Як перевірити IMEI на Samsung і для чого він потрібен?

54 0 Новини високих технологій

З абревіатурою IMEI стикається майже кожен власник мобільного телефону. Якщо вам ще не доводилося з нею зустрічатися, то це лише питання часу. Кожен смартфон або навіть кнопковий старий телефон має свій ідентифікатор (читай IMEI). Іншими словами - це номер мобільного пристрою в мережі оператора.

Для чого він потрібен?

Як мінімум, для ідентифікації пристрою. Якщо телефон хтось вкраде, то власник зможе звернутися в поліцію. Ті, в свою чергу, зможуть знайти вкрадений телефон, перевіривши його IMEI. Вони зможуть вручну набрати комбінацію цифр, щоб дізнатися номер, а можуть визначити його за допомогою стільникового оператора. Як тільки користувач робить дзвінок, то IMEI мобільного пристрою автоматично потрапляє в мережу оператора. Дізнавшись, на кого зареєстрована sim-карта, поліція легко зможе вирахувати зловмисника.


Якщо проводити аналогію, то IMEI мобільного телефону - це номерний знак автомобіля. По цьому знаку співробітники ДАІ можуть ідентифікувати, на кого зареєстрований автомобіль. Те ж саме і з IMEI телефону.

Як перевірити IMEI на Samsung?

Як перевірити IMEI на Samsung і для чого він потрібен?

Зазвичай у всіх телефонах IMEI перевірятися однаково, але бувають винятки. Для прикладу візьмемо смартфон Samsung Galaxy, який нині дуже популярний. Перший очевидний спосіб перевірки - це знайти його на коробці або документації. Він обов'язково вказується. Також ця комбінація цифр записується в гарантійному талоні. А якщо він не буде зазначений у талоні, то гарантія буде недійсною. Але і третій спосіб - набрати комбінацію клавіш *#06#.


Як перевірити IMEI на Samsung і для чого він потрібен?
Останній спосіб дозволяє перевірити IMEI не тільки на Samsung, але і на телефонах інших виробників. Після введення цього коду на екрані одразу висвічується серійний номер. Винятки бувають рідко. У 90% випадках ця комбінація спрацьовує.

Як перевірити справжність Samsung за IMEI?

Припустимо, ви ввели комбінацію клавіш *#06# і на екрані з'явився код. Що з ним робити далі? Його наявність ще ні про що не говорить, адже цей код легко підробити. Більш важливо визначити, чи відповідає даний код самому телефону. Тобто його необхідно перевірити на справжність.
Як перевірити IMEI на Samsung і для чого він потрібен?
Зробити це легко. На офіційному сайті Samsung є спеціальна форма ідентифікації, за допомогою якої ви легко зможете перевірити IMEI Samsung. Просто вписуєте його в рядок і натисніть "перевірити". Якщо код буде знайдений і підтверджений на офіційному сайті, то, значить, перед вами справжній смартфон "Самсунг". В іншому випадку відповідь на сайті буде наступним: "Електронна гарантія не знайдена". Якщо вам хтось запропонує придбати такий телефон, то обов'язково дізнайтеся серійний номер і перевірити його. Можливо, вас намагаються обдурити. Благо, тепер ви знаєте, як перевірити Samsung Galaxy по IMEI.

Що означають ці цифри?

Серійний номер може складатися з 11-20 символів. Найчастіше це 15 цифр, які означають наступне:
 • Перші 6 - це код моделі телефону (перші 2 цифри з них - це код країни).
 • Наступні 2 цифри - код країни, де телефон був зібраний (FAC або Final Assembly Code).
 • Наступні 6 цифр - серійний номер.
 • Остання цифра - це майже завжди 0. Позначає SP (Spare).
 • Змінюють чи IMEI?

  Так, змінити серійний номер можна, тому у виробників телефонів і існують спеціальні сервіси перевірки IMEI на справжність. Є спеціальні програми, за допомогою яких змінюють серійний номер, але і розробники не дрімають. З кожним роком виробники вдосконалюють захист від зміни IMEI, але і хакери займаються тим же - вдосконалюють свій софт по злому серійних номерів. Ця війна триває вічно.

  Як допоможе IMEI, якщо у вас вкрадуть телефон?

  Як перевірити IMEI на Samsung і для чого він потрібен?
  Якщо у вас вкрали телефон, то, в першу чергу, вам варто йти в поліцію писати заяву про крадіжку. В заяві обов'язково потрібно зазначити його серійний номер. Вище ми вже писали, як перевірити IMEI на Samsung, і якщо телефон покупці дійсно ви, то у вас повинна зберегтися коробка або гарантійний талон, технічна документація. Правоохоронні органи приймуть заяву і почнуть шукати ваш девайс. В ідеалі вони повинні звернутися до операторів зв'язку і направити їм IMEI з метою визначити людину, яка користується телефоном. Це б прискорило процес пошуку. Але насправді не так. Вони просто будуть перевіряти особисто IMEI телефонів людей, які, на їх думку, є підозрілими. Ймовірність, що таким чином вони зможуть знайти конкретно ваш телефон, мала. Тому ми рекомендуємо банально не втрачати свій гаджет. Оператори підключаються до пошуку втраченого або вкраденого телефону вкрай рідко. Це і логічно, адже цим повинні займатися співробітники поліції. А поки що немає закону, який би зобов'язував їх це робити. Так що перевірити IMEI на Samsung або якому-небудь іншому телефоні співробітники поліції можуть, але не більше того. Тільки в цьому випадку врятує серійний номер вашого смартфона. Тому ми можемо лише рекомендувати вам не втрачати свій гаджет. На жаль, сучасна законодавча база не дозволяє правоохоронним органам ефективно шукати телефон. У деяких просунутих країнах це поліцією дається легко, але не у нас. Все ж, якщо мобільний вкрали, то йдіть в поліцію з IMEI девайса. Альтернативи на сьогоднішній день немає. Так що залишається сподіватися на правоохоронні органи.