Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки

14 0 Новини високих технологій

Часто життя зіштовхує нас з важким вибором. Нам доводиться шукати якийсь гаджет. При цьому він повинен бути дешевим, найкращим і бездоганним. Природно, ми розуміємо, що таке практично неможливо. Тому доводиться вибирати з тим критеріям, які нас влаштовують, ще й жертвувати чимось. Сьогодні ми спробуємо вибрати хороший ЦАП.

Що це?

Перш ніж розібратися з деякими моделями даного пристрою, варто пояснити, що ж це, для тих, хто не знає. Цифрово-аналоговий перетворювач розрахований на обробку цифрового коду в аналоговий сигнал. Так, пристрій можна вважати своєрідним «провідником» з одного світу – цифрового, в іншій – аналоговий.


Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
Є у цього девайса і «антагоніст». Він робить все те ж саме, але навпаки. В цілому звуковий перетворювач працює за таким принципом, що для роботи йому потрібно отримати цифровий сигнал, який заснований на імпульсно-кодових модуляциях. Якщо перед нами стиснутий формат, робота з ними полягає у використанні кодеків.

Призначення

Природно, щоб хороший ЦАП купити, потрібні для цього вагомі причини. Навряд чи пересічний користувач буде витрачатися на подібні пристрої. Зазвичай гаджет потрібний тим, хто хоче перетворювати сигнали з цифрового «світу» в аналоговий. Як приклад, його використовують у програвачі CD-дисків.

Класифікація

В залежності від призначення можливо розподілити Цапи за групами. Найпростішим з усіх вважається широтно-імпульсний. Найчастіше зустрічається в пристроях типу Hi-Fi або там, де потрібно управляти електромоторами. Принцип роботи такого типу полягає в імпульсної послідовності, яка проходить через фільтр нижніх частот. Щоб її отримати, потрібно перечекати, поки вихідний цифровий код буде пропорційний часу, за який працює стабільне джерело струму.
Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
Далі зустрічаємо передискретизацию. Вона базується на коливанні значення щільності імпульсів. Цей тип призначений для коректної роботи пристрою, який має розрядність меншу, з пристроєм з більшою розрядністю. Вважається, що подібний ЦАП візуалізується в однобитной моделі. Так за цієї технології відбувається обмін імпульсами при негативних зворотних зв'язках. Зважуючий тип передбачає, що значення сили струму джерела пропорційно вазі біта. Нульові біти в даному випадку можуть підсумовуватися. Сходовий тип отримав особливу схему, яка складається з декількох резисторів, має два типи включення.

Характеристики

Щоб вибрати кращий ЦАП, потрібно розбиратися в його характеристиках. Так, слід виділити декілька основних параметрів. Важливо розуміти значення розрядності, максимальної частоти дискретизації, монотонності, динамічного діапазону, статичних і частотних характеристик. Так можливо визначити потрібні рівні вихідного сигналу, частоти стабільної роботи, вміння пристрою збільшити аналоговий вихідний сигнал.

Рейтинг

Скласти рейтинг кращих ЦАПов не так-то й просто. Їх таку велику кількість, вони всі різні. Одні виділяються зовнішніми характеристиками, інші – технічними. Одних оснастили великою кількістю технологій і функцій, інші націлені на конкретні завдання. Тому складати список і відправляти кожну модель на конкретне місце - справа невдячна. Тому у вільному порядку ми розглянемо кілька моделей від компанії Matrix, Meridian Audio, Esoteric та ін.


Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки

Різнобічний

Вибрати хороший ЦАП – це не проблема. На ринку представлено багато варіантів перетворювачів, які можуть підійти вам як за кольором, формою і розміром, так і за технічними характеристиками. Matrix Mini-I Pro був створений китайською компанією. Багато знавців вважають, що цей виробник несподівано з'явився на ринку і вічно створює резонанс, який хай і не лякає конкурентів, але змушує їх працювати активніше. У компанії є великий вибір обладнання та аудіоапаратури. Причому серед моделей є як бюджетні варіанти за 200 доларів, так і дорогі за 1000 доларів. До середнім гаджетів варто віднести Mini-I Pro. Він компактний, а головне – комбінований. Допомагає посилити навушники, але при цьому має ЦАП. Всього за 520 доларів аудіофіл обзаведеться гаджетом своєї мрії. Варто розуміти, що розміри моделі дійсно дуже маленькі. Тому в якості одного з компонентів ПК варіант ідеально підійде.
Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
На передній панелі невеликого пристрою розмістився дисплей. Зліва від нього є місце для підключення навушників, праворуч – регулятор гучності. Якщо натиснути на нього, можна перейти в меню опцій, де є канал вихідного сигналу, цифрові фільтри та ін. Є в комплекті пульт управління. Задній торець зайнятий усіма необхідними інтерфейсами. Є USB, AES/EBU, XLR і ін. Відгуки Ті, хто вибирав найкращий ЦАП навушників, були невимовно щасливі появі цієї моделі на ринку. Вона не тільки красива і компактна, а також збалансована і універсальна. Мабуть, кожен користувач буде задоволений тим, що отримає чистий, чіткий і чистий звук. Частоти чути добре, відчутні як низькі, так і високі звучання.
Покупці відзначали зручний контроль, насиченість, тривимірний бас, приємний відтінок. Ті, хто дійсно розуміє в аудіо всі, по-справжньому оцінив цей непримітний і функціональний девайс.

