AUX-провід - універсальний кабель

363 0 Новини високих технологій

Музика робить нашу дійсність яскравіше і привабливіше, важко уявити життя без неї. Люди завжди прагнули оточити себе музикою і створювали самі різні пристрої для її відтворення. Однак наука розвивається набагато швидше, ніж здається, і нові аудіопристрої можуть не підходити до старих. AUX-провід – це те, що вирішує проблему несумісності пристроїв. Це можливість підключити сучасний смартфон до аудіосистеми старенького автомобіля або до застарілої моделі домашнього кінотеатру.

AUX-провід - універсальний кабель

Один порт

Створюючи будь-який пристрій, інженери замислюються над тим, який потенціал в нього можна закласти. Те, що є новим і сучасним сьогодні, завтра вже може застаріти. Електронні аудіопрогравачі завжди користувалися попитом, а розвиток джерел зберігання інформації змушувало придумувати нові порти. Так, після прийняття всіма виробниками електроніки стандартного аудіороз'єми був створений AUX-провід. Проблема несумісності пристроїв на кілька років була остаточно вирішена.

Лінійний вхід є універсальним для всіх пристроїв. Він є у всій електронної апаратури, призначеної для відтворення музики. В кінці минулого століття такий порт був "тюльпаном" і був універсальний для свого часу, але все змінюється. Роз'єм змінився і став повністю відповідати всім сучасним технологіям.
AUX-провід - універсальний кабель
AUX-провід – це невеликий кабель зі штекерами формату міні-джек. Справа в тому, що сучасні пристрої оснащені стандартним міні-джек портом, призначеним, передусім для підключення навушників або мікрофона. Пристрої подають на цей порт такий же сигнал, який подається на старий лінійний вхід. Це невелике відкриття миттєво стало дуже важливим, адже з'явилася можливість підключати практично будь-які пристрої до гучномовців, магнітол, домашніх кінотеатрів і навіть музичним центрам.

Старі технології проти нових

У нульових роках вся портативна громадянська апаратура не могла подавати достатньо потужний сигнал на роз'єм. Можна було лише слухати музику з одного пристрою, але для підключення до іншого потрібний не тільки AUX-провід, але і посилення сигналу. Створюваний пристроєм сигнал просто не був достатньо потужним.

Проблема зважилася просто: у стаціонарні системи відтворення аудіо стали встановлюватися підсилювачі сигналу. Звичайно, професійне обладнання ніколи не відрізнялося універсальністю. Підсилювач був окремим і дуже дорогим приладом. Більш дешеві пристрої мали вбудований підсилювач, який не міг зрівнятися з професійним пристроєм. Динаміки могли хрипіти і кричати просто через сигналу зі змінною потужністю.
AUX-провід - універсальний кабель
Сучасні пристрої, навіть портативні MP3-плеєри, подають на порт навушників досить потужний сигнал для того, щоб можна було добитися максимально якісного звучання. Якщо є необхідність задіяти колонки побільше, можна підключити плеєр до стаціонарної аудіосистеми, для цього потрібен лише провід AUX.

Дешево і доступно

Не складе ніяких труднощів придбати подібний провід. У сучасному світі проблему становлять не пошуки, а вибір. Ринок переповнений кабелями різної якості. Найкраще буде придбати досить дорогий провід. Це, принаймні, гарантує його працездатність, довговічність і використання якісних матеріалів. Однак навіть найдорожчий у світі провід не зможе компенсувати або виправити звук з дешевих колонок. Зовнішня аудіосистема теж має велике значення.
AUX-провід - універсальний кабель
Існує і зовсім інший варіант. Можна придбати провід AUX в одному з китайських інтернет-магазинів. Це настільки дешево, що гроші на кабель можна, як мовиться, знайти на вулиці! Однак у цьому випадку дорогі колонки можуть працювати набагато гірше, хоч звичайна людина різниці і не помітить.

"Тюльпан" і джек

"Тюльпан" – це не тільки квітка, це ще і застарілий роз'єм лінійного входу. Його все ще можна зустріти на різних електронних приладах, але він відходить у минуле. Багато людей уже навіть не знають, що це таке. Самий перший кабель AUX був саме таким. На обох кінцях він мав "тюльпани". Хоч ми майже не використовуємо такі роз'єми, періодично виникає необхідність підключити телефон до старого магнітофона чи колонках. Для цього можна або купити провід з міні-джека на "тюльпан", або купити перехідник. Придбати все це можна в будь-якому з китайських інтернет-магазинів. В даному випадку не варто купувати дорогий перехідник, адже старі колонки просто не можуть дати приємний і чистий звук.

Телефон і плеєр

Смартфон давно перестав бути схожим на телефон. Це багатофункціональне і високотехнологічне пристрій. Це і кишеньковий комп'ютер і телефон, плеєр і не Дивно, що на ринку найбільш затребувані AUX-дроти для телефонів. Смартфони успішно замінюють плеєри, а дорогі флагманські пристрої і зовсім нітрохи не поступаються в якості відтвореного звуку. Дорогі навушники доводять звук до досконалості. Такий телефон, швидше за все, оснащений міні-джек портом для навушників і зовнішнього мікрофону, що дозволяє підключати його до застарілим аудіосистем.

Популярі новини
Загрузка...