Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 і чи варто?

775 0 Новини високих технологій

Багато вважають iPhone 4 кращою моделлю, яку коли-небудь випускала Apple. Він поєднує в собі красу і функціональність. Єдиний недолік – він не розвивається в ногу з часом. Презентована не так давно iOS 10 на «четвірках», звичайно, недоступна. Але користувачі можуть задатися питанням, як оновити "Айфон 4" до iOS 8 щоб нагнати нововведення хоча б частково. Проте ви могли чути численні поради про те, що краще залишатися на старій версії прошивки. Чому існує така думка? Дійсно «восьма вісь» протипоказана «четверкам»? Або просто треба вміти грамотно налаштувати свій девайс?


Як підготувати телефон до встановлення iOS 8?

Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 і чи варто?
Якщо ніякі сумніви вас не зупиняють, все одно не варто кидатися оновити "Айфон 4" до iOS 8 прямо тут і зараз. Для початку варто провести підготовку пристрою, яка дозволить пройти процес апгрейда без неприємних наслідків.
 • На яку б версію «осі» ви не оновлювалися, обов'язково перевірте сумісність для свого «девайса». В даному випадку мова йде саме про восьму iOS. А як ми бачимо на малюнку, вона нам підходить.
 • Перегляньте встановлені в телефоні програми. Всі вони вам потрібні? Видалити зайві програми і оновити їх для останніх версій необов'язково, але настійно рекомендується.
 • Обов'язково зробіть резервну копію! Функціонал iPhone налаштований таким чином, що резервне копіювання в будь-якому разі час від часу відбувається. Але перед ризикованим оновленням краще перестрахуватися двічі. Коли перед вами з'явиться вибір – створити відновлення з допомогою iTunes або відразу на телефоні завдяки iCloud, краще використовувати обидва варіанти.
 • Як оновити прошивку з допомогою комп'ютера?

  Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 і чи варто?  Якщо ви вирішили оновити "Айфон 4" до iOS 8 краще зробити це за допомогою свого комп'ютера. Все, що вам потрібно, – це кабель lightning і встановлений iTunes. Перед початком маніпуляцій оновити стоїть і саму програму. Качати останню версію потрібно з офіційного сайту виробника. Далі процедура до неподобства проста:
 • Ви підключаєте «яблокофон» до комп'ютера за допомогою кабелю.
 • Як правило, iTunes запускається автоматично. Або ви можете відкрити його, не чекаючи цього моменту.
 • Почекайте близько хвилини, поки "Айфон" буде «виявлено».
 • Як тільки авторизація відбудеться, у верхній панелі з'явиться значок мобільного телефону. Коли ви натиснете на нього, відкриється меню налаштувань.
 • Вам потрібен, очевидно, пункт «оновити». Натисніть на нього, прочитайте і підтвердіть угода користувача.
 • Після закінчення процедури» телефон сам перезавантажиться, після чого буде готовий до використання в звичайному режимі.
 • Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 без комп'ютера?

  Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 і чи варто?
  Як вже було сказано, краще оновити "Айфон 4" до iOS 8 через комп'ютер, щоб уникнути зайвих проблем. По-перше, пристрій може замкнутися в процесі відновлення (чому і що робити, ви дізнаєтесь в наступному розділі). По-друге, у вас банально може розрядитися батарея, із-за чого оновлення перерветься. Щоб цього не сталося, навіть передбачений «запобіжник»: при заряді до 50% «яблокофон» не стане завантажувати оновлення прошивки.
  Але якщо іншого вибору у вас немає, звичайно, телефон можна «апгрейдити» і за допомогою Wi-Fi:
 • Зайдіть в налаштування свого телефону. Вам потрібен розділ «Основні», пункт «Оновлення ПЗ».
 • Після того як ви натиснете на цю напис, iPhone сам ініціює пошук оновлень.
 • Далі процес зрозумілий інтуїтивно: ви натискаєте «Завантажити і встановити», читаєте і підтверджуєте угоду і чекаєте результат.
 • Приготуйтеся: оновлення прошивки – процес не швидкий. Він займе не менше 30 хвилин, протягом яких телефон можна буде використовувати.
 • Далі смартфон сам перезавантажиться, а після почне встановлювати нову версію «осі». Буквально через 7-10 хвилин телефон можна буде використовувати в звичайному режимі.
 • Які можуть бути проблеми при оновленні по Wi-Fi?

  Як оновити "Айфон 4" до iOS 8 і чи варто?
  Користувачі, які ігнорують рада оновлювати прошивку через комп'ютер, іноді стикаються з серйозною проблемою. Їх "Айфон 4" потрапляє в так звану «петлю», або постійний режим відновлення. При цьому на екрані світиться «яблучко» або іконка підключення кабелю. Сам апарат стає абсолютно даремний. Причина виникнення такого збою досить проста. Нова прошивка «важить» близько 1 гігабайт (і це тільки сам архів). Для того щоб оновити «яблокофон», потрібно мати в розпорядженні ще хоча б 5-6 гігабайт. Проста арифметика демонструє, що без попередньої ретельної очистки пристрою у вас просто не вистачить пам'яті для здійснення «апгрейду». Від такої ситуації телефон може сам відправити себе відновлюватися, після чого замикається в цьому режимі назавжди. Звичайно, проблему можна вирішити. Причому, навіть зробити це без звернення в сервісний центр – через iTunes. Але є серйозний мінус: при цьому будуть втрачені абсолютно всі дані користувача. Саме тому один з пунктів підготовки до відновлення – це створення резервної копії.

  Варто оновлювати прошивку «четвірки»?

  Коли в назві моделі присутня буква «S» - це вказує на характеристику «speed», тобто швидкість. Однак у разі поновлення iPhone 4S до iOS 8 це позначення перестає бути дійсним. Що вже говорити про звичайний "Айфон 4". Чи справді все так критично, і чому досвідчені люди не рекомендують оновлювати прошивку на цій моделі телефону? Тести швидкості демонструють, що "Айфон 4" з оновленою «віссю» працює трохи повільніше, ніж на iOS 7. Відмінності невеликі, але в сукупності вони залишать подразнюючу враження від використання девайса. А що ви отримуєте натомість? Невеликий набір функцією, який власники апаратів на iOS 8 використовують рідко, кілька оновлень додатків, трохи більш швидкий доступ до камери. Звучить не дуже привабливо. Саме тому ті, хто ретельно проаналізував доцільність такого кроку чи встиг зробити його, радять не оновлювати прошивку «четвірки». Якщо ви задумалися про те, щоб оновити "Айфон 4" до iOS 8 тільки тому, що пристрій стало гірше працювати з часом, такий крок не вирішить ваші проблеми. Четвертий «яблокофон» дійсно вважається надійною класикою, але за шість років існування моральне старіння техніки неминуче. Спробуйте «розігнати» пристрій за допомогою інших методів. Якщо результат вас все одно категорично не влаштовує, є сенс відправлятися в магазин за новим смартфоном. Або, принаймні, доглянути собі б/у версію нової моделі.