Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення

1363 0 Новини високих технологій

Найчастіше проблеми із запуском двигуна починаються в осінньо-зимовий сезон. Тоді з-за загустів масла стартеру складно провертати колінчастий вал, а повітряно-паливна суміш не може вчасно зайнятися в холодних камерах. Але сьогодні ми поговоримо про іншому випадку. На практиці у будь-якого автовласника бували ситуації, коли мотор не запускався на добре прогрітому двигуні.

Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Не заводиться на гарячу – популярна проблема як серед власників Вазів, так і іномарок. Що ж, спробуємо з нею розібратися.

Карбюраторні двигуни

У випадку з карбюраторними моторами причин такої поведінки мотора трохи, а самі симптоми гранично прості. Але вони можуть бути незрозумілі більшості автовласників. Найчастіше подібні проблеми трапляються тільки в дуже жарку погоду. Отже, карбюратор не заводиться на гарячу. У чому причина? Так як карбюратори не оснащені системою автономного охолодження, їх не можна назвати надійними. Коли двигун припинив роботу, цей вузол серйозно розігрівається від гарячого мотора. Паливо, яке знаходилося в поплавковій камері, під впливом температур випаровується. В результаті утворюються повітряні пробки. Для вирішення подібної проблеми один або кілька разів натискають на педаль акселератора – такий підхід допоможе видалити повітря.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Друга причина, чому карбюраторний силовий агрегат не заводиться на гарячу – це залиті свічки запалювання. Це трапляється через небажання двигуна запускатися. Кожен раз при обертанні стартера, в камеру згоряння потрапляє паливно-повітряна суміш. Для запуску вона дуже багата. Якщо двигун два-три рази не запустився, цього буде достатньо, щоб свічки залило, і вони перестали давати іскру. Щоб завести двигун автолюбителі тиснуть кілька разів на акселератор. Але в результаті, і так багата суміш ще більше збагачується. Для вирішення проблеми потрібно повністю вичавити педаль газу і крутити стартер. Тоді камери згоряння проветрятся і двигун запуститься.

Інжекторні автомобілі

Карбюратор більш примітивний у пристрої, і причини його неполадок прості. А з інжекторною системою живлення доводиться возитися значно довше. Тут інші причини. Якщо інжектор не заводиться на гарячу, то причин цьому маса.

Фахівці насамперед рекомендують перевірити роботу датчика температури охолоджуючої рідини. З причини несправності, він відправляє на ЕБУ невірні дані. Це порушує алгоритми подачі палива. Відповідно, суміш бідніє. Далі, ще одне популярне місце – це форсунки. Часто з причини неповноцінного уприскування, мотор не буде заводитися або запускатися з працею. Для перевірки форсунок їх демонтують, а потім перевіряють на спеціалізованому стенді.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Також можливе руйнування мембрани в системі регулювання подачі палива. Паливо подається безпосередньо у впускний колектор. За рахунок цього суміш збагачується. А це не завжди добре. Справа в тому, що надмірно збагачене паливо погано спалахує від іскри. Але і це не все. Якщо двигун не заводиться на гарячу, а ДТОЖ і форсунки знаходяться у повному порядку, варто провести більш глибоку діагностику. Потрібно почати з зворотного клапана на бензонасосі – при виході клапана з ладу, насос буде качати бензин у зворотний бік. І після того, як двигун зупиниться, до моменту наступного запуску його в паливних магістралях не буде.

ДПКВ – датчик положення колінчастого валу

Якщо сенсор невірно вимірює положення коленвала двигуна, то до ЕБУ подаються недостовірні дані. В результаті, буде порушена правильна подача паливної суміші в циліндри. Варто перевірити ДПКВ мультиметром.

ДМРВ – датчик масової витрати повітря

Цей датчик здатний провокувати проблеми в процесі запуску двигуна. Даний елемент не любить негативних впливів навколишнього середовища – він виходить з ладу досить часто. Коли мотор зовсім не заводиться на гарячу або запуск утруднений, то першим ділом варто перевірити цей сайт.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Про вихід з ладу датчика масового витрати повітря також кажуть провали при натисканні на газ, слабка тяга в певні моменти. Падає потужність або навпаки – різко підвищується. Процес запуску дуже складний – мотор захлинається. Всередині вихлопної системи можна чути вибухи. Обороти двигуна нестабільні. Пальна суміш повинна готуватися з особливим співвідношення повітря та бензину. Ця пропорція і формується за рахунок датчика масового витрати повітря.

Датчик холостого ходу

Даний сенсор працює у процесі запуску мотора і на етапі його роботи в режимі холостих. Якщо датчик вийде з ладу, то затрудняється і запуск і робота на холостому ходу.

