Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

47 0 Новини високих технологій

Зовсім не обов'язково кликати фахівця для налаштування звичайної супутникової антени. В даному випадку можна заощадити гроші. Ми розповімо вам, як самостійно налаштувати антену "Триколор ТВ" на супутник. Керуючись цими порадами, ви зможете все зробити правильно. Це лише трохи складніше, ніж підключити монітор до комп'ютера.

Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
До речі, вже у продавця можна попросити зібрати антену і привезти її додому в зібраному вигляді. Це заощадить трохи часу, але навіть самостійна збірка даний процес не ускладнить. Все, що потрібно зробити вдома, це просвердлити отвори для кронштейна (за нього кріпиться тарілка), і далі виконувати рекомендації і дії в інструкції. Сама ж інструкція обов'язково додається до покупки, тому перевірте комплект на її наявність.


Прилади та інструменти для налаштування антени "Триколор ТВ"

Вам знадобляться ті інструменти, які є в будь-якому будинку: міцна ізолента (куди ж без неї), різні викрутки (можливо, знадобиться лише одна викрутка певного типу), перфоратор або дриль, пасатижі, ніж, гайкові ключі на 8-13. Не виключено, що може знадобитися якийсь додатковий інструментарій (сходи, драбина, спеціальні свердла для перфоратора, кліпси для закріплення кабелю тощо), адже умови встановлення завжди відрізняються для різних будинків. Деякі користувачі і зовсім умудряються покращувати початкову конструкцію кронштейна і приварюють до неї додаткові ребра. У стандартний комплект покупки входить сама антена, кронштейн, ресивер (приставка), конвертер. Іноді у продавців бувають акції і в комплект можуть входити різні бонуси, але це рідкість.
Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

Самостійна налаштування антени "Триколор ТВ" в теорії

Сама процедура виглядає наступним чином (дуже узагальнено): один чоловік сидить вдома і дивиться на екран телевізора, інший намагається направити антену на супутник і зловити сигнал. За допомогою пульта здійснюється регулювання сигналу до моменту, коли картинка на телевізорі стане чіткішою.


Варто зазначити, що для різних населених пунктів самостійна налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник буде здійснюватися трохи по-різному. Наприклад, при налаштуванні антени в Самарі направляти її варто в той бік, де стоїть сонце на момент часу 12:30. Потім її потрібно трохи регулювати в залежності від того, як змінюється картинка на екрані телевізора. Як тільки настроювач побачить, що картинка стала чіткою, він дає сигнал того, хто встановлює антену на даху, а той, у свою чергу, закріплює її на кронштейні у потрібному положенні. Тобто в тому положенні, в якому антена ловить сигнал.
Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
Зловити сигнал нескладно, адже супутник Eutelsat 4 (саме з його допомогою здійснюється мовлення компанією "Триколор ТВ") охоплює величезну частину Росії і дає сильний сигнал.

Інструкція з самостійної налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

Як зазначено вище, "Триколор ТВ" працює з супутником EUTELSATW4 який знаходиться на 36 градусі східної довготи. Установка здійснюється в кілька етапів, кожний з яких ми послідовно опишемо нижче.

Визначення місця для установки антени

Головний критерій такого місця - вільний огляд в тому напрямку, звідки буде надходити сигнал. За антеною можуть бути листя і дерева, це не важливо, але перед її лицьовою стороною має бути чисто. В залежності від міста, візуальна лінія, що з'єднує супутник і антену, піднята від горизонту на 27-30 градусів вгору. Якщо ця візуальна лінія впирається в яке-небудь споруда (будинок, наприклад), то слід шукати інше місце. Фахівці рекомендують встановлювати антену на даху будинку, на зовнішній частині балкона, але не у внутрішній (з-за скла). Також не можна встановлювати антену на похилі даху, т. до. вона взимку буде збирати сніг, а це додаткові навантаження, на які антена не розрахована.

Поради по монтажу

Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
Якщо ще в магазині антену вам не зібрали, то її варто зібрати самостійно строго в такому порядку, як зазначено в інструкції. На місці, яке ви вибрали, кріпимо кронштейн. В залежності від умов (матеріал стіни, вітрова навантаження і т. д.) підбираємо правильні елементи кріплення: свердла, анкерні болти, шурупи і т. д. Важливо враховувати можливість випадання опадів, зокрема, снігу. Встановлювати антену потрібно в такому місці, щоб сніг не зміг потрапити на конвертер.

Підключення F-роз'єми

Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
Далі до конвертора приєднуємо кабель з допомогою спеціального F-роз'єми (він є в комплекті). Потім стяжками або простий ізолентою кріпимо кабель до конвертодержателю і обов'язково герметизируем f-роз'єм. Ця ж ізолента ідеально підійде для герметизації. Просто замотайте стик у кілька шарів. Бажано в доповнення використовувати силіконовий герметик, але якщо його немає, то нічого страшного. Деякі користувачі знаходять інший вихід: вони використовують звичайну пластикову пляшку з-під газованої води. Обрізається дно, в неї поміщається стик, потім обидва кінця обмотуються ізолентою. Прийом хоч і примітивний, але робочий. Хоча в ідеалі це має бути силіконовий герметик і ізолента. Сам F-роз'єм встановлюється легко: оголяете кабель, вставляєте його в роз'єм, фіксуєте. Всі мали справу зі звичайним кабелем, який підключається до телевізора. Тут те ж саме. На фото нижче продемонстровані приклади.
Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
Тепер ставимо саму тарілку на кронштейн. Для початку її не потрібно закручувати намертво, але і бовтатися від вітру вона не повинна. Закрутіть регулювальні гайки, але не дуже туго, адже доведеться крутити тарілку вліво-вправо і вгору-вниз для пошуку ідеальної точки.

