Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки

28 0 Новини високих технологій

Якщо ви знайомі з особливостями обробки пиломатеріалів, то вам повинно бути відомо, що пиляння під кутом є досить складним завданням. З допомогою пили торцювання можна вирішити її, забезпечивши високу точність і отримавши необхідний кут розпилу. Торцювальні плити сьогодні поширені при таких видах робіт:

 • столярних;
 • монтажних
 • обробних.
 • За допомогою такого обладнання виготовляють дверні коробки, укладають підлоги, виконують віконні рами та багато іншого. Якщо ви вирішили вибрати такий агрегат, то повинні знати, на які особливості слід звернути увагу. Таким чином, майстру необхідно вирішити, з якою метою здійснюється покупка. Якщо пила буде використовуватися досить рідко, то можна придбати інструмент зі стандартними функціями. Якщо ж ви плануєте виконувати розпилювальні роботи великого обсягу, то можна придбати професійну пилу.


  Важливо подбати про безпеку, за це в інструменті відповідає захисний кожух, він закриває диск в процесі роботи. Оцініть розміри і вага пристрою. Якщо ці параметри будуть дуже значними, то це ускладнить роботу, а руки будуть швидко втомлюватися. Серед інших на ринку сучасного обладнання представлена пила торцювальна Metabo KGS 216 M, про неї і піде мова нижче.

  Огляд пилки

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Вищезазначене обладнання обійдеться споживачів у 18300 руб. Воно являє собою пристрій з лазерної направляючої і яскравим світлодіодом. Ці особливості гарантують точність у роботі. Заготовку можна буде надійно зафіксувати, що гарантується спеціальними затискачами.
  Легко здійснювати заміну пильних дисків ви зможете завдяки можливості блокування шпинделя. Захисний кожух демонтувати при цьому не потрібно. До щіток виробник забезпечив легкий доступ, в сервісний центр для їх заміни звертатися не доведеться. Торцювальна пила Metabo KGS 216 M оснащена пылесборочным мішком, який дозволяє підтримувати чистоту робочого місця.

  Технічні характеристики

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Потужність обладнання складає 1200 Вт. Працює пристрій за рахунок щіткового двигуна. Працювати під кутом 90 ° ви зможете, заглибившись у матеріал на 65 мм. Якщо встановити кут дорівнює 45 °, то максимальна ширина пропилу складе 205 мм. Серед додаткових функцій слід виділити регулювання глибини різу. Виробник забезпечив обладнання кабелем на 2 м. Важить пристрій 135 кг. Воно забезпечує можливість горизонтального переміщення. Вліво і вправо стіл можна буде регулювати на 47 °. Перед придбанням пили торцювання Metabo KGS 216 M ви повинні звернути увагу на те, що вона не має плавного пуску. Немає в агрегаті і підтримки постійного числа обертів під навантаженням. Нахил пилки вліво може бути здійснено 47 °, що стосується нахилу вправо, то він може скласти 2 °. Число оборотів в хвилину досягає 5000. Розміри пили торцювання Metabo KGS 216 M, відгуки про яку вам корисно буде прочитати, рівні 760x475x340 мм. Споживачам подобається, що у пристрої є лазер і підсвічування, а ось опції регулювання оборотів немає. Якщо встановити кут дорівнює 45 °, то заглибитися в матеріал ви зможете на 36 мм, що стосується максимальної ширини пропилу під кутом 90 °, то цей параметр становить 305 мм. Діаметр диска пилки дорівнює 216 мм.


  Відгуки про пилі

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Пила дискова Metabo KGS 216 M, на думку споживачів, володіє безліччю позитивних особливостей, серед них слід виділити:
 • тягову функцію;
 • блокування різальної головки;
  легкий доступ до щіток;
 • лазерну направляючу для забезпечення точного різу;
 • плавно висуваються розширення столу.
 • Споживачі особливо підкреслюють, що їм подобається досить міцний корпус, який володіє надійною конструкцією і виконаний за технологією алюмінієвого лиття. Пилку досить просто перевозити. Тирсу в процесі роботи відводяться ефективно і надходять в приймач через вбудовану воронку. Домашні майстри підкреслюють, що найбільш уживані кути можна швидко налаштувати за допомогою точки фіксації. Пила зможе обробляти навіть максимально довгі рейки і панелі, в чому допоможе функція плавного руху столу. Для безпеки розпилу виробник забезпечив обладнання високими упорами, які при необхідності можна зрушити в бік. Заготівлю спереду або зверху може бути надійно зафіксувати затискачами для матеріалу, що, на думку споживачів, дуже зручно. Для того щоб замінити пиляльний диск, ви зможете скористатися блокування шпинделя.