ВВ дроти

На інжекторних моторах визначити несправності, пов'язані з високовольтними проводами, досить важко. Симптоми суттєво відрізняються. А ось перевірити ВВ дроти дуже легко. Для діагностики кожен провід перевіряють автотестером або мультиметром. Перевіряють елементи в режимі вимірювання опору – воно повинно скласти близько 5 Ом. Але варто зауважити, що існують ще й так звані безомные дроти, де опору може практично дорівнювати нулю.

Збій З ЕБУ

Якщо машина не заводиться на гарячу, але всі датчики, свічки і дроти перевірені, тоді варто продіагностувати та інші складові.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Іноді трапляється, що виходить з ладу в блоці ЕБУ. Для перевірки, вони підключаються до діагностичного роз'єму в автомобілі, і за допомогою ноутбука і діагностичних програм виявляють несправності. Залишається тільки усунути їх шляхом прошивки.

Дизельні мотори

Якщо дизель не заводиться на гарячу, то несправність слід шукати в ТНВД. Найчастіше поломка проста і банальна – вийшли з ладу сальники і втулки. Вирішити проблему можна шляхом технічного обслуговування насоса. Але також причина незапуска може бути і в плунжерній парі – для вирішення цієї проблеми потрібен капітальний ремонт насоса.

Ті ж проблеми спостерігаються у разі несправного УОПТ. Для вилучення плунжера, ТНВД з задньої його частини охолоджують, а потім роблять спроби завести автомобіль. Якщо машина запустилася, то всьому провиною плунжерна пара. Якщо машина не заводиться на гарячу, то причина може полягати в зношених сальниках, а також втулках валу приводу ПНВТ. Під сальником є місце, з якого насос смокче повітря. Це не дозволяє створювати потрібний тиск в плунжерній камері. Для лікування та покращення ситуації, виконують заміну сальників і втулок.
В дизельних моторах є датчик температури, який задіяний в системі управління форсунками. Він також впливає на запуск. Якщо він вийде з ладу, зміниться кут уприскування.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Як для інжектора, так і для дизеля проблеми в блоці ЕБУ можуть істотно впливати на нормальну роботу практично всіх систем в автомобілі. Якщо все в порядку, то, можливо, причиною незапуска є саме блок.

Бензонасос

Якщо ВАЗ не заводиться на гарячу (особливо якщо це старий автомобіль), то крім усього іншого це може бути і занадто гарячий бензонасос. Охолоджується це пристрій в процесі перекачування холодної бензину з бака. Але коли на вулиці спекотно, бензин не може бути холодним. У підсумку насос перегрівається, запуск може. У деяких випадках запустити двигун і зовсім неможливо. Виправити цю неприємність можна шляхом прикладання до корпусу насоса мокрої ганчірки і періодичного його охолодження водою. Відкривають капот, машину встановлюють у тінь, дають мотору і всім іншим агрегатів нормально охолодитися. Можна просто почекати, поки температура прийде до норми. Також варто пам'ятати, що якщо насос вже був перегрітий, то нормально працювати він не буде.

Якість палива

Якщо машина погано заводиться на гарячу, то не завжди це може бути пов'язано з поломками яких-небудь елементів. Нерідко причиною може бути паливо. Неякісне пальне – це одна з найбільш популярних причин. Але якщо паливо погане, машина не буде нормально запускатися і на холодну. В бензині або солярці іноді можуть перебувати присадки, які не потрібні двигуну і шкідливі для нього. Якщо дизель замерз, то він перетворюється на желе, а насос таку масу перекачувати не може. Трапляється, що збиваються регулювання системи ЕБУ.

Поганий запуск і ГБО

Більшість водіїв скажуть, що вони їздять на газі і всі ці причини того, що погано заводиться на гарячу, для них не актуальні. Якщо у спекотний день машина відмовляється працювати, хоча раніше вона їздила справно, краще відправитися в найближче СТО. З газом повинні працювати професіонали. У спекотну погоду можуть статися витік газу. Можливе розширення його в баку, що створює певний тиск в системі. Самостійно ремонтувати такі системи небезпечно.

Як поліпшити запуск?

Рекомендується максимально збіднити суміш палива і повітря. В момент запуску двигуна, в половину вичавлюють газ. Іноді потрібно тиснути на педаль акселератора повністю. Але робити так слід один раз – інакше суміш може переобогатиться.
Машина не заводиться на гарячу: можливі неполадки та їх усунення
Якщо заллє свічки запалювання в двигуні, їх доведеться викручувати і сушити самостійно, феном або будь-якими іншими підручними засобами.

Висновок

Це все, що можна сказати про проблему, коли двигун не заводиться на гарячу. Причини самі різні, але визначити несправність при наявності певних знань можна дуже швидко.

Популярі новини
Загрузка...