Настройка супутникової антени "Триколор ТВ"

Спочатку виставляє кут повороту антени і азимут. Поки що приблизно. В залежності від міста виставляти потрібно по-різному. Наприклад, азимут в Тольятті - 19749 градусів, кут місця - 27884 градусів (орієнтуватися потрібно на південь). У цьому допоможе компас або міська карта. Встановити антену потрібно так, щоб вона відповідала куті місця 26.6 градусів. Це означає, що саму тарілку варто нахилити на 3-4 градуси вниз. Потім підключаєте до приставки кабель, що йде від конвертора. Його потрібно вставити в гніздо LNB IN (самий лівий на картинці нижче).
Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

Підключення до ТБ

Тут використовується той же F-роз'єм, тому проблем виникнути не повинно. Тепер підключаємо телевізор до ресивера. Зробити все необхідне в такому порядку, як зазначено в інструкції. Тобто спершу підключаємо кабель до телевізора (використовуємо гніздо RF OUT на ресивері і єдине гніздо для антени на телевізорі), вимикаємо телевізор. Якщо ресівер вмикається вперше, то на ньому може бути відключене живлення LNB. У деяких прошивках ресивера саме так. Включається харчування при виконанні вказівок стартового меню. При включенні активується пошук, і його потрібно зазначити, просто натиснувши кнопку EXIT.

Налаштування ресивера на ТБ

Далі заходимо в пункт меню "Налаштування", вводимо PIN-код-0000). Для самостійного налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник необхідно ввести дані:
 • Антена - 1;
 • Частота - 12226;
 • Супутник EutelsatW4-EutelsatSesat;
 • FEC - 3/4;
 • Поляризація - ліва;
 • Швидкість потоку 27500.
 • На екрані ТБ буде два індикатора. Нижній показує рівень сигналу, верхній - якість. Людина на даху повинен слабо переміщати дзеркало антени по горизонталі, щоб відшукати положення, при якому буде максимальний рівень сигналу (нижній індикатор). Потім тарілку варто рухати вгору-вниз для пошуку кращої якості сигналу (верхній індикатор). Так і здійснюється пошук потрібної точки і налаштування антени Триколор ТВ на супутник. Як тільки точка буде знайдена, тарілку треба остаточного і міцно зафіксувати в потрібному положенні.
  Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник

  Вплив погоди на налаштування і пошук сигналу

  Рівень сигналу сильно залежить від погодних умов. Якщо буде дощ або туман, сніг, то зробити налаштування антени "Триколор ТВ" самостійно навряд чи вийде. Просто неможливо зловити сильний рівень сигналу. Робити це потрібно в ясний день при ідеальних погодних умовах. Як тільки всі описані дії будуть зроблені, можна займатися пошуком каналів. В інструкції до ресивера обов'язково написано, як це зробити. Але це зрозуміло навіть інтуїтивно. Тут ми не будемо описувати процес пошуку каналів, але зазначимо, що для початку нам необхідно знайти тільки инфоканал. В теорії тільки він повинен бути доступний користувачеві після установки антени. Доступ до інших каналів відкривається після реєстрації на сайті "Триколор ТВ" та активації карти.

  Тонкощі по самостійній установці та налаштування антени "Триколор ТВ"

  Установка і самостійне налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник
  Є деякі негласні правила і тонкощі, про які потрібно знати:
 • Дивимося на сусідів. В поряд стоять будинках сусідів майже завжди є тарілки. Свою антену для початку встановлюємо приблизно так само.
 • Якщо протягом перших 20 хвилин зловити супутник не вдалося, то краще шукати інше місце для монтажу.
 • При налаштуванні ресивера краще мати поруч невеликий монітор (телевізор), щоб відразу бачити, як змінюється картинка при русі антени. Найчастіше люди, намагаючись зробити налаштування антени "Триколор ТВ" на супутник самостійно, перегукуються один з одним або спілкуються по телефону.
 • Без крайньої необхідності краще не змінювати PIN-код. Якщо ви змінити код, а потім забудете його, то відновити його ніяк не зможете. Хоча заново прошити ресивер можна, але це складно і не всім доступно.
 • Як тільки всі канали будуть знайдені, потрібно наостанок затягнути антену по максимуму.
 • Якщо раптом антена налаштується на інший супутник (а таке може бути), то зберігати знайдені канали не потрібно. Доведеться знову проводити налаштування супутникової антени "Триколор ТВ" самостійно, обертаючи її по горизонталі і вертикалі з метою пошуку кращої точки сигналу.
 • Затягувати болти остаточно потрібно акуратно. Часто користувачі при затягуванні болтів збивають положення і все доводиться робити заново.
 • Реєструватися на сайті "Триколор ТВ" потрібно після налаштування, а не до. Спочатку налаштовуєте антену, і як тільки инфоканал буде показуватися чітко, можна зареєструватися на сайті компанії. Після прийому смарт-карти через якийсь час стануть доступними всі канали.
 • На цьому все. Можна вважати, що ви зробили налаштування антени "Триколор ТВ" своїми руками. Нічого складного в самому процесі немає, і з цим впорається будь-яка людина, яка вміє користуватися дрилем/перфоратором і знає, як підключити найпростіший F-кабель до ресивера і конвертора. Ніяких спеціальних знань не потрібно, тому викликати фахівця, не потрібно, якщо не хочете витрачати зайві гроші. Звичайно, цей процес описаний не максимально детально. Ймовірно, в ході установки можуть виникати деякі труднощі, які неможливо передбачити при написанні статті.