Плеєр Iriver: інструкція та відгуки

49 0 Новини високих технологій

Моделі Iriver в сегменті компактних аудіоплеєрів завжди займали окрему нішу. У той час як більшість конкуруючих виробників суворо дотримувалися певних стандартів сучасного гаджета, південнокорейські фахівці освоювали все нові можливості ергономіки і дизайну, нерідко відходячи від усталених правил. Власне, донині такий принцип експериментальної розробки і приносить успіх на ринку, і настільки ж яскраве розчарування серед прихильників – в залежності від моделі. Так чи інакше, але є й незмінні принципи, за якими розвивається плеєр Iriver практично у всіх колекціях. Це прагнення домогтися широкої функціональності, енергоефективності та якісного звучання. Звичайно, повною мірою використовувати закладені ресурси плеєра може тільки той користувач, який добре знайомий із нюансами його експлуатації.


Плеєр Iriver: інструкція та відгуки

Елементи керування пристроями

Серед основних елементів, завдяки яким здійснюється експлуатація даної плеєрів марки, можна виділити гніздо для навушників, петельку для шнурка, роз'єм для зарядного пристрою, порт для лінійного входу і т. д. Окремої уваги заслуговує наявність порту USB, якими обзавівся апарат в останніх версіях. Це багатофункціональний засіб зв'язку з гаджетом, через яке можна здійснювати його заряд і проводити обмін інформацією. Також на зовнішній стороні корпусу плеєр Iriver забезпечений кнопкою Reset, яка дозволяє виконувати скидання налаштувань. В останніх модифікаціях є можливість інтеграції модулів пам'яті сучасних форматів аж до Micro SD. Для безпосереднього керування характеристиками звучання передбачені клавіші гучності, а звернення з цифровим медіаплеєром зазвичай реалізується через сенсорну панель, хоча в старих версіях ці завдання вирішуються механічними кнопками.


Інструкція з використання зарядного пристрою

Плеєр Iriver: інструкція та відгуки
У більшості сучасних модифікацій Iriver поповнення заряду реалізується через згаданий канал USB, хоча є винятки. У всіх випадках робота самого плеєра забезпечується внутрішнім елементом живлення, який можна повністю відновити за 3-4 год в залежності від ємності і моделі. Важливо врахувати, що при підключенні до ПК, що знаходиться в режимі очікування, наповнення енергією не відбудеться. Щоб плеєр Iriver почав заряджатися, необхідна активність комп'ютера. Також слід мати на увазі, що моделі з USB на додаток оснащені сучасною технологією енергозбереження. Це означає, що завдяки програмуванню роботи пристрою через таймер можна оптимізувати витрати ресурсів елемента живлення. На практиці це виконується, наприклад, через встановлення моделі на відключення підсвічування через кілька секунд або хвилин. Зрозуміло, відтворення музики при цьому не відключається, хоча і інтервал роботи самого плеєра можна налаштувати аналогічним чином.

Інструкція по використанню ЗА Iriver

Плеєр Iriver: інструкція та відгуки
Знову ж у пізніх версіях плеєра компанія передбачила можливість ергономічного використання зв'язку гаджета з комп'ютером. Реалізується вона за допомогою системи Iriver plus 4 яка представляє собою програмний пакет з базовими функціями медіа-менеджера. В першу чергу користувач повинен ініціалізувати програму і запустити її установку. Далі відбудеться автоматичне зчитування музичних файлів, присутніх в плеєрі. При необхідності вони будуть щоразу під час підключення до комп'ютера вирушати в бібліотеку менеджера. Як зазначає інструкція, плеєр Iriver у цій частині зручно управляється кнопкою Transfer, що дозволяє переміщати файли між системами. Крім того, наповнювати бібліотеку можна і через сторонні джерела, наприклад, за допомогою вилучення треків CD-дисках.

Управління додатковим функціоналом

Плеєр Iriver: інструкція та відгуки
Використання допоміжних можливостей здійснюється через стандартні елементи управління плеєром. На вибір користувачеві можуть пропонуватися різні функції залежно від модифікації. Так, для початку роботи з додатковим опціоналом зазвичай виводиться вікно, та потім проводиться корекція конкретної функції. Зокрема, можна управляти режимами ознайомлення або режимом відтворення. Що стосується безпосередньо налаштування, то плеєр Iriver таким чином дозволяє керувати параметрами еквалайзера, регулювати характеристики звучання, оперувати стереофонічними ефектами і т. д.

Інструкція по роботі з відео

Наявність можливості відображення візуальної інформації є базовою для багатьох моделей лінійки. Звичайно вже через головне меню користувач може вибрати список доступних кліпів і дати команду відтворення одного з них. Стандартними елементами керування цифровим плеєром здійснюється і перебір між списками та папками. Прикладом такого інтерфейсу є плеєр Iriver E300 в якому зручно організована система підсписки декількох рівнів. До речі, максимальний час відтворення відео в даній моделі з рідкокристалічним екраном становить 8 год.
Плеєр Iriver: інструкція та відгуки

Позитивні відгуки про моделі

Варто зазначити, що позитивні відгуки про продукцію Iriver часто бувають пов'язані з приналежністю моделі до того або іншого сегменту. У даному випадку діє правило – чим ближче версія до преміального рівня, тим краще вона проявляє себе в руках користувачів. В якості одного з еталонних моделей такого типу варто назвати плеєр Iriver S100 який хвалять за високу якість звучання, надійність складання, ергономіку інтерфейсу і привабливий дизайн. Але знову ж таки це далеко не самий доступний варіант і по ціннику. Сюди ж варто віднести і відгуки про моделі E300 яка успішно поєднує в собі нові технології і колишні фірмові напрацювання.

Негативні відгуки

Зворотнім прикладом ставлення користувачів до продукції даної фірми є відгуки про модифікації T7. Хоча модель замислювалася як простий бюджетний варіант зручного й універсального плеєра, користувачі невисоко оцінили зусилля розробників. Хрипке звучання, скромна комплектація, невисокий заряд батареї – і це лише частина відгуків, які часто отримують бюджетні плеєри Iriver. Відгуки також вказують на відсутність виражених дизайнерських відтінків, які присутні в пристроях більш високого рівня. Втім, деякі претензії поширюються майже на всіх представників лінійки – наприклад, можна назвати низьку якість комплектних навушників і систему блокування, яка вимагає подвійного натискання кнопки з витримкою паузи.
Плеєр Iriver: інструкція та відгуки

Висновок

При всіх недоліках виробник стійко витримує конкурентну боротьбу на одному майданчику з продукцією Sony, Philips, Cowon та іншими гігантами ринку. Прикладом успішних розробок фірми є плеєр Iriver E300. Інструкція для невеликого пристрою сегментована на кілька розділів, чималу частину з яких займає перерахування функцій. У цьому документі наочно видно, наскільки великий технологічний потенціал сучасних пристроїв Iriver. Відноситься це і до ергономіки, і до якості звучання, яке багато в чому і дозволяє південнокорейським фахівцям бути затребуваними в даному сегменті. Зрозуміло, не в кожному пристрої проявляються кращі якості продукції, але важливо враховувати і ціновий баланс. Все-таки ті ж флагманські плеєри часто коштують дешевше, ніж аналоги від інших великих виробників.