Rfb iPhone 5S: що означає? Чи варто купувати?

72 0 Новини високих технологій

Незважаючи на стрімкий розвиток сучасних технологій і щодня з'являються нові моделі телефонів, більшість споживачів, як і раніше віддає перевагу продукції компанії Apple. Найбільш вдалим, на думку користувачів, став флагман iPhone 5S. Незважаючи на те що його вже змінив більш сучасний агрегат, ця модель все ще є лідером продажів. Однак у зв'язку з такою популярністю, на полицях магазинів все частіше можна зустріти смартфони rfb iPhone 5S. Що означає ця приставка? Чи варто купувати такий телефон? Всі ці питання будуть розібрані в статті.


Rfb iPhone 5S: що означає? Чи варто купувати?

Що значить відновлений iPhone 5S

Останнім часом на полицях роздрібних магазинів стали з'являтися телефони з незрозумілими на перший погляд відмітками. Насправді досить просто пояснити, що означає rfb iPhone 5S. Перші три літери розшифровуються як refurbished, що в перекладі з англійської означає «відновлений». Абревіатура rfb ставиться на ті пристрої, які пройшли процедуру відновлення на заводі виробника. Тобто користувач придбав iPhone, користувався ним якийсь час і здав в офіційний сервісний центр зважаючи тієї чи іншої поломки. У цьому випадку браковані і б/у моделі відправляються назад в Apple, де майстри знаходять несправність і замінюють вийшли з ладу деталі на нові. У цьому випадку пристрій обов'язково маркується, як rfb iPhone 5S. Що означає така маркування для російських роздрібних магазинів? Правильно. Це означає, що більшість несумлінних постачальників виставляють у продаж відновлені телефони як нові, за такою ж ціною. Хоча за правилами Apple б/у моделі не можуть продаватися за тією ж вартістю.


Чим небезпечна купівля відновленого телефону

Найбільший ризик при придбанні б/у iPhone – це шанс отримати модель, ремонтом якою займалися не фахівці Apple, а «майстри» з найближчого під'їзду. У підсумку, заплативши досить пристойну суму, можна отримати агрегат, який вийде з ладу через кілька днів. Якщо ж телефон пройшов кваліфіковану діагностику та ремонт, то побоюватися таких моделей не варто тим, хто не відрізняється гидливістю і спокійно буде користуватися агрегатом після невідомої людини. Однак за такі гроші мало хто захоче б/у пристрій. Тож розберемося, як відрізнити відновлений iPhone 5S від нового (оновленого Apple).

Як визначити по упаковці

У першу чергу варто поглянути на те, як упакований телефон. Якщо на упаковці замість опуклого силуету логотипу компанії нанесена просто напис iPhone 5S, а трохи нижче красується фраза Apple Certified Pre-Owned, то даний агрегат пройшов процедуру відновлення на заводі. Крім цього, на упаковках них виробів відсутня картинка самого телефону.
Rfb iPhone 5S: що означає? Чи варто купувати?
Також, варто звернути увагу на те, що коробка покрита захисним шаром плівки, яка повинна щільно прилягати до її поверхні. Визначившись з тим, що значить rfb iPhone 5S, і переконавшись у достовірності упаковки, можна переходить до більш серйозним перевіркам.

Секретний код

Справа в тому, що несумлінний продавець може спокійно покласти б/у телефон в коробку з-під нового агрегату. В цьому випадку потрібно поглянути на зворотний бік упаковки і знайти там спеціальний код FF354RU/A. Ця ж комбінація цифр повинна бути вказана в настройках самого айфона в розділі «Основні – про пристрій». Якщо коди відрізняються, то можна сміливо відмовлятися від покупки.
Rfb iPhone 5S: що означає? Чи варто купувати?
Найбільш безпечне місце, де можна купити якісний rfb iPhone 5S, – Apple Store.

Комплектація

За цим параметром можна відрізнити кілька видів них телефонів:
  • Ті, моделі, які побували на заводі виробника, обов'язково проходять процедуру заміни екрану і корпусу. Крім цього Apple змінює старий акумулятор, навушники, USB-кабель і зарядний пристрій. Відремонтований агрегат упаковується в нову коробку і йому присвоюється окремий серійний номер.
  • Моделі, які пройшли через руки нікому не відомих майстрів. До таких агрегатів додається більш убогий набір, який представляє собою тільки оригінальну коробку. Якщо екран телефону явно не новий, корпус заляпаний, а крім красивої упаковки з ним в комплекті більше нічого не йде, то краще утриматися від покупки.
  • IMEI

    Інший спосіб вивести на чисту воду відновлений телефон – перевірити ще один секретний код. IMEI – це як відбиток пальця людини, тільки для айфона. Якщо на коробці і в налаштуваннях телефону стоять різні цифри, то це говорить тільки про те, що агрегат далеко не новий. У цьому випадку краще не зв'язуватися з шахраями.
    Rfb iPhone 5S: що означає? Чи варто купувати?
    Крім цього, IMEI можна перевірити через офіційний сайт Apple. По кожному коду можна знайти докладний звіт про те, що відбувалося з даним агрегатом з моменту його появи на конвеєрі. Знаючи всі тонкощі rfb iPhone 5S, що це виріб із себе представляє і як не попастися на вудку шахраїв, можна бути спокійним, що куплена «яблучна» продукція дійсно є оригінальною. В крайньому випадку можна заощадити і придбати відновлений телефон, але тільки той, який насправді був оновлений на заводі виробника. Хоча і в цьому випадку не виключено, що агрегат знову вийде з ладу.