  Інструкція з експлуатації

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  На робочому місці під час експлуатації пили торцювання Metabo KGS 216 M, технічні характеристики якої описані в статті, повинен підтримуватися порядок. В іншому випадку підвищується ризик отримання травми. Підлогу слід очистити від обрізків і стружки. До роботи слід приступати осмислено. Не можна починати користуватися верстатом, якщо ви не можете сконцентруватися. Робоче місце повинно бути добре освітлено. Користуватися верстатом поблизу від горючих газів і рідин заборонено. Не слід допускати попадання інструменту під дощ. Обладнання повинно експлуатуватися у вологій або сирої середовищі. Пила дискова Metabo KGS 216 M, інструкція з експлуатації якою вами повинна бути вивчена перед початком робіт, має мережевий шнур. Його слід використовувати лише в тих цілях, для яких він призначений. Час від часу подовжувальний кабель необхідно перевіряти, він підлягає заміні, якщо виявився пошкоджений.
  Обрізки заготовок не слід видаляти до того моменту, поки пиляльне полотно не зупиниться. Розпилювати дозволяється заготовки, розміри яких дозволяють утримувати їх при розпилюванні. Для цього слід застосувати затискні пристрої або лещата. Пильний диск не слід намагатися зупинити, натискаючи на нього збоку. Якщо інструмент не використовується якийсь час, то необхідно вийняти вилку з розетки. Зберігати інструмент необхідно в сухому місці, а перед зміною ріжучого інструменту потрібно надіти рукавички.

  Установка подовження

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Пила дискова Metabo KGS 216 M 619261000 має подовження столу. Для його установки необхідно вийняти подовжувальний елемент упаковки. На направляючої планки знаходяться гвинти, їх необхідно викрутити. Планки вставляються в посадочні гнізда. При цьому необхідно стежити за тим, щоб упор можна було відкинути вгору. Інструмент піднімається за передні ніжки, після можна затягнути болти на планках. Майстру слід встановити необхідну ширину столу і зміцнити його подовження стопорним важелем.

  Особливості установки

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Пила дискова Metabo KGS 216 M 619260000 експлуатується тільки після того, як вам вдасться забезпечити максимальну безпеку. Для цього обладнання фіксується на надійному підставі. В якості нього можна використовувати верстат або робочу плиту. По висоті основа повинна становити 800 мм. Інструмент необхідно надійно встановити і при обробці досить великих заготовок. Для довгих елементів можна застосовувати додаткові упори. Обладнання може бути використано мобільно, для цього його прикручують до столярної або фанерній плиті, її форма повинна бути квадратної, тоді як сторона дорівнює 500 мм. Що стосується товщини, то цей параметр повинен бути еквівалентний 19 мм або більше. За допомогою струбцин плиту необхідно закріпити на верстаку.

  Особливості пиляння заготовок

  Пила дискова Metabo KGS 216 M: огляд та відгуки
  Пила торцювальна мережева Metabo KGS 216 M час від часу повинна піддаватися технічному обслуговуванню. Перед початком роботи необхідно впевнитися в тому, що захисні пристрої знаходяться в справному стані. При пилянні заготовку необхідно зафіксувати в затискному пристосуванні. Елементи, які не можуть бути закріплені, пиляти не варто. Заготовка при розпилюванні повинна притискатися до столу, вона не повинна бути перекошена. Важливо виключити ймовірність блокування пильного диска, так як це може призвести до нещасного випадку. Якщо необхідно зробити прямий пропив, то транспортувальний фіксатор потрібно вийняти. Пільная заготівля повинна бути повернена вгору. Заготовку потрібно притиснути до упору і затиснути за допомогою пристосування. Якщо елемент має значну ширину, то заготовку необхідно потягнути за напрямом до оператора. Пиляльна головка повинна притискатися до заготівлі з деяким зусиллям, щоб число оборотів двигуна не виявилося занадто низьким. Заготовку слід розпилювати за один раз. Вимикач відпускається і повільно, а пиляльна головка повільно відводиться у верхнє положення.

  Особливості зміни пиляльного диска

  Пила дискова Metabo KGS 216 M, характеристики якої ви зможете відшукати в інструкції або в статті, може зажадати заміни пиляльного диска. Після завершення пиляння диск може залишатися гарячим. Йому слід дозволити охолодитися. Гарячий пиляльний диск заборонено очищувати горючими рідинами. Навіть якщо пильний диск не обертається, існує ризик порізу. При затягуванні і ослабленні затискного гвинта захисний кожух повинен знаходитися над пільним диском. Майстру слід надіти рукавички при зміні пильного полотна. Пиляльна головка повинна бути зафіксована у верхньому положенні. Можна задіяти блокувальну кнопку, щоб блокувати пиляльний диск. Запобіжний стопор потрібно послабити і зрушити захисний кожух вгору, утримуючи його. Зовнішній фланець обережно знімається, як і пильний диск з валу. Висувний затискний кожух необхідно знову закрити.

