Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки

53 0 Новини високих технологій

Представлений поряд з моделями 165170 Canon IXUS 160 розташувався в середині супертонких і стильних камер лінійки IXUS. Він може похвалитися 20-Мп 1/2.3" CCD-сенсором і 8-кратним оптичним зум-об'єктивом в еквіваленті фокусних відстаней від 28 до 224 мм, правда, без належної стабілізації зображення. Фотоапарат здатний записувати HD-відео формату 720p і має 6 творчих фільтрів, які допоможуть оживити непоказний знімок. Інші корисні функції, такі як виявлення моргання і автоматичний таймер, забезпечать якісні фото друзів і членів сім'ї. Камера доступна в сріблястому, чорному, білому і червоному виконанні і обійдеться в 120 $.


Простота використання

Canon IXUS 160 ідентичний 165-ї моделі, за винятком системи стабілізації зображення, що економить близько 35 доларів. При цьому дивно виглядає ситуація, коли IXUS 155 коштує менше, але стабілізація у нього є, а 10-кратний оптичний зум навіть більше 8-кратного у IXUS 160. Фірмові розміри IXUS 952 х 543 х 221 мм роблять фотоапарат достатньо малим, щоб він помістився в кишені джинсів, а 127 г ваги означають, що тягарем він ніколи не стане. Частково це можна віднести на рахунок пластикового корпусу, але він добротно зібраний і не прогинається. Є металеве кріплення штатива, що приємно, навіть якщо така камера навряд чи буде багато часу проводити в закріпленому стані. Шкода, що глянець недовговічний, так як він легко дряпається, що особливо помітно в червоній версії. Гладка поверхня робить фотоапарат досить слизьким, і це посилюється відсутністю місць для захоплення на передній або задній панелі камери, крім виступу навколо РК-екрану.


Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки

Дисплей

Сам екран досить яскравий, навіть під прямими сонячними променями, і передача кольору теж непогана, але тільки якщо дивитися на дисплей під прямим кутом. Нахил обмежений, так як колір і контраст значно змінюються. Проблема не така і велика, але псує загальне враження, особливо якщо користувач очікує поліпшення в порівнянні з камерою свого смартфона. Середня дозвіл телефону також дає фору жалюгідним 230 тис. точок екрана Canon IXUS 160 хоча цього типове явище для дешевих компактних фотоапаратів.
Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки

Панель управління

Біля екрану є кілька кнопок, розмір яких не вимагає заточувати нігті для їх використання. Це стандартні клавіші відтворення, запису відео і виклику меню, а також кнопка зі знаком питання, яка викликає меню допомоги, де під час зйомки буде дано опис типу сцени, виявленої в автоматичному режимі. Користувачеві, ймовірно, швидше, захочеться швидше зробити знімок, а не турбуватися про те, чим зайнята камера, але довідкова система більш корисна при відтворенні. Тут можна отримати допомогу з навігацією, збільшенням і поворотом зображення і ще багато корисних порад, які зроблять навчання більш інтуїтивним.
Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки

Canon IXUS 160: огляд режимів роботи

У центрі панелі управління розташоване навігаційне колесо, всередині якого знаходиться кнопка Func/Set. Вона забезпечує доступ до основних параметрів зйомки, які були відокремлені від решти частини маловикористовуваних установок, що містяться в головному меню. В автоматичному режимі натискання кнопки Set зберігає параметри автоспуску (включаючи користувальницький режим, який дозволяє попередньо встановити власний час затримки, а також кількість знімків), одиночну або безперервну зйомку (на швидкості 08 до/з), розмір зображення і дозвіл відео (HD або VGA).
При начатии на верх навігаційного колеса Canon IXUS 160 Black перемикається з автоматичного в останній використовувався альтернативний режим. У цьому випадку Func/Set містить додаткові опції контрольного заміру експозиції (оціночний, середньозважений або точковий), балансу білого (включаючи призначену для користувача налаштування), чутливості ISO, компенсації експозиції та глибини різкості. Меню Func/Set також встановлює режими, відмінні від автоматичного, в тому числі керування екранним візуванням, яке дозволяє змінювати тон зображення і таймер, автоматично запускається при виявленні особи. Низька освітленість обмежує режим захоплення кадру до 5 Мп, зменшуючи шум на фотографіях, знятих з високою чутливістю. І, нарешті, можна змінювати параметри спуску затвора, якщо необхідно робити нічні знімки при низькій чутливості ISO і наявності штатива.
Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки
Шкода, що компанія Canon вирішила приховати більшість режимів і художніх ефектів у меню Func/Set, коли у інших виробників для цього виділена окрема кнопка. Тим не менш, це здорово, що є можливість налаштувати параметри зйомки, щоб отримати максимальну віддачу від камери і розвинути свої навички. У число інших параметрів, що контролюються навігаційним колесом, входять установки спалаху, відтворення і вивід екранної інформації, такої як гістограма зображення. Нарешті, фотоапарат Canon IXUS 160 обладнаний системою Eco system, яка дозволяє продовжити термін служби батареї завдяки енергозберігаючим заходам, таким як більш швидке відключення екрану. Вона збільшує час автономної роботи від 220 до 300 знімків.

Фокусування

Canon IXUS 160 дозволяє робити знімки кожні 17 с. Частково це стало можливим завдяки швидкій швидкості фокусування камери, яка майже миттєва при хорошому освітленні і не дуже уповільнена при зниженій освітленості. При тьмяному освітленні АФ може заплутатися в пошуках мети. Але самим незручним у Canon IXUS 160 відгуки користувачів називають автофокусування при зйомці великим планом. Мінімальна відстань фокусування камери дорівнює 5 см, але тільки коли об'єктив знаходиться в максимально широкому вугіллі. Якщо його навіть трохи збільшити, то доведеться відступити на півметра, щоб фотоапарат знову сфокусувався, а невелике збільшення зума вимагає набагато більшої відстані. Це типова риса компактних пристроїв, але здається, що здатність IXUS 160 фокусуватися на близьких об'єктах поступається його суперникам. АФ особливо дратує, коли фотограф, намагаючись уникнути попадання тіні на об'єкт зйомки, дуже наближає камеру, а також при спробі використовувати більша фокусна відстань для створення привабливого розмитого фону з малою глибиною різкості.
Canon IXUS 160: огляд, характеристики і відгуки

Висновок

Бюджетні компактні фотоапарати рідко відрізняються високою продуктивністю та інноваційними функціями, але Canon IXUS 160 відгуки користувачів називають ще більш тьмяним, ніж сіра більшість. Крім чималої кількості ручних налаштувань і кілька дійсно корисних функцій, камера нічим не примітна. Якість зображення в кращому випадку середній, задовільний лише при хорошому освітленні, але розчаровуюче в приміщенні і при недоліку світла. Відсутність нормальної стабілізації тільки посилює проблему, а АФ може стати болісним при зйомці великим планом. Кнопки досить великі, а структура меню логічна, але доведеться змиритися зі слизькою поверхнею і средненькая РК-екраном. Але найбільша проблема камери полягає в її ціні. Звичайно, 120 $ – це недорого, але навіть застарілий IXUS 155 можна придбати за ту ж суму і отримати 10-кратний зум з стабілізацією зображення. Конкуруюча камера Nikon Coolpix S3700 також має стабілізований об'єктив плюс Wi-Fi і обмін фотографіями за допомогою технології NFC. В цілому, Canon IXUS 160 свою роботу робить досить добре і простий у використанні, але цього недостатньо, щоб стати більш привабливим, ніж його прямі конкуренти і більш старша модель з кращими характеристиками.