SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

24 0 Новини високих технологій

Сучасні потужні акустичні системи 5.1 які працюють безпосередньо з комп'ютером або DVD-програвачем, стають популярнішими. Любителів якісного звуку стає все більше, але далеко не у кожного з них є гроші на просунуту акустичну систему, тому багато виробників почали створювати комплекти колонок за більш низькою ціною, ніж класичні варіанти високого класу. Одним з лідерів низького цінового сегмента є виробник звукового обладнання SVEN. В даному матеріалі детальніше поговоримо про бренд і його легендарної акустики 5.1 SVEN HA-1410T.


SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

Бренд SVEN

Нині скандинавський бренд SVEN був створений в 1991 році на території СРСР. В рамках конверсії компанія займалася розробкою і продажем мультимедійних пристроїв (портативної акустики і акустичних систем) і різної комп'ютерної периферії (навушників, клавіатур, стіна). Протягом усієї своєї історії компанія слідувала єдиним принципом – максимально використовувати дешеві матеріали, обмежити функціональність пристроїв, але при цьому пустити всі сили на досягнення високої якості основної функції пристрою. Таким чином, виробникові вдалося створити ринок, наповнений якісними, а головне, недорогими колонками і навушниками. Далі перейдемо до огляду SVEN HA-1410T, власне самої акустичної системи.

Що таке активна акустика 5.1?

Для початку варто визначитися з тим, що являє собою активна акустика 5.1. Число 5.1 означає комплектацію. Користувач отримує готовий комплект з 5 колонок (часто іменуються «пищалка» або «сателітами»), що відповідають за верхні і середні тони, і 1 сабвуфер, відповідальний за глибину звучання і бас. Сабвуфер також виступає в ролі своєрідного «хаба», до якого підключаються колонки, а також медіаплеєр або комп'ютер. Слово «активний» означає, що для роботи системи не потрібен окремий підсилювач, колонки вже оснащені вбудованими варіантами.

Комплект поставки

Так як стереосистема далеко не маленька, вона поставляється в двох коробках. В одній з них можна виявити:
 • Активний сабвуфер.
 • Кабелі для з'єднання елементів системи один з одним (використовуються якісні акустичні кабелі).
 • Пульт дистанційного керування системою.
 • Ніжки для сабвуфера.
 • Інструкція від SVEN HA-1410T.
 • У другій коробці лежать:
 • Тилові колонки.
 • Фронтальні колонки.
 • Одна центральна.
 • SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Характеристики SVEN HA-1410T

  Для зручності сприйняття інформація представлена у вигляді таблиці.

  Вихідна потужність сабвуфера  120 ват  Вихідна потужність фронтальних колонок  35 ват кожна  Вихідна потужність тилових колонок  35 ват кожна  Вихідна потужність центральної колонки  35 ватт  Частотний діапазон підсилювача  від 38 до 20000 герц  Матеріали корпусу  Дерево  Рівень напруги  220 вольт  Габарити сабвуфера  32 х 32 х 40 сантиметрів  Габарити фронтальних і тилових колонок  28 х 28 х 20 сантиметрів  Габарити центральної колонки  15 х 43 х 20 сантиметрів  Вага сабвуфера  17 кілограмів  Вага колонок  20 кілограмів

  Зовнішній вигляд акустичної системи і комплектуючих

  Візуальне оформлення колонок вражає. Виглядають вони по-справжньому гідно. Існує декілька варіантів колірного оформлення, яке можна підібрати під певне приміщення. Завдяки минималистичному і суворого вигляду вони легко впишеться навіть в найвишуканіший інтер'єр. Матеріалом для колонок служить деревноволокниста плита, так званий МДФ (трансліт). Товщина плити становить 15 міліметрів. У внутрішній частині покладений синтепон, що виявляє вплив на акустичні характеристики «сателітів», що знижує рівень коливань. Для підключення кабелів використовуються гвинтові гнізда з невеликою кількістю напилення із золота. Щоб уникнути плутанини роз'єми позначені кольором.