Висококласний

Ще один представник цього виробника – Matrix X-Sabre. У нього стандартні габарити, що в цілому не заважає йому бути компактним, але помітним. Висота - близько 5 сантиметрів, ширина - 26 см, а глибина - 20 см. І хоча на перший погляд перед нами компактна коробка, вага її становить 4 кілограми. Для тих, хто вперше стикається з подібним пристроєм, це просто тонна, для знавців ж – це стандартний вага.
Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
Передня панель зайнята необхідними компонентами регулювання і роз'ємами. Все в цілому зрозуміло і помітно. Немає оптичного виходу, хоча не для всіх це буде недоліком. Є AES/EBU, який зустрічається рідко. Відгуки Якщо не вдаватися в цифрову складову, то справжнім показником якісного ЦАПа є звучання. В даному випадку користувачі відзначали чистоту, гарне дозвіл, рівні і протяжні верхні частоти. Виділяли чудовий тембр зі збалансованими тонами. Покупці відзначили серед особливостей швидку роботу ЦАПа, відсутність «округленностей», басів і високих гіперболізованою забарвлення звучання. Мелодія не має шорсткостей або грубості, а частоти помітні і чисті.

Звучний

Esoteric D-07X – це хороший ЦАП, який багатьом здасться занадто дорогим – близько 6 тисяч доларів. Але знавці розуміють, за що така ціна у такого компактного устаткування. Цей варіант відзначився гарним якісним корпусом, великим вибором функцій і режимів, а головне – супер-висококласним звуком. У схожої моделі, яка вийшла трохи раніше, була помічена проблема з USB-приймачем. Новинка ніби позбулася цього бага. Її оснастили трансляцією файлів, з можливістю відключати цифровий фільтр і новеньким слотом для навушників. Є і незалежна регулювання гучності. Незважаючи на велику кількість нововведень, вони практично не вплинули на підвищення вартості.
Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
Звичайно, можна рекомендувати якісь певні настроювання і регулювання устаткування, але, швидше за все, правильніше буде власнику самостійно розібратися з кожною функцією, щоб встановити оптимальні для себе режими. Відгуки Зрозуміло, що знайти найкращі в світі Цапи неможливо. Все залежить від індивідуальних потреб власника. Але цей варіант як ніколи став вдалим, хоча і не дуже дешевим. Знайти відгуки про цю модель непросто, так як не кожен звичайний покупець зважиться на покупку такого складного в налаштуванні ЦАПа. Ті, хто все-таки залишав коментарі, відзначали відмінну якість звуку, багато функцій, технології та роботу з різними джерелами. Якщо ж ви починаючий користувач подібних перетворювачів, ви можете зіткнутися з новими функціями і слотами, яких раніше не бачили. Налаштування може загнати вас у глухий кут, що, природно, призведе до неякісного звучанням.

Нові стандарти

Ті, хто знайомий з дорогими аудіопристроями, хоч раз стикався з продукцією від Meridian Audio. Деякі вважають, що саме серед них можна знайти кращий референсний ЦАП. Звичайно, думка суб'єктивна, але не безпідставне. Відносно недавно користувачі познайомилися з Meridian Ultra Digital to Analogue Converter. Ця модель стала головним дітищем компанії. На презентації прозвучала гучна заява про те, що цей варіант – це кульмінація всіх робіт, які були проведені за 20 років. Новинка має широкі можливості підключення, безліч функцій, підтримку різноманітних форматів. Оснастили Ultra DAC низкою нових технологій, які підвищують якість звучання, використовують ряд фільтрів, підвищують частоти.
Хороший ЦАП: огляд, рейтинг, опис, характеристики і відгуки
Насправді ця модель і справді є чудовим варіантом, оскільки може підключатися через USB, AES3 TosLink S/PDIF. Є відмінна музична платформа, яка встигла отримати багато нагород. Крім цих інтерфейсів, можна використовувати балансні і небалансні аналогові виходи. Відгуки Як сам виробник, так і користувачі цих моделей порахували, що це найкращі ЦАП-підсилювачі. Компанії Meridian Audio знову вийшло довести свою перевагу на ринку і те, що вона може створювати висококласний продукт. Покупці позитивно відгукувалися на наявність функцій, серед яких PC setup, LipSync і RS232. Завдяки їм стало можливо інтегрувати пристрій з системами інших виробників. Відзначили наявність трьох фільтрів передискретизації, які часто використовують при частотах 44kHz і 48kHz.

Висновки

Хороший зовнішній ЦАП вибрати непросто. З цим доведеться змиритися. Якщо вам потрібен на роботу, то, швидше за все, ви вже знайомі з певними моделями і виробниками, і вам вибір зробити легше. Якщо ви, навпаки, вперше вирішили зробити покупку ЦАПа, то доведеться зрозуміти, для яких цілей ви вибираєте обладнання, чого очікуєте від нього. Звичайно, необхідно вивчити відгуки, оскільки не завжди характеристики відповідають реальності, або ж на ділі виявляються правдивими. Ну і не можна «кидатися» на красиву модель. Якщо перед вами симпатичний дизайн, це не означає, що і звук вас цілком задовольнить.