Камера на андроїд не працює: що робити?

54 0 Новини високих технологій

Сьогодні навіть на недорогі смартфони встановлюються професійні фотомодулі, які нічим не поступаються колись популярним «мильницям». За допомогою мобільних гаджетів будь-який користувач може відчути себе початківцям фотографом. А якщо встановити спеціальну програму для камери на android, то можна погратися з ефектами та надати знімкам додаткового шарму.

Камера на андроїд не працює: що робити?
Як би добре не працювали гаджети, деякі люди стикаються з тим, що фотомодуль пристрій перестає працювати без видимих на те причин. Спробуємо розібратися в цій проблемі.

Ймовірні причини

Якщо камера на андроїд не працює, то для цього може бути цілий ряд підстав. Наприклад, в процесі оновлення ПО телефону виник збій, який спричинив за собою порушення роботи фотомодуля. Крім цього, деякі користувачі намагаються самостійно перепрошити гаджети, що також чревате наслідками. Віруси і шкідливі файли теж можуть стати причиною того, що сталося відключення додатки для камери на андроїд.


Камера на андроїд не працює: що робити?
І, зрозуміло, смартфон може вийти з ладу внаслідок механічного удару. Далі наведено найпоширеніші неполадки і методи їх вирішення.

Програмні помилки

До цієї категорії них можна віднести:
 • Віруси. Щоб позбутися шкідливого коду, який міг перервати роботу програми камери на андроїд, необхідно встановити хороший антивірус і перевірити систему.
 • Відсутність вільного місця. Якщо на картці пам'яті або на самому телефоні все забито під зав'язку, то це може спровокувати вихід з ладу фотомодуля. Щоб вирішити цю проблему, досить очистити пам'ять телефону і видалити всі непотрібні або невикористовувані файли.
 • «Забитий» кеш. Тимчасові файли постійно накопичуються на смартфонах. Якщо кеш переповнений, то це цілком може викликати помилки. Тому досить просто видалити всі тимчасові дані.
 • Камера на андроїд не працює: що робити? • Неправильні налаштування. Якщо знімок був зроблений на карту пам'яті, яка була в подальшому витягнута з смартфона, то необхідно просто перезавантажити телефон.
 • Якщо після цих маніпуляцій камера на андроїд не працює, то проблеми можуть бути більш глобальними.

  Фізичні несправності

  Перш ніж відправлятися в сервісний центр, варто перевірити всі можливі причини поломки. Навіть якщо вони звучать абсурдно. Якщо не працює камера на телефоні-андроїд, то необхідно перевірити, чи на місці micro SD-карта. Дуже часто на смартфонах фотографії зберігаються не на сам пристрій, а на мініатюрний накопичувач. Якщо він не вставлений в телефон, то камера буде неактивна. Друга найбільш типова причина того, що камера на андроїд не працює, полягає в забрудненому об'єкті. Дуже часто користувачі купують для смартфонів незвичайні чохли, під якими успішно накопичується пил і бруд. Тому в разі несправності варто перевірити, не забруднився чи мініатюрний вічко фотомодуля.
  Камера на андроїд не працює: що робити?
  Якщо камера працює з перебоями і періодично відключається прямо в процесі зйомки, то варто повторно налаштувати її, дотримуючись правильну послідовність дій.

  Як правильно настроювати фотомодуль

  Якщо камера на андроїд не працює або періодично дає збої, то потрібно виконати декілька простих кроків:
 • Скинути налаштування смартфона до заводських. Зазвичай для цього необхідно зайти в меню гаджета і знайти стоку «Резервне копіювання». Після цього потрібно вибрати Скидання заводських налаштувань». Перед цим краще зберігати всі важливі дані і перенести контакти з блокнота на карту пам'яті.
 • Завантажити та встановити антивірус (перед цим не варто заходити на інші сайти). Після цього необхідно виконати чистку системи. Викачувати антивірусні програми рекомендується тільки в Google Play, то можна гарантовано захистити телефон від шкідливих файлів.
 • Очистити кеш. Ця операція проводиться відразу після того, як була виконана перевірка антивірусом. Для очищення необхідно перейти в «Додатки» і знайти там «Камера». У цьому меню буде кнопка «Очистити кеш».
 • Ретельно протерти лінзу об'єктива за допомогою спеціальної серветки для оптики.
 • Якщо знімки як і раніше не виходить робити, то можна спробувати встановити інший додаток для камери. Таких утиліт величезна кількість. Є платні і безкоштовні програми, більш функціональні і ті, які дозволяють тільки фотографувати. Якщо нічого не допомогло, то залишається тільки звернутися в сервісний центр.