Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів

643 0 Новини високих технологій

Серія смартфонів, над якими працює величезна корпорація Apple, є найпопулярнішою і гучною. З моменту виходу останньої моделі пройшло не так багато часу, але вже мільйони людей обзавелися новеньким гаджетом. «Яблокофони» розлітаються як пиріжки. Така популярність пов'язана і з якістю гаджета, і з його престижем. Багато хто просто витрачають гроші на визнання товариства, хтось дивиться в бік китайських смартфонів косо. Але от що дійсно дивує: багато власників iPhone яро переконані, що їх кращі гаджети тільки тому, що їх не чіпала рука китайців. Але ось яке розчарування. «Яблучний» концерн є лише розробником і проектувальником смартфона, а от де збирають айфони, мало хто знає.


Історія

Американська компанія на чолі зі Стівом Джобсом пройшла величезний шлях становлення. Це зараз Apple відома всьому світу. Раніше він займався чим завгодно, тільки не випуском смартфонів. Вперше ідея про створення такого телефону прийшла в голову саме Джобсу. Але на початку він працював над планшетом.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Тоді йому захотілося позбутися від клавіатури і створити вже всім нам відому сенсорну модель. Головним завданням Джобса була розробка мультитач-дисплея. Він хотів, щоб у користувача була можливість друкувати, торкаючись екрана. Коли послідовні дії призвели до того, що Джобс побачив таке диво техніки перед собою, він вирішив закинути ідею з планшетом і втілити мультитач в телефоні.

Популярність

Коли до гаджету прийшла популярність, мало хто замислювався, де збирають айфони. Головним чином залишався важливий престиж і популярність компанії. До речі, в Росії не було продажів перших 3-х поколінь телефону. А ось iPhone 4 вперше був куплений президентом РФ Дмитром Медведєвим. Можливо, це стало поштовхом до безумства, яке триває ось уже 6 років.


Гаджет з підтримкою Siri став для президента компанії Стіва Джобса останнім. Він помер на наступний день після презентації. Йому не судилося побачити наступні творіння «яблучного» концерну.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Тим часом йшло виробництво повним ходом. Необхідно було підтримувати цей сніжний ком популярності. З виходом наступного гаджета люди все одно не замислювалися, де виробляють айфони. Ті, хто не міг собі дозволити придбати оригінальну модель, вирішувалися на придбання копій.

Китайські смартфони

Починаючи з iPhone 6 паралельно на ринку смартфонів стали з'являтися китайські флагмани. Вони не відрізнялися якістю матеріалів, технічним оснащенням. Ці гаджети поступалися «яблокофонам» лише в ціні. Причому китайські смартфони були дешевше в кілька разів. Власники ж американського телефону всіляко гребували ними і наговорювали на нові флагмани. Вони вважали, що раз смартфон збирають на китайському заводі, значить, нічого доброго з нього не вийде. Але чомусь ці люди забувають про те, де збирають айфони насправді.

Сюрприз

Мало хто знає розташування заводу, на якому збираються американські телефони. Здавалося б, за логікою речей фабрика повинна бути в США. Але не тут-то було. Фірма Foxconn відкриває нам таке поняття, як «тайванський айфон». Сама фабрика розташовується в Китайській Республіці.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Foxconn працює не тільки з продукцією Apple. Вона займається виготовленням для фотокамер Canon, популярних ігрових приставок, мобільних телефонів компаній Motorola, Xiaomi і OnePlus. Також створює материнські плати не тільки під своїм фірмовим ім'ям, але і для популярної корпорації Intel.