  Сабвуфер виконаний з тих же самих матеріалів. Виглядає досить акуратно, без будь-яких виділяються елементів. На лицьовому панелі знайшлося місце для компактного дисплея. На ньому вимальовується інформація про відтворюваний контенті та інша корисна інформація. Гнізда для підключення колонок і живлення розташовані на тильній стороні. Сабвуфер тримається на чотирьох ніжках-шипах з металу. Подібна конструкція сприяє стійкості сабвуфера, але може пошкодити покриття підлоги. Виробник про це подумав і поклав у комплект гумові наконечники. Пульт дистанційного управління не відрізняється зручністю. Видно, що ухил був зроблений у бік прийнятого зовнішнього оформлення і відповідності стилю всієї акустичної системи. Він дуже тонкий і легкий, але при цьому кількість опцій на ньому обмежена. Справедливості заради варто відзначити, що доступних налаштувань вистачить абсолютній більшості користувачів.
  SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Конструкція динаміків

  У кожній колонці SVEN HA-1410T встановлений фазоінвертор і невелика пластикова труба, розташована в задній частині корпусу. Використовуються двосмугові динаміки, захищені фільтр Баттерворта. Завдяки цьому фільтру амплітудно-частотна характеристика динаміків залишається більш гладкою і майже зникає на частотах смуги придушення. Середньочастотні динаміки, їх дифузор виготовлений з поліпропілену, а його підвіс з каучуку, не відрізняється високою жорсткістю, що йде на користь звучанням. Високочастотні елементи мають форму невеликого куполи та виготовлені з шовку. Є потужна магнітна система з повним екрануванням. Весь механізм має досить широкий хід. Ще одна важлива деталь – рівень опору акустики (ця характеристика свідчить про те, скільки Ом SVEN HA-1410T). Він становить 6 Ом.

  Конструкція сабвуфера

  Серед конструктивних особливостей сабвуфера можна виділити велику решітку радіатора, підтримує низьку температуру підсилювачів. Дифузор виконаний з щільного матеріалу незвичайної форми з великим кількістю заглиблень, що сприятливо впливає на рівень резонансу в звучанні. У нижню панель виведений фазоінвертор і дві широкі труби. У загальному і цілому акустика 5.1 SVEN HA-1410T являє собою по-справжньому «серйозний» апарат. Видно, що виробник з розумом підійшов до створення пристрою, орієнтуючись на максимальний рівень якості. Задіяна мікросхема LM4731TA, на якій встановлено стереофонічний підсилювач з великим запасом потужності. З недоліків варто виділити обмеження в 20 ватт, після перетину якої виникають явні викривлення, б'ють по якості звуку. Проте для подібного набору колонок цієї потужності зазвичай вистачає з лишком, головне, не перестаратися.
  SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Досвід прослуховування

  Акустична система прекрасно справляється з будь музикою, незалежно від того, який жанр ви віддаєте перевагу. Звук красивий і потужний, завдяки просунутим колонкам і характеристиками SVEN HA-1410T в цілому. Навіть якщо вивести на повну потужність, навряд чи вдасться помітити які-небудь серйозні зміни в звуці. Спотворення, безумовно, є, але з ними можна миритися. Середні частоти вражають. Деталізація звуку і його насиченість далеко за межами цінового сегмента досліджуваної акустики, чується більш високий рівень, гідний багатьох Hi-Fi-систем. Високі частоти також доставляють масу задоволення, так як вони не псують враження типовим для подібних систем фоновим свистом, хрипом і шипінням. Бас SVEN HA-1410T заслуговує окремих овацій. Незалежно від довжини глибинного баса, система справляється з ним на ура. Жорсткі бласт-біти металкора і затяжні «вибухи» хіп-хоп-музики звучать чудово. Безумовно, багато що залежить і від розташування динаміків в приміщенні. Акустична система розроблена для установки в приміщенні площею близько 30 квадратних метрів. При правильному розміщенні всіх елементів можна досягти захоплюючого ефекту присутності. Важливо, що при переході з іншого набору колонок на дітище SVEN можна абсолютно по-новому відкрити для себе композиції, які ви слухали роками. Все, що здавалося раніше звичним і заїждженим, постає в нових фарбах і знову дивує. Виділити які-небудь недоліки складно, так як навіть часта проблема з надлишком власного шуму в колонках відсутня. Незначний шум можна помітити лише в тому випадку, якщо гучність виведена на максимум, і то доведеться впритул пригорнутися до колонки, щоб помітити його. Тим не менше система дуже чутлива до перешкод, тому при включенні іншої електроніки можна почути потріскування і шум у динаміках. Знову ж таки, ці клацання ледь помітні.

