закінчення строку дії договору. Сума зазвичай розраховується з ціни авто та амортизаційних витрат.
 • Автомобіль залишається у власності орендодавця. У цьому випадку транспортний засіб не викуповується одержувачем лізингу, а залишається у власності компанії.
 • Таким чином, лізинг автомобілів для фізичних осіб є компромісним рішенням для тих, хто не хоче брати кредит або розстрочку банку. Безліч варіантів платежів та їх гнучкий графік допомагають практично будь-якій людині вибрати будь-яку машину, сісти і поїхати. Головне, не забувати про те, що при невиконанні зобов'язань договір можна розірвати, а машину повернути.
  Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу

  Умови лізингу на автомобіль для фізичних осіб

  Як і при укладанні будь-якого договору, всі учасники повинні дотримуватися ряду вимог. Умови лізингу на автомобіль для фізичних осіб такі:
 • Обов'язковим документом є довідка про можливості сплачувати щомісячний платіж. Для цих цілей підійде виписка з місця роботи у форматі 2НДФЛ.
 • Громадянину, який прагне укласти договір з лізинговою компанією, треба бути повнолітнім і дієздатним.
 • Також обов'язковим елементом договору є страховка. Як правило, це ОСАЦВ, яку потрібно оформляти кожен рік. Таким чином, компанія-орендодавець прагне убезпечити себе від заподіяння шкоди автомобілю, адже аварій на дорогах буває чимало.
 • Взяти кредит в банку зараз досить проблематично. Кількість позичальників збільшується, і відсоток росте разом з ними. Лізингом можуть скористатися ті, хто з певних причин не зміг отримати кредит на нове авто. Погана кредитна історія, вік, відсутність накопичень часто є причинами відмови в кредиті, але не в лізинг. Корисний він і тим, що автомобіль ви не купуєте, тобто у власності його не вказують, що значно спрощує життя багатьом людям.
  Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу

  Відмінність лізингу від кредиту/оренди

  Після питання про те, що таке лізинг, випливає ще один – чим він відрізняється від кредиту або оренди? Якщо ви укладаєте договір на оренду автомобіля, то він наприкінці дії угоди не переходить у вашу власність. Так, в результаті виплати виходять менше, але цей варіант хороший тільки як тимчасовий захід. До того ж, при оренді автомобіля на вас покладаються зобов'язання з техобслуговування, ремонту та страховці машини. Лізинг передбачає передачу всіх цих турбот компанії-власнику автомобіля. Це не означає, що вони будуть оплачувати ОСАГО свого гаманця, але виплати будуть включені в загальну суму і розтягнуті в часі, тому стануть не так відчутні.
  Взяти у лізинг автомобіль фізичній особі набагато простіше, ніж в кредит. Відмінності між цими видами покупки невеликі, але все ж є. Беручи кредит у банку, ви відразу отримуєте автомобіль у власність. А ось при лізингу ви зможете оформити майно на себе тільки в кінці. Для кого-то це плюс, для кого-то мінус. Але більше всього цікавить споживачів підсумкова різниця в остаточній ціні покупки. Для максимальної вигоди має сенс вибирати автомобіль категорії преміум-класу. Для бюджетних моделей лізинг, швидше за все, не буде мати сенсу. Для більш повного розуміння вигоди лізингу порівняно з кредитом наведемо приклад.

  Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу
  Беручи машину вартістю близько 1200000 рублів в банку з мінімальною процентною ставкою, ви робите перший внесок у розмірі 240 тисяч рублів. При такому розкладі щомісячний платіж складе 47000 руб., а переплата становитиме 162000 рублів. До того ж, вам відразу ж доведеться самому оплачувати дорогу страховку і ТЕ. Якщо ж ви оформляєте лізинг на автомобіль тієї ж вартості, ваш щомісячний внесок складе 42 тисячі рублів. На перший погляд, не набагато менше, але в підсумку ви зможете заощадити більше 120000 руб. І абсолютно логічним є те, що, чим менше вартість автомобіля, тим менше вигода. Дізнавшись про те, що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб, багато вирішують зробити вибір у бік довгостроковій оренди, а не кредиту.

