Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?

23 0 Новини високих технологій

Сучасне життя диктує свої правила, тому на кухні вже неможливо обійтися без мікрохвильової печі. Це зручний пристрій для підігріву продуктів харчування і готових страв. У більшості мікрохвильовки практично вічні, а щоб вивести її з ладу, необхідно докласти особливі зусилля і фантазію. Але деякі печі (особливо старі) підносять власникам неприємні сюрпризи. Часта проблема – всередині искрящая мікрохвильовка. Багато господинь, побачивши феєрверк з іскор, лякаються і панікують. Давайте розглянемо, що робити в даному випадку, з чим це пов'язано і як це полагодити.


Що іскрить в мікрохвильовці

У будь пристрої СВЧ-печі є магнетрон. Цей прилад генерує електромагнітні хвилі на високій частоті. Коли магнетрон приходять потрібні для його функціонування напруги (а саме 4 тисячі вольт) безпосередньо для процесу генерації, а також 3 В для підканали, то антена цього приладу починає випромінювати коливання високої частоти. Довжина хвилі такого коливання становить 12 сантиметрів.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Магнетрон працює на частоті 24 Ггц. Довжина хвилі становить 12 сантиметрів – саме це відстань пролітає випромінювання в одне коливання. Якщо відкрити теорію радіохвиль, то отвір в печі не повинно бути за розмірами більше, ніж чверть цієї самої довжини хвилі і становить 3 сантиметри. На цій частоті молекули води починають резонувати, за рахунок чого і нагріваються. Іскра – це електричний заряд або ж дуга, яка утворюється між двох провідників. У ролі таких можуть виступати різні предмети із сталі, металізовані зображення. Коли на провідник почне впливати змінне магнітне поле, то в ньому виникають вихрові струми.
Якщо два провідники, що володіють різним потенціалом, будуть перебувати один від одного на близькій відстані, між ними буде розряд або ж іскра. Тому і мікрохвильовки іскрять всередині.

Неправильна експлуатація

Спробуємо розібратися в причинах іскроутворення. І порушення правил експлуатації – це одна з них. В інструкції до будь СВЧ-печі зазначено, що в мікрохвильовці слід використовувати спеціальний посуд. Якщо ці рекомендації не дотримуватися, то всередині приладу в процесі роботи утворюються іскри. Пристрій тріщить в хід роботи. Якщо мікрохвильова піч зсередини іскрить, виробники не рекомендують у цей момент користуватися пристроєм. Якщо використовувати піч і далі, це може призвести до сумних наслідків, таких як вихід приладу з ладу, а також опромінення небезпечними електромагнітними хвилями.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Забороняється ставити в мікрохвильову піч посуд з цільного металу і з металізованими малюнками, в тому числі і з різними відводками на їх основі. Утворення іскор може бути коротким за часом. Але це істотний ризик того, що магнетрон вийде з ладу. Це найдорожча деталь в пристрої НВЧ. Отже, мікрохвильовка іскрить всередині. Що робити в даному випадку? Все просто – достатньо зупинити роботу пристрою і витягти провідник електрики. Однак якщо піч продовжує лякати власника іскрами, то це говорить про вихід пристрою з ладу.


Необхідність заміни слюдяної пластини

Це найбільш поширена причина іскроутворення після порушень експлуатації. Причина полягає в тому, що в процесі експлуатації прогорає слюдяная пластина. Виробники використовують її в конструкції СВЧ-печей для розсіювання мікрохвиль. Якщо за піччю не стежать або доглядають недостатньо, то на цій платівці накопичуються жирові відкладення, а також залишки їжі та продуктів. В результаті пластина сильно перегрівається. Це призводить до її руйнування. Якщо не змінювати цю пластину, доведеться замінити вже більш дорогий магнетрон. Щоб з'ясувати, чи дійсно винна слюдяная пластина, слід зрозуміти, з якого боку іскрить всередині мікрохвильовка. Якщо іскра йде з боку пластини і всередині печі виразно пахне гаром, то це говорить про необхідність заміни елемента. Експлуатувати СВЧ-пристрій з прогоріла слюдою заборонено.

Заміна пластини своїми руками

Відремонтувати СВЧ-піч можна своїми руками. Спочатку необхідно точно переконатися, що причина, чому всередині іскрить мікрохвильовка, полягає саме в рассеивателе. Потім пластину перевіряють на наявність прогорілих отворів. Перш ніж зайнятися установкою нової, слід ретельно очистити від жиру і залишків продуктів внутрішню камеру.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Продаються ці слюдяні пластини в магазинах господарських товарів. Купити виріб в звичайному магазині простіше і дешевше. Однак виріб може не відповідати за розміром – доведеться різати. Для уточнення розмірів стару пластину з мікрохвильовки прикладають до нової і за допомогою ножиць прибирають все зайве. Краю слід обробити наждачним папером. Далі залишається тільки встановити пластину.

Пошкоджене внутрішнє покриття

Це ще одна популярна причина. Іскрить мікрохвильовка всередині і виблискує - що робити? Слід ретельно перевірити внутрішнє покриття. Місце, де нагрівається або готується їжа, покрите спеціальним емальованим шаром. Залишки їжі, подряпини – все це призводить до різних пошкоджень.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Відновити це покриття своїми руками не вийде. Для цього потрібні спеціальні емалі, які можна придбати в побуті. Даний вид ремонту виконують фахівці в сервісних центрах. Нанесення покриття коштує недорого.

Відновлення покриття

Перш ніж віддати СВЧ-піч у сервісний центр для відновлення покриття, зсередини необхідно видалити весь бруд і жир. Там, де є порушення покриття, емаль слід видалити.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Якщо витратити час, то можна знайти в продажу це покриття, але воно є далеко не скрізь. Пошкоджене місце після очищення задувають цим засобом і залишають на певний час. Потім виконують перевірку. Якщо після запуску мікрохвильова піч іскрить, іскри всередині мікрохвильовки говорять про те, що слід поліпшити покриття. Якщо тріска немає, то пристрій можна експлуатувати і далі.

Причини порушення покриття

Якщо в СВЧ ставити занадто велику посуд, то це може стати причиною того, що на емальованій поверхні виникають пошкодження. Якщо посуд не буде стосуватися стінок, то в процесі обертання вона може з'їхати. При постійному терті емаль з кожним разом буде ставати все тонше і тонше. В кінцевому підсумку це призведе до необхідності відновлення покриття.

Висновок

Щоб СВЧ-піч не іскрила, потрібно дотримуватись правил експлуатації і не використовувати разом з нею металевий посуд.
Іскрить мікрохвильовка всередині: що робити?
Також необхідно стежити за станом внутрішньої камери – її потрібно утримувати в чистоті. Якщо раптом піч буде видавати електричні ефекти, не варто панікувати. Є всього кілька причин, чому іскрить мікрохвильовка всередині. Що робити, ми вже знаємо.