Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

122 0 Новини високих технологій

Обсяги інформації, потрібні для роботи і розваг, збільшуються з кожним днем. Зростає якість фотографій і відеофайлів, а разом з ним зростає і їх «вага». Як наслідок, вбудованої пам'яті наших гаджетів, особливо з бюджетного сегменту, катастрофічно не вистачає. Вирішується ця проблема легко, особливо в телефонах зі знімним акумулятором. Чому саме в них, як вибрати карту пам'яті для телефону на будь-який бюджет і багато інші питання будуть розглянуті в цій статті.

Карта пам'яті. Що це?

Як правило, карта пам'яті є собою невеликий прямокутник чорного кольору, проте іноді зовнішній вигляд відрізняється. Залежно від моделі, має різний об'єм пам'яті. У сучасних моделях різноманітних гаджетів використовується тільки один тип карт пам'яті – microSD, хоча існує досить велика кількість.


Раніше, коли мобільні телефони тільки починали заводити додатковою пам'яттю, кожен виробник намагався винайти власний формат, відмінний від інших. Наприклад, карта пам'яті телефону LG ніяк не могла бути встановлена в Nokia. З часом така тенденція, як і специфічні роз'єми для зарядки, плавно зійшла на немає. В цьому є свій плюс, адже, помінявши смартфон, тепер зовсім не обов'язково заново купувати до нього цей важливий аксесуар.
Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

Який обсяг мені потрібен?

Коли мова заходить про необхідному обсязі карти SD Card, слід в першу чергу запитати себе про те, з якими файлами доводиться працювати найчастіше. Для того щоб зорієнтуватися хоч трохи, можна поглянути на наступний список, що показує приблизний розмір звичних нам файлів:


 • Мелодія або трек – від 3 до 10 мегабайт.
 • Фотографія – від 1 до 5 мегабайт.
 • Фільм (залежно від якості) від 700 мегабайт до декількох гігабайт.
 • Якщо ви звикли користуватися тільки високоякісним контентом, то доведеться задуматися про карти пам'яті від 32 ГБ більше. Якщо ж картка потрібна тільки для зберігання невеликого плейлиста і поточних фотографій, її обсяг можна легко розрахувати за допомогою вищенаведеної інформації. Однозначно можна сказати, що при великих обсягах фото внутрішнього простору не вистачить, і потрібна карта пам'яті. Телефон 2 ГБ пам'яті просто не здатний зберегти ту кількість роликів і фотографій, яка звикла робити сучасна молодь.
  Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Особливість щодо обсягу нової карти пам'яті

  Напевно, кожен, хто раніше стикався з картами пам'яті або флешками, помічав, що місця на них трохи менше, ніж заявлено виробником. Чому виникає така проблема і як її усунути? Насправді ніякої проблеми не існує. Причина криється в принципах обчислення простору комп'ютером або телефоном. Ми звикли всі величини множити на тисячу, як, наприклад, в одному кілограмі тисяча грамів. Проте в комп'ютерному світі обчислення ведеться трохи інакше, і за одиницю прийнято вважати число 1024. У результаті і виникає така похибка на відсутніх 24 байтах до кожної тисячі. Тому звинувачувати виробників у такій «недостачі» не варто, а карта пам'яті СД з «спрощеною» пам'яттю насправді цілком нормальна.
  Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Що таке клас карти пам'яті

  Всі карти пам'яті діляться не тільки за обсягом, але і за класом. Тому, коли вирішуєте, як вибрати карту пам'яті для телефону, не забувайте і про цей параметр. Клас відображає швидкість запису на неї якою б то не було інформації. Існують карти різних класів, проте найпопулярнішими в наших магазинах є 410 і U1. По суті, з цифровими класами все зрозуміло – четвірка дорівнює швидкості запису до 4 МБ/с, а десятки – до 10 МБ/с відповідно. З класом U1 трохи цікавіше, так як виробники обіцяють швидкість не до, а від 10 МБ/с, але яка буде гранично можлива, доводиться перевіряти вже на місці. Цей клас вважається більш новим стандартом, і карта пам'яті СД, зазначена ним, відрізняється в кращу сторону від своїх попередників. Крім вищезгаданих, існують також цифрові класи SD Card 2 і 6 а також клас нового покоління U3. Цифрові нічим не відрізняються від своїх попередників, тобто таким же чином відповідають максимальній швидкості запису. Клас U3 вважається на даний момент найвищим і дозволяє писати інформацію на швидкості понад 30 МБ/с. Але, незважаючи на високий рівень розвитку смартфонів, настільки висока швидкість поки що не потрібна жодному з них, тому ми його детально розглядати не будемо.
  Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Який клас карти пам'яті мені потрібен?