  Покрокова інструкція

  Як взяти автомобіль в лізинг фізичним особам? Дана процедура практично нічим не відрізняється від покупки в кредит. Спершу потрібно вибрати автомобіль. В даний час у мешканців великих міст з'явився великий вибір лізингових компаній. Деякі працюють з великими постачальниками, інші займаються б/у автомобілями – вам залишається тільки вибрати відповідну машину. Другим кроком має стати вибір лізингової компанії. Більш поширеними є лізингові компанії, які співпрацюють з індивідуальними підприємцями. Але можна знайти і тих, хто працює з фізичними особами. Перш, ніж укладати договір, не зайвим буде провести власне «розслідування»: прочитати відгуки про фірму, поговорити з клієнтами. Можливо, варто скористатися послугами фінансового консультанта, який розрахує вам вашу вигоду. Це буде коштувати певну суму, але зате допоможе заощадити вам набагато більшу суму надалі. Після вибору компанії і автомобіля настає черга підписання договору лізингу автомобіля з фізичною особою. З ним потрібно ознайомитися заздалегідь і прояснити всі незрозумілі моменти. Як правило, договір про надання лізингових послуг є тристороннім. За угодою сторони ви будете повинні виплачувати встановлену суму на строк від 6 до 60 місяців. Перший платіж (аванс) зазвичай найбільший. Протягом усього терміну оренди покупець зобов'язується належним чином доглядати за автомобілем. Необхідним елементом є і страховка ОСАГО, яка захищає усі сторони від непередбачених збитків у випадку пошкодження машини.
  Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу

  Машини, вживані

  Вантажний автомобіль у лізинг для фізичних осіб можна взяти за тією ж схемою, що і легковий. Особливо великим попитом користуються машини, що були у вживанні. Реально взяти в лізинг такий автомобіль, адже ризики тут істотно вище? Процедура придбання автомобіля в лізинг мало відрізняється від стандартної. Швидше за все, вибрати автомобіль вам запропонують у перевіреному салоні, де всі машини проходять техобслуговування і передпродажну підготовку. Має сенс брати автомобіль, що був у вжитку не більше 10 років. Індивідуальні підприємці користуються такою можливістю і досить часто набувають в лізинг вантажний транспорт для потреб підприємства. Якщо ви теж хочете купити б/у автомобіль, радимо вам звернути увагу на деякі деталі:
 • Вибрати якісний салон з хорошими відгуками.
 • Перевірити VIN-код автомобіля, який покаже технічні характеристики машини та наявність ДТП.
 • Юридично правильно оформити всі деталі договору про купівлю.
 • Виконавши всі пункти, ви зможете бути впевнені в тому, що ваш автомобіль не підведе. Покупка б/у автомобіля в лізинг може бути більш вигідною, ніж придбання нової машини в кредит.

  Переваги лізингу

  У чому ж полягає зручність лізингу? Чому все більше і більше людей звертається до нього? До плюсів лізингу автомобіля для фізичних осіб можна віднести:
 • Більш зручний графік платежів. На відміну від фіксованих кредитних платежів, лізингова компанія може підібрати більш зручний графік і суму. Термін оренди складає 1-5 років, але може бути продовжений за домовленістю. Лізингові компанії надають можливість внести перший внесок (аванс) у збільшеному розмірі, або зробити його рівним іншим внескам.
 • Для укладення договору потрібно менше документів: вам не потрібно буде бігати місяцями, намагаючись зібрати всі необхідні довідки.
 • Ви самі визначаєте, вносити перший внесок чи ні, і який він буде величини.
 • Вам не потрібен поручитель і заставу.
 • Заявку, швидше за все, розглянуть дуже швидко.
 • Лізинг зручний для фізичних осіб, які працюють у сфері послуг.
 • Ви можете вибрати кілька варіантів лізингу: як з переходом у власність, так і без.
 • Лізинг автомобіля не оподатковується, на відміну від придбання авто в якості майна.
 • Мінуси лізингу