  Рекомендації для оператора

  Пила дискова Metabo KGS 216 M, огляд якої представлений у статті, може бути використана для розкрою довгих заготовок. У цьому випадку з обох сторін інструменту необхідно встановити відповідні опори. Коли доводиться різати під нахилом, заготівлю слід утримувати праворуч від пильного диска. Торцювальна пила Metabo KGS 216 M відмінно справляється з пилянням дрібних заготовок, при цьому слід використовувати додатковий упор, в якості якого може виступити підходяща дошка, укрепляемая до упору інструменту. Якщо мова йде про розкрої викривленої дошки, її слід прикласти до упору вигнутої частиною назовні. Не слід починати розпилювати заготовки, встановлені на ребро. Їх слід розташовувати плазом.

  Можливі несправності та способи їх усунення

  Ви повинні пам'ятати, що нещасні випадки, пов'язані з експлуатацією описуваного обладнання, найбільш часто пов'язані з неполадками, тому перед кожним усуненням несправностей необхідно вийняти штепсель. Після завершення таких робіт потрібно здійснити установку і упевнитися в справності запобіжних пристроїв. Якщо ви помітили, що функція торцювання відсутня, то може бути заблокований універсальний фіксатор. Для цього його виймають і послаблюють запобіжний стопор. Коли машина стикається з проблемою зниження потужності, то пильний диск необхідно замінити. Він може затупився і мати прижоги збоку. Іноді трапляється й так, що диск просто не підходить для матеріалу. Споживачі, які користуються пилкою торцювання Metabo KGS 216 M, іноді стикаються з сильною вібрацією. До цього може призвести деформація пильного диска. Його слід замінити. До вібрації іноді призводить і неправильна установка диска. Якщо ви зіткнулися з проблемою труднощі ходу поворотного столу, то до цього можуть призвести тирса, які просто потрібно видалити.

  Рекомендації фахівця по усуненню можливих несправностей

  Навіть при експлуатації самого якісного електроінструменту іноді виникають деякі проблеми. Якщо ви зіткнулися з тим, що поверхні в бічному упорі стали розходитися, це може вплинути на точність пиляння. Оператор внаслідок цього отримує різний результат при запилюванні праворуч або ліворуч. Якщо у вас у наявності пила торцювальна Metabo KGS 216 M, фото якої ви зможете відшукати в статті, то з неї необхідно зняти упор, а після підготувати шматок гетинаксу. Його поверхня повинна бути рівною і гладкою. З матеріалу слід зробити викрійки, щоб вони вийшли трохи крупніше поверхонь, що підлягають вирівнюванню. Матеріал укладається на еталонну базу, наприклад, на поверхню стільниці. На обидві поверхні упору наноситься шар епоксидної смоли, зверху необхідно укласти гетинакс. Як тільки смола висохне, треба обрізати зайве, це дозволить отримати рівне пластикове покриття.

  Рекомендації по ремонту двигуна і редуктора

  Пила дискова Metabo KGS 216 M, відгуки про яку були представлені вище і можуть допомогти вам зробити правильний вибір, може зіткнутися з проблемою поломки двигуна або редуктора. На це вказує відсутність обертання диска. Іноді з корпусу інструменту починає виходити запах гару, пила не набирає потужність, а в області двигуна відбувається щире. Якщо ви помітили, що інструмент став працювати нестабільно, то слід зробити висновок про те, що двигун редуктор або вийшли з ладу. Гвинти кріплення корпуса двигуна необхідно відкрутити і зняти диск, а після витягти редуктор. Оператору слід покрутити вал, він не повинен провертатися. Всі елементи слід перевірити на цілісність – якщо були знайдені негідні елементи, то їх слід замінити. Можливо, потрібно очистити мастило і нанести нову. Корпус двигуна розбирається, перевіряються ротор і статор на наявність замикань. Щітки й колектор варто оглянути. Якщо одна з деталей була зношена хоча б на 40%, то потрібно замінити обидві.

  Висновок

  Перед вибором будь-якого електроінструменту важливо вирішити, які навантаження будуть надаватися на обладнання. Якщо ви плануєте використовувати пристрій в побутових цілях, то відмінно підійде агрегат однойменного класу. Зазвичай такі пили не володіють функціями, за які доведеться переплачувати. Напівпрофесійні моделі відмінно підходять для майстрів, які використовують інструмент кожен день. Однак такі пили не здатні витримати такі навантаження, як професійні пристрої. Останні готові працювати кожен день без перерви протягом кількох годин.