Як виглядав перший айфон: міні-огляд легенди

211 0 Новини високих технологій

2007 рік, 9 січня, на черговій виставці Macworld Conference and Expo на сцену підіймається людина-легенда, знаменитий Стівен Пол Джобс, і представляє світу його майбутнє – iPhone. Телефон, плеєр і комунікатор. Зараз вже нікого не здивуєш подібним гаджет, не так давно у продажу з'явився вже дев'ятий за рахунком iPhone і маса пристроїв від конкурентів, але тоді це був дивовижний продукт. Карколомний прорив був підтверджений шаленої натовпом фанатів і неймовірними продажами, які зробили корпорацію Apple найбагатшою на земній кулі. Нинішні користувачі навіть не пам'ятають, що представляв собою прабатько всіх сенсорних смартфонів, але багато хто бажає дізнатися, як виглядали перші айфони. Даний матеріал, за суті, - невелику подорож в минуле. Це погляд на унікальний гаджет, огляд першого iPhone, його впливу на розвиток ринку. Розповімо про перше враження.


Як виглядав перший айфон: міні-огляд легенди

Дизайн пристрою: як виглядав перший айфон?

Габарити: 115 на 60 на 116 міліметрів. Вага: 135 грамів. Перша ластівка Джобса була дивовижною в свій час. Сьогодні те, як виглядав перший айфон, викликає подив і тихі глузування ненависників компанії, адже гаджет був зовсім непоказним, досить важким і товстим. Так чи інакше, Айфон першого покоління виділявся з натовпу. На відміну від конкурентів, у смартфона з Каліфорнії був металевий корпус, а вся передня панель була зайнята дисплеєм. Айфон не міг похвалитися великою кількістю клавіш, екстер'єр пристрою був максимально аскетичним і стильним. Крім алюмінієвої спинки, на задній панелі також була вставка з пластику, через яку проходив сигнал, а також камера (слабка навіть за стандартами 2007 року) з роздільною здатністю 2 мегапікселя. Матеріал згодом був замінений на пластик, що багатьма було сприйнято як поганий тон, але через час в Apple схаменулися та повернули колишній преміум-стиль.
Як виглядав перший айфон: міні-огляд легенди

Дисплей пристрою: перший ємнісний дисплей з підтримкою мульти-тач

Відповідаючи на питання про те, як виглядав перший айфон, найпростіше сказати, що це був один суцільний дисплей. Головне достоїнство і коронна "фішка" нового смартфона – екран. Та ще який, дисплей айфона міг розпізнавати до десяти різних натискань одночасно, управлявся за допомогою жестів і був вкрай чутливий (на відміну від резистивних екранів, які пропонували конкуренти). По суті, це був єдиний елемент, який спостерігав щасливий володар такого пристрою.


Розмір екрану становив 35 дюйма. Дисплей мав досить паршивим дозволом, всього 320 на 480 точок (значення кількості точок на дюйм становила 163). Це була TFT-матриця, страшна, нині навіть відразлива.

Технічне оснащення пристрою: що було під капотом?

Набагато важливіше того, як виглядав перший айфон те, як цей телефон працював. Незважаючи на всю свою інноваційність, на той момент смартфон був досить повільним і не міг похвалитися багатим набором можливостей. Серцем цього малюка з Купертіно став процесор Samsung S3C на базі архітектури ARM, з одним ядром і прискоренням до 620 мегагерц. Кількість оперативної пам'яті зупинився на значенні 128 мегабайт, в той час як кількість основної пам'яті було на рівні чотирьох гігабайт (пізніше з'явилися додаткові модифікації з 8 і 16 гігабайтами флеш-пам'яті).
Що стосується акумулятора телефон міг прожити в автономному режимі до 6 годин (веб-браузинг). У режимі очікування телефон міг проспати і всі 200 годин. Смартфон підтримував сучасні бездротові інтерфейси, в їх числі: Wi-Fi протоколу 80211 Bluetooth версії 2.0. Відсутні звичні для багатьох речі на кшталт ІК-порту.
Як виглядав перший айфон: міні-огляд легенди

Критика: думка лідерів колишніх ринку

Собака гавкає – вітер носить, а караван іде. Саме з цієї прислів'я хочеться почати розмову про критику на адресу айфона. Вже в день першого анонсу всі як один заквапилися злословити на адресу нового дітища з Америки. Людей не влаштувало те, як виглядав перший айфон, його ціна, обмеження в роботі і відсутність клавіатури. Глава Microsoft у той момент, Стів Балмер, розсміявся і сказав, що ніхто ніколи в житті не купить такий телефон, та ще й за 600 доларів. На його думку, перший айфон був ні на що не придатний, в той час як комунікатори Microsoft були ідеальні для бізнесменів. Не відставали і співробітники Research in Motion, які стверджували, що відсутність клавіатури зробить телефон непридатним до повсякденного користування. Більш того, творець Blackberry нарікав на те, що Apple не подумали про час автономної роботи і телефон буде швидко розряджатися. Яке було здивування конкурентів, коли їм вдалося скористатися новим смартфоном. Наскільки точним виявився сенсорний екран і наскільки масивна батарея була встановлена в ньому. Apple вдалося довести дієздатність ідеї і відібрати ринок телефонів. Адже добре сміється той, хто сміється останнім.
Як виглядав перший айфон: міні-огляд легенди

Замість висновку

Дивлячись на те, як виглядали перші айфони, можна побачити, який величезний шлях пройшла еволюція смартфонів і наскільки змінився світ, в який прийшли технології, настільки доступні і прості. Змінився підхід до освіти, творчості, часопроведення, охорони здоров'я та багатьом іншим аспектам життя. Добре це чи погано? Питання залишається відкритим і досі.