  Лізинг дуже зручний для покупців. Він економить не тільки гроші, але і час. Але є у лізингу автомобіля для фізичних осіб і мінуси:
  Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу
 • Вигідно брати лізинг на автомобілі понад 1 мільйона рублів.
 • Покупець не має право розпоряджатися автомобілем як своєю власністю: здавати його в оренду, продавати.
 • До остаточного викупу машина залишається у власності компанії.
 • При недотриманні умов договору - прострочення виплат, заподіяння шкоди майну - автомобіль буде вилучено.
 • Так чи вигідний лізинг автомобіля? Дати відповідь на це питання можна, тільки якщо уважно розбиратися в кожному конкретному випадку. Якщо ви збираєтеся оформити договір лізингу автомобіля з переходом у власність, після закінчення дії угоди ви зможете продати його і мінімізувати витрати на використання.

  Куди звертатися за лізингом машини?

  Вибір лізингової компанії - дуже важливий етап. Якими ж критеріями варто керуватися при цьому?
 • Репутація компанії – перше і найважливіше, на що варто звернути увагу. Краще всього буде поговорити з клієнтами, які можуть поділитися отриманим досвідом.
 • Існуючі обмеження для клієнтів і автомобілів. Перед тим, як звертатися в салон, варто уточнити, працює компанія з фізичними або юридичними особами, з новими або б/у автомобілями і т. п
 • Термін роботи – хоч в Росію поняття «лізинг» прийшов порівняно недавно, краще вибрати компанію з найбільшим стажем роботи.
 • Рекомендації – один з найбільш важливих пунктів, на які варто звернути увагу. Саме відгуки про лізинг автомобіля для фізичних осіб допоможуть вам визначитися з вибором надійної компанії.
 • ІПН компанії – слід перевіряти на сайті ФНС. Відповідність ІПН заявленій назві та області діяльності підтвердить надійність фірми.
 • Умови лізингу автомобіля для фізичних осіб. Порівняйте договори декількох компаній і виберіть більш вигідні умови.
 • Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб? Плюси і мінуси лізингу
  Існує безліч компаній по лізингу автомобілів для фізичних осіб в Мінську. Вибір великий. Ось деякі з них:
 • "Инфолизинг": вулиця Маяковського, д. 176;
 • "АвтоТрейдЛизинг": вулиця Немига 3 оф. 405;
 • "Активлизинг": Логойский тракт, 22А;
 • "ИдеяБанк": вулиця З. Бядули д. 11;
 • "Лізинг будівельних автомобілів": вулиця Ташкентська 6А.
 • Всі вони отримують виключно позитивні відгуки. Компанію лізингу автомобілів для фізичних осіб в Мінську варто вибирати таким же способом, як і в інших містах. Найголовніше, вибрати таку фірму, якій ви зможете довіряти.

  Підсумки

  Коли ви захочете взяти в лізинг легковий автомобіль фізичній особі, вам потрібно визначитися з метою покупки. Якщо ви купуєте бюджетну машину або хочете, щоб вона була вашою власністю, краще взяти її в кредит. Якщо ж ви вибираєте машину вартістю від мільйона рублів з метою підтримки статусу, тоді краще звернутися до послуг лізингових компаній. При придбанні вантажівки у зв'язку з його високою вартістю теж можуть знадобитися послуги такої фірми. Ви звикли змінювати автомобіль кожні 5 років? Швидше за все, не має сенсу купувати автомобіль у власність – і тут може виручити лізинг. В інших випадках потрібно уважно зважити всі плюси і мінуси, перш ніж укладати договір про оренду автомобіля з подальшим викупом.