  Вимірювання

  Дані аналізу амплітудно-частотної характеристики (далі АЧХ) радують. Для початку варто уточнити, що при зборі даних частоти на відрізку від 130 до 500 Герц були навмисно завалені. Характеристики акустичної системи знімалися при «нульових» установках. Справа в тому, що сабвуфер володіє широкою робочою смугою, верхній поріг якої становить 500 герц. Тому дані і знімалися таким чином, для об'єднання сабвуфера і «сателітів». Дані знімалися по прямой осі під кутом в 45 градусів. АЧХ виявилася рівномірної, з невеликим відхиленням в межах 6 децибел.
  SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Відгуки про SVEN HA-1410T

  Любителі позлити сусідів важким роком хором аплодують акустичної системи 5.1 SVEN HA-1410T. Звучить трохи пафосно, але насправді так і є. Більшість користувачів позитивно висловлюються з приводу досліджуваної акустики і задоволені нею донині. Багато нарекли пристрій кращим творінням SVEN за всі роки існування компанії, і з ними важко не погодитися. Плюси виділяють все одні і ті ж. Якісні матеріали, а саме товстий шар дерева (аналоги в цьому класі часто виконуються з пластмаси) і складання. Магнітне екранування корпусу, що підвищує рівень безпеки. Візуальне оформлення також припало до смаку всім власникам цього дива. Солідний, серйозний дизайн користується успіхом у любителів якісного звуку чоловічої статі. Безумовно, і звук був оцінений по достоїнству. Любителі потанцювати у себе в квартирі залишилися задоволені, а ось з сусідами дійсно можуть виникнути проблеми. Відмінним рішенням SVEN HA-1410T виявилося й для тих, хто використовує систему 5.1 в якості домашнього кінотеатру. Не обійшлося і без недоліків. В першу чергу це перешкоди, які виникають при включенні і виключенні світла або електроніки в будинку. Збереження налаштувань в SVEN HA-1410T не працює. При відключенні живлення скидаються всі налаштування, що завдає чимало клопоту. Виникли проблеми і з управлінням. Управління здійснюється тільки з пульта, а його в продажу немає, то доведеться берегти єдиний орган управління як зіницю ока.

  Порівняння з JetBalance JB-651CA

  У порівнянні з дітищем JetBalance, продукт від SVEN явно виграє. Перевага відчувається вже на перших порах. Головною проблемою JetBalance в порівнянні з SVEN є саме «порожнеча» звучання високих частот, які меркнуть і явно не реалізують весь потенціал пристрою. Якість звучання середніх частот також залишає бажати кращого. Діапазон амплітудно-частотних характеристик «сателітів» сильно спотворений в діапазоні 90-22000 Герц. Спотворення АЧХ в сабвуфера ще більш явні.
  SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Порівняння з Edifier S 5.1

  Тут продукт SVEN знову тримає першість. На превеликий жаль, система Edifier не володіє таким широким діапазоном високих частот, якими може похвалитися SVEN HA-1410T, і це основна причина поразки. Страждає і достовірність тембру на середніх частотах, що відзначать багато любителі якісного звуку і будуть розчаровані. Діапазон АЧХ фронтальних колонок варіюється в межах 6 децибел на відрізку 90-35000 Герц. Рівень спотворень колонок і сабвуфера помірний.

  Порівняння з Genius SW-HF 515000

  Це творіння Genius в принципі звучить посередньо. Це зрозуміло без всяких тестів і порівнянь, але якщо говорити про конкретні переваги SVEN, то варто відзначити більш деталізоване і насичене звучання у всьому діапазоні. Скандинавський бренд в битві з Genius не залишає другого жодних шансів. АЧХ фронтальних колонок дуже нерівномірна і коливається в межах 6 децибел в діапазоні 100-30000 Герц. Спотворення звуку помітні як на середніх частотах, так і на високих.

  Порівняння з Microlab H-500

  Тут у конкурентів майже нічия. SVEN має невелику перевагу. Особливо це помітно по частині низьких частот, яких у SVEN більше. Можна відзначити також більш детальний звук і натуральний тембр, але ці деталі не так кидаються в очі. АЧХ нерівномірна, в середньому розбіжність складає плюс-мінус 7 дб в діапазоні 100-40000 Герц. Рівень спотворення фронтальних колонок і сабвуфера помірний.
  SVEN HA-1410T: огляд, порівняння з конкурентами і відгуки покупців

  Підсумки

  Однозначно можна сказати, що виконана в SVEN робота заслуговує поваги. За скромну ціну запропонувати користувачам акустичну систему такого рівня може не кожен. Досліджувана акустика 5.1 виразно вдалася. Висока потужність, деталізований звук, натуральне звучання на всіх частотах і сабвуфер нікого не залишать байдужим. Плюси:
 • Відмінне візуальне оформлення.
 • Висока потужність.
 • Якісний звук.
 • Акустичні кабелі в комплекті.
 • Низька вартість.
 • Мінуси:
 • Великі габарити (потрібно багато місця для розміщення і багато сил для транспортування).