  Давайте розберемо, для чого може використовуватися карта пам'яті кожного класу. Це буде ще одним кроком на шляху до того, як вибрати карту пам'яті для телефону і не помилитися.
 • Карти пам'яті 2 класу – призначені для зберігання даних і являють собою самий повільний і найдешевший варіант. На них можна записати музичні і відеофайли, при цьому сам процес запису буде досить тривалим. Можуть виникати проблеми при перегляді відео високої роздільної здатності.
 • Карти пам'яті 4 класу – найбільш ходові і поширені. Повністю відповідають швидкісним потреб бюджетних телефонів і смартфонів, пов'язаних з мультимедійними файлами. Все ж, використовувати для ігор і програм краще не варто.
 • Карти пам'яті 6 класу – вже можуть представляти собою заміну внутрішньої пам'яті деяких електронних пристроїв та призначені для запису і зберігання будь-яких типів файлів.
 • Карти пам'яті 10 класу – самий швидкісний вид карт, максимальні можливості яких можуть бути задіяні будь-смартфонами. Дозволяють проводити запис відео у високому дозволі і виконувати інші завдання, що вимагають швидкісний запису інформації.
 • Карти пам'яті класу U1 – являють собою удосконалений 10 клас, трохи більш високу швидкість запису і істотно прискорене зчитування, внаслідок чого можуть застосовуватися для програмних файлів, так як завантаження з них буде проходити значно швидше.
 • Карти пам'яті класу U3 застосовуються дуже рідко, так як їх характеристики необхідні тільки при запису відео в дозволі 4К, а вартість дуже висока.
 • Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Який максимальний об'єм карти пам'яті підтримується пристроєм?

  Найчастіше більшість виробників самі вказують в характеристиках телефону або смартфона, карту пам'яті якого обсягу рекомендується встановлювати в гаджет. Однак іноді ця інформація вказана не прямо, а за допомогою кодування різних видів карт. Варто поглянути в специфікацію пристрою і подивитися, які саме карти підтримуються. Там може бути написано наступне:
 • Карти microSD – старий стандарт, що припускає установку мікро-карти пам'яті телефону обсягом не більше 4 ГБ. Іноді деякі китайські виробники пишуть, що з такою ж маркіровкою підтримуються картки до 8 ГБ, але не більше.
 • Карти microSDHC – найпоширеніший сьогодні формат серед бюджетних телефонів і смартфонів. Передбачає можливість розширення пам'яті картками з об'ємом до 32 ГБ, чого цілком достатньо для більшості користувачів.
 • Карти microSDXC – новий формат, що дозволяє працювати з обсягами до 2 ТБ. Найчастіше картки такого обсягу можуть мати дуже високу вартість, однак цілком популярним, недорогим, і при цьому функціональним рішенням буде установка додаткової пам'яті об'ємом 64 або 128 ГБ.
 • Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Як визначитися з виробником

  Насправді особливої різниці між картами пам'яті різних виробників немає. Всі вони досить надійні, тому остаточним вагомим аргументом при виборі може стати тільки ціна або привабливий зовнішній вигляд. Швидкість картки, як уже зазначалося вище, залежить тільки від її класу. Іноді на старих пристроях спостерігається ситуація, коли карти пам'яті максимального для гаджета обсягу працюють не від всіх виробників. З чим це пов'язано, не можуть відповісти навіть самі розробники того чи іншого гаджета. Наприклад, схожий питання раніше обговорювалося на форумах – купувалася звичайна карта пам'яті, телефон ZTE її в упор не бачив, хоча з іншими апаратами вона працювала без проблем. Тому при покупці карти пам'яті найкраще взяти з собою пристрій, для якого вона призначена. Таким чином ви зможете уникнути зайвих стресів, пов'язаних з поверненням не підійшов аксесуара.
  Як вибрати карту пам'яті для телефону? SD Card

  Інструкції з установки карти пам'яті

  Як саме і куди поставити саму картку, найчастіше написано у спеціальних інструкціях до апарату. Однак там часто упускається інший важливий момент. Деякі пристрої без проблем читають дані, записані на карту з файловою системою одного з поширених форматів. Але при цьому після тривалого використання можуть початися збої, які можуть призводити до втрати важливої інформації. Щоб цього не сталося, рекомендується відразу після установки, поки на карті немає ніяких даних, зробити її форматування безпосередньо силами телефону або смартфона. Не полінуйтеся зробити цю операцію, адже згодом вона може захистити від зайвих переживань. На цьому рекомендації, як вибрати карту пам'яті для телефону, підходять до кінця. Сподіваємося, у вас не виникне проблем при купівлі даного аксесуара.