Компанія

Варто відзначити, що історія компанії розвивалася стрімко. Її засновник Террі Гоу почав свою діяльність у 1974 році. Спочатку він створював дрібні пластикові деталі для телевізорів. Але вже через 14 років фірма змогла відкрити свій завод в Китаї. Зараз компанія володіє величезною кількістю дочірніх підприємств, співпрацює з величезними концернами і виробляє електроніку і компоненти для неї. Чому ж виробник айфона знаходиться в Китаї? Щоб розуміти, чи є це питання проблемою, потрібно розібратися з перевагами такої роботи. Справа в тому, що ті, хто хоча б раз побував у Foxconn City, розуміють масштаб всього підприємства. На даний момент це вже не просто компанія – це невелике містечко, де працюють і проживають понад 230 тисяч осіб. Деякі з них проводять тут майже весь свій час - 6 днів на тиждень по 12 годин. Частина робочих проживає на території, в бараках.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Foxconn City - це ціла система, яка вимагає не просто такої величезної кількості працівників, а також визначених правил і робочих схем. Тут 3 сотні охоронців, які стежать за потоком співробітників. Щодня на кухні містечка кухарі готують тоннами свинину і рис. Люди працюють у денну і нічну зміни. Місце, де збирають айфони, вражає. Причому не тільки своїми масштабами, але й оперативністю. І в цьому, мабуть, і полягає відповідь на питання про те, чому саме тут виготовляють американські смартфони. Справа в тому, що така кількість вільних інженерів у США знайти неможливо. За даними дослідження, щоб зібрати навколо себе таку кількість людей, потрібно витратити майже рік. У Китаї це займає півмісяця.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів

Не зовсім китайський

Незважаючи на те, що фактично виробник айфона - Тайвань, фабрика знаходиться в Китаї, все ж суто китайським гаджет не назвеш. Наприклад, донині залишаються деталі, які можна назвати суто американськими. По-перше, це скло. На фабриці Corning в Кентуккі знаходиться виробництво скла для iPhone. Американським залишається і програмне забезпечення. Для підтримки користувачів був створений величезний дата-центр в Північній Кароліні. Напівпровідники можна також вважати суто американськими, їх збирають в Техасі.

Шлях

Мабуть, варто розуміти, з чого починається виготовлення гаджета. Головний офіс розташувався у штаті Каліфорнія в Купертіно. Саме це місце вказано на кришці смартфона: Designed by Apple in California. Очевидно, що всі ідеї і проекти народжуються під проводом «яблучної» компанії. Тут працюють над дизайном і програмним забезпеченням.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Отже, де виробляють айфони, ми розібралися - зборка і виробництво деяких деталей відбуваються в Китаї. Тут варто розуміти, що якщо раптом ви почуєте про американську збірці, малайзійської, фінської або ще якийсь- все це неправда, так як з самого першого телефону iPhone збирався саме в КНР. І в принципі, на цьому все.

Інформація

Якщо ви тепер задумалися, звідки ваше «яблуко», але не знаєте, як дізнатися виробника айфона, потрібно звернутися до інформації про пристрої. Саме там знаходиться номер моделі. Звичайно, тим, хто купував смартфон у офіційного представника, подібні перевірки не потрібні. Але якщо раптом ви хотіли якось заощадити і купили айфон на стороні, краще перестрахуватися. Щоб дізнатися про належність телефону до будь-якої країни, шукаємо серійний номер. Він зазвичай вказаний на коробці, в якій продається апарат, а також в меню телефону. В «Налаштуваннях», у розділі «Основні» є пункт Про пристрій». Щоб швидко визначити, звідки девайс, можна скористатися сайтом iphonefrom.com. Там просто вводимо серійний номер і дізнаємося про походження апарату. Якщо через сайт у вас не виходить визначити, чи можна самостійно розібратися. Зазвичай номер складається не тільки з цифр, але і з чотирьох букв. Він виглядає приблизно так MC354LL. Звертаємо увагу тільки на останні дві літери. В інтернеті є список з розшифровкою всіх пар літер. Приміром, «LL» означає, що телефон родом із США. Якщо у вас китайська копія, то буде зазначено «CH».

Бюджетний айфон

Як вже говорилося раніше, можна знайти собі й інший iPhone. Тайвань і Китай можуть випускати вдалі копії цього гаджета, так як самі займаються виробництвом оригіналу. Тому легко знайти китайські копії «яблокофона». Причому вони досить якісно виконані.
Де збирають айфони? Де виробляють оригінали та копії айфонів
Більшість з фейкових моделей зовні практично не відрізняються від оригіналу. Якщо вам потрібен айфон тільки для престижу, то мало хто зрозуміє, що у вас копія, не взявши її в руки. Видати самозванця можуть тільки матеріали, вони, звичайно ж, щодо американської версії неякісні і дешеві. Також справа може бути і в назві, наприклад Goophone i5s. Також помітити підміну можна і у внутрішній оболонці телефону. По-перше, апарат в рази слабкіше оригінального. По-друге, він працює під управлінням Android, який спробували стилізувати під iOS. Ну і видасть підробку, звичайно ж, якість камери. Всі зовнішні потреби смартфон задовольняє з лишком.